ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by epikur37 9/5/2021, 14:26

[size=42]Još pet tjedana do popuštanja mjera u Hrvatskoj: Tada bi 55 posto građana trebalo dobiti prvu dozu cjepiva[/size]

https://www.novilist.hr/novosti/jos-pet-tjedana-do-popustanja-mjera-u-hrvatskoj-sve-bi-se-trebalo-poklopiti-s/?fbclid=IwAR14nSklfNrsdWkiw2Or8taqPAHEDr0aP8Xk49ru6i6pNfHeVOv6jiV4w7I
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by catabbath 9/5/2021, 14:56

Tako je bilo i prošle godine, Hrvatska i Grčka očajne u skupljanju turističkih mrvica

_________________
Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-21


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by epikur37 9/5/2021, 14:59

catabbath wrote:Tako je bilo i prošle godine, Hrvatska i Grčka očajne u skupljanju turističkih mrvica

uopće nije bilo tako loše, nek ova godina bude kao prošla, bit će ok..

ali bit će i bolja


dogodine se turizam vraća an velika vrata, možda i prebacimo 2019.

Ne možeš zaustaviti svijet..
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by catabbath 9/5/2021, 15:04

To su lijeepe želje. Ništa od toga.

_________________
Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12400
2015-08-21


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by veber 9/5/2021, 15:08

yoda me uyebao
jedrilica
kataaran
motornjak.
čovjek više ni pri pameti.
ja bum poludel

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by epikur37 9/5/2021, 15:13

veber wrote:yoda me uyebao
jedrilica
kataaran
motornjak.
čovjek više ni pri pameti.
ja bum poludel

probaš onu jahtu i kupiš katamaran

vrlo zgodno ide uz porše i sve te pičke :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by vili40 9/5/2021, 15:59

po 17.puta plenki pobijedio koronu
vili40
vili40

Male
Posts : 10745
2015-08-02


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by pizzon 9/5/2021, 16:00

kod nas na otvorenom 
skoro niko vise ne nosi masku.
dani sve vise podsecaju  na raniji
zivot.
u grcku se vec putuje !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by epikur37 9/5/2021, 16:06

Mi ćemo imati veću procijepljenosti od vas... Vi ste zaostali, vjerujete travarima a ne medicini... I tako dačje
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by pizzon 9/5/2021, 16:10

kad smo  mi poceli sa masovnom
vakcinacijom vi niste ni znali kako
izgledaju vakcine :)
sistem funkcionise  svetski,
vas se raspao ko bugarska
skupstina :)
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by epikur37 9/5/2021, 16:13

Koliko posto imate cijepljenih?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by pizzon 9/5/2021, 16:28

ne znam tacno
ali prosecno verovatno preko 50%
varira, sandzak iskace negativno
dok siptari prihvatili ko cuclu
pisem za prvu dozu !
pizzon
pizzon

Posts : 4984
2020-04-21


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by veber 9/5/2021, 16:59

epikur37 wrote:
veber wrote:yoda me uyebao
jedrilica
kataaran
motornjak.
čovjek više ni pri pameti.
ja bum poludel

probaš onu jahtu i kupiš katamaran

vrlo zgodno ide uz porše i sve te pičke :p
baš. daj mi milju kuna posudi,
vratim ko i tvoji, nikad.
islim da je otornjak bolji izbor. barem hita CO2

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2021, 18:05

Već se događa da u dosta zapadnih zemalja gomilaju se viškovi jer uskoro ulazimo u situaciju gdje se dobar dio populacije neće htjeti cijepiti.

Drugo virus je gotov sa cijepivom ili bez njega.
However mislim da cijepljenje može spasiti još nešto života stoga ako ste rizična skupina udri. 
Međutim ako ste mlađi i zdraviji ne vidim smisao cijepljenja

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2021, 18:05

Turistička sezona će biti odlična dakle pozivam sve da kupuju dionice turističkih firmi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by Guest 9/5/2021, 18:12

AssadNaPodmornici wrote:
Međutim ako ste mlađi i zdraviji ne vidim smisao cijepljenja

U prevenciji od zaraze ili značajnom ublažavanju simptoma nakon što dođe do zaraze, jer će na kraju svi dobiti ovaj virus, prije ili kasnije, u ovom ili onom soju.
I nema garancije da će bilo tko od onih koji se nisu cjepili preboljeti infekciju na asimptomatski način ili sa blagim simptomima, a lako je uočiti da je sve niži prosjek godina među onima koji završavaju sa teškim simptomima ili čak na respiratoru, čak i među preminulima.
Mislim, smrtnost je i dalje relativno mala, ali svejedno ne vidim smisla u bespotrebnom riziku, pogotovo jer su ove prve dvije doze ionako besplatne, a vjerojatno će tako biti i sa trećom, ako dođe do odluke da će se i ona primjeniti. Za dalje ćemo vidjeti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by AssadNaPodmornici 9/5/2021, 18:32

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Međutim ako ste mlađi i zdraviji ne vidim smisao cijepljenja

U prevenciji od zaraze ili značajnom ublažavanju simptoma nakon što dođe do zaraze, jer će na kraju svi dobiti ovaj virus, prije ili kasnije, u ovom ili onom soju.
I nema garancije da će bilo tko od onih koji se nisu cjepili preboljeti infekciju na asimptomatski način ili sa blagim simptomima, a lako je uočiti da je sve niži prosjek godina među onima koji završavaju sa teškim simptomima ili čak na respiratoru, čak i među preminulima.
Mislim, smrtnost je i dalje relativno mala, ali svejedno ne vidim smisla u bespotrebnom riziku, pogotovo jer su ove prve dvije doze ionako besplatne, a vjerojatno će tako biti i sa trećom, ako dođe do odluke da će se i ona primjeniti. Za dalje ćemo vidjeti.

imao sam tu koronu tako da mi sa te strane ne treba cijepvo.  (imao sam nikada lakšu prehladu, ali svjestan sam da nije svima tako - kolega je deblji i mlađi i puši skoro dvije kutije dnevno- od njega sam se zarazio, on se još oporavlja ja sam se par dana izolira reda radi, nikada lakška prehlada)

dakle ako nisam rizična skupina koji će mi kurac to. i tako ostali.
ali dobra je stvar većina starijih će se cijepiti, meni u susjedstvu bilo dosta "skeptičnih" starijih susjeda, ali jednog njihovo godište je pokosilo na mjesec dana, a drugi je završio u bolnici - na kisiku.

sada se svi žele cijepiti. njihova djeca (i unuci) dosta se ne želi i to je OK. njima(nama) virus ne može ništa i nema smisla da se ciijepim sa nabrzinu smućkanim koktelima
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by Guest 9/5/2021, 18:33

AssadNaPodmornici wrote:
Drugo virus je gotov sa cijepivom ili bez njega.

Možda i je, a možda i nije. Ipak je ovaj virus prilična novost za cijeli svijet.
No, poanta je u tome da nitko ne bi smio pruzeti rizik i s tim povezanu odgovornost pa reći, evo virus je gotov pa nemamo više razloga nikoga cijepiti, jer nitko ne zna koje bi sve posljedice mogle izaći iz toga.
Totalna zaključavanja su očito bila pogrešna tehnologija borbe sa infekcijom, posebno na neka jako dugačka vremenska razdoblja, jer evidentno nisu dala očekivane rezultate, a o razlozima za to za sad ipak više nagađamo nego što su nam poznati, ali cijepljenje kvalitetnim cjepivima (Izrael) ne donosi sa sobom praktički nikakav ozbiljni rizik na masovnim razinama i zato je najbolje riješiti što prije procijepiti što je veći mogući udjel stanovništva i to sa obje doze tamo gdje se to zahtjeva od strane proizvođača odnosno gdje donosi povećanje imuniteta, bez obzira što će u Hrvatskoj za neki značajniji udio kolektivnog imuniteta biti dovoljno procijepiti minimalno oko 55% stanovništva sa obje doze.
Do tih 55% se nije došlo slučajno, sam znaš iz kojih razloga (Primorac-Lauc istraživanje za Zagreb pa onda HZJZ za cijelu Hrvatsku sa praktički identičnim rezultatima u vezi stanja imuniteta stanovništva - tada ne manje od 40%).
No, na tome se ipak ne smije stati jer je očito da se antijela gube tijekom vremena, da im se sadržaj u organizmu smanjuje, makar nije potpuno jasno kojom dinamikom, ali to je nevažno.
Treba virusu što je moguće više smanjiti potencijalni životni prostor što bi ga na kraju moglo i ubiti ili barem značajno smanjiti njegov potencijal virulentnosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by Guest 9/5/2021, 18:42

I da na kraju (ali ne i najmanje važno) ne zaboravim napomenuti, kako je jasno da će samo cijepljenje ostati na dobrovoljnoj bazi, ali također i da će oni koji se ne žele cijepiti biti izloženim stanovitoj diskriminaciji na čitavoj gomili područja života.
Država se, zapravo praktički sve države, na taj način želi osigurati od mogućih nenamjernih kvaritelja kolektivnog imuniteta u stanovništvu, pa će njima ostati na volju da odluče žele li se cijepiti ili ne, ali će država imati osigurač u svojoj ruci u smislu odlučnog "nagovaranja" i takvih da se prije ili kasnije ipak cijepe, jer se tako želi osigurati da se što prije izađe iz zone rizika za ponovno razbuktavanje lokalne epidemije širokih razmjera pa čak i pandemije pojavom nekog novog opasnijeg oblika virusa sa većom razinom virulentnosti.
Zato je jedan od ključnih faktora izbjegavanja takvog realno mogućeg scenarija što brže stvaranje dovoljne razine kolektivnog imuniteta, a to jednostavno nije moguće postići masovnim preboljenjem infekcije nego samo kombinacijom te metoda uz onu što je brže mogućeg provedenog masovnog procjepljivanja stanovništva u što je moguće većem udjelu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by Guest 9/5/2021, 18:48

I da na kraju (ali ne i najmanje važno) ne zaboravim napomenuti, kako je jasno da će samo cijepljenje ostati na dobrovoljnoj bazi, ali također i da će oni koji se ne žele cijepiti biti izloženim stanovitoj diskriminaciji na čitavoj gomili područja života.
Država se, zapravo praktički sve države, na taj način želi osigurati od mogućih nenamjernih kvaritelja kolektivnog imuniteta u stanovništvu, pa će njima ostati na volju da odluče žele li se cijepiti ili ne, ali će država imati osigurač u svojoj ruci u smislu odlučnog "nagovaranja" i takvih da se prije ili kasnije ipak cijepe, jer se tako želi osigurati da se što prije izađe iz zone rizika za ponovno razbuktavanje lokalne epidemije širokih razmjera pa čak i pandemije pojavom nekog novog opasnijeg oblika virusa sa većom razinom virulentnosti.
Zato je jedan od ključnih faktora izbjegavanja takvog realno mogućeg scenarija što brže stvaranje dovoljne razine kolektivnog imuniteta, a to jednostavno nije moguće postići masovnim preboljenjem infekcije nego samo kombinacijom te metoda uz onu što je brže mogućeg provedenog masovnog procjepljivanja stanovništva u što je moguće većem udjelu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila! Empty Re: Za 5 tjedana imat ćemo 55% procijepljenost kako je vlada i najavila!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum