ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policija neopravvdano upotrijebila silu

Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by immortal 25/7/2021, 04:01

https://www.vecernji.hr/vijesti/policajci-tesko-ozlijedili-slijepca-jer-su-mislili-da-je-netko-drugi-nije-ni-uspio-uzeti-osobnu-iskaznicu-1509877?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=1509877&utm_campaign=FB%20page%20statusi&fbclid=IwAR3m5RjZ6mcsanDVE2dZ0ir0JF43gbJRWpLHCkeZYYjBA66NtCyb1dkBI6I


[size=47]Policajci teško ozlijedili slijepu osobu jer su mislili da je netko drugi: Nije ni uspio uzeti osobnu iskaznicu
[/size]
Policija neopravvdano upotrijebila silu 637124fae679454f0af8


Iz MUP-a priznaju da su policijski službenici prekršili zakon, neopravdano upotrijebili silu
 21. SRPNJA 2021. U 23:05  [size=18]45 KOMENTARA[/size]  [size=18]13857 PRIKAZA[/size] 



Zagrebački policajci ozlijedili su i priveli krivog čovjeka, slijepu osobu, te ga prijavili sudu za lažno predstavljanje i vrijeđanje. Stevan Jambrešić ima 47 godina i od djetinjstva je potpuno slijep. S polusestrom živi na zapadnoj strani glavnog grada. Baš tamo prije dva mjeseca zatekli su ga i policajci.
Odlazim do plota, otvaram. Pazite pitanje, jeste vi Stevo? Eto, tako su pitali. Ja sam rekao da, da. No, prezime nisu spominjali, ispričao je za Potragu RTL-a Zagrepčanin Stevan Jambrešić. Stevan, kojeg svi zovu Stevo, nekoliko trenutaka kasnije našao se na podu. Dvojica policajaca privela su ga na silu, slomili su mu nogu i iščašili ruku. 





Policija je tražila čovjeka potpuno drugačijeg prezimena. Stevan Jambrešić, kaže, do svoje osobne iskaznice nije uspio niti doći. Prije nego je shvatio što se događa policajci su ga zgrabili rukama.
- Kad su me odvukli do pola dvorišta su me srušili i počeli udarati po nozi, onako skakajući dok ja nisam počeo bolno arlaukati, i rekao, slomili ste mi nogu. Nogom! Cipelom! Jako. I sad, što je bilo. Ja sam kazao, slomili ste mi nogu, uopće se nisu obazirali na to, onda su stali udarati, onda su počeli nogu izvrtati, rekao je Jambrešić. 
Njegovo jaukanje čula je i susjeda Lejla Tataragić. - Vidjela sam kako leži na podu, kako su ga podigli, on je rekao da mu je strgana noga. Slomio si mi nogu, slomio si mi nogu. Znači, ja sam samo rekla, pa dobro što radite, on je slijep i u tom su ga podigli s poda i vodili prema kolima. Bili su drugi susjedi ovdje, svi su čuli da se događa nešto. Nije im bilo jasno što se događa i što je on mogao napraviti budući je slijepa osoba, rekla je Zagrepčanka. 
Stevan Jambrešić kaže da je u autu rekao da je on Stjepan Jambrešić, a ne onaj kojeg su tražili. - Da, rekao sam im, ajmo sad kad ste shvatili da sam kriva osoba, vratite me doma. Ne! To ćemo u postaji riješiti. Uz stepenice sam se s tom bolesnom nogom penjao, uopće mi nisu pomogli, da bi drugi kolega policajac toj dvojici kazao: što uradiste, priveli ste krivu osobu, priča Stevan Jambrešić. 

Kako navodi Potraga RTL-a, policija je tražila osobu romske nacionalnosti, istog imena, ali različitog prezimena, koja se, navodno trebala nalaziti na istoj adresi. O ovom slučaju brutalnog policijskog postupanja sa slijepom osobom Ured pravobraniteljice za osobe s invaliditetom obavijestili su Jambrešićeva polusestra, Savez slijepih Hrvatske, ali i zabrinuti susjedi.
- Naše ovlasti su takve i način postupanja, da uvijek pružimo priliku i onoj drugoj strani da objektivnije donesemo naše mišljenje, iako je ovdje već u samom zaprimanju i razmatranju predstavke vidljivo da se radi o teškom i grubom kršenju prava osobe s invaliditetom, kazala je pravobraniteljica za osobe s invaliditetom Anka Slonjšak koja je zatražila očitovanje policije. Rok za njihov odgovor je prošao pa se zahtjev slao višem tijelu - Vladi. Vlada potom zahtijeva obavijest od strane MUP-a.
Iz MUP-a priznaju da su policijski službenici prekršili zakon, neopravdano upotrijebili silu. U odgovoru pravobraniteljici koji je stigao mailom 13. srpnja, a nosi datum 28. lipnja, tvrde da su o svemu obavijestili i Jambrešićevu sestru 21. lipnja.



Ona pak navodi da joj poštom nije ništa stiglo. - Na koncu, ako su već išli slati poštom pa zašto mi nisu proslijedili mailom budući smo se e-mailom korespondirali. Nakon što sam ja pitala, u travnju su mi se oni javili da je slučaj u obradi i da će im trebati malo više vremena da se to sve skupa obradi, kaže polusestra Stevana Jambrešića.
U službenoj policijskoj zabilješci piše i da je liječnica Hitne, koja je pozvana u postaju nakon što se Stevan Jambrešić žalio na bolove, ustanovila da mu nije ništa. 
- Gledajući kvalifikaciju ozljeda, radi se o teškim tjelesnim ozljedama, nevjerojatno je da one nisu mogle biti vidljive, već prepoznate u policijskoj postaji, obzirom da su nastale netom prije njegovog dovođenja, nažalost tu nekog logičnog objašnjenja ne vidimo, kaže zamjenik pravobraniteljice za osobe s invaliditetom
Hitna pomoć Stevana Jambrešića odvezla je u KBC Sestre Milosrdnice gdje mu je ustanovljen prijelom noge i iščašenje ruke te je zadržan u bolnici pet dana.
Policija ga i optužila
Nakon što su ga priveli i ozlijedili ni krivog ni dužnog, policija je optužila Jambrešića da im se lažno predstavio, vrijeđao ih i omalovažavao te im odbio dati osobnu iskaznicu.
- Bez obzira jel' govorimo o osobi sa ili bez invaliditeta, vidljivo je apsolutno kršenje prava, nanošenje teških tjelesnih ozljeda i ukazivanje na nasilje, kaže pravobraniteljica za osobe s invaliditetom Anka Slonjšak. 
- Kako ja slijep protiv njih dvojice? Kako? Ako stojite ispred mene i šutite, ja ne znam da ste mi ispred. I znači automatski kako sam ja mogao se opirati protiv njih, priča Stevan Jambrešić. 
Iz MUP-a je za Potragu RTL-a odgovoreno da će nakon utvrđenih okolnosti optužni prijedlog protiv Stevana Jambrešića biti odbačen, dok će biti pokrenut disciplinski postupak protiv policijskih djelatnika te je o rezultatima kriminalističke istrage obaviješteno i Državno odvjetništvo, saborski Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine te pravobraniteljica za osobe s invaliditetom. U uredu pravobraniteljice, kažu, Stevan Jambrešić zbog nanošenja teških tjelesnih ozljeda ima pravo podnijeti odštetni zahtjev.

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by dijagram 25/7/2021, 11:35

dobro, treba imati razumijevanja, svatko moze pogrijesiti

uostalom, ako ovaj i nije kriv to ne znaci da sutra nece biti kriv za nesto drugo

malo policijskog postupanja poradi vjezbe nije losa stvar

trebali su privesti  i babetinu koja je dobacivala

koji se kurac ona ima mijesati kad organi djeluju
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by niels 25/7/2021, 12:41

Dosta ljudi ne zna, i naravno da se MUP ne trudi oglašavati, ali svako policijsko postupanje, a posebno primjena sredstava prisile je iznimno strogo regulirano, podložno internoj kontroli i nadzoru i izvan Ministarstva.

Ne mogu pisati detaljno o ovom slučaju, ali policija generalno ima naviku prekoračivati ovlasti, a građani ne znaju tada postupiti, jer si sam na cesti s drotom koji naknadno ima pomoć i preko sindikata i ministarstva i na sudu iskaz službene osobe, pa čak i kad je stranka u postupku, ima nesrazmjernu težinu, koja vrlo često priječi da se utvrdi puna ili čak prava materijalna istina.

I imam razumijevanja za dečke i cure iz PP na cesti, posebno zimi. Ali moje razumijevanje prestaje u gradu. Sad dosta i hodam, vožnja nije zdrava, pa svejedno vidim svašta, od nepropisnog legitimiranja do nepropisnog pretraživanja. Oni se doslovce uzdaju u neukost građana, a dođe li do suda, doslovce lažu.

Mladom susjedu preko puta provalili u kuću bez naloga, našli akhm sredstva za relaksaciju muskulature i uma, a stoputa lakša od kemije koju možeš dobiti na recept :) pitam ja njega da li su mu pokazali nalog za pretres stana (on, a tko zna zašto, je malo usporen). Veli on što, ne. Kažem mu, jesu li te pitali da li smiju ući. Reko, jesu, ali im nisam dao. Dobro, da li se išta pušilo, jesi ti bio urokan, išta neobično. Ma kakvi, pa ja sam večer prije došao iz Stona (mjesto, znam da je smiješno, ali zbilja je mjesto), nisam ništa zapalio već dva dana ni ništa. Pitam jesi li im zapisao brojeve znački, kaže zaboravio.

Rekoh sinko nisu bili u redu, kockali su se na tvoju neinformiranost, i dobili su. Za koji gram je prebacio od sredstava za osobnu upotrebu, pa je postao za murju maltene Pablo Escobar, a grad pun prave droge i prave kemije. Neka malo pročešljaju koliko ljudi uzima lijekove i kakve, i ima važeće vozačke dozvole i sjeda za volan, a napola su mrtvi.
niels
niels

Male
Posts : 4785
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by Slovoslagar 25/7/2021, 14:05

Moja iskustva s policijom su bila rijetka, kratka i uglavnom pozitivna, vjerojatno zato što su rijetka.

Međutim, imam jedno iskustvo gdje sam vidio koliko lako pribjegavaju "konfabulacijama". Bilo je to 2002. godine, mjesto radnje Vežica u Rijeci. Frend i ja se vozimo se u autu, ja vozim, i na jednom raskrižju gdje nikad do tada nije bilo policajca koji regulira promet (barem ja nisam vidio, a vozio sam tuda skoro svaki dan) taj dan bila neka mlada policajka.

Vozilo se u koloni, dosta sporo, ali ja vozio na autopilotu uvjetovanom s očekivanjem prometne situacija na temelju iskustva stotinu prethodnih vožnji tom rutom. I eto kako se približavam križanju gledam automatski prema desno da vidim dolazi li mi netko iz smjera Orehovice. Ta sekunda i pol koliko mi je trebalo da odradim snimanje i vratim pogled ispred sebe bilo je dovoljno da prekasno shvatim da se ravno ispred mene nalazi policajka koja je zapriječila promet za moj smjer i propušta ove druge. Ja naglo kočim i autom se zaustavljam s dvije trećine auta na raskrižju, umjesto onako lijepo uredno i "na vrijeme". Odma oni mene sa strane, daj vozačku ovo ono.

I onda glupača počela meni da zašto sam ja bježao. Ja je blijedo gledam. Rekoh, nisam vas vidio na vrijeme i zato nisam stao na vrijeme, da sam vas ranije uočio ranije bih se i zaustavio. Ne ne, vi ste pokušali pobjeći i da se ja nisam bacila pred auto vi biste nastavili (nije se skoro ni pomaknula).

Ponavljam, vozilo se sporo u koloni, išao sam možda 25-30 km/h. Bijeg od bilo koga i bilo čega je bio praktički nemoguć jer se kolona zaustavljala svakih 50-ak metara. I oni mene tamo pilali 10 minuta da kako se ja nisam zaustavio i kako to da ih nisam vidio ... pa nisam vidio jer nisam vidio.

U svakom slučaju, ženska glupa ko kurac mene jebe u zdrav mozak svojim herojskim činom i inzistiranjem da ja pokušavam bježati od njih i ona je spasila ustavno-pravni poredak i onda policajac u jednom trenutku samo rekao, dobro OK možete ići. Bože dragi ... :|
Slovoslagar
Slovoslagar

Male
Posts : 615
2021-04-25


Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by immortal 25/7/2021, 14:35

dijagram wrote:dobro, treba imati razumijevanja, svatko moze pogrijesiti

uostalom, ako ovaj i nije kriv to ne znaci da sutra nece biti kriv za nesto drugo

malo policijskog postupanja poradi vjezbe nije losa stvar

trebali su privesti  i babetinu koja je dobacivala

koji se kurac ona ima mijesati kad organi djeluju

ovako su postupali orgali milicije prema Hrvatima u ono vrijeme
premlati ga
ako nije danas kriv, neka pazi za u buduće
ti si njihov?? ha??

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by immortal 25/7/2021, 16:56

Slovoslagar wrote:Moja iskustva s policijom su bila rijetka, kratka i uglavnom pozitivna, vjerojatno zato što su rijetka.

Međutim, imam jedno iskustvo gdje sam vidio koliko lako pribjegavaju "konfabulacijama". Bilo je to 2002. godine, mjesto radnje Vežica u Rijeci. Frend i ja se vozimo se u autu, ja vozim, i na jednom raskrižju gdje nikad do tada nije bilo policajca koji regulira promet (barem ja nisam vidio, a vozio sam tuda skoro svaki dan) taj dan bila neka mlada policajka.

Vozilo se u koloni, dosta sporo, ali ja vozio na autopilotu uvjetovanom s očekivanjem prometne situacija na temelju iskustva stotinu prethodnih vožnji tom rutom. I eto kako se približavam križanju gledam automatski prema desno da vidim dolazi li mi netko iz smjera Orehovice. Ta sekunda i pol koliko mi je trebalo da odradim snimanje i vratim pogled ispred sebe bilo je dovoljno da prekasno shvatim da se ravno ispred mene nalazi policajka koja je zapriječila promet za moj smjer i propušta ove druge. Ja naglo kočim i autom se zaustavljam s dvije trećine auta na raskrižju, umjesto onako lijepo uredno i "na vrijeme". Odma oni mene sa strane, daj vozačku ovo ono.

I onda glupača počela meni da zašto sam ja bježao. Ja je blijedo gledam. Rekoh, nisam vas vidio na vrijeme i zato nisam stao na vrijeme, da sam vas ranije uočio ranije bih se i zaustavio. Ne ne, vi ste pokušali pobjeći i da se ja nisam bacila pred auto vi biste nastavili (nije se skoro ni pomaknula).

Ponavljam, vozilo se sporo u koloni, išao sam možda 25-30 km/h. Bijeg od bilo koga i bilo čega je bio praktički nemoguć jer se kolona zaustavljala svakih 50-ak metara. I oni mene tamo pilali 10 minuta da kako se ja nisam zaustavio i kako to da ih nisam vidio ... pa nisam vidio jer nisam vidio.

U svakom slučaju, ženska glupa ko kurac mene jebe u zdrav mozak svojim herojskim činom i inzistiranjem da ja pokušavam bježati od njih i ona je spasila ustavno-pravni poredak i onda policajac u jednom trenutku samo rekao, dobro OK možete ići. Bože dragi ... :|
netko bi pukao i izgubio kontrolu, digao ton i slično jer ne trpi svatko takve manipulacije a onda bi moguće i nastradao
nitko ne bi spomenuo kako ima frustriranih nedoraslih službenika koji rade probleme
a toga, nažalost, ima

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by melkior 25/7/2021, 17:34

- Jesi ti Stevan?
- Jesam.
- Ajmo dečki, tarapana!

B-)
P.s.
Sutra plešemo užičko kolo cheers
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by dijagram 25/7/2021, 17:40

melkior wrote:- Jesi ti Stevan?
- Jesam.
- Ajmo dečki, tarapana!

B-)
P.s.
Sutra plešemo užičko kolo cheers

Kozaracko il nikakvo;)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by omni 25/7/2021, 17:50

Nisam nikada bio kaznjavan niti je vodjen neki postupak protiv mene niti se bavim kriminalom u bilo kojem vidu. Policiju izbjegavam svaki kontakt s njima ako ne moram a kad moram sluzben sam 100% i nista mimo toga. Smatram ih potencijalnim ubojicama i nasilnicima i drzim se sto dalje.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Policija neopravvdano upotrijebila silu Empty Re: Policija neopravvdano upotrijebila silu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum