ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by Hektorović Tue 13 Apr - 18:06

Rusija je u utorak upozorila Sjedinjene Države da američki ratni brodovi izbjegavaju Krim "za vlastito dobro", a druge zemlje upozorila je neka ne opskrbljuju oružjem Ukrajinu. 
Dva američka ratna broda trebala bi stići u Crno more ovaj tjedan u kontekstu eskalacije sukoba na istoku Ukrajine gdje se vladine snage bore protiv proruskih postrojbi. U sukobu je do sada poginulo 14.000 ljudi. 
Moskva je anektirala Krim od Ukrajine 2014.
Zapad upozorava da Rusija zadnje vrijeme gomila snage kod ukrajinske istočne granice i na Krimu.
Rusija odgovara da svoje snage premješta kako joj odgovara, uključujući u cilju obrane.
Zamjenik ruskog ministra vanjski poslova Sergej Rjabkov upozorio je u utorak američke ratne brodove u Crnom moru da drže distancu, napomenuvši da je rizik od incidenata jako visok, prenijele su ruske novinske agencije. 
"Američki brodovi nemaju apsolutno ništa tražiti kod naših obala, to je čista provokacija. Provokacija u izravnom smislu riječi: oni testiraju našu snagu, igraju se našim živima. Neće uspjeti", rekao je.
Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ 10748763
Vladimir Putin

 Alexei Druzhinin/AFP

"Upozoravamo Sjedinjene Države da će im biti bolje da budu daleko od Krima i naše crnomorske obale. To će biti za njihovo vlastito dobro". 
Pentagon nije želio komentirati slanje brodova, kazavši samo da američka vojska rutinski šalje brodove u tu regiju.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 18:11

A druge zemlje upozorila je neka ne opskrbljuju oružjem Ukrajinu.

...

Nije li ovo malo previše i zadiranje u to šta će il šta neće jedna država radit po modernizaciji vojske ?!?!?!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by Ringo10 Tue 13 Apr - 18:19

Lijepo im kazu...

Konacno Rusija pocela zube pokazivati
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by Hektorović Tue 13 Apr - 18:45

Ringo10 wrote:Lijepo im kazu...

Konacno Rusija pocela zube pokazivati

Povukli veleposlanika, danas su otvoreno rekli kako smatraju Ameriku za neprijatelja i kako se ne preporučuje približavanje Ruskim granicama...


I odmah Biden zove Putina na summit.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 19:28

Teritorialno more je 12 nautički milja ako se ne varam a to dođe nekih 20 km il tako nešto.

Ovaj otočić između Krima i Odesse ne upada pod Krim.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Ukraine-growth
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 19:33

Pusti Amerikance , a šta ako ja dođem ?

Dakle pošto nemam obalu tamo prvo se javim Turcima a oni Moskvi i ne smiju biti brodovi velike tonaže al ok mi to i nemamo i fino odem prema Odessi.

Samo je 12 nautički milja od obale tvoje. Ostalo su međunarodne vode.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 19:47

Nije da me to zanima al eto moram se zapitati šta se dešava ako hrvatska mornarica odlući posjetit ukrajinsku mornaricu u sklopu prijateljske posjete i vojne suradnje.

Malo vjerojatno jer je put dosta dug pa moraš kružit pa je trošak goriva velik a onda i kad uđeš imaš neki rok od 15 dana il tako nešto koliko se možeš zadržati.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ East_med


Više hipotetsko pitanje nego šta Hrm misli slat ikakvo brodovlje u Crno more.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 20:02

Samo ti je 12 nautički milja od obale teritorijalno more.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ 1280px-Krim_2014_de.svg
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 20:16

Recimo da je Krim Rusija jer to je za mene završena priča al ću ti ja doć tamo s metrom pa ću ti ja objasniti di ja mogu a ti ne možeš.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ 2DvAy1oJV7EDDP3D3aoWD2jfuLGepe8AM3Ro-YxTHg7L1oNXkJ8NazBY_LXF8z8U1gh4NZbMUZk_e-gYKdHT_mMEm3TFLXZTCfi_JLXT5EeSV0xG
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 20:21

Taj otočić tamo prema delti Dunava je bliže od 12 nautički milja obali.

Nemaš pravo tu plovit. Ukrajinske teritorijalne vode
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by omni Tue 13 Apr - 20:24

Woke nema alternativu, rat je nadasve pozeljan. Rusi pokazuju zube po tko zna koji put, nadati se da ce jednom pokazati i muda.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 20:49

omni wrote:Woke nema alternativu, rat je nadasve pozeljan. Rusi pokazuju zube po tko zna koji put, nadati se da ce jednom pokazati i muda.
Nek oni pokazuju al neće on meni solit pamet di ja smin plovit a di ne smin s tim da san uzeja ko da je Krim Rusija i tako se postavljam. Iman ti pravo doć 22 km od obale ako je to vanjsko kopno ( unutarnje vode ako je zaljev se ne računaju nego od dva rta se povuče crta i onda od tu prema otvorenom moru a oni to imaju poviše Sevastopolja i istočno od toga tu šemu pa je tu onda 22 km + te unutarnje vode ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 20:56

No ne zanima me slanje brodova Hrm jer moraš kružit pa imaš ogroman trošak goriva a onda i ne smiješ stat duže od 15 dana po dogovoru a onda nemamo mi neke brodove koji će njih ugroziti al eto može se poslat u prijateljsku posjetu onako čisto reda radi , diplomacija i da posada stekne iskustvo i vidi mora dakle nije nikakvi napad na Krim.

Više hipotetski a šta ako pošaljemo brod tamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 21:12

Zmijski otok

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Snake_Island_(Black_Sea)

35 km od obale koja je ukrajinska , dakle to su teritorijalne vode + 22 km oko otoka u svim smjerovima.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Images?q=tbn:ANd9GcRKE7_hhzDFkgdusH-SslZsezIdbIRVEN7OUA&usqp=CAU



Ne zanima mene napad na Krim al neću dat ni ovima da išta dalje od toga pokušavaju čopit. Ako oćeš Krim onda se znaju koje su mu granice kao administrativnoj jedinici unutar Ukrajine s pravom na autonomiju od Kijeva od 1954 kad je Hruščov to uključija Ukrajini kako bi dodao 2 miljona Rusa da uđu u kijevski parlament da ojačaju prorusku političku struju a nikad nije dao Ukrajini jer su uvijek imali pravo na otcjepljenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 21:27

Ne zanima me Krim. To za bijele Hrvate u Ukrajini znači da bi dva miljona Rusa dobilo pravo glasa i ušlo u kijevski parlament. Ne dolazi u obzir.

Vojni planovi su mi skroz drukčiji.

Neutralizirati pomorski rat na relaciji Rusija Ukrajina. Biti neka vrsta posrednika mira.

I okreniti smjer prema Istanbulu.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Crop
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 21:32

A da bi se to postiglo onda se moraš postavit kao da je Krim Rusija pa lipo ruskim admiralima poslat poruku dokle je njihovo , di ja neću ulaziti , di neće oni a di je zajedničke vode.

To je prvi korak ka neutralizaciji pomorskog rata na relaciji ukrajina - rusija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 21:52

Carigrad je vratija autonomnost kijevskoj crkvi iz sljedećih razloga :

1. Da ispravi povijesnu nepravdu ( Kijev je taj koji je dobio prvi autonomiju )

2. Da smanji utjecaj ruske pravoslavne crkve u pravoslavnom svijetu kako bi došlo do određene ravnoteže među crkvama i Carigrad tako imao veću moć kao glavni

3. Da odvoji rusku crkvu kopneno od Balkana jer je to tradicionalno carigradski prostor a ne od neke Moskve

4. Da dobije podršku Ukrajine u prepirkama s Turskom oko statusa carigradske crkve u Istanbulu i Turskoj



A nije vam dao taj status da se vi u Crnom moru pokoljete između sebe i onda turska flota bude najjača flota u Crnom moru
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 22:44

Ne mislim nikakve morske brodove tamo jer mi je vojni plan skroz drukčiji

Ukrajinska vojna patrola na riječnom dunavskom gradu Ismail

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Border-guard-of-ismail-detachment-looks-into-the-binocular-while-picture-id1181614195?s=2048x2048


Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ DeltaPierderi
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 22:46

Dunav je bliže.

Ne moram ja držat tamo svoje brodove. Dovoljna mi je vojna suradnja s njima tamo.

Vukovar je na Dunavu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by RayMabus Tue 13 Apr - 23:34

Problem s tim Crnim morem je šta danas svi imaju rakete dalekog dometa pa si tu ko glineni golub na streljani.

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Theblackseah


Nešto ko veliki zatvoreni bazen di svak svakome može raketama neutralizirati brodove.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176229
2014-04-11


Back to top Go down

Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘ Empty Re: Rusija poslala oštro upozorenje SAD-u: ‘Ne šaljite ratne brodove blizu Krima - za vaše dobro‘

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum