ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by niels 8/9/2021, 14:45

pizzon wrote:

drazini cetnici su prikazani
kao gerila, postoji film.

Dabome da jesu, da film, blockbuster:

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 2c4ac310

niels

Posts : 4793
2021-04-26


Maggie19 likes this post

Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by niels 8/9/2021, 14:46

Uz nastavak na ratove iz 90-ih:

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 28557e10
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Ringo10 8/9/2021, 14:50

RayMabus wrote:Antifašisti BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sabnor-bih-najostirije-osudio-otkrivanje-biste-draze-mihailovica-u-bijeljini/210809032

Evo traže od Šmita da ovo zabrani.

Pa nije on u Hagu osuđen nego od Titove komunističke partije a dobio je i medalju od Amerike.
Koji crni SUBNOR...morali bi imati 100 godina u prosjeku

Sve je to poumiralo. Jedino je jos Manolic ziv, ali on je Hrvatskoj.
Da, ziv je i Branko Mamula. I on ima 100 godina.
I to je sav SUBNOR U bivsoj SFRJ.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21568
2015-09-24


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by vuksadinare 8/9/2021, 15:08

Ziv je chicha..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99187
2015-09-08


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Šandor Winnetou 8/9/2021, 15:34

marcellus wrote:https://history.state.gov/historicaldocuments/frus1943CairoTehran/d381

Report From the Office of Strategic Services2
secret
Bari, Italy, 29 October, 1943.
Subject: Preliminary Report on a visit to The National Army of Liberation, Yugoslavia.

To: Major Louis Huot, OSS Advance Base, Bari

Linn M. Farish

Major, AUS.

The Chetniks under Col. Mihailovitch and other officers of the Yugoslav Army fought for a time against the occupying Axis troops in conjunction with the Partisans. But Mihailovitch made the fatal mistake of allowing his political beliefs and his plans for the future to overcome his better judgment. He feared Communism more than he feared the common enemy. He and his leaders were more concerned with their plans for themselves after the war than with the actual ending of the war by defeating the Axis. Acting upon these misconceptions, Mihailovitch ordered his Chetniks to attack the Partisan forces, and thus commenced the bitter civil war which has become so savage that it is difficult to see how a reasonable understanding can be brought about.

Not all the Chetnik leaders obeyed the order to attack the Partisans and some of them came over to the Partisans. Since then more have come and are coming over every day. The above is the story they tell. Unquestionably it will not be the story of Mihailovitch, but [Page 609]that the Chetniks are now fighting the Partisans is a fact to which the observer can personally testify. Furthermore, the Allied Mission has numerous captured Chetnik documents including routine correspondence, orders, pay books, pay rolls, etc. which afford ample concrete evidence that the Chetnik forces have been fighting with the Germans and Italians against the Partisans.
aj ti budalama nešto dokaži

_________________
U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Šandor Winnetou 8/9/2021, 15:38

nakaza wrote:Bravar obesio Dražu i bacio ga   svinjama da ga pojedu, a Pavelića nije ni tražio.  Bednik.
uvidio tile od kuda vjetar puše i nije čak ni međunarodnu tjeralicu za pavelićem izdao dočim čiču više ni zemlja ne pamti niti mu kosti može izbaciti.

_________________
U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by RayMabus 8/9/2021, 15:42

Ćića nije osuđen u Hagu a ima i orden od Amerike. Njega se može slavit dok se za Ratka ide pola godine do pet godina u zatvor.

Živ je ćića. cheers
RayMabus
RayMabus

Posts : 176349
2014-04-11


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by omni 8/9/2021, 19:56

Je li ziv ili su se svinje najele, Sto je sada tu istina?
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by dzango 8/9/2021, 22:02

Sora wrote:
dzango wrote:
jastreb wrote:I to na mjestu đe su stajale biste nar.heroja.

I onda neka mi neki filoustaša kaže da su partizani i četnici isto.
Nije isto. Četnici nisu bili komunisti.
a bili su fašisti 
ajd gukni bre istinu 

i sad nešto osobno, mene smeta kad od vas srba na forumu traže da se sramite  zbog nečeg s čim niste imali izravne veze 

ali da se javno deklarirate ko četnici i sljedbenici DRAŽE 
ZNAŠ KAJ, MA NE SRAM, NEGO ..TREBA VAM doživotni pečat na čelo s natpisom četničko đubre
otprilike
imam i drugih , koljačkih , tog tipa, koje bi vam utetovirala pa da se svijet makne od vas čim dalje
Nisu bili fašisti, bili su antikomunisti. Ne treba pečat, može kokarda. Ali nema potrebe na čelu, to nam je na srcu i u genima.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Eroo 8/10/2021, 01:24

U svim ratovima koje znam su se uvijek koristila sva sredstva, kako bi se sačuvali
vlastiti životi i pobijedilo neprijatelja. Ne vidim ja nikakve razlike između njih. 
Rat nije dernek, ne vodi ga ako nemaš namjeru  pobijediti. :)
Eroo
Eroo

Posts : 74995
2016-07-22


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Sora 8/10/2021, 06:36

dzango wrote:
Sora wrote:
dzango wrote:
jastreb wrote:I to na mjestu đe su stajale biste nar.heroja.

I onda neka mi neki filoustaša kaže da su partizani i četnici isto.
Nije isto. Četnici nisu bili komunisti.
a bili su fašisti 
ajd gukni bre istinu 

i sad nešto osobno, mene smeta kad od vas srba na forumu traže da se sramite  zbog nečeg s čim niste imali izravne veze 

ali da se javno deklarirate ko četnici i sljedbenici DRAŽE 
ZNAŠ KAJ, MA NE SRAM, NEGO ..TREBA VAM doživotni pečat na čelo s natpisom četničko đubre
otprilike
imam i drugih , koljačkih , tog tipa, koje bi vam utetovirala pa da se svijet makne od vas čim dalje
Nisu bili fašisti, bili su antikomunisti. Ne treba pečat, može kokarda. Ali nema potrebe na čelu, to nam je na srcu i u genima.
apsolutno
zato ste ljudožderi 
kod vas samo  se može neki velja nevolja time proslaviti 
i vezama s vrhom države

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Ringo10 8/10/2021, 12:32

Sora wrote:


apsolutno
zato ste ljudožderi 
kod vas samo  se može neki velja nevolja time proslaviti 
i vezama s vrhom države
Sto  tebi smeta ako neko voli cevape od Srbetine
Ringo10
Ringo10

Posts : 21568
2015-09-24


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Šandor Winnetou 8/10/2021, 12:37

Ringo10 wrote:
Sora wrote:


apsolutno
zato ste ljudožderi 
kod vas samo  se može neki velja nevolja time proslaviti 
i vezama s vrhom države
Sto  tebi smeta ako neko voli cevape od Srbetine
meni su super mješani od jove i laze, oni kineski od kerova su kurc od ovce za ove!!

_________________
U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Sora 8/10/2021, 12:40

Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:


apsolutno
zato ste ljudožderi 
kod vas samo  se može neki velja nevolja time proslaviti 
i vezama s vrhom države
Sto  tebi smeta ako neko voli cevape od Srbetine
meni su super mješani od jove i laze, oni kineski od kerova su kurc od ovce za ove!!

meni želudac slab 
povraća mi se i na pomisao na takve ćevape 
još s lukom.. ((

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Šandor Winnetou 8/10/2021, 12:48

Sora wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:


apsolutno
zato ste ljudožderi 
kod vas samo  se može neki velja nevolja time proslaviti 
i vezama s vrhom države
Sto  tebi smeta ako neko voli cevape od Srbetine
meni su super mješani od jove i laze, oni kineski od kerova su kurc od ovce za ove!!

meni želudac slab 
povraća mi se i na pomisao na takve ćevape 
još s lukom.. ((
baba tebi ošo u kurac smisao za sarkazam ali držim da bi rado kusala ćevape od hercegovaca spremljenih na baščaršijski način s puno luka narezanih handžarom svog daiđe!

_________________
U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Sora 8/10/2021, 12:56

ovo nije sarkazam 
imam stvarno slab želudac

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Šandor Winnetou 8/10/2021, 13:00

Sora wrote:ovo nije sarkazam 
imam stvarno slab želudac
baba ne tjeraj me da psujem, toliko gadosti znaš sasuti da ti velja nevolja nije ravan a sad kao imaš slab želudac

_________________
U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by nakaza 8/10/2021, 13:07

omni wrote:Je li ziv ili su se svinje najele, Sto je sada tu istina?

Nakon svega, svinje sigurno nisu poštedeli.
nakaza
nakaza

Posts : 318
2019-08-05


Back to top Go down

U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću - Page 3 Empty Re: U Bijeljini otkrivena bista četničkom vođi Draži Mihajloviću

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum