ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umro general ABiH Jovo Divjak

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by vuksadinare 10/4/2021, 08:54

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:Kljujic je bio tamo bio najveca budala...kad je kukanjac uhapsio aliju..kljujic galami,prijeti da ce oslobodit aliju..sad prica postoji..jer u istoj prostoriji je bio ganic..da se ganicu fuckalo sto je alija uhapsen a da je smaknut ganic bi naslijedio aliju...e sad postoji prica da je ganic cimao kljujica koji je bio van sebe..da broji zadnje sate kao podpredsjednik..a da mu je kljujic bjesno zaprijetio da ne treba cekati jer u suprotnom kljujic je rekao ako alija ne bude oslobodjen..da ce on traziti razmjenu ganica za aliju..jer ganic je ionako jugosloven pa ne bi imao nista protiv..bilo je tu svasta tih dana..no nitko vidio nije vidio generala jovu divjaka
DA istina je da bi Ganić slavio da su Aliju ukokali Srbi
Ali nisu jebi ga

To sa Kljujićevom zamjenom Ganića za Aliju NIJE ISTINA


Sjećam se toga kad su Aliju zarobili sa kćerkom na Aerodromu, bilo je to na TV, javno, blesavi Kljujić KOJI JE U TOM TRENUTKU DRUGI IZA ALIJE po dužnosti, galami, viče, prijeti ... bjesni

Govori - Predsjedniče ne boj se sve ćemo učiniti da budeš oslobođen. Predsjeniče drži se sve će biti u redu ... Predsjedniče ovo, Predsjedniče ono...

Alij šuti i onda kaže nestrpljivo - Stjepane daj mi Ganića .... hahahahahaha a kreten Kljujić, DRUGI IZA ALIJE PO DUŽNOSTI,  ostade bez teksta ... vidi da ga niko ne jebe ni za suhu šljivu i da je tu samo pajac ... 

JA ne shvaćam te debile ... ili su prirodno imbecilni ili imaju neki interes ...
A sa cim bi kljujic oslobodio aliju..umalo tih dana nisu srbi i jna osvojili predsjednistvo...bili su na tristo metara od predsjednistva...da onaj stari ludom srecom nije pogodio transporter sa zoljom..pa se ovi povukli..zarobili bi ih sve..i jos par onih na celu sa jukom prazinom koji je jurnuo na cetnike i odbacio ih je..za 'zahvalu' koji mjesrc ista ga ekipa htjela ubiti jer su htjeli napraviti mjesta za 'divjake'

vuksadinare

Posts : 99283
2015-09-08


Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Ringo10 10/4/2021, 08:57

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:Kljujic je bio tamo bio najveca budala...kad je kukanjac uhapsio aliju..kljujic galami,prijeti da ce oslobodit aliju..sad prica postoji..jer u istoj prostoriji je bio ganic..da se ganicu fuckalo sto je alija uhapsen a da je smaknut ganic bi naslijedio aliju...e sad postoji prica da je ganic cimao kljujica koji je bio van sebe..da broji zadnje sate kao podpredsjednik..a da mu je kljujic bjesno zaprijetio da ne treba cekati jer u suprotnom kljujic je rekao ako alija ne bude oslobodjen..da ce on traziti razmjenu ganica za aliju..jer ganic je ionako jugosloven pa ne bi imao nista protiv..bilo je tu svasta tih dana..no nitko vidio nije vidio generala jovu divjaka
DA istina je da bi Ganić slavio da su Aliju ukokali Srbi
Ali nisu jebi ga

To sa Kljujićevom zamjenom Ganića za Aliju NIJE ISTINA


Sjećam se toga kad su Aliju zarobili sa kćerkom na Aerodromu, bilo je to na TV, javno, blesavi Kljujić KOJI JE U TOM TRENUTKU DRUGI IZA ALIJE po dužnosti, galami, viče, prijeti ... bjesni

Govori - Predsjedniče ne boj se sve ćemo učiniti da budeš oslobođen. Predsjeniče drži se sve će biti u redu ... Predsjedniče ovo, Predsjedniče ono...

Alij šuti i onda kaže nestrpljivo - Stjepane daj mi Ganića .... hahahahahaha a kreten Kljujić, DRUGI IZA ALIJE PO DUŽNOSTI,  ostade bez teksta ... vidi da ga niko ne jebe ni za suhu šljivu i da je tu samo pajac ... 

JA ne shvaćam te debile ... ili su prirodno imbecilni ili imaju neki interes ...
A sa cim bi kljujic oslobodio aliju..umalo tih dana nisu srbi i jna osvojili predsjednistvo...bili su na tristo metara od predsjednistva...da onaj stari ludom srecom nije pogodio transporter sa zoljom..pa se ovi povukli..zarobili bi ih sve..i jos par onih na celu sa jukom prazinom koji je jurnuo na cetnike i odbacio ih je..za 'zahvalu' koji mjesrc ista ga ekipa htjela ubiti jer su htjeli napraviti mjesta za 'divjake'
MA kakva zamjena bolio je kiton Srbe za Ganića

JA ne znam ko ti je rekao tu glupost

Kljujić je prijetio praznom puškom ali su Srbi ipak pustili to govno od Alije, to im je iz Beograda naređeno jer im nije bilo u interesu da ubiju nekoga ko je ipak bio nekakav Predsjednik strane države.

TAd još nisu dobili ni najmanje sankcije i Milošević nije htio takvu blamažu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21572
2015-09-24


Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Hektorović 10/4/2021, 09:45

Ringo10 wrote:DA istina je da bi Ganić slavio da su Aliju ukokali Srbi
Ali nisu jebi ga

To sa Kljujićevom zamjenom Ganića za Aliju NIJE ISTINA


Sjećam se toga kad su Aliju zarobili sa kćerkom na Aerodromu, bilo je to na TV, javno, blesavi Kljujić KOJI JE U TOM TRENUTKU DRUGI IZA ALIJE po dužnosti, galami, viče, prijeti ... bjesni

Govori - Predsjedniče ne boj se sve ćemo učiniti da budeš oslobođen. Predsjedniče drži se sve će biti u redu ... Predsjedniče ovo, Predsjedniče ono...

Alij šuti i onda kaže nestrpljivo - Stjepane daj mi Ganića .... hahahahahaha a kreten Kljujić, DRUGI IZA ALIJE PO DUŽNOSTI,  ostade bez teksta ... vidi da ga niko ne jebe ni za suhu šljivu i da je tu samo pajac ... 

JA ne shvaćam te debile ... ili su prirodno imbecilni ili imaju neki interes ...

Kljujuć, notorni Sarajevski alkos i kockar kojeg je lokalna udba ubacila u HDZ, dok je Zagreb skužio tko je i što je, ovaj je već napravio gomilu gluposti.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Serbinho-3 11/4/2021, 13:11

https://www.ilfattoquotidiano.it/2021/04/11/addio-a-jovan-divjak-capo-eroico-dellesercito-jugoslavo-che-difese-sarajevo-dallassedio-durante-la-guerra/6160726/amp/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26536
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Serbinho-3 11/4/2021, 13:14

Tantissimi gruppi di studenti accolti, anche dall’Italia, per incontri durante i quali il comandante Divjak raccontava alle giovani generazioni cosa è successo in quegli anni bui a Sarajevo e nel resto della Bosnia, martoriata e divisa dalle violenze e dalle mire espansionistiche di Belgrado e Zagabria.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26536
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Hektorović 11/4/2021, 17:04

DIVJAK: Na ulazu u Štab Armije BiH pisalo je “Kad ulaziš u kancelariju moraš reći selam”


[size=20]Zašto generalu Jovanu Divjaku toliko smeta kada Bošnjaci nazivaju SELAM?
4. Maja 2020.

General Jovan Divjak uživa veliki ugled kod svih Bošnjaka, jer naš narod zna odati priznanje svima onima koji su bili na braniku Bosne i Hercegovine. Nažalost, general Divjak u zadnje vrijeme šokira bh. javnost svojim izjavama. Tako je gostujući u “Centralnom dnevniku” na Face TV krajnje neprimjereno izjavio da je pozdrav “selam” kriv što Bosna i Hercegovina danas nije multietnička i što se nalazi u teškoj situaciji.

“Onog momenta kada je na vratima u štabu Armije Bosne i Hercegovine oficir stavio ‘kad ulaziš u kancelariju, moraš da nazoveš selam’, kad sam obilazio naše jedinice u Tuzli, Sarajevu i gdje god sam išao, uvijek sam pozdravljao sa ‘pozdrav domovini’, a iza mene je išao čovjek iz štaba koji je govorio ‘selam’. Mislim, tada je podijeljena ideja o Bosni i Hercegovini multi, multi i sve ono što znači Bosnu i Hercegovinu, i tu su počeci svega ovoga i zato se danas nalazimo u ovoj situaciji”, rekao je general Divjak.

Teško je proniknuti u motive generala Divjaka za ovakav neprimjeren govor o svojim komšijama Bošnjacima i njegovim saborcima, kao što je teško razumjeti zašto je general Divjak dvadeset pet godina prešućivao tako važan podatak i, po njemu, krucijalni razlog urušavanja ideje multietničke Bosne i Hercegovine? Zašto to nije problematizirao prije dvadeset i pet godina, a ne sada, kada Bosna i Hercegovina preživljava možda svoje najteže trenutke i kada su velikosrpske i velikohrvatske rušilačke snage aktivniji i opasnije nego ikada.

Nažalost, general Divjak, svjesno ili nesvejsno, ovakvim izjavama daje vjetar u leđa upravo tim retrogradnim, antibosanskim snagama i na providan i krajnje neuvjerljiv, čak skandalozan način pokušava da relativizira i obezvrijedi časnu i pravednu borbu Armije Bosne i Hercegovine, u čijem sastavu je bio i general Divjak na kojeg su Bošnjaci i sve patriote naše države bili i ostali ponosni.

Sigurni smo da je general Divjak ubjeđen da Bošnjaci i njihov pozdrav ”selam”, nikada nisu bili, niti će biti, destabilizirajući faktor i razlog urušavanja ideje multietničnosti naše jedine domovine Bosne i Hercegovine. Zna general dobro ko je branio i ko će uvijek braniti multietničku Bosnu i Hercegovinu, a ko ju je napadao i ko bi to opet učinio ako mu se ukaže prilika.

General Armije Bosne i Hercegovine, Jovan Divjak, svojom neprimjerenom i neistinitom izjavom nije postigao ništa osim što na taj način iskrivljuje istinu o odbrani Bosne i Hercegovine i što je razočarao, rastužio i uznemirio svoje saborce Bošnjake u mubarek mjesecu ramazanu i u danima kada građani Bosne i Hercegovine obilježavaju najznačajnije datume u odbrani naše jedine domovine.

A što se Senada Hadžifejzovića i njegove televzije tiče, od njega nas više ništa ne može iznenaditi.
[/size]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Umro general ABiH Jovo Divjak - Page 2 Empty Re: Umro general ABiH Jovo Divjak

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum