ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 12:30

A digni im plaću pa ćeš imat konobara na lito

https://www.poslovni.hr/hrvatska/ugostitelji-u-velikom-problemu-napustilo-nas-je-vise-od-11-000-konobara-4284982
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by danni1 2/5/2021, 12:49

RayMabus wrote:A digni im plaću pa ćeš imat konobara na lito

https://www.poslovni.hr/hrvatska/ugostitelji-u-velikom-problemu-napustilo-nas-je-vise-od-11-000-konobara-4284982
Ošli ljudi na bauštelu. Za sad nema kruva u toj branši.

_________________
Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 12:56

A slušaj , sve je zakon ponude i potražnje. Digneš 500 kuna više plaću pa gledaš oće li ti se ko javit. Onaj tko ne digne 500 kuna plaću taj ne mora ni očekivat da će mu se tko javit. Tako se rješavaš loših poslodavaca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by vili40 2/5/2021, 13:56

kain problem,ako nemaju novaca za konobare a imaju tisuće eura za najamnine i mnoge druge stvari nek uopće ne otvaraju.Ionako je tih kafića i ostalih birtija previše.Veći je problem što su otišli van doktori i medicinske sestre kao i dobri majstori svih zanimanja.Ostali su uhljebi a ti i da hoće radit ne znaju.
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by debotoijusto 2/5/2021, 14:30

drama
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by Guest 2/5/2021, 15:14

vili40 wrote:kain problem,ako nemaju novaca za konobare a imaju tisuće eura za najamnine i mnoge druge stvari nek uopće ne otvaraju.Ionako je tih kafića i ostalih birtija previše.Veći je problem što su otišli van doktori i medicinske sestre kao i dobri majstori svih zanimanja.Ostali su uhljebi a ti i da hoće radit ne znaju.

a kako neće otići iz ovog rvacko bosanskog vilajeta kodnog imena RH

pročitaj ovo:

HDZ-ov župan Boban ministrici turizma Brnjac se hvalio da je on inscenirao požar koji je otjerao holivudske filmaše.

"Bio je sklopljen neki ugovor sa strane Ministarstva da će neka američka koprodukcija snimati ovdje film... Oni su to sve stavili, ja sam bio tada gradonačelnik... To je bilo negdi 2007. ili 2008. jel tako?" priupitao je župan jednu od svojih suradnica te je nastavio dalje:

"Narod se diga na noge jer je vidija scenarij filma, a to je bija film Omen 666, Demien, sotona mala i tako dalje, i tako dalje... Da najgore bude, treba je iz Dujmova groba onaj mali izać s crnon rukom, mali đava. I mi to čujemo, i ja govorin Biškupiću, a on onakav je, je li, veli šta ti je, triba para, šta Bobane zafrkaješ, triba para... Oni su to plaćali u suvom zlatu, Amerikanci... Međutin, nismo se mogli nikako dogovoriti i ja napravin drugi scenarij. Nije me tija primiti i ja se diga u četiri ure i otiša gori u Zagreb i čekan ga u 7 ujutro ispred ureda, jel, ne može me mimoići. Doša ja gori, a ode javljan ekipi da ću in poslati signal na mobitel kad san kod njega i da me oni kao zovu i kažu da je zapaljena Salona. To san ja inscenira", govori ponosno župan Boban ministrici Brnjac.

Nastavio je s priznanjem da je on podmetnuo požar.

"I tako ja s Biškupićen pričam, nikako ga nagovoriti, a onda zvoni telefon. Kažem ja: 'Ministre zapalilo se izgleda sve...' To sve ode bilo pod daskan (okreće se Boban oko sebe i pokazuje ministrici Brnjac koja se osmjehuje)... Kako bilo, on (Biškupić) je da nalog (rukama plješće Boban) i oni su se pokupili i ošli ća, nisu snimali, nisu ništa. Eto...", završio je svoju priču župan Boban.

Župan Boban, inače, smatra da je ispravno postupio

https://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-provjerava-hdzovog-zupana-koji-je-inscenirao-pozar-zbog-filma-o-sotoni/2273116.aspx

znači amerikanci plaćaju u suvom zlatu a onda im HDZ župan prolije sve benzinom i užge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 15:17

A Bobana. lol!

Znan ga ja iz viđenja. Jeda put san ga i počastija. A svašta. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by kaya 2/5/2021, 15:18

Od njih 11 000 jedno 10 900 ne zna jezike, nema ugostiteljsku školu, ne radi im se, pokrasti će ih i traži neopravdane plaće. Tako da zatvori, ili smanji opseg posla i traži profi osoblje. 
Više vrijedi jedan sa školom nego tri koja čačkaju nos i ne znaju gdje stoji vilica a gdje nož na stolu i misle da tu vještinu treba platiti bar soma eura jer je on eto stigao na posao.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by Guest 2/5/2021, 15:23

RayMabus wrote:A Bobana. lol!

Znan ga ja iz viđenja. Jeda put san ga i počastija. A svašta. lol!

triba vas poubijat sve. vi bi turizam a prstom čačkate loj i krompir iz uva, drugon rukon si masirate prkno jer vas svrbi čmar a onda kad iskopate krompir iz uva tom si rukom namještate jaja i kurac. nema odvas ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by Guest 2/5/2021, 15:27

kaya wrote:Od njih 11 000 jedno 10 900 ne zna jezike, nema ugostiteljsku školu, ne radi im se, pokrasti će ih i traži neopravdane plaće. Tako da zatvori, ili smanji opseg posla i traži profi osoblje. 
Više vrijedi jedan sa školom nego tri koja čačkaju nos i ne znaju gdje stoji vilica a gdje nož na stolu i misle da tu vještinu treba platiti bar soma eura jer je on eto stigao na posao.

diploma je garancija čega? što ti misliš da je diploma? vi rvati ste bolesno opičeni sa diplomama, titulama, pečatima...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by vili40 2/5/2021, 15:34

kaya wrote:Od njih 11 000 jedno 10 900 ne zna jezike, nema ugostiteljsku školu, ne radi im se, pokrasti će ih i traži neopravdane plaće. Tako da zatvori, ili smanji opseg posla i traži profi osoblje. 
Više vrijedi jedan sa školom nego tri koja čačkaju nos i ne znaju gdje stoji vilica a gdje nož na stolu i misle da tu vještinu treba platiti bar soma eura jer je on eto stigao na posao.
pa nek traže profi osoblje koje govori bar dva jezika i koje može sa jednom pauzom odraditi deset sati na dan bez slobodnog dana u mjesecu koji ionako ne trebaju jer ih smjeste po šest u sobu za sedam tisuća kuna a od toga pola moraju potrošit na hranu i ostale potrepštine.Doći će takvi iz bosne i sa kosova samo će biti i razbijenih njuški.
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 15:38

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:A Bobana. lol!

Znan ga ja iz viđenja. Jeda put san ga i počastija. A svašta. lol!

triba vas poubijat sve. vi bi turizam a prstom čačkate loj i krompir  iz uva, drugon rukon si masirate prkno jer vas svrbi čmar a onda kad iskopate krompir iz uva tom si rukom namještate jaja i kurac. nema odvas ništa.
Koliko para toliko muzike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by kaya 2/5/2021, 16:52

vili40 wrote: 
pa nek traže profi osoblje koje govori bar dva jezika i koje može sa jednom pauzom odraditi deset sati na dan bez slobodnog dana u mjesecu koji ionako ne trebaju jer ih smjeste po šest u sobu za sedam tisuća kuna a od toga pola moraju potrošit na hranu i ostale potrepštine.
Pa zašto bi im uopće plaćali smještaj, imaju plaću , ako se mogu u okviru toga smjestiti i hraniti ok.
Pa njima poslodavac uopće ne treba platiti smještaj a bogme ni hraniti ih.
Jedino isplatiti plaću. To je drugo što njih vabe smještajem, ovim, onim. Sami neka se smjeste .
Drugo smjene u ugostiteljstvu jesu takve, dvokratno, noćno, deset sati, malo slobodnih dana, u sezoni. E onda nastupa odmor. Od 6 mjeseci.
Zato i je sezonski rad.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 16:57

kaya wrote:
vili40 wrote: 
pa nek traže profi osoblje koje govori bar dva jezika i koje može sa jednom pauzom odraditi deset sati na dan bez slobodnog dana u mjesecu koji ionako ne trebaju jer ih smjeste po šest u sobu za sedam tisuća kuna a od toga pola moraju potrošit na hranu i ostale potrepštine.
Pa zašto bi im uopće plaćali smještaj, imaju plaću , ako se mogu u okviru toga smjestiti i hraniti ok.
Pa njima poslodavac uopće ne treba platiti smještaj a bogme ni hraniti ih.
Jedino isplatiti plaću. To je drugo što njih vabe smještajem, ovim, onim. Sami neka se smjeste .
Drugo smjene u ugostiteljstvu jesu takve, dvokratno, noćno, deset sati, malo slobodnih dana, u sezoni. E onda nastupa odmor. Od 6 mjeseci.
Zato i je sezonski rad.
Normalno. Uostalom takav poslodavac je u prekršaju jer mu je to zakonski gledano podstanar kojeg nije prijavio.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by vili40 2/5/2021, 17:15

kaya wrote:
vili40 wrote: 
pa nek traže profi osoblje koje govori bar dva jezika i koje može sa jednom pauzom odraditi deset sati na dan bez slobodnog dana u mjesecu koji ionako ne trebaju jer ih smjeste po šest u sobu za sedam tisuća kuna a od toga pola moraju potrošit na hranu i ostale potrepštine.
Pa zašto bi im uopće plaćali smještaj, imaju plaću , ako se mogu u okviru toga smjestiti i hraniti ok.
Pa njima poslodavac uopće ne treba platiti smještaj a bogme ni hraniti ih.
Jedino isplatiti plaću. To je drugo što njih vabe smještajem, ovim, onim. Sami neka se smjeste .
Drugo smjene u ugostiteljstvu jesu takve, dvokratno, noćno, deset sati, malo slobodnih dana, u sezoni. E onda nastupa odmor. Od 6 mjeseci.
Zato i je sezonski rad.
i eto došli smo ipak na kraju zašto im ljudi ne žele raditi
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by debotoijusto 2/5/2021, 17:23

RayMabus wrote:A Bobana. lol!

Znan ga ja iz viđenja. Jeda put san ga i počastija. A svašta. lol!
- Znao sam i onda da je požar podmetnut na nečiji poticaj, to nije moglo biti slučajno. Nastala je velika medijska halabuka oko tog snimanja, a sve je pogrešno shvaćeno. Ne znam u ovom trenutku hoću li tužiti, ali ako hoću bit će to zbog gubitka ugleda i budućih poslova - ispričao nam je u nedjelju Mario Ivezić, hrvatski scenograf i vlasnik zagrebačke tvrtke Moj film koja je kao koproducent radila na “kontroverznom” snimanju američkog filma “Omen 666” prije 15 godina u Solinu.






Požar koji je onda nastao izazvao je štetu od pola milijuna dolara, odnosno oko 2,5 milijuna kuna, kako je onda tvrdio redatelj filma John Moore. Potvrđuje nam to i Ivezić, čiju je tvrtku Moj Film (prije MHM Ivezić) zaposlio 20th Century Fox na poslovima scenografije i produkcije, govoreći da je reputacijska šteta za njega, ali i Hrvatsku bila ogromna poslije tog događaja.







- Možete zamisliti kako je to izgledalo kada smo morali javiti redatelju da je zbog vjerske histerije zapaljen set. On nije mogao vjerovati, mislio je da se šalimo. Znam da je 20th Century Fox onda razmatrao tužbu protiv Hrvatske, a tražio bi čak dva milijuna dolara odštete, raspitivali su se, ali su na kraju odustali. Shvatili su da bi ih to sve više koštalo nego da puste cijelu priču - prisjeća se scenograf Ivezić dodajući da je financijska šteta za njega bila minimalna, oko 150.000 kuna u honorarima, ali da, ako će sada ići u tužbu protiv Hrvatske, onda će to biti zbog gubitka ugleda i svih potencijalnih poslova.







Američka kuća 20th Century Fox, srećom, onda nije tužila njegovu tvrtku. Nisu imali osnove, veli Ivezić, jer su sve napravili uredno - ishodili su sve dozvole za snimanje, zbrinuli filmsku ekipu do 28 ljudi po hotelima i složili filmski set. Konkretno, na tom se setu trebalo snimati arheološko nalazište, a ne kako su medijski napisi tvrdili da će na Manastirinama, na Peristilu i oko crkve sv. Dujma iz groba izlaziti antikrist i Sotona!







https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/od-prvog-dana-sam-znao-da-je-pozar-podmetnut-ali-nikakav-mali-sotona-nije-trebao-izaci-iz-groba-sv-dujma-15069922
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by RayMabus 2/5/2021, 17:27

A neće sotonjare. lol! lol! lol! lol! lol!

Mogu sad snimit film o Bobanu i seljacima koji pale filmske rekvizite jer neće da im sotonjare snimaju kako Drakula izlazi iz groba neke njihove crkve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by AssadNaPodmornici 2/5/2021, 18:15

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:A Bobana. lol!

Znan ga ja iz viđenja. Jeda put san ga i počastija. A svašta. lol!
- Znao sam i onda da je požar podmetnut na nečiji poticaj, to nije moglo biti slučajno. Nastala je velika medijska halabuka oko tog snimanja, a sve je pogrešno shvaćeno. Ne znam u ovom trenutku hoću li tužiti, ali ako hoću bit će to zbog gubitka ugleda i budućih poslova - ispričao nam je u nedjelju Mario Ivezić, hrvatski scenograf i vlasnik zagrebačke tvrtke Moj film koja je kao koproducent radila na “kontroverznom” snimanju američkog filma “Omen 666” prije 15 godina u Solinu.






Požar koji je onda nastao izazvao je štetu od pola milijuna dolara, odnosno oko 2,5 milijuna kuna, kako je onda tvrdio redatelj filma John Moore. Potvrđuje nam to i Ivezić, čiju je tvrtku Moj Film (prije MHM Ivezić) zaposlio 20th Century Fox na poslovima scenografije i produkcije, govoreći da je reputacijska šteta za njega, ali i Hrvatsku bila ogromna poslije tog događaja.







- Možete zamisliti kako je to izgledalo kada smo morali javiti redatelju da je zbog vjerske histerije zapaljen set. On nije mogao vjerovati, mislio je da se šalimo. Znam da je 20th Century Fox onda razmatrao tužbu protiv Hrvatske, a tražio bi čak dva milijuna dolara odštete, raspitivali su se, ali su na kraju odustali. Shvatili su da bi ih to sve više koštalo nego da puste cijelu priču - prisjeća se scenograf Ivezić dodajući da je financijska šteta za njega bila minimalna, oko 150.000 kuna u honorarima, ali da, ako će sada ići u tužbu protiv Hrvatske, onda će to biti zbog gubitka ugleda i svih potencijalnih poslova.







Američka kuća 20th Century Fox, srećom, onda nije tužila njegovu tvrtku. Nisu imali osnove, veli Ivezić, jer su sve napravili uredno - ishodili su sve dozvole za snimanje, zbrinuli filmsku ekipu do 28 ljudi po hotelima i složili filmski set. Konkretno, na tom se setu trebalo snimati arheološko nalazište, a ne kako su medijski napisi tvrdili da će na Manastirinama, na Peristilu i oko crkve sv. Dujma iz groba izlaziti antikrist i Sotona!







https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/od-prvog-dana-sam-znao-da-je-pozar-podmetnut-ali-nikakav-mali-sotona-nije-trebao-izaci-iz-groba-sv-dujma-15069922

ahhaha dođe as inače rodom iz druge zemlje, profesionalni uhljeb i domoljub. cijeli jebeni život mu se svodi da je naselio svoje rodijake iz druge države koji glasuju za njega, a onda ih on uhljebljuje na trošak poreznih obveznika.

i isti taj luđak ne samo to da radi, nego još i pali hahahaha na štetu poreznih obveznika jer mu se nije svidio film. toliko je para nakra i sagriješio dušu pred bogom, pa da je misli iskupiti tako da napravi milijunsku štetu od požara . a jebem mu selo iz kojeg se dovuka, i di nam je pamet bila da smo 91godine sa ovakvim luđacima išli praviti državu hahahha
hahaha
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by vili40 2/5/2021, 18:18

i još se time pohvali HDZ-ovoj ministrici,valjda je očekivao i kakav orden :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by AssadNaPodmornici 2/5/2021, 18:19

nevjerujem da su igdje konobari otišli jer , na zapadu ne rade niti kafići niti restorani.

sada će krenuti turistička sezona i ovi će ubirati lovu. znam hrpu konobara koji ljeti mjesečno lupaju između 15 000- 25 000kn ...

naravno nemože svaka budala ljeti zarađivat 20 000kn, trebaš imati ako ne školu, onda barem par godina iskustva, biti spretan sa tacnom, znati hranu, jela, okretan, radišan, to je jebeno težak posao u sezoni, e da, dva strana jezika minimalno trebaju znati pričati.. engleski + još jedan..(talijanski, nejmački, španjolski , francuski, ruski, kineski, japanski sve to je bitno) + ostale jezike natucati barem.

nije to posao za svakoga, ali lova je brutalna, barem u ovim restoranima koje ja ljeti obilazim sa svojim gostima... u restoranima na palmižani hvar(viongradišće uvala točnije) tamo konobari izlaze i sa 30 000kn mjesečno

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20940
2018-06-14


Back to top Go down

Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara Empty Re: Ugostitelji u velikom problemu : Napustilo nas je više od 11 tisuća konobara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum