ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 9:07

:aw

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1034998/putin-sve-objasnio-krivac-rekordne-cene-gasa-evropi

Putin : A oni koji su pristali da zaključe sa nama dugoročne ugovore u Europi moći će samo da trljaju ruke i da likuju, inače bi morali da plate gas po 650, a Gasprom Njemačkoj prodaje po 220.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 9:43

Lukašenko i Putin : objedinjeno energetsko tržište Rusije i Bjelorusije

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/putin-i-lukasenko-dogovorili-28-programa-za-jacanje-saveza-rusije-i-bjelorusije/210909149

Eskimi na aparatima. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by epikur37 Fri 10 Sep - 9:48

Kakav je ovo način i pisanje....

Ispod svakog nivoa.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 9:55

RayMabus wrote:

Putin : A oni koji su pristali da zaključe sa nama dugoročne ugovore u Europi moći će samo da trljaju ruke i da likuju, inače bi morali da plate gas po 650, a Gasprom Njemačkoj prodaje po 220.

Pa čitaj šta ovdje piše : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skuplji plin.

Dugoroćni ugovori = moraš s menom biti dobar a ako nećeš to imaš slobodno tržište di ti je cijena plina od dva do tri puta skuplja a možda i više na momente kad je velika potražnja a ona je zimi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by crvenkasti Fri 10 Sep - 9:56

Kad Amerikanci nakupe još ukapljenog plina, cijena će mu pasti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 10:00

A boli me k za plin. Hrvatska ga ima. Baš gledam koje su to gori države di će se zeko ove zime smrzavat.

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin NWS-NOAA_Europe_Extreme_minimum_temperature_JAN_1_-_7%2C_2017

Srbija se ne mora brinit , oni mu i ovako i onako puše kurac i bez toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 10:21

A lipu in je kajlu ova Metkelica uvalila. Ona se dogovorila i meni 220 cijena plina a vi a to su ti Finska i sve tri baltičke države koje uopće nemaju plina , Poljska i Ukrajina , Češka i Slovačka te Moldavija koja isto nema ništa svog plina , tko vas jebe.

Onda će se čuditi kad ove sve države izađu iz EU.

Sad je fino njemačkoj ekonomiji cijena plina 220 a ti se slikaj po 650.

Bude to raskid odnosa sa ton njenom EU tvorevinom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 10:31

Poljska kupila 250 američki tenkova

https://www.google.com/amp/s/balkans.aljazeera.net/amp/news/world/2021/7/14/poljska-kupuje-najmodernije-americke-tenkove-abrams

A trebali su njemačke pa su se ove godine predomislili. Skužili su Poljaci šta se tu dešava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 10:54

Krknit će vam jedan idlamistički napad a Poljska nema muslimana pa ćete vi imat problem u državi a oni neće.

Dosta je bilo vašeg šurovanja s Rusijom a sve na štetu država između.

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Images?q=tbn:ANd9GcT_ioZvrGeEM4SOfNK7IhrJUf5vfPSCHJSRAA&usqp=CAU
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by mutava baštarda Fri 10 Sep - 11:01

RayMabus wrote:A boli me k za plin. Hrvatska ga ima. Baš gledam koje su to gori države di će se zeko ove zime smrzavat.

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin NWS-NOAA_Europe_Extreme_minimum_temperature_JAN_1_-_7%2C_2017

Srbija se ne mora brinit , oni mu i ovako i onako puše kurac i bez toga.
Ima kod nas, ali izvozimo jeftino, a kupujemo skupo.
Slična stvar je sa strujom.
Taj ekonomski model je konstanta, a vlasti se mogu mijenjati.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 11:08

Ma ima solarne energije. Ne zamaram se ja s tom tematikom kad smo mi u pitanju. To je puno više bitnije za ove gori zemlje sjevernije a posebno ove koje graniče s Rusijom. Geopolitika.

Hrvatska ima svog plina a i uostalom kad pričamo o grijanju mi smo na Jadranu zimi u kratkim rukavima tako da s te strane jel. Imaš Lng terminal dakle ako triba imaš i to. Uvališ solarne panele i liti kad su turisti imaš struje a zimi isto imaš struje i to šalješ u Zagreb jer njima će tribat za grijanje itd.

Uglavnom nije to nešto kod nas toliko bitna tema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 11:30

Sjeverni tok 2 upravo završen

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1035011/severni-tok-2-zavrsen-kompanija-gasprom-izdala-zvanicno-saopstenje

Kapacitet 55 miljardi kubni metara godišnje.

A samo Njemačka troši 100 miljardi godišnje a od toga 90 miljardi uveze.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 11:42

A i taj kapacitet od 55 miljardi to je kapacitet a liti se manje to troši pa onda ne možeš ti to gurat u cijevi i skladišta ako su puna jel tako da u prosjeku u praksi to bude manje al to je ka eto ka ukupni kapacitet.

Ako se malo troši onda je sistem pun a sistem su cijevi i skladišta tako da ne možeš ti upumpavat to u sistem ako su cijevi i skladišta puni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 11:49

Bivši predsjednik evropskog vijeća i čelnik najveće poljske oporbene stranke :

https://www.geopolitika.news/vijesti/tusk-sjeverni-tok-2-dovrsen-je-zbog-njemackog-egoizma/

Naljutili se Poljaci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by crvenkasti Fri 10 Sep - 12:00

Njemački egoisti. Gdje im je šira slika?
Rusi i Nijemci će se bogatiti, dok jadnim Amerikancima i ostalima ništa.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 12:20

Ne znam koliko će se Rusi obogatit jer ova priča da je plin na tržištu 650 a Njemačkoj uvik 220.....

Ovo su neke druge kombinacije kako da Rusija priko Njemačke kontrolira EU.

Zato su Poljaci ljuti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by crvenkasti Fri 10 Sep - 12:31

RayMabus wrote:Ne znam koliko će se Rusi obogatit jer ova priča da je plin na tržištu 650 a Njemačkoj uvik 220.....

Ovo su neke druge kombinacije kako da Rusija priko Njemačke kontrolira EU.

Zato su Poljaci ljuti.

Pošto je u Srbiji?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28780
2014-04-17


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by RayMabus Fri 10 Sep - 12:34

crvenkasti wrote:
RayMabus wrote:Ne znam koliko će se Rusi obogatit jer ova priča da je plin na tržištu 650 a Njemačkoj uvik 220.....

Ovo su neke druge kombinacije kako da Rusija priko Njemačke kontrolira EU.

Zato su Poljaci ljuti.

Pošto je u Srbiji?
Ne znam jel me to ne zanima nego geostrategija i sad su Mađari isto s Putinom sklopili pakt i uvozit će mislim da je cifra 4,5 milijardi kubika plina a od toga 3,5 iz Srbije i 1 miljarda priko Austrija.

Niks Ukrajina pajdo. Ukrajinci dobili pedalu. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176025
2014-04-11


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by Ringo10 Fri 10 Sep - 15:12

Cijena 220 za Njemacku je po ranije sklopljenom ugovoru. A cijena se mijenja, nece uvijek biti ovako visoka.
Nijemcima dobro, Rusima dobro...neki ce da puse kitoslava ...i tako to uvijek biva 

Poljaci dovrsavaju plinovod iz  Norveske. Problem je sto je to mnogo skuplje aa kolicina raspolozivoga plina u Norveskoj se smanjuje.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by Ringo10 Fri 10 Sep - 15:14

RayMabus wrote:Sjeverni tok 2 upravo završen

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1035011/severni-tok-2-zavrsen-kompanija-gasprom-izdala-zvanicno-saopstenje

Kapacitet 55 miljardi kubni metara godišnje.

A samo Njemačka troši 100 miljardi godišnje a od toga 90 miljardi uveze.
Brzo su spojili cijevi
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin Empty Re: Putin : Tko mi ne bude pušio kurac plaćati će skupi plin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum