ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 09:22

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:Ohladi ray...
Tek se zagrijavam

Pa baš zato.
Ohladi prije nego što izgoriš, a to će ti se najkasnije dogoditi kada shvatiš da će se ostvariti malo koja od tvojih političkih prognoza.
Pa upravo se ostvaruju. Đukanović je podržavao Komšića pa sam ga skinuo.

Ostvaruju se taman onoliko koliko su se ostvarivali Miloševićevi planovi s početka Domovinskog rata.
A što se dogodilo kasnije?

Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 09:28

Pa ostvaruje se. Pa pisao sam o tome da je Đukanovic jedan od najvećih saveznika građanske BiH i da radi na štetu Hrvata tamo jer radi za Komšiča i SDA koja mu je koalicijski partner cijelo vrijeme na vlasti a sad su svi u oporbi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 09:34

Da ne pričam o tome koliko sam pričao o novom crnogorskom nacionalismu pod upravom države dakle Đukanovica pa onda primjer kad je htio Bokeljsku mornaricu uvesti u Unesco bez spominajnja Hrvatske pa je Hrvatska reagirala.

Pa ovo sa školskim brodom Jadran o čemu sam otvorio brat bratu deset tema.

Sad će mu jedino rješenje da država Crna Gora postane vlasnik pravoslavnih crkvenih nekretnina na području Crne Gore bez Boke Kotorske bit taj da se proglasi pravnim nasljednikom kraljevine Crne Gore a ne federativne Crne Gore i brod je odma moj jer ga se on s time odriče


Te kako crnogorsku pravoslavnu crkvu boli kurac i za taj brod i granicu na moru ako je jedini način da se vrate u posjed crkvenih nekretnina proglašenje da su sljedbenici kraljevine Crne Gore.


PS : Ne da igram dvostruku nego peterostruku igru ovdje u cijeloj priči a sve kako bi dobio ono šta ja oću
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 09:35

RayMabus wrote:Pa ostvaruje se. Pa pisao sam o tome da je Đukanovic 

Je, ali dokle?
Bezveze si se fokusirao na Đukanovića, jer je on zapravo nebitan.
On će otići, ali će želja Crnogoraca da se emancipiraju od Srba ostati. Dapače.
Kada shvate da je aktualna prosrspka vlast u CG totalno nesposobna ostvariti bilo koji od njihovih ciljeva i želja, nezadovoljstvo će rasti dok ne izrodi nekog novog Đukanovića, ovaj puta onog koji će zauzeti puno oštriji stav prema Srbiji od ovog starog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 09:40

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pa ostvaruje se. Pa pisao sam o tome da je Đukanovic 

Je, ali dokle?
Bezveze si se fokusirao na Đukanovića, jer je on zapravo nebitan.
On će otići, ali će želja Crnogoraca da se emancipiraju od Srba ostati. Dapače.
Kada shvate da je aktualna prosrspka vlast u CG totalno nesposobna ostvariti bilo koji od njihovih ciljeva i želja, nezadovoljstvo će rasti dok ne izrodi nekog novog Đukanovića, ovaj puta onog koji će zauzeti puno oštriji stav prema Srbiji od ovog starog.
Pa ?

Dakle taj stari Đukanovic koji mi ne želi vratit moj brod , tija mi je otet kulturno bokeljsku mornaricu , radi protiv mene u BiH jer mu je Sda koalicijski partner i smeta mu RS pa bi ukinio i to dakle i moje pravo tamo.....

Jel o tom liku pričaš ?

Pa ok čao. I kako si rekao doći će neki novi koji će opet morat u parlamentu izglasati da je Crna Gora pravno nasljednik kraljevine Crne Gore a ne federativne Crne Gore ako želi izbaciti 90% spc iz Crne Gore a na te nekretnine dovest državnu crnogorsku crkvu.


Jupiiii riješit ćemo se Đukanovića.


Dakle opet pitam : Pa ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 09:47

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Pa ostvaruje se. Pa pisao sam o tome da je Đukanovic 

Je, ali dokle?
Bezveze si se fokusirao na Đukanovića, jer je on zapravo nebitan.
On će otići, ali će želja Crnogoraca da se emancipiraju od Srba ostati. Dapače.
Kada shvate da je aktualna prosrspka vlast u CG totalno nesposobna ostvariti bilo koji od njihovih ciljeva i želja, nezadovoljstvo će rasti dok ne izrodi nekog novog Đukanovića, ovaj puta onog koji će zauzeti puno oštriji stav prema Srbiji od ovog starog.
Pa ?

Dakle taj stari Đukanovic koji mi ne želi vratit moj brod , tija mi je otet kulturno bokeljsku mornaricu , radi protiv mene u BiH jer mu je Sda koalicijski partner i smeta mu RS pa bi ukinio i to dakle i moje pravo tamo.....

Jel o tom liku pričaš ?

Pa ok čao. I kako si rekao doći će neki novi koji će opet morat u parlamentu izglasati da je Crna Gora pravno nasljednik kraljevine Crne Gore a ne federativne Crne Gore ako želi izbaciti 90% spc iz Crne Gore a na te nekretnine dovest državnu crnogorsku crkvu.


Jupiiii riješit ćemo se Đukanovića.


Dakle opet pitam : Pa ?

Što pa?
Pa neće ti se ostvariti prognoze, osim ove o padu Mila Đukanovića.
Ali u cijeloj priči je on posve nebitan, čak i kada je antihrvatski dio njegove politike u pitanju.
Taj dio ionako nije bio u stanju ostvariti ni kada su Crnogorci opsjedali Dubrovnik a ni kada su još pokazivali teritorijalne apetite za Prevlakom (Rt Oštra) s opravdanjem kako mi želimo cijelu Boku, jer tko drži Prevlaku drži i Boku, što je notorna glupost, jer se Boka vojno gledano lako drži pod kontrolom iz Konavala (sa Rta Oštra doduše još lakše).
Isto toliko je njegova podrška Komšiću posve nebitna za nas Hrvate, jer je sam Komšić i njegova politika osuđena na propast i to skoru (izbori u Turskoj i pad wannabe sultana).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 09:53

Koje mi se prognoze neće ostvariti ? Nigdje nisam rekao da Đukanovic mora pasti. On je i dalje predsjednik Crne Gore još dvije godine. Makao sam ga sada jer ne mogu čekati sultana nego napadam sve koji su saveznici Komšića.

Izbori u BiH su za dvije godine i zato je sad bilo bitno udariti na Đukanovica da ne smeta i ne pomaže Komšiću jer napad je najbolja obrana i on je sad u problemima do glave i priko glave.

Njegovo konačno micanje il ne micanje nije uopće cilj nego da ga se makne sada na način da ne smeta po BiH a istovremeno kao predsjednik još dvi godine ima moć da blokira četalje.

Sve će se moje prognoze ostvarit jer očito ne vidiš kako ja rezoniram.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 09:59

Stavio sam u fokus da mi je Komšić digao živce. Nije bitno kako ću doći do cilja ....doči ću.

Stsvio sam da želim svoj brod natrag. Nije bitno kako ču doči do cilja.....doći ću.


Stavio sam u fokus da želim pripremiti teren i da sutra Kiev dođe ovamo i traži svoje nekretnine u Dalmaciji i da se spori sa SPC oko toga i da mene pita šta ću ja.

Zna se šta ću ja. Još pitaj Carigrad di ste pa ako on kaže da se neće miješati onda držim SPC u šaci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 10:06

RayMabus wrote:

Stavio sam u fokus da želim pripremiti teren i da sutra Kiev dođe ovamo i traži svoje nekretnine u Dalmaciji i da se spori sa SPC oko toga i da mene pita šta ću ja.

Zna se šta ću ja. Još pitaj Carigrad di ste pa ako on kaže da se neće miješati onda držim SPC u šaci.
Ili ti se pak Carigrad umiješa al s ciljem da nitko od vas ne dobije Dalmaciju nego da na kraju Carigrad presudi da je to njegovo i ja to amenujem s državne razine jer carigradska patrijaršija se proteže od Turske pa sve do otoka Krfa u Jonskom moru.


Do otoka Krfa u Jonskom moru a presudi li da to nije ni Kiev ni Spc nego neutralno on postaje vlasnik.


Đavo leži u detaljima.


Dogodine u Kninu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 10:21

Ima jedna pisma od Kenny Rogersa , zove se kockar i rečenica ide ovako : svaki pravi kockar mora znati tajnu preživljavanja , koju kartu da ostavi a koju da baci

Ja ne kockam. Kladim se samo na sigurno.

Kad se dvije pravoslavne crkve spore oko nadležnosti nad jednim teririjem a to je kraljevina Dalmacija a Carigrad u osnovi to želi pod svoje a ja želim izbaciti SPC Beograd od tu jer seru puno .....onda se mi lako dogovorimo.....samo treba početi dijeliti karte.

A želi da ima direktnu nadležnost nad tim jer je zapadna granica carigradskog patrijarha otok Krf na ulazu u Jadransko more.

Dobije li Dalmaciju a ja tome težim ......
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 10:39

Carigradaska patrijaršija proteže se na 2/3 Turske pa cijelom sjevernom Grčkom do otoka Krfa u Jonskom moru

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Finalmap


I izrazito su zainteresirani da tome pridodaju ovo ako ikako mogu a mogu

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Kingdom_of_Dalmatia-1868
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 10:57

1) Izbaciti rusku pravoslavnu crkvu iz sjeverne Bukovine jer Rusija povijesno nikad tu nije bila do 1945 a sad imaju pet puta više crkava nego ukrajinska crkva koja jedina ima kaninsko pravo na teritoriju Ukrajine. Uostalom 75% stanovništva su Ukrajinci a 7% Rusi doseljenici a ostalo su Rumjnji i ostali.

Tako se postižu dva cilja : izbacuje se rusku prsvoslavnu crkvu šta dalje na sjever od Hrvatske , Beograda i Crne Gore. Neka vrst kazne zbog njenog upletanja ovdje i stavljanje na stranu SPC.

Zatim kad ta regija ponovo bude samo ukrajinska pošto Kiev sad ima autokefalnost on može pokreniti pitanje nekretnina u kraljevini Dalmaciji budući da su pripadale njima.

To pokreće spor na relaciji SPC i Ukrajisnka crkva.

Carigrad je ukrajinskoj crkvi autokefalnost dao samo na terioriju Ukrajine no želi Dalmaciju da proširi utjecaj jer on je na Krfu odma do ovoga.

U tom slučaju se nečka i Beograd ga mora moliti da stane na njihovu stranu.

Već to je dovoljno.

Ne moraju oni direktno to držat al nekome pokažu da ne sere više o srpskoj Dalmaciji a usput poveća utjecaj ovdje jer Spc ovisi o odluci Carigrada.

Igra.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:03

Za razliku od Crne Gore ili bilo koje druge pravoslavne nacije mene uopće ne zanima oćel to bit srpska , crnogorska , ukrajinska ili direktno pod carigradom prsvoslavna crkva il manastir. Svakako če se njom koristit pravoslavni vjernici koji god bilo.

Al mi te više pun kurac slušat ovakve stvari :

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/Suljo-na-kosovu-srba-vise-nema-u-kninu-u-kojem-vijori-sahovnica-koje-tamo-nikad-prije-nije-bilo-foto-20180909
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 11:05

RayMabus wrote:Koje mi se prognoze neće ostvariti ? 

Sve. Kao i do sada, jer ti se nijedna nije ostvarila.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:10

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Koje mi se prognoze neće ostvariti ? 

Sve. Kao i do sada, jer ti se nijedna nije ostvarila
Ako malo bolje pogledaš ovo nisu prognoze nego logičan slijed događaja jer srpska pravoslavna crkva još nije priznala ukrajinsku dok carigradska i grčka jesu.

Šta misliš da je neće pritisnit da stane na njihovu stranu a okrene leđa Rusiji a ako neće Kiev dobiva nekretnine u kraljevini Dalmaciji jer su njegove. Kao i nadležnost nad time opet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:17

Onda slabo poznaješ psihologiju ljudi i njihove želje za moći i priznanjem te jačanjem utjecaja.

Kiev da neće tražitl da mu se vrsti nadležnost nad kraljevinom Dalmacijom a Carigrad da će to odma odbiti ?

Čisto sumnjam pošto Kiev želi pritisnuti Spc da ju prizna i tako se odrekne Rusije a to želi i Carigrad i Amerika.

Razmisli. Meni je geopolitka u malom prstu. Đavo leži u detaljima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 11:18

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Koje mi se prognoze neće ostvariti ? 

Sve. Kao i do sada, jer ti se nijedna nije ostvarila
Ako malo bolje pogledaš ovo nisu prognoze nego logičan slijed događaja 

Pustimo sad po strani ocjene je li logičan ili ne.
Ali ako i jeste logičan, to ne znači da je izvjestan, da će se dogoditi, nego samo da je MOGUĆ.
Ne dogodi se sve ono što se (po logici) MOŽE dogoditi.
Kužiš razliku?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:24

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Koje mi se prognoze neće ostvariti ? 

Sve. Kao i do sada, jer ti se nijedna nije ostvarila
Ako malo bolje pogledaš ovo nisu prognoze nego logičan slijed događaja 

Pustimo sad po strani ocjene je li logičan ili ne.
Ali ako i jeste logičan, to ne znači da je izvjestan, da će se dogoditi, nego samo da je MOGUĆ.
Ne dogodi se sve ono što se (po logici) MOŽE dogoditi.
Kužiš razliku?
Ok.

No prouči malo bolje pa ćeš vidit da je itekako moguć ako Spc radi Rusije ne prizna Ukrajinu dakle u sporu crkava nije na strani Carigrada ni Ukrajine a Amerika bi dobila ogroman plus da Spc to prizna jer je okretanje leđa Rusiji.

Ukrajina ima pravo to zatražiti jer je sjeverna Bukovina njena župa....kad je očistimo od ruske pravoslavne crkve koja je tu uljez i povijesno nikad tu nije bila prije 1945
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:28

Zašto Ukrajina odnosno Kiev ima pravo to tražit.

Obnovljena im je autokefalnost a sjeverna Bukovina je njena župa a SPC nikad nije pitala sjevernu Bukovinu jel može to uključiti u SPC jer je Rumunjska osvojila sjevernu Bukovinu i držala je do 1945 a Moskva koja je poslije to vratila i tu opet osnovala crkvu u istim crkvama ko i prije nikad tako šta nije ni imala namjeru potegnit kao pitanje jer je spc ionako njena kujica na Balkanu.

Ukratko Beograd je bez pitanja vlasnika to sve prisvojio ( crkve na području kraljevine Dalmacije ).

Ako stvarni vlasnik to zatraži ....to je spor.

Presuđuje Carigrad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Guest 20/4/2021, 11:43

RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:
Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:Koje mi se prognoze neće ostvariti ? 

Sve. Kao i do sada, jer ti se nijedna nije ostvarila
Ako malo bolje pogledaš ovo nisu prognoze nego logičan slijed događaja 

Pustimo sad po strani ocjene je li logičan ili ne.
Ali ako i jeste logičan, to ne znači da je izvjestan, da će se dogoditi, nego samo da je MOGUĆ.
Ne dogodi se sve ono što se (po logici) MOŽE dogoditi.
Kužiš razliku?
Ok.

No prouči malo bolje pa ćeš vidit da je itekako moguć 

Pa ja i govorim da je moguć već zbog same činjenice da je logičan, interno dosljedan odnosno da u sebi ne sadrži kontradikcije (koje po definiciji realno nisu moguće).
Ali ponavljam, ako je logičan, a time i moguć, to ne znači i da je izvjestan, vrlo vjerojatan odnosno da će se sigurno stvarno i dogoditi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by RayMabus 20/4/2021, 11:47

Misliš da nije izvjestan taj scenarij da će ukrajisnka pravoslavna crkva kojoj je vračena autokefalnost ispalit sad rusku pravoslavnu crkvu iz sjeverne Bukovne koja više nema kaknonsko pravo tu biti a tu je od 1945 godine a 75% stanovništva su Ukrajinci a 7% doseljeni Rusi ?

Ajmo korak po korak.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176881
2014-04-11


Back to top Go down

Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao - Page 2 Empty Re: Vučic : Đukanovicev nacionalizam je pećinski i narod je to prepoznao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum