ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by jastreb 2/5/2021, 16:00

https://www.facebook.com/107861655950370/posts/4208413879228440/
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by debotoijusto 2/5/2021, 16:13

ne vidim poveznicu a moja omiljena tema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by jastreb 2/5/2021, 16:15

debotoijusto wrote:ne vidim poveznicu a moja omiljena tema
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2273144

Evo. Morat ces se navikavat na konkurenciju jer CUH je i moja omiljena tema.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by debotoijusto 2/5/2021, 16:23

jastreb wrote:
debotoijusto wrote:ne vidim poveznicu a moja omiljena tema
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2273144

Evo. Morat ces se navikavat na konkurenciju jer CUH je i moja omiljena tema.
zdrava konkurencija radi boljitak ;)



Na jednoj od slika vidi se da su prozori župskog doma, gdje stoluje don Vlahović i gdje je izvješena zastava, gađani jajima.


"Jesam, s ponosom sam je izvisio zato što je danas obljetnica Bljeska, a sutra dan pogibije našeg Franka Lisice", rekao je za Zadarski don Vlahović.


Potom je novinare nazvao "partizančinama".
"Da, slobodno napišite da lažete. Kao svećenik sam to učinio i opet ću", kazao je



ridikul i debili ovi sto zalaze u njegove dvore zbog rutine i sto ce selo reci
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by debotoijusto 2/5/2021, 16:24

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Bc4da239f4a3be47c2a4

"partizančinama".... srecom jos ima ponosnih ljudi i jeftinih jaja
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by vuksadinare 2/5/2021, 16:30

..ustasku zastavu?..ja ne vidim tu ustasku zastavu..mogli su ovi u saliju izvjesiti hrvatsku zastavu za obljetnicu bljeska...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by epikur37 2/5/2021, 16:33

vuksadinare wrote:..ustasku zastavu?..ja ne vidim tu ustasku zastavu..mogli su ovi u saliju izvjesiti hrvatsku zastavu za obljetnicu bljeska...

Salima
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by Guest 2/5/2021, 16:41

debotoijusto wrote:Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Bc4da239f4a3be47c2a4

"partizančinama".... srecom jos ima ponosnih ljudi i jeftinih jaja

da je u Istri svoj bi put božjeg čobana završio u najbližoj fojbi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by RayMabus 2/5/2021, 16:43

Nevažna tema.

A ovima šta smeta zastava HOSa nek odu u Srbiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176193
2014-04-11


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by RayMabus 2/5/2021, 16:48

HOS se borio u domovinskom ratu.

Smeta ti njihova zastava ?

Pa otiđi u Srbija. Doviđenja.

Šta ja imam s takvima raspravljat ? Ajmo seli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176193
2014-04-11


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by debotoijusto 2/5/2021, 16:50

RayMabus wrote:Nevažna tema.

A ovima šta smeta zastava HOSa nek odu u Srbiju.

koji kurac zastava HOS ima radit obisena na kuci bozjoj ?
koji kurac ovi ridikul od svecenika nije na promatranju u nekoj ustanovi zatvorenog tipa nego siri svoj nazadni nauk pod krinkom rijeci bozje ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by RayMabus 2/5/2021, 16:52

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Nevažna tema.

A ovima šta smeta zastava HOSa nek odu u Srbiju.

koji kurac zastava HOS ima radit obisena na kuci bozjoj ?
koji kurac ovi ridikul od svecenika nije na promatranju u nekoj ustanovi zatvorenog tipa nego siri svoj nazadni nauk pod krinkom rijeci bozje ?
Pa tuži ga Papi. Nisan mu ja ćaća. Komentiran taj dio šta nekome u ovoj državi smeta zastava Hos.

Jel ti smeta ? Pa otiđi u Srbiju. Šta ja iman s takvima raspravavljat ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176193
2014-04-11


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by niels 2/5/2021, 18:34

Imamo državnu zastavu, nju vijemo na praznike.

Ne znam što ikakva zastava radi na crkvi, valjda je Crkva odvojena od države, i Katolička crkva nije autokefalna.

Ovo nije ni ustaška država ni tzv. NDH, neki su se zbunili.
niels
niels

Male
Posts : 4793
2021-04-26

Age : 84

Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by immortal 2/5/2021, 22:56

RayMabus wrote:HOS se borio u domovinskom ratu.

Smeta ti njihova zastava ?

Pa otiđi u Srbija. Doviđenja.

Šta ja imam s takvima raspravljat ? Ajmo seli.
ako tako nastavi imat ćemo rat unutar Hrvatske državaa, tuđin nam niti ne treba

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by immortal 2/5/2021, 23:00

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Nevažna tema.

A ovima šta smeta zastava HOSa nek odu u Srbiju.

koji kurac zastava HOS ima radit obisena na kuci bozjoj ?
koji kurac ovi ridikul od svecenika nije na promatranju u nekoj ustanovi zatvorenog tipa nego siri svoj nazadni nauk pod krinkom rijeci bozje ?

 naš svećenik danas urgira za hdz onako kao nepristrano
treba kaže gledati tko je više napravio, ja volim kad se gradi
raseljene i financijski ugrožene ne spominje 
izlazim iz crkvenog dvorišta samo što me nije obuzelo gadno psovanje 
ali sam već bila u ljutom monologu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by crvenkasti 2/5/2021, 23:18

U ovoj ´cemo toˇcki dokazati teorem o reziduumima, koji je vrlo koristan i teorijski i u
primjenama. Neka je Γ kontura u Ω (tj, Γ je jednostavna zatvorena krivulja) i neka z0 ne
leži na Γ. Ako funkcija f ima singularitet u z0, koliko onda iznosi vrijednost R
Γ
f(z)dz?
Ukoliko u (2) stavimo n = −1, dobivamo 2πic−1.
Definicija 3.1 Neka f ima izolirani singularitet u toˇcki z0 te neka je
f(z) =
+∞
∑n=−∞
cn(z − z0)
n
njezin Laurentov red. Reziduumom fukcije f nazivamo koeficijent uz c−1
i oznaˇcavamo c−1 = Res(f , z0)
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28786
2014-04-17


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by IL Risorto 3/5/2021, 17:47

jastreb wrote:
debotoijusto wrote:ne vidim poveznicu a moja omiljena tema
https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2273144

Evo. Morat ces se navikavat na konkurenciju jer CUH je i moja omiljena tema.
Ako je CUH tvoja omiljena tema,onda to valjda znači kako je cuh i moja omiljena tema. scratch
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by Ra 10/5/2021, 22:50

Nađoh. Konačno :)

Šejkeru, da dovršimo razgovor s Azila: Ovaj kreten ako nije za fojbu onda je barem za ludnicu. Pa vidi što piše. :|


"NA ZGRADI župe Sali na Dugom otoku kod Zadra jučer je uz zastavu Hrvatske izvješena i zastava HOS-a s ustaškim sloganom Za dom spremni.


Župu vodi župnik don Tomislav Vlahović, koji je već do sada izazivao reakcije zbog problematičnog ponašanja i stavova. U župu Sali je prebačen nakon što su ga mještani Benkovca prijavili kako ih zaustavlja u prometu u svom osobnom automobilu, ali s policijskom palicom, lažno se predstavljajući kao policajac Policijske uprave šibensko-kninske. 


Stanovnici Sali su poslali portalu Zadarski.hr fotografije zastave koju je izvjesio svećenik. Na jednoj od slika vidi se da su prozori župskog doma, gdje stoluje don Vlahović i gdje je izvješena zastava, gađani jajima... "

I dalje ostajem pri tvrdnji da osim regularne hrvatske zastave ni jednoj drugoj zastavi nije mjesto nigdje, a ponajmanje na crkvi.

I nije mi jasno kako nisi vidio da na HOS-ovoj zastavi ima 2 od 3 obilježja ustaške zastave? Dovoljno da ju se smatra ustaškom. Ma vidio si (kao što i drugi vide), ali ćeš naći bezbroj izgovora i otankih opravdanja jer ne daš gušta dušmanima. :P

To što se nitko od našeg vodećeg kadra (pa ni Račan) nije ogradio od ustaških obilježja, nama kao narodu i državi nije donijelo ništa dobro. A nisu se ogradili jer su uglavnom bili bezmudi, ali ponajprije zato jer je očijukanje s ustaštvom donosilo sigurne glasače. Nažalost. 

A mogli su tada devedesetih jednom za svagda skinuti tu stigmu ustaštva s našeg naroda, koja nam nikako ne služi na čast i zbog koje nas vani gledaju kao pokvarena jaja. 
Bili smo časni pobjednici domovinskog rata i umjesto da ostanemo u tom svjetlu počeli smo besmisleno dizati iz mrtvih naše pretke gubitnike. Glupo i jadno.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by Guest 10/5/2021, 23:12

Ra wrote:Nađoh. Konačno :)

Šejkeru, da dovršimo razgovor s Azila: Ovaj kreten ako nije za fojbu onda je barem za ludnicu. Pa vidi što piše. :|

Nitko nije za fojbu, pa ni on.
Uostalom, u RH nema smrtne kazne. Nije moguća niti legalno odnosno pod sudskom presudom, jer je nema niti u cijeloj EU.
O njemu, njegovim riječima i postupcima možemo raspravljati, mogu nam se gaditi, ali rekao bih ne manje od stava da je zreo za fojbu samo zato jer nam se isti, njegovi stavovi i njegove riječi ne sviđaju, gade, jer ih smatramo ovakvima ili onakvima.
Ipak mi živimo u nekakvoj demokraciji, a ako netko ne prihvaća demokraciju kao civilizacijsko dostignuće, neka se slobodno izolira od te iste demokracije i nastavi svoje postojanje u nekoj nedemokratskoj odnosno antidemokratskoj vukojebini.
Niti takvih još uvijek ne manjka u svijetu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by Guest 10/5/2021, 23:20

Ra wrote:

I nije mi jasno kako nisi vidio da na HOS-ovoj zastavi ima 2 od 3 obilježja ustaške zastave? Dovoljno da ju se smatra ustaškom. Ma vidio si (kao što i drugi vide), ali ćeš naći bezbroj izgovora i otankih opravdanja jer ne daš gušta dušmanima. :P

Ne pada mi na pamet tražiti bilo kakva opravdanja, nikada ih nisam tražio, a pogotovo ne za politiku (ustašku u NDH) koju narod ni na koji način nije podržao odnosno legitimirao.
Da, rekao sam na onoj temi nešto u stilu da se HOS može optužiti za koketiranje sa ustaštvom, da ima elemenata podrške ustaškom pokretu, pogotovo kada je riječ o ZDS pozdravu koji je evidentno ustaški, no kako je riječ o legalnoj postrojbi unutar sastava HV, pa se na taj način prikazivanje HOS kao isključivo ustaške formacije i cijela HV želi prikazati kao ustaška formacija.
Ja takav stav ne mislim podržati, bez obzira što mislio o ambicijama čelništva HOS-a sa štetočinom Paragom na čelu i što mislio o internoj prirodi HOS-a kao paravojne formacije. Njihova zastava ima proustaških elemenata, ali nije jasno ustaški orjentirana jer nema stiliziranog slova U kako nedvojbene insignije ustaškog pokreta.
Činjenica je da je HOS legaliziran od strane legitimnih i legalno izabranih hrvatskih vlasti i meni je to dovoljno.
Ostalo ću prepustiti povjesničarima i profesionalnim političkim analitičarima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima Empty Re: Sukob ustaškog vikara sa rodoljubivim otočanima

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum