ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by michaellcmacha 22/6/2021, 17:13

vuksadinare wrote:ne isplati se u vecini slucajeva to ni obnavljat..isplativije je srusiti i repliku napraviti da nisu veliki problem-konzervatori jer oni idu racunicom..'di sam ja tute'
to je druga krajnost, u sisku su sve zgrade u prvoj ulici spomenici nulte kategorije, a od 25 zgrada treba 16 srušiti, a za izgradnju tih 16 u kojima žive bivši robijaši i ostala klošarija, bi trebalo izdvojiti oko 500 milijuna kuna.... bolje to srušiti i posijati prkos... i navedene preseliti u barake "graditelja"

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by vuksadinare 22/6/2021, 17:14

niels wrote:Pa bilo je za očekivati…u Zagrebu jest veća šteta, ali Sisak i Petrinja su srušeni, najveći dio ljudi je otišao, a sprema se i ostatak.

Sve mi se čini da je megazločinačka nabajala autističnoj EK kako obnavlja i trpa pare u crne fondove.

Koji samo što ne puknu po šavu.
ne ide to tako...imas ti sinko kontrolu trosenja novca iz eu fondova...tu pricu mozes prodati ako se radi o novcu iz drzavne blagajne ali iz eu fondova bas i ne...vise se radi vjerojatno o birokratskim zavrzlamama,nedostatku građevinaca i konzervatorima(di sam ja tute)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by niels 22/6/2021, 17:19

vuksadinare wrote:
niels wrote:Pa bilo je za očekivati…u Zagrebu jest veća šteta, ali Sisak i Petrinja su srušeni, najveći dio ljudi je otišao, a sprema se i ostatak.

Sve mi se čini da je megazločinačka nabajala autističnoj EK kako obnavlja i trpa pare u crne fondove.

Koji samo što ne puknu po šavu.
ne ide to tako...imas ti sinko kontrolu trosenja novca iz eu fondova...tu pricu mozes prodati ako se radi o novcu iz drzavne blagajne ali iz eu fondova bas i ne...vise se radi vjerojatno o birokratskim zavrzlamama,nedostatku građevinaca i konzervatorima(di sam ja tute)

Ajoj…da HDZ i kontrola…ajoj. :)

Još par mjeseci i govoriti će na dnevniku kako su sve obnovili i stavili sve naljepnice EU, EK i SAFU, samo mi to, eto, ne razumijemo.

A EPP će ih zakriliti u EP, EK također (pa zna Ursula tko ju je s kolca skinuo!), i gotovo…

Kao i inače.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by Hektorović 22/6/2021, 19:31

AssadNaPodmornici wrote:zagreb u dosta stvari već sada zaostaje za splitom.. ti prođeš skoro pa centrom zagreba, ono doslovno imate cijele zapuštene zgrade - koje su bile zapuštene i prije.. recimo od autobusnog do željezničko kolodovra.. pa ogromne zapuštene zgrade koje se raspadaju(prije potresa još).. u splitu nema šanse da ti nađeš red zgrada da je zapušten tamo oko centra.. svaka nekretnina je stavljena u pogon i funkciju.. aj koteks malo ružno izgleda i spaladium arena.. i onaj hotel na zapadnoj obali(hahahah skupilo se toga).. ali u ZGu puno više.. 

e da , da se vratmo na potres. ništa od obnove.. 50milijurdi kn , nema šanse da će se to nabaviti..

Peak Zagreba je bio 1995-2005.

Sad je u biti stagnacija bez ikakve vizije. Potres je točka na i tog procesa.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by sitting_bull 22/6/2021, 20:51

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:ne isplati se u vecini slucajeva to ni obnavljat..isplativije je srusiti i repliku napraviti da nisu veliki problem-konzervatori jer oni idu racunicom..'di sam ja tute'
to je druga krajnost, u sisku su sve zgrade u prvoj ulici spomenici nulte kategorije, a od 25 zgrada treba 16 srušiti, a za izgradnju tih 16 u kojima žive bivši robijaši i ostala klošarija, bi trebalo izdvojiti oko 500 milijuna kuna.... bolje to srušiti i posijati prkos... i navedene preseliti u barake "graditelja"
idiotsko razmišljanje.

treba početi trošiti novce odobrene od eu.

683 milijuna eura je 5.400.000.000  kuna.

nećemo potrošiti na zgrade u sisku, nećemo potrošiti na zgrade u zagrebu i umjesto da se nešto napravi s odobrenim sredstvima neće se napraviti ništa, u eu sretni jer će im ostati lova za one koji su sposobni i žele nešto napraviti za sebe i svoje građane.

prokleto ljudsko i političko hrvatsko smeće kojem je  sasvim svejedno i nije ih briga za probleme građana rh.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11146
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by veber 22/6/2021, 22:33

vuksadinare wrote:ne isplati se u vecini slucajeva to ni obnavljat..isplativije je srusiti i repliku napraviti da nisu veliki problem-konzervatori jer oni idu racunicom..'di sam ja tute'
ne mora značiti.
moj stan je iz 36/7e
AB je samo temelj i podrum.
strop/pod je na hrastovim gredama. debljina s parketom je 40cm. SO je 3,20.
promišljena gradnja i kvalitetna.
vertikale ugrađene u svoje tunele.
u potresu se pokazalo koliko je kvalitetno građeno jer i uz najbolju želju nemamo kaj prijaviti kao štetu.
(nosivi zidovi 80cm, pregradni 30cm)

s obzirom na materijale daleko ugodniji i zdraviji život od AB stanova.
u biti cijeli moj kvart nije imao nikakvu štetu a građen je od 30ih pa do 80ih. nastavljeno 2005e rušenjem uljare.
jedini problem je parking.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by veber 22/6/2021, 22:34

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zagreb u dosta stvari već sada zaostaje za splitom.. ti prođeš skoro pa centrom zagreba, ono doslovno imate cijele zapuštene zgrade - koje su bile zapuštene i prije.. recimo od autobusnog do željezničko kolodovra.. pa ogromne zapuštene zgrade koje se raspadaju(prije potresa još).. u splitu nema šanse da ti nađeš red zgrada da je zapušten tamo oko centra.. svaka nekretnina je stavljena u pogon i funkciju.. aj koteks malo ružno izgleda i spaladium arena.. i onaj hotel na zapadnoj obali(hahahah skupilo se toga).. ali u ZGu puno više.. 

e da , da se vratmo na potres. ništa od obnove.. 50milijurdi kn , nema šanse da će se to nabaviti..

Peak Zagreba je bio 1995-2005.

Sad je u biti stagnacija bez ikakve vizije. Potres je točka na i tog procesa.
to ti kao rezident zagreba glatko izjaviš.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by Hektorović 23/6/2021, 09:54

veber wrote:
Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:zagreb u dosta stvari već sada zaostaje za splitom.. ti prođeš skoro pa centrom zagreba, ono doslovno imate cijele zapuštene zgrade - koje su bile zapuštene i prije.. recimo od autobusnog do željezničko kolodovra.. pa ogromne zapuštene zgrade koje se raspadaju(prije potresa još).. u splitu nema šanse da ti nađeš red zgrada da je zapušten tamo oko centra.. svaka nekretnina je stavljena u pogon i funkciju.. aj koteks malo ružno izgleda i spaladium arena.. i onaj hotel na zapadnoj obali(hahahah skupilo se toga).. ali u ZGu puno više.. 

e da , da se vratmo na potres. ništa od obnove.. 50milijurdi kn , nema šanse da će se to nabaviti..

Peak Zagreba je bio 1995-2005.

Sad je u biti stagnacija bez ikakve vizije. Potres je točka na i tog procesa.
to ti kao rezident zagreba glatko izjaviš.


Pa dovoljno sam često, dovoljno pratim.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by Hektorović 23/6/2021, 11:35

AssadNaPodmornici wrote: aj koteks malo ružno izgleda

Koteks i Gripe su rađeni od istog materijala ko Sidneyska opera. Propalo je jer je tu Kerum nešto muljao.

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Slika_90
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani - Page 2 Empty Re: pokušaji velike obnove su propali od obnove odustali i država i građani

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum