ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 7/11/2021, 23:14

Rama i Vučic poručuju da regija neće čekati Europsku uniju i sama će, po ugledu na EU, ukloniti prepreke slobodi kretanja ljudi, roba, usluga i kapitala.

Ali i dalje problem s ovom inicijativom ostaje to što u njoj sudjeluju samo tri od šest država regije.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/pakt-beograda-i-tirane-protiv-pristine-govori-se-o-ratu-u-regiji-a-stvara-se-otvoreni-balkan-15117431
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 7/11/2021, 23:26

Kosovo odbija sudjelovanje u ovoj inicijativi jer smatra da je cilj nova hegemonija Srbije u regiji. Ramu upozoravaju da je Albanija priznala i Kosovo i Crnu goru kao neovisne države te da između Albanije i Srbije ne postoje granice koje, eto, on i Vučic žele ukinuti. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 7/11/2021, 23:47

Međutim, iz najveće opozicione partije VMRO stigle su poruke da nije dovoljno da ode samo Zaev, "već i zaevizam", što je kod mnogih otvorilo pitanje i promene vlasti, a analitičari ističu da sve zavisi od albanske partije DUI.
Vest o ostavci Zaeva je odjeknula i regionom, a mnogi su prvo postavili pitanje budućnosti Inicijative "Otvoreni Balkan. Urednik "Nezavisnog vesnika" Ljupčo Popovski je juče za Euronews Srbija rekao da bi promena vlasti u Severnoj Makedoniji u nekom narednom periodu mogla da utiče na inicijativu.
"VMRO-DPMNE nije bila oduševljena ovom inicijativom. Kada je bila formirana u Skoplju, oni su rekli da su ovakve inicijative dobre, ali da nisu ključne za članstvo Makedonije i drugih zemalja u EU. Da treba glavni fokus da bude na Evropskoj uniji", rekao je Popovski.
Dodao je i da, ako bi se promenila vlast, možda bi Severna Makedonija nastavila da bude deo inicijative, ali “možda neće biti toliko zaiteresovana za produbljivanje saradnje kao što je Zaev bio sa Vučićem i Ramom".
-
Ipak, smatra da i u slučaju dolaska VMRO-DPMNE na vlast "Otvoreni Balkan" ostao u fokusu.
"VMRO neće odustati od te ideje, ona je njima privlačna. Ta partija je manje pod pritiskom EU i SAD nego što je bio Zaev. Makedonci su razočarani u te međunarodne faktore i zato su tako i glasali i kaznili Zaeva", istakao je Janjić za Euronews Srbija.
Kako je dodao, građanima i političarima je upravo zbog međunarodnih okolnosti privlačna ideja "Balkan Balkancima" koju nosi "Otvoreni Balkan".
Janjić je dodao da za "Otvoreni Balkan" postoje drugi problemi, kao što je neintegracija ostalih zemalja regiona i neslaganje sa birokratijom EU, te da bi ostavka Zaeva mogla eventualno da bude iskorišćena za produbljivanje postojećih regionalnih problema. 
-
https://www.euronews.rs/evropa/region/23508/otvoreni-balkan-bez-zorana-zaeva-sta-za-regionalnu-inicijativu-znaci-ostavka-premijera-severne-makedonije/vest
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 7/11/2021, 23:57

VMRO neče zatvorit vrata incijativi Otvoreni Balkan al neće ni samo klimat glavom na svaku koju Vučic kaže. 

Isto tako to da neće bit nikakvih graničnih kontrola u Makedoniji nego da Srbi i Albanci samo ušetavaju itd to za VMRO nije prihvatljivo. Bit će vjerovatno lakši prolaz ljudi (radnici, turisti, gastajbajteri itd ) al neće bit da neće bit nikakve kontrole na granici.

Ima Makedonija neke interese tu, prije svega razvoj infrastrukture, jačanje ekonomije itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 00:38

Makedonija je na imigrantskoj ruti. Sad su neke imigrante vratili. Vučic i Rama kako neće bit granice između Srbije i Albanije a to je Makedonija a Zav šuti a on premijer države. 

Zaev bi na sve šta netko predloži samo klimao glavom i nema problema. Ima problema. Ne možeš maknit graničare i graničnu kontrolu pa da svi ušetavaju kako im volja.

VMRO če malo spustit i Vučica i Ramu povodom nekih izjava koje oni daju u javnost.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 01:08

Plenkovic izgleda baš ne miriše nešto tu incijativu Otvoreni Balkan jer je ona incijativa bez EU

https://www.danas.rs/vesti/politika/plenkovic-clanstvo-u-eu-jedini-pravi-put-za-zapadni-balkan/

VMRO ima vrlo dobre odnose s hrvatskom desnicom pa im ovi mogu preko VMRO stavit do znanja da bez Hrvatske nema ništa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 01:16

Incijativa Otvoreni Balkan je u suštini zamišljena tako da prvo preko angažmana Srbije se odvoje ove države od EU a onda u taj prostor uskaću Rusija i Kina.

To joj je geopolitička svrha.

Hrvatska to zna al joj eto puca kurac.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 01:35

Razlika između Rusije i Kine je šta Rusija voli zaveckat oružjem jer joj se NATO previše približija do Kina svoj utjecaj širi kroz ekonomsku suradnju.

Ima tu neke razlike i među njima jer nemaju oni baš po svemu isti stav iako se nadopunjuju. Kini zbog ekonomije ne paše baš to zveckanje oružjem itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 01:59

Kinezi mogu bit dobar saradnik a mogu bit i zajeb. Zajeb je ako se puno u njih zadužiš u zamjenu da ti oni rade infrastrukturu itd a onda nemaš para i šta se onda dešava ?

Oni ti izvade popis stvari koje njih tu zanima i žele da im to prodaš a tu se radi o nekavim strateškim firmama i onda oni to preuzmu i ti eto kao imaš državu al ništa nije tvoje.

To se u Srbiji dešava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 02:11

Kinezi su Vučicu dali neke kredite al dobar dio njih je bankarska tajna pa se i ne zna koliko se točno vlada Srbije zadužila kod njih. Onda taj kredit dođe na naplatu a ovi nemaju para i onda Kinez spomene nešto na šta je on bacija oko i onda nema druge nego to njemu prodat il dat itd i to je onda neka šema dužničkog ropstva a u praksi ovi dolaze u posjed strateških kompanija u Srbiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 02:50

Bit će tih još strateških preuzimanja državnih poduzeća i resursa po Srbiji od strane Kine jer ovi im duguje pare. A onda će srpski mediji pričat o kineskim investicijama.

Pa koju je to tvornicu Kina otvorila u Srbiji ? Oni jednostavno preuzmu nešto šta već postoji, malo pokrpaju i to je kineska investicija. U praksi oni postali vlasnik i sad tu rade profit. To je preuzimanje strateških kapaciteta u državi. Rasprodaja državne imovine i resursa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by vuksadinare 8/11/2021, 03:34

Rama pod hitno sulji mora uvaliti koju tobu beloga da ovaj distribuira dalje...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by pizzon 8/11/2021, 04:53

ako to, o.b. znaci, da siptari iz albanije i kosova mogu da kenjaju
po srbiji, ja sam protiv.

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by ljubo1212 8/11/2021, 07:48

ti si oduvijek bio važan čimbenik po tom pitanju 
još od kad si pobjegao u mađarsku kad je trebalo braniti kosovo
:D
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by pizzon 8/11/2021, 12:23


ja sam okoreli natovac :)
sredio bi " regiju " 
ko picino oko :)
peva devojche:) za stotku...

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by pizzon 8/11/2021, 12:30

i nisam klisnuo bilo gde
bio sam u jedinici
do zadnjeg dana
13.6.99.
sluzimo narodu :)
ako si zaboravio...
vrludao sam kada 
ste vi bili tema
nisam verovao da nas toliko
mrzite..

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 13:45

pizzon wrote:
bio sam u jedinici
do zadnjeg dana
13.6.99.
Ja do 21.06-99

Al nije do zadnjeg dana nego otišao se kupat tri mjeseca prije redovnog završetka vojnog roka. Psihijatrica mi napisala da sam pod stresom itd i ja kod ženske na plažu idući dan , s njom kupanje cilo lito.

Ana, udala se ode u Kaštelia. Ima starijeg i mlađeg brata a ovi starije je dvi godine stariji od mene pa ga znam dobro. Susida. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 14:00

97 , mirna reintegracija, dakle rat gotov, poziv u vojsku, redovno služenje kraj 98 godine , tako nešto. Prva tri mjeseca ovdje osnovna obuka i u Zagreb specijalizacija. Prošlo par tjedana ovi napali Srbiju i onda dva miseca tukli stražu na granici s Bosnom di se graniče muslimani i Srbi tamo kod Prijedora u šumetini najvećoj.

To završilo, mi oproštajku s generacijom prije, tu jedan moj bija i napili se i ja sutra mora u psihijatrice i ova me pustila doma i odma sutradan na plažu i sa ženskom cilo lito kupanje i ostalo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 14:12

Kad je to počelo onda su oni nama rekli šta se dešava i poslali na granicu u tu šumetinu. Ono šta je meni zanimljivo je da smo tek posli u osnovi vidili koliko je to bombardiranje bilo jer mi smo bili odsjećeni od civilizacije a držiš stražu prema Bosni jer ne znaš oće li se zapucat tamo pa da se ne prelije u Hrvatsku.

Namjerno nam nisu davali informacije kako ne bi došlo do neke panike i nervoze. Ročna vojska, specijalci, granična policija i sve to u šumi s puškama na gotovs prema BiH i tako dva miseca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by RayMabus 8/11/2021, 14:23

Bolje da nisu davali informacije. Na neki način tako su nas i zaštitili jer te dopadne noćna straža svako treći dan i onda ti i još jedan od sumraka zore i dvista metaka i toki voki i držiš pesto metaa šume prema granici a ispod samo Una i eventualno granična policija.

Ima međeda , vukova, nešto zašuška držiš i ti ovaj prst na obaraću po ure dok nisi siguran da nije ništa.

Ko u onim filmovima u Vijetnamu pa čučiš u grmu i čekaš oće li Vijetkong izletit. 

Raširili su nas po šumi i s toki vokijima jer ako dođe do granatiranja onda niste gusto zbijeni nego rijetko i imaš tu neki svoj rov i onda držiš, tu liniju cirka 500 metara dužine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176330
2014-04-11


Back to top Go down

Savez Beograda i Tirane protiv Prištine Empty Re: Savez Beograda i Tirane protiv Prištine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum