ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by vuksadinare Thu 2 Dec - 15:15

Jeste culi za amebe?

vuksadinare

Posts : 99093
2015-09-08


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Thu 2 Dec - 15:28

Pirate wrote:
Noor wrote:

Jeste li znali?



 Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 1f602


U kvizovima se takmiče razne ličnoste, ali jedna koja se večeras pojavila u "Poteri" na RTS je pomalo iznenađenje. Reč je o 20-godišnjme mladiću, Dušanu Popovu, imenjaku i rođaku slavnog špijuna, po kojem je stvoren filmski lik Džejms Bond!

https://direktno.rs/zabava/film-i-tv/342288/dzejms-bond-kviz-potera.html?fbclid=IwAR0zpNTS6CYY50Nada49SwtWz0fg1ALFS-t1uB4aXIXXHBte7w3Y9QZuLpY

Ovo vec i vrapci na grani znaju.
nije da i ti u to vjeruješ?!

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Pirate Thu 2 Dec - 17:22

Noor wrote:
Pirate wrote:
Noor wrote:

Jeste li znali?




 Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 1f602


U kvizovima se takmiče razne ličnoste, ali jedna koja se večeras pojavila u "Poteri" na RTS je pomalo iznenađenje. Reč je o 20-godišnjme mladiću, Dušanu Popovu, imenjaku i rođaku slavnog špijuna, po kojem je stvoren filmski lik Džejms Bond!

https://direktno.rs/zabava/film-i-tv/342288/dzejms-bond-kviz-potera.html?fbclid=IwAR0zpNTS6CYY50Nada49SwtWz0fg1ALFS-t1uB4aXIXXHBte7w3Y9QZuLpY

Ovo vec i vrapci na grani znaju.
nije da i ti u to vjeruješ?!
Pravo pitanje je da li ti meni vjerujes? :)

Prvi video sa linka.

https://www.bbc.com/reel/playlist/the-secret-world-of-spies?vpid=p086k1bl
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Pirate Thu 2 Dec - 17:25

Evo i dokumentarac od history channel.

https://youtu.be/oX8V8p4XugQ
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Thu 2 Dec - 17:44

Pirate wrote:
Pravo pitanje je da li ti meni vjerujes? :)

Prvi video sa linka.

https://www.bbc.com/reel/playlist/the-secret-world-of-spies?vpid=p086k1bl

ovisi koja je tema :)

nego, ima li kakav dokaz da su se Duško i Fleming 1941. uopće sreli u Casinu Estoril i popričali, nakon čega bi se kod Fleminga mogla roditi takva ideja?
ili su sve pretpostavke, kako kaže narator..."we believe that this was the place where he idea of James Bond was born"

:D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:01

Gle lik je bio stvaran, bio je dvostruki spijun MI6, zivio je zivot jamesa bonda. E sad, da li se stvarno nasao u isto vrijeme u casinu sa Flemingom ja neznam ali eto mnogi tvrde da je i to sve tvrde zapadni strani izvori. Meni je to dovoljno da mislim da je Popov bio inspiracija za Jamesa Bonda, previse je tu podudarnosti.

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/real-life-james-bond-dubbed-25079693
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Thu 2 Dec - 18:18

Pirate wrote:Gle lik je bio stvaran, bio je dvostruki spijun MI6, zivio je zivot jamesa bonda. E sad, da li se stvarno nasao u isto vrijeme u casinu sa Flemingom ja neznam ali eto mnogi tvrde da je i to sve tvrde zapadni strani izvori. Meni je to dovoljno da mislim da je Popov bio inspiracija za Jamesa Bonda, previse je tu podudarnosti.

https://www.mirror.co.uk/news/world-news/real-life-james-bond-dubbed-25079693
ok, onda je korektno reci da postoje indicije, ali dokaza nema ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:25

Isto kao i sto postoje indicije da su hrvatski kraljevi pokopani tu negdje iako za to nema dokaza, jel to odmah znaci da oni nisu postojali? :)
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Thu 2 Dec - 18:36

Pirate wrote:Isto kao i sto postoje indicije da su hrvatski kraljevi pokopani tu negdje iako za to nema dokaza, jel to odmah znaci da oni nisu postojali? :)
ne, jer o njima postoje povijesni zapisi, koji svjedoče o njihovom postojanju.
nitko ne porice da Duško nije bio stvarna osoba, ali da je bio povod za Flemingovu ideju, to su samo pretpostavke :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Pirate Thu 2 Dec - 18:42

Pretpostavke koje ti eksplicitno odbacujes, da barem ja imam takvu dozu samouvjerenosti. :)
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Thu 2 Dec - 19:30

Pirate wrote:Pretpostavke koje ti eksplicitno odbacujes, da barem ja imam takvu dozu samouvjerenosti. :)
odbacujem samo kao cinjenicu, kao pretpostavku ne

o, bome je tvoja doza i veca :)


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Stanojko Fri 3 Dec - 9:02

Ne vredi sele...gde god zagrebes neki srbi... :)

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by crvenkasti Fri 3 Dec - 9:32

Ni u što se ne možeš pouzdati. Ničemu ne možeš vjerovati.

Ponajmanje u vlastito znanje i vlastito iskustvo. Svaki dan se boriš sa svojim pogreškama, zabludama i zaboravljanjem.

Vjerovati u nekoga ili nešto samo je način na koji sebi olakšavaš život. Čak i i kad si svjesan da je taj tvoj oslonac klimav i nepostojan, ipak je lakše.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28762
2014-04-17


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Stanojko Fri 3 Dec - 10:13

crvenkasti wrote:Ni u što se ne možeš pouzdati. Ničemu ne možeš vjerovati.

Ponajmanje u vlastito znanje i vlastito iskustvo. Svaki dan se boriš sa svojim pogreškama, zabludama i zaboravljanjem.

Vjerovati u nekoga ili nešto samo je način na koji sebi olakšavaš život. Čak i i kad si svjesan da je taj tvoj oslonac klimav i nepostojan, ipak je lakše.
Ignorance is bliss... :coffee

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by marcellus Fri 3 Dec - 10:19

Noor wrote:
Pirate wrote:
Pravo pitanje je da li ti meni vjerujes? :)

Prvi video sa linka.

https://www.bbc.com/reel/playlist/the-secret-world-of-spies?vpid=p086k1bl

ovisi koja je tema :)

nego, ima li kakav dokaz da su se Duško i Fleming 1941. uopće sreli u Casinu Estoril i popričali, nakon čega bi se kod Fleminga mogla roditi takva ideja?
ili su sve pretpostavke, kako kaže narator..."we believe that this was the place where he idea of James Bond was born"

:D

Sam Duško je raširio priču da je Fleming prema njemu stvorio Bonda, ali Fleming je Bonda stvorio kao amalgam dvadesetak ljudi koje je znao, od svakog je uzeo nešto. Jedan od njih je bio i Popov, ali ne baš najvažniji. Bond, dakle, nije stvoren prema niti jednom stvarom čovjeku - već prema puno njih.

Background and inspiration

The central figure in Ian Fleming's work is the fictional character of James Bond, an intelligence officer in the "Secret Service". Bond is also known by his code number, 007, and was a Royal Naval Reserve Commander.

Fleming based his creation on a number of individuals which he came across during his time in the Naval Intelligence Division during the Second World War, admitting that Bond "was a compound of all the secret agents and commando types I met during the war".[11] Among those types were his brother, Peter, whom Fleming worshipped and who had been involved in behind-the-lines operations in Norway and Greece during the war.

Aside from Fleming's brother, a number of others also provided some aspects of Bond's make up, including Conrad O'Brien-ffrench, a skiing spy whom Fleming had met in Kitzbühel in the 1930s, Patrick Dalzel-Job, who served with distinction in 30 AU during the war, and Bill "Biffy" Dunderdale, station head of MI6 in Paris, who wore cuff-links and handmade suits and was chauffeured around Paris in a Rolls-Royce. Sir Fitzroy Maclean was another figure mentioned as a possibility, based on his wartime work behind enemy lines in the Balkans, as was the MI6 double agent Dušan Popov.




_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Stanojko Fri 3 Dec - 10:39

Lepa uniforma... :)

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 96011

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by marcellus Fri 3 Dec - 10:42

Stanojko wrote:Lepa uniforma... :)

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 96011

Ni one koje je Hugo Boss dizajnirao nisu ružne.

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Stanojko Fri 3 Dec - 10:47

marcellus wrote:
Stanojko wrote:Lepa uniforma... :)

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 96011

Ni one koje je Hugo Boss dizajnirao nisu ružne.
Nisu, istina. Al su manekeni krs... :coffee

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 MV5BMTM2ZTlhYWQtNTdhNC00N2U5LTllZjktNWU1ZTY5NWRlOGI4XkEyXkFqcGdeQXVyMTI3MDk3MzQ@._V1_

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by marcellus Fri 3 Dec - 11:01

tjah... ima manekena i manekena

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Tumblr10

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Stanojko Fri 3 Dec - 11:12

marcellus wrote:tjah... ima manekena i manekena

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Tumblr10
i dalje je krs...

_________________
Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8333
2014-05-05


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Noor Fri 3 Dec - 11:41

Stanojko wrote:Ne vredi sele...gde god zagrebes neki srbi... :)
dabome, Deretica na kamare ;)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT - Page 5 Empty Re: Doba uskoka-od ponedjeljka na HRT

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum