ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by Hektorović 29/7/2021, 12:58

Lider HDZ-a i zamjenik predsjedavajućeg Doma naroda Parlamenta BiH Dragan Čović rekao je danas da je Valentin Inzko "znatno unazadio sve projekte u BiH".

Čović je na današnjoj konferenciji za medije, odgovarajući na novinarsko pitanje, rekao da nema ništa reći o Inzku.
"Valentin je u BiH došao kao prijatelj, bojim se da odlazi kao neko ko je znatno unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini. Mislim da posljednjih godina djeluje s jedne platforme‚ neke politike koja nije politika BiH", rekao je Čović, dodajući da to nema veze s posljednjom odlukom koju je nametnuo.
Očekuje da će s Christianom Schmidtom biti vrlo dobra saradnja.
"Očekujem da bh. vlast preuzme odgovornost za posao. Prijatelji nam pomažu da se stabiliziramo, ali mi moramo preuzeti odgovornost. Volio bih da prijatelji izvana razmišljaju na sličan način", rekao je Čović.
Tokom današnjeg obraćanja Čović je rekao da je činjenica da vodimo rasprave koje se tiču vremena rata i sličnih tema, "a u drugi plan se stavljaju euroatlantski put zemlje, odnosno Izborni zakon koji smo trebali uveliko privesti kraju".
"Iz HDZ-a i HNS-a smo rekli da nastavljamo tražiti rješenja kako da profunkconira ovaj prostor da ne bismo ušli u još dublju krizu, a naznake takve krize čujemo svaki dan", rekao je Čović.
Naglasio je da je danas imao nekoliko sastanaka s međunarodnim i domaćim zvaničnicima, koji su bili vrlo produktivni.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by epikur37 29/7/2021, 13:03

Čovke +
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by Hektorović 29/7/2021, 13:05

epikur37 wrote:Čovke +
Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini A2053410


Sinoć se lijepo vidjelo i kako Čović uživa potpunu potporu iz Zagreba
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by epikur37 29/7/2021, 13:06

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Čovke +
Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini A2053410


Sinoć se lijepo vidjelo i kako Čović uživa potpunu potporu iz Zagreba


da...vidim kmeče po samedijima, platili kosorici da nešto pljune...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by Hektorović 29/7/2021, 13:09

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Čovke +
Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini A2053410


Sinoć se lijepo vidjelo i kako Čović uživa potpunu potporu iz Zagreba


da...vidim kmeče po samedijima, platili kosorici da nešto pljune...



Ostaje im sad samo nada povratka neke nove Jace i Stipe.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by pizzon 29/7/2021, 13:32

zasto nema teme i mostu
sa clipom i slikama o objektu
vise volite da kenjate protiv nas
nego (h)leba da jedete :)

_________________
ne znam ko ce da pobedi
ali znam ko nece da izgubi !
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by Hektorović 29/7/2021, 13:32

Na upit novinara jesu li Srbi krivi za neodržavanje sjednica Parlamentarne skupštine i Vijeća ministara, Čović je rekao da nisu Srbi jedino odgovorni što danas nije održana sjednica Vijeća ministara, te da se to tako ne može reći.
"Moramo razumjeti, postoje resori i podijeljeni su između naroda i ti ljudi moraju sjesti i dogovarati se. Svi oni koji  žele izbjeći  neke odluke ne dođu na sjednicu isto tako je danas prolongirana sjednica i ne mislim da je samo jedna strana odgovorna za nešto u BiH", kazao je Čović.
Tvrdi da nije reralno praviti zahvate na Ustavu jer su daleko od dvotrećinske većine.
"Moramo stabilizirati odnose i ne može meni neko reći da sam fašista, jer je BiH moja domovina, i ne može mi niko reći da je više voli od mene", rekao Čović.
Takođe, ističe da je bez dogovora tri naroda, sve drugo  utopija i da će se samo vrtjeti u krug.
Očekuje od međunarodne zajednice da pomognu, ali da narodi u BiH treba da dnose odluke.
"Ko je počinio zločin treba reći pravosudna institucija koja je mjerodavna, a ne neke insitucije koje neko pokušava graditi na familijarnoj bazi", rekao je Čović.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini Empty Re: Dragan Čović: Inzko je unazadio sve projekte u Bosni i Hercegovini

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum