ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:15

RayMabus wrote:Gradska uprava najavila je i veliku obnovu postojećeg voznog parka. U 2015. godini najavljena je obnova čeških KT4, na srpskom jeziku nazvanih "kata". Partner u projektima sanacije koji su uključivali klimatizaciju i internet trebao je biti slovački ŽOS Trnava. Grad je 2018. godine najavio kupnju novih tramvaja proizvedenih u Srbiji, u Siemens Kragujevcu. U 2019. ponovno su uvedeni planovi obnove, ovoga puta u suradnji s češkom tvrtkom Tatra koja je proizvodila KT4. Kako je Tatra nedavno kupila srpsku tvornicu "14. Oktobar" u Kruševcu, najavljeni su planovi da ova tvrtka trajno popravlja i održava češke tramvaje. Nijedna od ovih najava se nije obistinila. Do siječnja 2021. prosječna starost tramvaja u beogradskom javnom prijevozu dosegla je 35 godina
Beograd ima 146 komada ovog modela koji se proizvodio u periodu od 1975 do 1990.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Tatra_KT4

To su u biti kupili da mogu radit remont tih skoro 150 komada koje Bg ima plus eventualno iz drugih država npr Hrvatska ih je kupila 50 komada 1985/1986.

RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:18

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 220px-Tranv%C3%ADa_13%2C_Zagreb%2C_Croacia%2C_2014-04-20%2C_DD_01

Tatra KT4 serving line 13 in Zagreb.


https://en.wikipedia.org/wiki/Trams_in_Zagreb
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:19

RayMabus wrote:
Pirate wrote:
kaya wrote:mogli su od nas kupiti, mi izvozimo tramvaje u bivše sssr države, doduše one u eu.
Dali bi i skonto.

Proizvodi i Srbija Siemensove i od ove godine Škodine tramvaje.
O tom potom jer to je najava ekipe iz Srbije :

https://www.euronews.rs/biznis/biznis-vesti/21064/dasic-skoda-izabrala-kragujevac-pocinju-proizvodnju-tramvaja/vest

Sad kad su kupili 50 tramvaja u Putina neka im ih on proizvodi u Srbiji.

Da je Suljo to najavio ne bi vjerovao dok ne vidim ali ovo je ipak najava iz Mind Parka. Vlasnik Bratislav Milanovic je jebacki biznismen, prodao firmu u Kragujevcu Siemensu i potom kupio 70 hektara gdje trenutno pravi klaster firmi sa sve R&D centrom. Siemensovi tramvaji su vec tu, stoga ne sumnjam da ce i Skoda krenuti.

Posto volis njuskati evo linka da vidis kakva je to prica.

https://mind.rs/
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:23

Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:
kaya wrote:mogli su od nas kupiti, mi izvozimo tramvaje u bivše sssr države, doduše one u eu.
Dali bi i skonto.

Proizvodi i Srbija Siemensove i od ove godine Škodine tramvaje.
O tom potom jer to je najava ekipe iz Srbije :

https://www.euronews.rs/biznis/biznis-vesti/21064/dasic-skoda-izabrala-kragujevac-pocinju-proizvodnju-tramvaja/vest

Sad kad su kupili 50 tramvaja u Putina neka im ih on proizvodi u Srbiji.

Da je Suljo to najavio ne bi vjerovao dok ne vidim ali ovo je ipak najava iz Mind Parka. Vlasnik Bratislav Milanovic je jebacki biznismen, prodao firmu u Kragujevcu Siemensu i potom kupio 70 hektara gdje trenutno pravi klaster firmi sa sve R&D centrom. Siemensovi tramvaji su vec tu, stoga ne sumnjam da ce i Skoda krenuti.

Posto volis njuskati evo linka da vidis kakva je to prica.

https://mind.rs/
Najobičnije hale na livadi, lik koji je povezan s državom i napravljeno kraj tvornice automobila Kragujevac koja je u kurcu pa onda daj šta daš i dovlaći vamo koga možeš a usput mu daj debele povlastice.

Znam ja bolje od tebe kakvi je to način poslovanja i na koju šemu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:31

RayMabus wrote:
Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:
kaya wrote:mogli su od nas kupiti, mi izvozimo tramvaje u bivše sssr države, doduše one u eu.
Dali bi i skonto.

Proizvodi i Srbija Siemensove i od ove godine Škodine tramvaje.
O tom potom jer to je najava ekipe iz Srbije :

https://www.euronews.rs/biznis/biznis-vesti/21064/dasic-skoda-izabrala-kragujevac-pocinju-proizvodnju-tramvaja/vest

Sad kad su kupili 50 tramvaja u Putina neka im ih on proizvodi u Srbiji.

Da je Suljo to najavio ne bi vjerovao dok ne vidim ali ovo je ipak najava iz Mind Parka. Vlasnik Bratislav Milanovic je jebacki biznismen, prodao firmu u Kragujevcu Siemensu i potom kupio 70 hektara gdje trenutno pravi klaster firmi sa sve R&D centrom. Siemensovi tramvaji su vec tu, stoga ne sumnjam da ce i Skoda krenuti.

Posto volis njuskati evo linka da vidis kakva je to prica.

https://mind.rs/
Najobičnije hale na livadi, lik koji je povezan s državom i napravljeno kraj tvornice automobila Kragujevac koja je u kurcu pa onda daj šta daš i dovlaći vamo koga možeš a usput mu daj debele povlastice.

Znam ja bolje od tebe kakvi je to način poslovanja i na koju šemu.

Vidi se da mlatis u prazno. Mind Park je udaljen 19 km od FAS, lik nema veze sa drzavom, utopio je firmu Svabama i sa tim para zapoceo novi posao.

Obicne hale? A sta bi trebalo biti, ringispil ili dzinovski falus?
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:33

Ja matematiku znam.

Ako Bg ima 42 km tramvajskih pruga a ima a ide obnova 42 km toga onda prvo znači di je obnova ne voze tramvaji, dale svakako ti ne treba veći broj nego manji u tom periodu jer neke linije neće radit.

Ovih skoro 150 Tatri neće bacit na smetlište nego remont i kanibalizacija i to će se radit u remontnom centru u Kruševcu.

Ujedno kupio sad novih 50 ruskih tramvaja.

U prevodu Bg neće tako brzo trebat nove tramvaje nakon ove narudžbe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:40

RayMabus wrote:Ja matematiku znam.

Ako Bg ima 42 km tramvajskih pruga a ima a ide obnova 42 km toga onda prvo znači di je obnova ne voze tramvaji, dale svakako ti ne treba veći broj nego manji u tom periodu jer neke linije neće radit.

Ovih skoro 150 Tatri neće bacit na smetlište nego remont i kanibalizacija i to će se radit u remontnom centru u Kruševcu.

Ujedno kupio sad novih 50 ruskih tramvaja.

U prevodu Bg neće tako brzo trebat nove tramvaje nakon ove narudžbe.

Bjezis mi sa teme ali ajde.

Tramvajska mreza ce se vecim dijelom obnavljati i manjim prosirivati, vidio sam prije neke planove ali sam zaboravio koje tocno lokacije.

Nema veze sto Beograd nece vise trebati tramvaje, ionako ovi iz Kragujevca idu van, mislim da prva narudzba ide za Njemacku u Bremen.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:43

Pirate wrote:
RayMabus wrote:Ja matematiku znam.

Ako Bg ima 42 km tramvajskih pruga a ima a ide obnova 42 km toga onda prvo znači di je obnova ne voze tramvaji, dale svakako ti ne treba veći broj nego manji u tom periodu jer neke linije neće radit.

Ovih skoro 150 Tatri neće bacit na smetlište nego remont i kanibalizacija i to će se radit u remontnom centru u Kruševcu.

Ujedno kupio sad novih 50 ruskih tramvaja.

U prevodu Bg neće tako brzo trebat nove tramvaje nakon ove narudžbe.

Bjezis mi sa teme ali ajde.

Tramvajska mreza ce se vecim dijelom obnavljati i manjim prosirivati, vidio sam prije neke planove ali sam zaboravio koje tocno lokacije.

Nema veze sto Beograd nece vise trebati tramvaje, ionako ovi iz Kragujevca idu van, mislim da prva narudzba ide za Njemacku u Bremen.
To je Siemens. Pričamo o Škodi.



Do kraja godine očekujemo dolazak "Škode" u Kragujevac, što je sada već sasvim izvesno, najavio je gradonačelnik Nikola Dašić, objavljeno je na sajtu Grada Kragujevca.

Sretna Nova Godina. pirat
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:53

Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:55

Škoda transport :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_%C5%A0koda_Transportation_products

Ne proizvode samo tramvaje no sad kad je on kupio 50 ruskih plus i obnova linija dakle manje tramvaja treba a ove Tatre će remontirat onda je matematika jasna a ta je da BG nema trenutno potrebe za nekim novim tramvajima ovdje i oni to znaju i zato Sretna Nova Godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 18:56

Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:59

RayMabus wrote:
Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.

Koga? Škodu? Dolaze u Srbiju da naprave 50 tramvaja i poslije toga pakuj stvari i doma.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:01

Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.

Koga? Škodu? Dolaze u Srbiju da naprave 50 tramvaja i poslije toga pakuj stvari i doma.
Ove godine ti 100% ne dolaze. :D

Možda iduće al sad ste ih zbunili jer koliko vidim priča je baš o proizvodnji tramvaja. Izgleda da ćete im morat sad malo objasnit ovu kupovinu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Pirate Thu 2 Dec - 19:04

RayMabus wrote:
Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.

Koga? Škodu? Dolaze u Srbiju da naprave 50 tramvaja i poslije toga pakuj stvari i doma.
Ove godine ti 100% ne dolaze. :D

Možda iduće al sad ste ih zbunili jer koliko vidim priča je baš o proizvodnji tramvaja. Izgleda da ćete im morat sad malo objasnit ovu kupovinu.

Poceo si se gubiti, dok se resetiras vracamo se na pricu.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:05

Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.

Koga? Škodu? Dolaze u Srbiju da naprave 50 tramvaja i poslije toga pakuj stvari i doma.
Ne al očito je da su ciljali na to pošto ste im rekli da vam treba 130 tramvaja da oni to tamo rade i usput proizvodnja i za šire tržište.

Sad je tih 130 spalo na 80 i nećete sad tako brzo trebat novu turu tramvaja.

Kužiš ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:07

Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:
RayMabus wrote:
Pirate wrote:Taman da jos jace pogura ovogodisnji rast izvoza od 25%.
Ne kužiš. Nema od posla ove godine ništa. Sjebali ste ih s ovom narudžbom od Putina.

Koga? Škodu? Dolaze u Srbiju da naprave 50 tramvaja i poslije toga pakuj stvari i doma.
Ove godine ti 100% ne dolaze. :D

Možda iduće al sad ste ih zbunili jer koliko vidim priča je baš o proizvodnji tramvaja. Izgleda da ćete im morat sad malo objasnit ovu kupovinu.

Poceo si se gubiti, dok se resetiras vracamo se na pricu.
Nisam se ja počeo gubit nego ti nisi dobro pročitao datum kad je gradonačelnik Kragujevca ( kao on je direktor Škode pa će on to odlučivat ) ispalio tu vijest.

[size=42]Dašić: "Škoda" izabrala Kragujevac, počinju proizvodnju tramvaja [/size]
KOMENTARI
Autor: Tanjug
16/10/2021
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:09

Datum : 16.10.2021

Do kraja godine očekujemo dolazak "Škode" u Kragujevac, što je sada već sasvim izvesno, najavio je gradonačelnik Nikola Dašić, objavljeno je na sajtu Grada Kragujevca.


https://www.euronews.rs/biznis/biznis-vesti/21064/dasic-skoda-izabrala-kragujevac-pocinju-proizvodnju-tramvaja/vest
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:11

Mislim ja osobno ne sumnjam da Škoda nije nezainteresirana al oni su to ugovarali nešto a u međuvremenu paf Srbija kupuje ruske tramvaje i to pedeset komada.

E a stani malo, šta se dešava ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:26

Taj posao s tramvajima čije je tržište ograničeno ne funkcionira po sistemu da se ja i ti dogovaramo i ti mi pričaš o 130 tramvaja i onda odjednom ja čujem vijest kako ti u konkurenkcije kupuješ 50 tramvaja.

To ne ide tako dečko dragi.

Di su njima sad garancije da će Srbija kupit i jedan jedini tramvaj ?

Nigdje.

Novac je povjerenje.

Radite im iza leđa.

Neka vam Putin napravi tvornicu tramvaja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 19:38

Taj direktor Škode nije direktor zato jer je glup nego zato šta ima soli u glavi. On će sad stopirat sve i prvo provjerit s kakvom on to sortom ljudi ima posla u Srbiji.

Pričaš mu jedno a onda kupiš njemu iza leđa 50 tramvaja u drugog proizvođača.

On sad mora ispitat šta se tu točno dešava u toj Srbiji i Bg kao jednom od tržišta u jugoistočnoj Europi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by RayMabus Thu 2 Dec - 20:01

RayMabus wrote:Taj direktor Škode nije direktor zato jer je glup nego zato šta ima soli u glavi. On će sad stopirat sve i prvo provjerit s kakvom on to sortom ljudi ima posla u Srbiji.

Pričaš mu jedno a onda kupiš njemu iza leđa 50 tramvaja u drugog proizvođača.

On sad mora ispitat šta se tu točno dešava u toj Srbiji i Bg kao jednom od tržišta u jugoistočnoj Europi.
A ja mislim da je taj posao sa Škodom sad završena priča.

Imaju dva pogona , jedan u Finskoj i jedan u Češkoj i nakon ovoga sasvim sam siguran da vam ne misle otvorit tvornicu tramvaja tamo za nikoga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175880
2014-04-11


Back to top Go down

Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja - Page 3 Empty Re: Beograd kupuje 50 ruskih tramvaja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum