ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 19:48

:D

https://www.geopolitika.news/vijesti/visoki-predstavnik-u-bih-nece-biti-centralizacije-drzave-a-vaznu-ulogu-imaju-turska-rh-i-srbija/

Nisam baš najbolje shvatio ovaj dio u kojem se ja dogovoram s Erdoganom oko BiH. :^0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 19:52

Ne planiram se dogovarat s Turskom oko BiH. Ne žive Turci u BiH pa da bi s njima pregovarao oko toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 20:01

Ne postoji ni najmanja šansa da ću ja pregovarat s Turskom o BiH a evo i zašto.

To je davanje nekoj tamo državi koja nije ovdje da odlučuje o procesima ovdje. Mogao si tako umjesto Srbija staviti i Rusija. Ja s Rusijom neću pregovarat oko toga.

Isto tako to bi značilo da ja kažem da u BiH žive tri naroda od kojih je jedan Srbi , drugi Hrvati a treći Turci. Nisu Turci nego muslimani slavenskog porijekla a potječu od Hrvata i Srba i sami sebe su nazvali Bošnjaci dakle pregovarat ću s njima. Ujedno to bi bilo degradiranje njih da se njih ni ne spominje uopće u pregovorima kao da ne postoje uopće. Po toj logici mogli bi tako i s Pakistanom pričat. Zašto baš Turska. Ni Pakistanci ne žive u BiH.

Može Turska s njima pregovarat pa oni s menom al ja s Turskom neću pregovarat oko ničega u BiH.

Kraj rasprave.


Last edited by RayMabus on 19/9/2021, 20:07; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by epikur37 19/9/2021, 20:07

ovaj predstavnik čini se bi mogao biti bolji .)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 20:14

epikur37 wrote:ovaj predstavnik čini se bi mogao biti bolji .)
Je, sad smo otkrili o čemu su on i Vučic razgovarali u Beogradu.

Ne dolazi u obzir. Ja neću pregovarati s Turskom oko BiH. Samo s Bošnjacima. On može s njima pa ja s njima al nikako ja s Turskom oko toga ko da nekakvi Turci žive u BiH a ne Bošnjaci.

Mogu tako i s Pakistanom pregovarat o BiH. U čemu je razlika ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 20:28

To isto ko da Dodik povede Vučica i Putina ili Lukašenka i sad tu neka triatelara oko BiH.

Pa šta ja imam s Lukašenkom pregovarat oko BiH ? Pregovarat ću s Dodikom i Vučicem a neću s Lukašenkom.

Pa tko je on ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 21:09

CG može jer je susjedna država i ako joj Bošnjaci daju neku vrst punomoči a s tim se složi Hrvatska i Srbija.

Ja ću se složit jer onda Cg i Turska imaju posebne diplomatske relacije i Cg onda nastupa u ime Bošnjaka ( dok joj god stoji punomoć tj Bošnjaci joj ga daju ).

Turska ne može.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 21:23

Turska ne može. Jednostavno ne žive Turci u BiH a nit Turska tu graniči pa d ana neki način ima pravo odlučivanja o svom najbližem susjedstvu. Ta Turska je tu doslovno rang Bjelorusije ili Pakkstan. Ni na koji način se neka formalna tristelara a da ti dokumenti budu logični ne može potpisat jer nema logiku i nema Turska isti rang ko Hrvatska i Srbija u ovom slučaju. Mogu samo Bošnjaci a ako oće državu koja ima neko pravo na neki potpis tu to je samo Cg kao susjedna država. Dakle mogu joj dat punomoć kao susjednoj državi a koja nije ni Hrvatska ni Srbija al je oko BiH i onda da ona stoji iza njih u toj tristelari kad se nešto potpisuje a vezano uz BiH.

A ne može mi Turska i Pakkstan ili Lukašenko ili neki tamo Japan tu doć i bit rsvnopravan s menom i Srbijom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 21:36

Bošnjaci bi vjerojatno pristali jer granica Cg i BiH je državna granica a Cg je u NATO dakle tu nema neka RS ide nekakvoj Srbiji. Plus ima i dosta Bošnjaka tamo dakle imaju utjecaj. Turska i Cg su u NATO i povezane morem. Cg postaje bitna. Ni Bošnjacima a ni Turskoj nikakvi interes memaju da cijepaju Cg štaviše sad im je još bitnija..Cg dobila jakog saveznika i utjecaj u BiH.

To može a Turska, Pakistan il Lukašenko da sjede.skupa s menom i Srbijom i BiH i da mi tu formalno kreiramo nešto oko BiH jok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 22:53

Turska ne može al Cg može. To bi možda i više Turskoj odgovaralo jer onda jača svoje veze s Cg a to znači upada Grčkoj s leđa a ove u Cg iinako boli k kad ih Carigrad ne priznaje itd.

Znači tri predstavnika naroda u BiH ( al naroda a ne nekakvi Komšići ) i tri susjedne države a ujedno i jedine tri susjedne države mogu sjest i nešto formalno potpisat.

Turska ne može tu sist sa Hrvatskom i Srbijom i da ona tu nešto potpisuje oko BiH.

Turci ne žive u BiH a nit su susjedna država. Ja ih ne mogu tu službeno stavit u rang s menom i Srbijom. Cg mogu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 23:00

Ja nemam neke prevelike koristi od ove priće al imaju Bošnjaci , Turska i Cg.

U konačnici uvijek je potreban potpis mene i Srbije no stvara se određena diplomacija na relaciji Sarajevo - Podgorica - Istanbul.

Takvi dokumet di to potpiduju tri naroda u BiH ( ne kojekavi Komšići nego narodi ) i tri susjedne države za mene će biti važeći.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 23:05

Ovo je čak i jače nego šta je Istanbul zamislio jer na neki način jačaju i svoj utjecaj u Cg koja je ovom prvom njihovom šemom skroz zaobiđena.

Cg dobiva puno veći utjecaj u regionu ( treba njen potpis za ovu triatelsru ) a Turska ulazi Grčkoj iza leđa a Carigrad je ljut no kako ne priznaju CPC onda tko ih šiša.

Uglavnom ovo je jače od onoga šta su Turci zamisli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 23:09

Iz srpske perspektive isto imaš to da ako Srbija i/ili srpski član predsjedništva se ne slaže a tu je uvijek šema isto ko i kod Hrvatske i stvarnog člana predsjedništva BiH a kojeg su birali etnički Hrvati da su njijova stajališta u praksi ista ....dakle ako se oni nešto ne slažu onda se isto ne može ništa.

Stvar je u tome šta se ipak može puno toga i dogovorit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by RayMabus 19/9/2021, 23:25

Trebao bi mi Erdogan platit kavu jer sam mu u dva sata posložio geopolitičku šemu u kojoj oni dobivaju ono šta žele ( utjecaj u zapadnom Balkanu a i šire pošto obuhvaća i Hrvatsku ) i još sam im uključio Cg koju su oni potpuno zaobišli.

A sve štima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by immortal 20/9/2021, 02:03

Šta turska ima s bosnom?? isto tako srbija ??

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by Ringo10 20/9/2021, 04:58

mortal wrote:Šta turska ima s bosnom?? isto tako srbija ??
Kako nemaju

Srbija ima isto kao i Hrvatska 
Potpisnica Dejtona. Obje imaju svoj narod u BiH

A i Turska ima svoj narod u BiH. I to najbrojniji u BiH
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by Šandor Winnetou 20/9/2021, 06:59

Ringo10 wrote:
mortal wrote:Šta turska ima s bosnom?? isto tako srbija ??
Kako nemaju

Srbija ima isto kao i Hrvatska 
Potpisnica Dejtona. Obje imaju svoj narod u BiH

A i Turska ima svoj narod u BiH. I to najbrojniji u BiH
povjesno gledano turci su bili okupatori a današnje muje nisu njihovi potomci. Žezlo posljednjeg bosanskog kralja je u vatikanu što će reći da je bosna bila katolička što opet isključuje srbiju iz igre. E sad današnja slika bošera je nešto drugo no svakako bi tursku trebalo izbaciti iz igre i smanjiti joj utjecaj što je više moguće.

_________________
Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by vuksadinare 20/9/2021, 07:26

Ringo10 wrote:
mortal wrote:Šta turska ima s bosnom ?? isto tako srbija ??
Kako nemaju

Srbija ima isto kao i Hrvatska 
Potpisnica Dejtona. Obje imaju svoj narod u BiH

A i Turska imaju svoj narod u BiH. I to najbrojniji u BiH
Turska ima 3 naroda
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by pizzon 20/9/2021, 09:03

Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:
mortal wrote:Šta turska ima s bosnom?? isto tako srbija ??
Kako nemaju

Srbija ima isto kao i Hrvatska 
Potpisnica Dejtona. Obje imaju svoj narod u BiH

A i Turska ima svoj narod u BiH. I to najbrojniji u BiH
povjesno gledano turci su bili okupatori a današnje muje nisu njihovi potomci. Žezlo posljednjeg bosanskog kralja je u vatikanu što će reći da je bosna bila katolička što opet isključuje srbiju iz igre. E sad današnja slika bošera je nešto drugo no svakako bi tursku trebalo izbaciti iz igre i smanjiti joj utjecaj što je više moguće.

netacno,
zvanicna titula tvrtka
kralj bosne i srba
tako nekako
ne ulazim u verske podele

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by pizzon 20/9/2021, 09:06

turskoj treba ograniciti
svaki pristup srbiji
vrlo kontrolisano
ali, bliskost sa turskom
odgovara jednoj stranoj
sili, a srbija je u tome
pol. potpuri

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH Empty Re: Šmit : Neka se Turska, Hrvatska i Srbija dogovore oko BiH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum