ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:07

Pola miliona živi u apsolutnom siromaštvu


Slab ekonomski razvoj, nedovoljna socijalna preraspodela, odsustvo progresivne ekonomske politike, s akcentom na to da se najviše oporezuju najniže zarade, probleme su koji zemlju guraju u još dublje siromaštvo, ističe prof. Zoran Stojiljković, predsednik sindikata „Nezavisnost”

___
Statistika pokazuje da već pola miliona građana živi u apsolutnom siromaštvu, s manje od 12.286 dinara mesečno (105 €-op.Ero), a čak četvrtina, što je oko 1,6 miliona ljudi, jeste u riziku od siromaštva, s manje od 19.391(165 €-op.Ero) dinar mesečno.
___
___
Savić i podseća da medijalna zarada u Srbiji iznosi 49.999 dinara (424 € - op.Ero), a tu sumu mesečno zarađuje do polovine zaposlenih u zemlji, što je samo po sebi loš signal.
___
___
Prema najnovijim podacima Republičkog zavoda za statistiku, prosečna neto plata u junu iznosila je 553,5 evra ili 65.070 dinara, dok je medijalna bila za 15.000 manja, što znači da je čak polovina stanovnika Srbije primila platu do 49.999 dinara(424 €).
To znači da prosečnu platu u Srbiji dobija trećina zaposlenih, a dve trećine manje od toga.
___

https://www.politika.rs/sr/clanak/488497/Pola-miliona-zivi-u-apsolutnom-siromastvu

________________________________________________

Moram reći da ne razumijem što je medijalna , a što prosječna plaća, meni je to jedno te isto.
Kad Adem Vuchiqi kaže da je prosječna plaća 553€, onda ja i mislim da je tako, ali sad vidim da takve plaće
u prosjeku dobije 1/3 zaposlenih, a ostale 2/3 do 424€.
Molim znalce da mi ovo objasne. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:15

.Kad imaš skoro 1/3 ljudi skoro gladnih onda razumijem zašto Vuchiću treba barem jedan mali rat... :D
Malo sam rekao 1/3...
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:19

Evo vidim da i neki drugi vide u čemu je fora.

Komentar ispod članka:
Милош пре 4 сата
Најзад текст у коме се иде мало дубље од износа просечне зараде.
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Serbinho-3 9/26/2021, 23:21

Ruralna ekipa zaradjuje manje, dok neki zarade i po 30.000 eura mesecno, pa dizu prosek. Seoska ekipa bezi u BGD da obara cenu rada. Kompleks ekipa studira i radi kao pripravnik advokat za kikiriki lovu. Neko ne radi nista a lova stize. Ne bih radio ni za koga u Srbiji, niti za strance, niti za nase, niti sa nasima. Ima tu dosta prostora za poboljsanje, obzirom da je sistem truo, zasniva se na diplomi, uzme negde istu i na osnovu iste ga placaju. Nadje vezu, negde se ubaci i parazitira. Glup sistem.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Serbinho-3 9/26/2021, 23:23

Eroo wrote:.Kad imaš skoro 1/3 ljudi skoro gladnih onda razumijem zašto Vuchiću treba barem jedan mali rat... :D
Malo sam rekao 1/3...

Nije TITO izveo oklopnjake i duge cevi na civile, vec tvoja braca, tj. vasa Slovenacka. Mogli bi banane im poslati, tradicionalno.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by kaya 9/26/2021, 23:32

Eroo wrote:.Kad imaš skoro 1/3 ljudi skoro gladnih onda razumijem zašto Vuchiću treba barem jedan mali rat... :D
Malo sam rekao 1/3...
Vučiću ne treba nikakav rat niti će ratovati. Radi predstavu za glupe srbe. Naložio je 50 budala da bacaju balvane i poslao popa  zbog nečega što je potpisao. A leti isključivo  po svojoj državi da se ne bi netko naljutio. Možda ima izbore pa fol mileva radi srpski svet, oni ugroženi a on ih brani iz srbije
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by marcellus 9/26/2021, 23:41

Eroo wrote:
Moram reći da ne razumijem što je medijalna , a što prosječna plaća, meni je to jedno te isto.

prosjek - ukupna masa plaća / broj primatelja plaća. Običan statistički prosjek.

medijan - srednja plaća, ona kod koje je polovica onih koji dobivaju plaću iznad tog broja, a polovica ispod.

medijan je uvijek manji od prosjeka kad govorimo o plaćama, u hrvatskoj, srbiji, svugdje.

_________________
Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:42

Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:.Kad imaš skoro 1/3 ljudi skoro gladnih onda razumijem zašto Vuchiću treba barem jedan mali rat... :D
Malo sam rekao 1/3...

Nije TITO izveo oklopnjake i duge cevi na civile, vec tvoja braca, tj. vasa Slovenacka. Mogli bi banane im poslati, tradicionalno.
Lako zato, neko stalno govori da im je prosječna plaća 553€ i da je Srbija lider u Europi.
Veli da su prestigli čak i Hrvatsku. :D
Reče vam profesor da prosječno 553€ dobije tek 1/3 zaposlenih, a  2/3  DO 424€.
2,1 milijun ljudi dobije manje od 165, od toga 1/2 milijuna 105€.
Pa to je strašno, jbote...a svaki dan  kao otvara novu fabriku?
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:47

marcellus wrote:
Eroo wrote:
Moram reći da ne razumijem što je medijalna , a što prosječna plaća, meni je to jedno te isto.

prosjek - ukupna masa plaća / broj primatelja plaća. Običan statistički prosjek.

medijan - srednja plaća, ona kod koje je polovica onih koji dobivaju plaću iznad tog broja, a polovica ispod.

medijan je uvijek manji od prosjeka kad govorimo o plaćama, u hrvatskoj, srbiji, svugdje.
Pa ček, kako možemo znati  na što se odnosi prosječna plaća?
Prosječna plaća, ne znam, u HR, na primjer 900€. Što to uopće znači?

Prof. u članku kaže da prosječnu plaću prima tek 1/3 zaposlenih? Može li biti i 1/5? :D
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/26/2021, 23:53

Eroo wrote:
To znači da prosečnu platu(553€) u Srbiji dobija trećina zaposlenih, a dve trećine manje od toga.

Dok  2,1 milijun ljudi dobija manje od 165€

Jebga, meni ovo izaziva smijeh.. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/27/2021, 00:15

U državi sa 7 milijuna stanovnika, 2,1 milijun prima manje od 165€,
od toga 0.5 milijuna prima samo 105€. To je prava slika bijede
o kojoj Vuchić ne priča. Za moje pojme to su gladni ljudi.
Koliko ovi isti imaju drugih članova u obitelji koji od toga žive?
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by marcellus 9/27/2021, 00:20

Eroo wrote:
marcellus wrote:
Eroo wrote:
Moram reći da ne razumijem što je medijalna , a što prosječna plaća, meni je to jedno te isto.

prosjek - ukupna masa plaća / broj primatelja plaća. Običan statistički prosjek.

medijan - srednja plaća, ona kod koje je polovica onih koji dobivaju plaću iznad tog broja, a polovica ispod.

medijan je uvijek manji od prosjeka kad govorimo o plaćama, u hrvatskoj, srbiji, svugdje.
Pa ček, kako možemo znati  na što se odnosi prosječna plaća?
Prosječna plaća, ne znam, u HR, na primjer 900€. Što to uopće znači?

Prof. u članku kaže da prosječnu plaću prima tek 1/3 zaposlenih? Može li biti i 1/5? :D

može, ali teško. Jedino da 90 posto radi za minimalac a preostalih 10 posto za plaće američkog kirurga. No prosječnu plaću uvijek prima manje od polovice zaposlenih. Jer je medijan uvijek manji. A manji je jer je uvijek više onih s ispodprosječnom plaćom nego onih s iznadprosječnom, ali iznadprosječne plaće mogu biti višestruko veće od prosjeka, a ispodprosječne ne mogu biti višestruko manje.

_________________
Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Eroo 9/27/2021, 00:28

marcellus wrote:
Eroo wrote:
marcellus wrote:
Eroo wrote:
Moram reći da ne razumijem što je medijalna , a što prosječna plaća, meni je to jedno te isto.

prosjek - ukupna masa plaća / broj primatelja plaća. Običan statistički prosjek.

medijan - srednja plaća, ona kod koje je polovica onih koji dobivaju plaću iznad tog broja, a polovica ispod.

medijan je uvijek manji od prosjeka kad govorimo o plaćama, u hrvatskoj, srbiji, svugdje.
Pa ček, kako možemo znati  na što se odnosi prosječna plaća?
Prosječna plaća, ne znam, u HR, na primjer 900€. Što to uopće znači?

Prof. u članku kaže da prosječnu plaću prima tek 1/3 zaposlenih? Može li biti i 1/5? :D

može, ali teško. Jedino da 90 posto radi za minimalac a preostalih 10 posto za plaće američkog kirurga. No prosječnu plaću uvijek prima manje od polovice zaposlenih. Jer je medijan uvijek manji. A manji je jer je uvijek više onih s ispodprosječnom plaćom nego onih s iznadprosječnom, ali iznadprosječne plaće mogu biti višestruko veće od prosjeka, a ispodprosječne ne mogu biti višestruko manje.
Razumijem ja tebe, nije mi ta matematika nejasna.
Referiram se na Vuchićevo hvaljenje.
On nikad ne govori da im pola milijuna ljudi ima tek 105€, a 1,6 milijuna 165€.
Ako k tome dodam i one članove obitelji koji koriste taj isti novac onda si mislim u kakvom im je stanju država.
Stalno priča o kupovini oružja...svako malo podiže vojsku u stanje pripravnosti, lete avioni...
Ratovao bi s gladnim stanovništvom. Sad mi je jasno zašto im je svojevremeno mobilizacija bila manja od 10%.
Možda se im je  bijela tehnika već izraubovala, što li? :D
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by marcellus 9/27/2021, 00:40

a, ma nisam čitao članak, sori, samo sam odgovorio na pitanje...

ma gle mi smo postali shithole state a oni su specijalci, jebiga... kad sam u bedu jer su nas nekad gladni poljaci prepišali do te mjere da danas izgledaju ko njemačka spram ondašnje juge, čak i mađari kojima smo nekad išli po jeftini sir i salamu, sjetim se gdje su srbi. Makar, to je za kurac utjeha. Jedino što se stalno javljaju i nešto bune, inače bi bilo najbolje ne obazirat se uopće na njih a kamoli se s njima uspoređivat. Jebo državu kojoj je Bosna zapad.

_________________
Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Serbinho-3 9/27/2021, 00:58

Eroo wrote:
Serbinho-3 wrote:
Eroo wrote:.Kad imaš skoro 1/3 ljudi skoro gladnih onda razumijem zašto Vuchiću treba barem jedan mali rat... :D
Malo sam rekao 1/3...

Nije TITO izveo oklopnjake i duge cevi na civile, vec tvoja braca, tj. vasa Slovenacka. Mogli bi banane im poslati, tradicionalno.
Lako zato, neko stalno govori da im je prosječna plaća 553€ i da je Srbija lider u Europi.
Veli da su prestigli čak i Hrvatsku. :D
Reče vam profesor da prosječno 553€ dobije tek 1/3 zaposlenih, a  2/3  DO 424€.
2,1 milijun ljudi dobije manje od 165, od toga 1/2 milijuna 105€.
Pa to je strašno, jbote...a svaki dan  kao otvara novu fabriku?

Realno ce vas pregaziti ko plitak potok, cega ste svesni, otuda i trazite utehu u kojekakvim tekstovima. Ako parkira sve vise industriju, prica je jasna. Nisu Slovacka i Poljska presisale vas sa turizmom, vec industrijom. Ima tu tekst gde kaze, HR ima mlre, ali su Nemacka, Austrija i Svajcarska daleko ispred.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Serbinho-3 9/27/2021, 01:04

Takođe, računali su da ulaskom u EU postaju centar okupljanja, i da kako mahnu rukom Srbija ide dole u bunar, a svi ostali gore. Srbija 2013. godine ima 32,9 milijarde ukupan vrednost BDP. Oni su tada 16 milijardi ispred nas. kada bude završena ova godina mi ćemo biti na 51,8, oni na 52. Evo vi sami recite, došli smo na 52:52 sa zemljom koja prima velike količine novca iz evropskih fondova - istakao je predsednik.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26389
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by marcellus 9/27/2021, 01:07

Serbinho-3 wrote:Takođe, računali su da ulaskom u EU postaju centar okupljanja, i da kako mahnu rukom Srbija ide dole u bunar, a svi ostali gore. Srbija 2013. godine ima 32,9 milijarde ukupan vrednost BDP. Oni su tada 16 milijardi ispred nas. kada bude završena ova godina mi ćemo biti na 51,8, oni na 52. Evo vi sami recite, došli smo na 52:52 sa zemljom koja prima velike količine novca iz evropskih fondova - istakao je predsednik.

serbinjo, vi imate skoro jednak bdp kao i mi - i dva puta više stanovnika. Drugim riječima, duplo ste siromašniji, da skratimo, i to će tako i ostati jer su prognoze rasta bdp-a za hr i srbiju jednake. S tim da je lakše brzo rasti što si siromašniji.

_________________
Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by marcellus 9/27/2021, 01:09

ovo su ti procjene rasta svjetske banke, jebo vučića.

hrvatskoj čak predviđaju nešto brži rast nego srbiji

https://seenews.com/news/world-bank-improves-serbias-2021-gdp-growth-forecast-743899

_________________
Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Ringo10 9/27/2021, 03:51

2.1 milijun sirotinje na 7 milijuna stanovnika

Pa to bi bilo masovno skapavanje  po ulicama.

Bio sam u Srbiji...nisam vidio nista posebno...nikakav horor 

Sto se tice famoznih rastova i u HR i u SR sve je to friziranje statistika i sviranje kurcu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Pirate 9/27/2021, 09:22

Ringo10 wrote:2.1 milijun sirotinje na 7 milijuna stanovnika

Pa to bi bilo masovno skapavanje  po ulicama.

Bio sam u Srbiji...nisam vidio nista posebno...nikakav horor 

Sto se tice famoznih rastova i u HR i u SR sve je to friziranje statistika i sviranje kurcu.

Upravo tako. Ero nezna sto je medijan a nasao se pricati o siromastvu.

Sto se tice famoznih rastova, oni su tu, HR i SRB imaju dobre stope rasta na zdravim zemeljima iako sad inflacija izjeda sav taj rast za sto se mozemo zahvaliti FEDu i ECB.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?  Empty Re: Srbija: Pola milijuna živi u apsolutnom siromaštvu...ili 2.1 milijuna?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum