ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

imunitet krda part 2

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

imunitet krda part 2 Empty imunitet krda part 2

Post by marcellus Tue 13 Apr - 22:17

https://www.vecernji.hr/vijesti/situacija-u-svedskoj-sve-losija-drugi-su-po-broju-novozarazenih-u-europi-1484213


Dakle, švecka procijepila masu ljudi, a ima 20 tisuća zaraženih dnevno, plus 13 tisuća mrtvih od početka pandemije.

Tolko o teoriji imuniteta krda.


„Nažalost vidimo ubrzanje širenja u Švedskoj. Vidjet ćemo kako će proći ovaj tjedan, no svakako se radi o brzom širenju koje ne pokazuje usporavanje“, rekao je glavni švedski epidemiolog Andres Tegnell.

"Tko hoda ne trči", čovjek kojeg su svjetski mediji proglasili genijem

_________________
imunitet krda part 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Noor Tue 13 Apr - 22:19

tko umre danas, ne mora sutra

(mutavi)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Hektorović Tue 13 Apr - 22:27

marcellus wrote:https://www.vecernji.hr/vijesti/situacija-u-svedskoj-sve-losija-drugi-su-po-broju-novozarazenih-u-europi-1484213


Dakle, švecka procijepila masu ljudi, a ima 20 tisuća zaraženih dnevno, plus 13 tisuća mrtvih od početka pandemije.

Tolko o teoriji imuniteta krda.


„Nažalost vidimo ubrzanje širenja u Švedskoj. Vidjet ćemo kako će proći ovaj tjedan, no svakako se radi o brzom širenju koje ne pokazuje usporavanje“, rekao je glavni švedski epidemiolog Andres Tegnell.

"Tko hoda ne trči", čovjek kojeg su svjetski mediji proglasili genijem

A to je onaj što je pričao kako u Švedskoj do jeseni neće više biti virusa
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by AssadNaPodmornici Tue 13 Apr - 22:59

Ovo je razlog zašto medije i novinare treba doslovno, napisao bih već sada što ali riskiram da me hvata pandurija

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Dovoljno otic na jedan jebeni link i imaš sve podatke.
Između ostalog sa švedskom se ne dešava ništa drugačije nego što se događa sa Bosnom, hrvatskom, Slovenijom, slovačkom, češkom a u većini ovih zemalja panduri mlate ljude koji se šetaju parkom a Šveđani žive normalno. 
I pazi ovo, od svih zemalja koje sam na broja Šveđani imaju najmanje mrtvih po glavi stanovnika.
Zato kažem. Jebo bog mater svim novinarima a vi valjda imate malo veći iq od 90 da provjerite neke informacije prije nego vam styria, yutarnji, cnn ili matija Babić serviraju govna i propagandu od koje oni su bogatiji a vi siromašniji

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20966
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by marcellus Wed 14 Apr - 0:00

AssadNaPodmornici wrote:Ovo je razlog zašto medije i novinare treba doslovno, napisao bih već sada što ali riskiram da me hvata pandurija

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Dovoljno otic na jedan jebeni link i imaš sve podatke.
Između ostalog sa švedskom se ne dešava ništa drugačije nego što se događa sa Bosnom, hrvatskom, Slovenijom, slovačkom, češkom a u većini ovih zemalja panduri mlate ljude koji se šetaju parkom a Šveđani žive normalno. 
I pazi ovo, od svih zemalja koje sam na broja Šveđani imaju najmanje mrtvih po glavi stanovnika.
Zato kažem. Jebo bog mater svim novinarima a vi valjda imate malo veći iq od 90 da provjerite neke informacije prije nego vam styria, yutarnji, cnn ili matija Babić serviraju govna i propagandu od koje oni su bogatiji a vi siromašniji

pa piše isto to što i u novinama

13.000 mrtvih od početka pandemije

_________________
imunitet krda part 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by marcellus Wed 14 Apr - 0:01

i trenutno ih je zaraženo 20.000, ja sam krivo napisao dnevno


uglavnom poanta je da je imunitet krda kurac na biciklu, to ne postoji.

_________________
imunitet krda part 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 7:32

Noor wrote:tko umre danas, ne mora sutra

(mutavi)
:tu

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 7:37



imunitet krda part 2 Img_2199

kod nas umiru po ulicama

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by michaellcmacha Wed 14 Apr - 7:47

Što je s tim cjepivima, ima li ih dovoljno. Ja sam htio da me piknu sa J&J kad bude dostupno, ali eno oni prolili 15 milijuna doza, vele da se cijela serija zamutila... A ove bistre isto zakrčuju žile

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Piglet Wed 14 Apr - 7:56

Glede apsolutnih brojki, Švedska je prošla gore nego njezini nordijski susjedi, ali znatno bolje nego ostatak Europe u kojoj su bile neusporedivo strože mjere i veći udar na slobode građana.

No kad se tome dodaju posredni štetni utjecaju strogih mjera na ekonomiju, turizam (švedska skijališta su bila puna), psihu i općenito zdravlje ljudi, očigledno je da je švedski model dugoročno gledano ispravan.

Sva sreća pa smo i mi bili na tragu švedskog modela, doduše uz puno lutanja putem.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


kic likes this post

Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Piglet Wed 14 Apr - 8:04

marcellus wrote:i trenutno ih je zaraženo 20.000, ja sam krivo napisao dnevno


uglavnom poanta je da je imunitet krda kurac na biciklu, to ne postoji.
Imaš internet, a informiraš se putem portala i ispadaš blesav.

U Švedskoj nisu htjeli postići imunitet krda nego su predviđali da zaključavanje, policijski sati, maske, zatvaranje granica, zabrane putovanja itd nemaju veliki učinak na širenje virusa i da dugoročno donose više štete nego koristi.

I bili su potpuno u pravu, usporedi podatke o stopi smrtnosti europskih zemalja u protekloj godini. Ne umiru ljudi samo od korone, ali ima puno onih koji iako nezaraženi umiru zbog utjecaja korone. Svaka čast Šveđanima.


Last edited by Piglet on Wed 14 Apr - 8:10; edited 1 time in total
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 8:09

marcellus wrote:i trenutno ih je zaraženo 20.000, ja sam krivo napisao dnevno


uglavnom poanta je da je imunitet krda kurac na biciklu, to ne postoji.
imunitet krda part 2 Img_2200
imunitet krda part 2 Img_2201

možda netko može objasniti kako švedska ima izrazito veći broj zaraženih od njemačke, a manju smrtnost.
možda opet kopaju mrtve iza bolnice, kako veli ero.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Ringo10 Wed 14 Apr - 8:13

Tko umre danas ne mora sutra

KO je to rekao, slici mi na slavne mudrosti koje je ispisivao velikan GRUNF is ALAN FORD stripova
Ringo10
Ringo10

Posts : 21562
2015-09-24


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 8:16

Ringo10 wrote:Tko umre danas ne mora sutra

KO je to rekao, slici mi na slavne mudrosti koje je ispisivao velikan  GRUNF is ALAN FORD stripova
ova cila pandemija je Allan Ford
epizoda iz bolnice

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Piglet Wed 14 Apr - 8:19

Ringo10 wrote:Tko umre danas ne mora sutra

KO je to rekao, slici mi na slavne mudrosti koje je ispisivao velikan  GRUNF is ALAN FORD stripova
Kad pogledaš u kontekstu korone, potpuno ispravna tvrdnja. Evo malo nijansi iza nje:

"Ljudi koji bi inače umrli za nekoliko mjeseci umiru danas i naravno da to nije dobro, ali učinci lockdowna imat će još strašnije dugoročne posljedice koje još nismo ni počeli sagledavati. Vrlo mali postotak ljudi ozbiljno obolijeva, još manji umire, a glavnina pandemije događa se tamo gdje je ne vidimo, kod ljudi sa zanemarivim simptomima koji nikad neće zatražiti liječničku pomoć."
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 8:21

mutava baštarda wrote:
Ringo10 wrote:Tko umre danas ne mora sutra

KO je to rekao, slici mi na slavne mudrosti koje je ispisivao velikan  GRUNF is ALAN FORD stripova
ova cila pandemija je Allan Ford
epizoda iz bolnice
imunitet krda part 2 AF_SS_262
imunitet krda part 2 Alan-ford-kb01brojjedan-13-638

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by mutava baštarda Wed 14 Apr - 8:48

Hektorović wrote:
marcellus wrote:https://www.vecernji.hr/vijesti/situacija-u-svedskoj-sve-losija-drugi-su-po-broju-novozarazenih-u-europi-1484213


Dakle, švecka procijepila masu ljudi, a ima 20 tisuća zaraženih dnevno, plus 13 tisuća mrtvih od početka pandemije.

Tolko o teoriji imuniteta krda.


„Nažalost vidimo ubrzanje širenja u Švedskoj. Vidjet ćemo kako će proći ovaj tjedan, no svakako se radi o brzom širenju koje ne pokazuje usporavanje“, rekao je glavni švedski epidemiolog Andres Tegnell.

"Tko hoda ne trči", čovjek kojeg su svjetski mediji proglasili genijem

A to je onaj što je pričao kako u Švedskoj do jeseni neće više biti virusa
to se zanio Plenkovićevom i stožerovom pobjedom protiv virusa pola godine prije

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Guest Wed 14 Apr - 8:51

marcellus wrote:
uglavnom poanta je da je imunitet krda kurac na biciklu, to ne postoji.

Jedino što je ovdje boldano je tvoj novinarski potencijal usmjeren uglavnom ka uspješnom dezinformiranju vlastitih čitatelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Guest Wed 14 Apr - 8:52

Piglet wrote:
Ringo10 wrote:Tko umre danas ne mora sutra

KO je to rekao, slici mi na slavne mudrosti koje je ispisivao velikan  GRUNF is ALAN FORD stripova
Kad pogledaš u kontekstu korone, potpuno ispravna tvrdnja. Evo malo nijansi iza nje:

"Ljudi koji bi inače umrli za nekoliko mjeseci umiru danas i naravno da to nije dobro, ali učinci lockdowna imat će još strašnije dugoročne posljedice koje još nismo ni počeli sagledavati. Vrlo mali postotak ljudi ozbiljno obolijeva, još manji umire, a glavnina pandemije događa se tamo gdje je ne vidimo, kod ljudi sa zanemarivim simptomima koji nikad neće zatražiti liječničku pomoć."

Da, te sve očitije sekundarne posljedice pandemije su zapravo ono što najviše zastrašuje u cijeloj ovoj priči. Doslovce izaziva osjećaj strave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by marcellus Wed 14 Apr - 9:40

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:
uglavnom poanta je da je imunitet krda kurac na biciklu, to ne postoji.

Jedino što je ovdje boldano je tvoj novinarski potencijal usmjeren uglavnom ka uspješnom dezinformiranju vlastitih čitatelja.

https://rs.n1info.com/svet/a595627-svedski-epidemiolog-necemo-imati-drugi-talas-korone-na-jesen-bicemo-imuni/


Švedski epidemiolog: Nećemo imati drugi talas korone na jesen, bićemo imuni

Ljudi koji su zaštićeni od koronavirusa zahvaljujući karantinima razboleće se kada sve zabrane budu ukinute i tada će sve države dobiti svoju stopu smrtnosti, izjavio je za Novi list jedan od glavnih stručnih savetnika švedske vlade, istaknuti epidemiolog Johan Gjesecke.

On je istakao da su ga zbog takozvanog švedskog modela pre mesec dana proglašavali ludim i optuživali da švedska politika ubija starije, ali se sada sve više ljudi interesuje za taj pristup.

U Švedskoj je situacija sa epidemijom sada takva da broj obolelih ne pada niti raste, a vlasti čekaju da se trend preokrene i da brojevi počnu da se smanjuju.

„Ni u Švedskoj život ne funkcioniše sasvim normalno, ali to nije stvar naredbe. Objasnili smo ljudima kakva je to bolest i kako treba da se zaštite i oni to poštuju. Ljudi nigde nisu glupi, ako im kažete šta je dobro za njih i ako im to objasnite, oni će vas poslušati“, kaže Gjesecke.

„Dok većina radi ono što ste preporučili, dobro je. To ne mora biti 100 odsto ljudi, 90 odsto je dovoljno“, rekao je.

On i dalje smatra da je strah od koronavirusa preteran, jer se veoma malo ljudi teško razboli, a velika većina ima blage simptome, ili ih uopšte nema.

Gjesecke očekuje da će, zahvaljujući tom pristupu, u Švedskoj do jeseni veliki deo stanovništva steći imunitet i da više neće biti rasta broja obolelih.

„Očekujemo da će virus biti prisutan tokom leta, ali na jesen nećemo imati drugi talas jer ćemo do septembra imati kolektivni imunitet“, kaže Gjesecke.

Iako su mnogi švedski model doživeli kao potpuno neosetljiv i neetički, jer se na neki način žrtvuje najosetljiviji deo populacije – stari, nemoćni i bolesni, Gjesecke se s tim ne slaže.

„Ljudi će umreti i u drugim zemljama, ali jeste veliki problem što se nijedna zemlja nije dobro pripremila da zaštiti starije i svuda je infekcija prodrla u domove za starije“, rekao je on.

Gjesecke tvrdi da su isti pristup kao u Švedskoj predlagali i stručnjaci u Norveškoj i Danskoj, ali su tamo političari odlučili da prihvate većinski model i uveli su potpuno zaključavanje.

Švedski stručnjak kaže da prilikom eventualnog drugog talasa niko ne bi trebalo da proglašava karantin.

„Pobrinite se da zaštitite starije i bolesne, a mlade ne treba štititi, treba ih pustiti da šire bolest. Svi će dobiti svoju stopu smrtnosti kad počnu sa otvaranjem. Ljudi koji nisu umrli sad, umreće kada ih pustite iz karantina“, kaže Gjesecke.

On smatra da će epidemija biti gotova do Božića i da će vakcina, kada se pojavi, biti uzaludna.

...

ko je bio u pravu, ja ili on?

_________________
imunitet krda part 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

imunitet krda part 2 Empty Re: imunitet krda part 2

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum