ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by vuksadinare 3/12/2021, 18:10

Gojo dobio Lajovica 2:1..bravo Gojo..jos parovi i finale
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by pokerjocker 3/12/2021, 18:14

Imati Đokovića i popušit...neprocjenjivo  :tu uznojeni će eksplodirat od muke  bom
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 18:21

- U prvom setu sam vodio 4:2 i 40:0, pa sam pao. Ali, selektor, tim i navijači su me pridigli, zato sam igrao bolje u nastavku. Dejvis kup je posebno takmičenje, jesu moja tri rivala koja sam pobedio u 75 najboljih na svetu, ali ovde taj rejting nije toliko presudan. Meni je mnogo drago što sam doneo ovaj trijumf mojoj reprezentaciji, rekao je Gojo.
Kraj, pobeda Borne Goja (279. na ATP listi) nad Dušanom Lajovićem (33. igrač sveta), sa 6:4, 3:6, 2:6. Autsajder je priredio senzaciju, pa sada našoj reprezentaciji treba čudo. Novak Đoković jeste favorit protiv Marina Čilića, ali ne treba zaboraviti da je Hrvat svojevremeno osvojio Ju-Es Open, a u igri parova hrvatski dubl Mate Pavić i Nikola Mektić je apsolutni favorit protiv naših (Đoković - Nikola Ćaćić), jer su oni pre svega dubl igrači, a i daleko uigraniji od srpskog tandema. No, o tom - potom. Najpre da Đoković i Čilić odigraju meč....
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by vuksadinare 3/12/2021, 18:22

pokerjocker wrote:Imati Đokovića i popušit...neprocjenjivo  :tu uznojeni će eksplodirat od muke  bom
prvaci pravljenja raznja a zec u sumi..inace lako za srbe..nego onog pilica u guzicu...taj je rekao da srbija pojedinacno dobija bez problema...ali e sad tu dolazimo..tu je stavio mali 'ali'...alj po njemu to bi cudo bilo..evo ti cuda pilicu..ma necu o njemu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by vuksadinare 3/12/2021, 18:53

Sad pitanje kako ce djokovic uci u mec...jer djokovic je veliki favorit protiv cilica ali nas par je bas zicer nad zicerima pritiv srpskog...gotovo su nepobjedivi u svijetu parova...pobjeda srpskog para bi bilo mozda sportsko cudo ovog desetljeca sigurno...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by Piglet 3/12/2021, 19:02

RayMabus wrote:Ju-Es Open
lol!
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 19:17

Dobar tenis ovaj meč Gojo Lajović. Gojo je iznenađenje mada se vidilo i prošle godine da ima kvalitet i potencijal al ove godine je baš rasturija.

Lajović nije toliko nepoznat nama ne samo zato šta je 30 i neki igrač svijeta nego je osvojija i atp Umag tako da znam za njega i isto kvalitetan igrač.

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Croatia_Open_Umag_%E2%80%93_Singles

Ovo sad Čilić Đoković, to očekujem pobjedu Đokovića jer ipak to je ekstra klasa.

Bitno da smo dobili taj prvi i sad Marin mora izmorit Đokovica koji odma posli mora igrat parove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:04

Marin se trudi al Đoković je ekstra klasa. On s poda lopticu digne i vrati u protivnički teren i onda mu radi dijagonale i odvede ga u jednu stranu i onda mu zakuca u drugu. On je jednostavno van serijski igrač. Zato je bilo bitno dobit onu prvu jer to da nismo dobili oni bi s Đokovićem sad samo prozujali u finale a ovako se ide na parove.

Gledam ove godine se održa i atp u Beogradu

https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Serbia_Open

To su ona dva mala Šabanića ode osvojili muške parove al pod hrvatskom zastavom al to nije reprezentacija nego su se tako prijavili jer su vamo bili registrirani a sad igraju valjda pod registracijom Srbije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:13

SPORTSKO-REKREATIVNI CENTAR "MILAN GALE MUŠKATIROVIĆ"
Tadeuša Košćuška 63, tel. 2182-242, faks 2182-687, www.srcmgm.rs
Poseduje 2 otvorena bazena (rekreativni i vaterpolo), 2 zatvorena bazena (olimpijski bazen sa tribinama za 600 gledalaca i mali bazen za obuku neplivača i terapeutske namene). Dopunski sadržaji za kupače su: mini golf, stoni tenis, odbojka u pesku, otvorena kuglana. Ima i 2 zatvorene sportske sale za košarku i mali fudbal, 8 teniskih terena i 2 betonska terena. Ima sve potrebne prateće prostorije (svlačionice, restoran, klub, pres centar).

Fiziosaunski blok opremljen je za fizikalnu terapiju, saunu, ručnu masažu, hidromasažu i solarijum. Centar organizuje i razgledanje Beograda sa reka brodom i boravak na planini u svojim objektima na Divčibarama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:13

Na novom kalendaru koji je objavljen na zvaničnom sajtu ATP uvršten je i turnir u Beogradu.
Nadmetanje će se održati u našem glavnom gradu na šljaci od 19. do 25. aprila 2021. godine. To je inače turnir serije 250 koji će se u Beograd preseliti iz Budimpešte.
Prestonica Srbije je nekada imala ATP turnir iz serije 250, koji je nosio ime “Srbija open”. On se održavao na terenima Sportskog centra “Milan Gale Muškatirović” od 2009. godine, imao je četiri izdanja, a onda je 2013. prestao da postoji. Dva puta je titulu u Beogradu osvajao prvi teniser sveta Novak Đoković.
U saopštenju se navodi i da su jednogodišnju licencu dobili turniri u Marbelji i Singapuru, kao i da se nadmetanje u Hjustonu, koje je bilo na programu u aprilu, neće održati. ATP će nastaviti da procenjuje mogućnosti za dodatne jednogodišnje licence, kojima bi popunili praznine u rasporedu tokom 2021. godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:35

KRAJ, 6:4, 6:2 za Noleta! Novak Đoković je (uz osmu spasenu meč-loptu) pobedio, doneo Srbiji 1:1 protiv Hrvatske, ali kakvo samo čudo sada treba da se desi... Naime, Đoković i Nikola Čačić igraju protiv tandema Mate Pavić - Nikola Mektić. A Hrvati su apsolutni favoriti, jer em daleko duže igraju zajedno, em su obojica "dubl igrači", em su ove godine osvojili devet titula. I to kakvih... Obratite pažnju: tri mastersa su "uzeli", jedan grend slem (Vimbldon) i, kao kruna, tu je olimpijsko zlato. E, takve treba pobediti da bi se ušlo u finale Dejvis kupa... Mogu li naši? Pa, na čuda su nas već navikli, možda je sada vreme za najveće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:40

Ovaj atp 250 turnir se igra u Rumunjskoj pa oni od 2016 godine ništa pa onda licenca u Budimpeštu, pa sad u BG, pa nešto bilo u Zagrebu pa sad u Sofiji isto atp 250.

Svodi se na to da imaš oko dva ATP 250 u tim glavnim gradovima u toj zoni pa kako koje godine tko dobije licencu itd.

Umag se igra redovito već 30 godina. On je konstanta. U sri sezone turnir u Umagu atp 250 rang.

U Beogradu nije nego bilo par godina prije deset godina pa sad opet ove prebačen iz Budimpešte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 20:55

20.50 - Iznenađenje za komšije! Umesto Nikole Ćaćića, u dublu će, zajedno sa Novakom Đokovićem, da igra Filip Krajinović!
.
Ajde neka. Ipak je ovo za finale.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 21:13

SRPSKI tenisač Dušan Lajović, 33. na pojedinačnoj ATP ljestvici, rekao je kako mu ništa nije polazilo za rukom protiv hrvatskog igrača Borne Goje, koji se nalazi na 279. mjestu na svijetu, te da ga poraz u polufinalu Davis Cupa jako boli.
"Iskreno, ništa mi nije išlo, mogli ste vidjeti... Uspio sam dobiti prvi set, ali i u njemu sam gubio 1:4. On je to iskoristio na pravi način u drugom setu. Na kraju tog drugog seta sam trebao bolje odigrati završnicu, a nisam, pa se onda to prenijelo i na treći set", izjavio je 31-godišnji Lajović na konferenciji za medije u Madridu.
-
"Bilo je oscilacija na obje strane, ali moje su bile veće. To je presudilo meč. Žao mi je što mi se to dogodilo u ovakvom meču u kojem igram za reprezentaciju. Ovaj poraz me boli", rekao je Lajović.
Iako je on 33. na svijetu, a Gojo 246 mjesta ispod njega, srpski tenisač smatra da je uloga favorita bila varljiva. "Na papiru je to tako, ali na kraju to može otežati situaciju. On je odigrao dobro prethodne mečeve i danas također. On je odrađivao ono što se očekivalo od njega", zaključio je Lajović.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 21:17

2:2 - Eto zašto je Filip Krajinović "uskočio" u ovaj meč odluke umesto Nikole Ćaćića - zbog sjajnih servisa. Upravo su na tim "krilima" naši prilično ekspresno (uz jednu bravuru Novaka na mreži) osvojili gem i opet izjednačili.
-
Neizvjesno. Može ode bit svašta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 21:26

3:3 - Đoković je drugi put u ovom meču odluke servirao, isprva savršeno pa se došlo do 40:0, potom su rivali počeli da podižu nivo i dođu do izjendačenja, ali njihovo "forsiranje" Krajinovića, zbog one njegove početne nesigurnosti, nije im se isplatilo. Prosto, Novak to nije dozvolio: sjajnim servisima je odveo Srbiju do trećeg uzastopnog izjednačenja u osvojenim gemovima.
.
Borba na život ili smrt. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 21:58

5:7 - BREJK I SET ZA HRVATE! Imali su naši 30:0 na servise Filipa Krajinovića, a onda su Mektić i Pavić podigli nivo, došli za tili čas do izjednačenja, pa "napali" drugi Krajnovićev servis. I, kvalitetno su to izveli, nateravši Filipa na grešku, čime je Hrvatska došla do brejk, ujedno i set lopte. Kako početna inicijativa u narednom poenu nije iskorišćena, Hrvati su je preuzeli, pet, šest puta tražili rupu u bedemu koju su Krajinović i Đoković napravili na mreži, a na kraju je, nažalost, i našli...


:D
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by RayMabus 3/12/2021, 22:26

I pre početka susreta znalo se da je možda i ključan prvi meč, u kome obično igraju nešto slabiji igrači, odnosno drugi nastupaju najveći aduti obe selekcije.
Mnogi su mislili da baš tu leži šansa naše nacionalne selekcije, jer je Dušan Lajović, kao 33. igrač sveta, odmerio snage sa 279. sa ATP liste, Bornom Gojom, ali... Momak koji je na ovom turniru već napravio dve senzacije, savladavši i Alekseja Popirina i Lorenca Sonega, ostvario je i treću: pobedio je "Ducija" sa 6:4, 3:6, 2:6.
Tada je ionako težak zadatak postao teži. Jer, jeste Novak Đoković bio favorit protiv Marina Čilića, bivšeg grend slem šampiona sa Ju-Es opena, jeste ga i pobedio (6:4, 6:2), ali su na red došli dublovi, a tu su Hrvati bili neuporedivo snažniji, uigraniji i, na kraju krajeva, bolji.
-
Umesto Nikole Ćaćića, selektor Viktor Troicki je Novaku pridružio Filipa Krajinovića, a naspram njih su se našli Mate Pavić i Nikola Mektić, aktuelni olimpijski i šampioni Vimbldona, osvajači devet ovosezonskih titula u paru.
-
Oni su ulogu favorita opravdali pobedom od 2:0 (7:5, 6:1) i prošli u nedeljno finale, u kome će odmeriti snage sa pobednikom meča Nemačka - Rusija.
-
Srbija - Hrvatska, dublovi 5:7, 1:6
1:6 - Kraj meča. Hrvatska je u finalu. Odličan meč odigrali su Pavić i Mektić i slavili u dva seta u kojima su srpskom dublu dozvolili brejk priliku samo u poslednjem gemu meča, koju Đoković i Krajinović nisu iskoristili.
1:5 - Potpuno su klonuli duhom naši momci i protivnike jedan gem deli od plasmana u finale Dejvis kupa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by vuksadinare 3/12/2021, 22:35

Pilicu javi se...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99115
2015-09-08


Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by T. 3/12/2021, 22:40

Ljudi dragi...
Omjer na touru je 17 : 2 za srbina...
O čemu pričamo?

_________________
Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Unname11
T.
T.

Posts : 17117
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0 Empty Re: Davis cup:Hrvatska - Srbija 1:0

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum