ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 9:31

violator wrote:
Venus wrote:Ostaria Siciliana  - Page 14 1

Na vrhu brda, na mom otoku, ispod starih maslina rastu bijele ljubičice. 
Kad god idem u proljeće obavezno se popnem do maslinika, pojedem par ljubičica čisto ritualno jer su ljekovite, odnesem bijelo ljubičasti buketić doma, baš im se uvijek razveselim.
 sunny

Bas su posebne, kako i Ra veli... :)

Nazalost, rijetko ih susrecem, ali ljubicasti primjerci jednako docekujem... Kao neki raritet. :)


Ljubicice nikada nisam ustima obezglavljivala : )) ali si me podsjetila da sam nekoc jela sve cega bih se dohvatila, recimo jako mi se svidjao okus onih narancastih bobica vatrenog trna... Susjed kojem smo cesto brstili taj grm, bio je lud od brige. Bojao se da nam ne pozli.

Obezglavljivala... :D ...poseban je to okus. 
Svašta sam znala pojest, npr. zeleni badem dok je još skroz mekan, nisam mu dala da sazri, budalica, nego bi ga mrknula, samo da osjetim taj izvorni okus svježine.. No bobe vatrenog trna bogme nisam jela...e, kad smo već kod toga jesi jela planiku? 
Ona me totalno oduševila, sazrije zimi, teško ju je naći na morskim vrletima.

Ostaria Siciliana  - Page 14 Planika-3

A žižule obožavam također...to je okus  mog djetinjstva..bila sam gologuza i uvijek bosa, ko vrabac sam "krala" vinogradarske breskvice, a grožđe bi znala nekad jest ustima ležeći ko divljakuša ispod trsa.  :D 

Ostaria Siciliana  - Page 14 Zizula-stablo

Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 9:32

violator wrote:
Gnječ wrote:

Umjesto toga – snimljen glas ženske osobe: Podržavamo vašu odluku da prestanete pušiti!
.

:^0

Totalno nenormalna poruka, nije im stalo da ljudi prestanu pušit.

Pušenje će ionako samo od sebe izić iz mode, kao što je i ušlo. Vjerujem da ti isti već smišljaju novu otrovnu zabavu za ljude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 14:08

jebote bog ova moja šugava psihopatska ustaška lekarka mi umjesto kapi za uši dala kapi za oči. šta je time htjela kakvu mi poruku poslati? da ne vidim da me ona jebe u zdrav mozak ko maloumnu budalu? o jeben ti isukrsta boga.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 15:45

Gnječ wrote:jebote bog ova moja šugava psihopatska ustaška lekarka mi umjesto kapi za uši dala kapi za oči. šta je time htjela kakvu mi poruku poslati? da ne vidim da me ona jebe u zdrav mozak ko maloumnu budalu?  o jeben ti isukrsta boga.


Nesretnice, zar ne znas da Rimljani nisu govorili engleski!!!?


: )))

Doduse, ni sad ga ne govore...to je obicno natucanje. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 15:55

Venus wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:

Umjesto toga – snimljen glas ženske osobe: Podržavamo vašu odluku da prestanete pušiti!
.

:^0

Totalno nenormalna poruka, nije im stalo da ljudi prestanu pušit.

Pušenje će ionako samo od sebe izić iz mode, kao što je i ušlo. Vjerujem da ti isti već smišljaju novu otrovnu zabavu za ljude.


Fino ih rostaju. Mislim da su odmah zapalili jednu. :-D

Nego smijem se i zato sto sam jednom prilikom nastojala otkazati termin pregleda putem broja otisnutog na bolnickoj uputnici. Docekala me je snimljena poruka: "Dobar dan, ovo je Bijeli telefon. Za otkazivanje termina protisnite X.."

Kad sam pritisnula broj kojeg se vise ne sjecam, docekala me je poruka u kojoj mi pruzaju podrsku za prestanak pusenja. : ))) I tako nekoliko puta. Sad barem znam da su izmijesali brojeve i da je za otkazivanje pregleda potrebno izabrati opciju za spajanje s Centrom za odvikavanje od pusenja... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:01

P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:10

violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...

i u grlo sigurno. mogu s tim univerzalnim kapima grgljat grlo...ma ja ću te kapi utoćat svuda pa šta bude.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:18

violator wrote:
Gnječ wrote:jebote bog ova moja šugava psihopatska ustaška lekarka mi umjesto kapi za uši dala kapi za oči. šta je time htjela kakvu mi poruku poslati? da ne vidim da me ona jebe u zdrav mozak ko maloumnu budalu?  o jeben ti isukrsta boga.


Nesretnice, zar ne znas da Rimljani nisu govorili engleski!!!?


: )))

Doduse, ni sad ga ne govore...to je obicno natucanje. :)

svašta možeš pročitati na ovom forumu. to je bila neka debata sa šejkerom:

Gnječ: to je Isus rekao još dok je bio u ilegali i svuda po rimskoj imperiji su bili oglasi WANTED JESUS DEAD OR ALIVE

Šejker: U Rimskom carstvu nikada nije korišten engleski jezik nesretniče! Niti u kolokvijalnom govoru, a kamoli u službenom.

Gnječ: a u pizdus materinum...

NOS QUAERITVS IESUS VIVUS OR MOTVVM.

GRATIAS TIBI

evo nisam siguran ali ovako na'prste

Šejker: Rimljani protiv Isusa nisu imali ništa pa tako nikada za njim nisu izdali nikakvu tjeralicu, niti na području tadašnje Judeje niti igdje drugdje.
Uostalom, nisu bili ludi da tako nešto naprave čovjeku koji je tadašnjim Židovima otvoreno rekao da su dužni plaćati porez rimskom caru.

Da ne spominjem kako je ovakav latinski zločin sam po sebi, ali nećemo sad cjepidlačiti.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t46235p20-svi-koji-vjeruju-u-isusa-ne-mogu-dobiti-koronu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:29

Gnječ wrote:
violator wrote:
Gnječ wrote:jebote bog ova moja šugava psihopatska ustaška lekarka mi umjesto kapi za uši dala kapi za oči. šta je time htjela kakvu mi poruku poslati? da ne vidim da me ona jebe u zdrav mozak ko maloumnu budalu?  o jeben ti isukrsta boga.


Nesretnice, zar ne znas da Rimljani nisu govorili engleski!!!?


: )))

Doduse, ni sad ga ne govore...to je obicno natucanje. :)

svašta možeš pročitati na ovom forumu. to je bila neka debata sa šejkerom:

Gnječ: to je Isus rekao još dok je bio u ilegali i svuda  po rimskoj imperiji su bili oglasi WANTED JESUS DEAD OR ALIVE

Šejker: U Rimskom carstvu nikada nije korišten engleski jezik nesretniče! Niti u kolokvijalnom govoru, a kamoli u službenom.

Gnječ: a u pizdus materinum...

NOS QUAERITVS IESUS VIVUS OR MOTVVM.

GRATIAS TIBI

evo nisam siguran ali ovako na'prste

Šejker: Rimljani protiv Isusa nisu imali ništa pa tako nikada za njim nisu izdali nikakvu tjeralicu, niti na području tadašnje Judeje niti igdje drugdje.
Uostalom, nisu bili ludi da tako nešto naprave čovjeku koji je tadašnjim Židovima otvoreno rekao da su dužni plaćati porez rimskom caru.

Da ne spominjem kako je ovakav latinski zločin sam po sebi, ali nećemo sad cjepidlačiti.

https://www.ex-iskon-pleme.com/t46235p20-svi-koji-vjeruju-u-isusa-ne-mogu-dobiti-koronu



: ))))) Kakav lik!

Ma ne kuzi ti on zahebanciju ni pod razno, ovo je samo slag na torticu. : )))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:37

Gnječ wrote:jebote bog ova moja šugava psihopatska ustaška lekarka mi umjesto kapi za uši dala kapi za oči. šta je time htjela kakvu mi poruku poslati? da ne vidim da me ona jebe u zdrav mozak ko maloumnu budalu?  o jeben ti isukrsta boga.

Ti si sretan čovjek zapravo!

Bolje ova opcija nego da ti je hidrogenski pripravak koji se kapa za odštopavanje čokolina u ušima dala za oči (to ne bi ispalo dobro!)!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:40

violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...


Nemoj mu davat' ideje, pliz.. :^0

Vidiš da maslinovo ulje iz boce lije u uši iz čikare! Ko zna di će mu past na pamet da kapa nesritne kapi... :P :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 16:41

Gnječ wrote:
violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...

i u grlo sigurno. mogu s tim univerzalnim kapima grgljat grlo...ma ja ću te kapi utoćat svuda pa šta bude.


Evo, šta san rekla!! Dovde nisan ni stigla pročitat.... :^0 :^0 :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 18:37

jupi jeees! stigao je vlak!  cheers

Ostaria Siciliana  - Page 14 255351?Format=1&v=2.5.2021

Vlak za kopalce




Zadnjih godina kada vidimo slovenski Zeleni vlak na tihom pulskom Željezničkom kolodvoru, znamo da je sezona počela. Voze oni i dalje svoje putnike iz Maribora, Celja, Zidanog Mosta, Ljubljane, Postojne i Kopra za Pulu, s tradicionalnim presjedanjem u Divači, kao prije 30 godina, u doba zajedničkih nam željeznica.

Ide Zeleni vlak svih sedam dana u tjednu, ovamo i onamo, bez obzira na praznjikave vagone i složene uvjete za prelazak granice, evo već druge korona-godine. Nije stao ni lani kada su granični prijelazi bili gotovo zatvoreni, kažu nam Puležani i istarski studenti koji se vole baš tračnicama dokoturati do slovenske metropole. Sada, naravno, s valjanim covid-testovima.

Ove sezone linija je proradila 17. travnja i ostaje u opticaju sve do 26. rujna. U Pulu vlak stiže u 10,43, a put Slovenije kreće u 17,57. Točno u toliko sati, upozoravaju nas na kolodvoru kada smo htjeli zaokružiti barem te sekunde, u našoj putničkoj memoriji posve nebitne. U 18 i 60 već izađe iz stanice, kažu na blagajni, ipak su to Slovenci.

Prije granice Zeleni vlak zastane na svim istarskim stanicama, u Vodnjanu, Kanfanaru, Sv. Petru u Šumi, Pazinu, Lupoglavu i Buzetu pa ga mogu koristiti i lokalni putnici. Naši su, posebno mladi, znali potegnuti vikendom do Ljubljane, na noćni provod, jer vlak tamo stiže oko 22.30, a ujutro u šest bi se ukrcali za nazad. Iako mu je vozni red prilagođen putnicima koji bi iz Slovenije do mora, pa i na vikend, a ne nama željnima željeznice, kontinenta i/ili Dežele, nije to samo Vlak za kopalce, kako nazivaju naši susjedi.

https://www.glasistre.hr/gradska-storija/vlak-za-kopalce-718346


vlak stiže u 10,43, a put Slovenije kreće u 17,57

to ti je slovenska točnost. bolje nego švicarci.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 20:50

Venus wrote:
violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...


Nemoj mu davat' ideje, pliz.. :^0

Vidiš da maslinovo ulje iz boce lije u uši iz čikare! Ko zna di će mu past na pamet da kapa nesritne kapi... :P :D


Ali pazi sad... Nona je imala probleme s usima, dobila je Tobrex kapi. Mama je, drugom prilikom, zbog bronhitisa dobila - Tobrex kapi. Ja sam imala probleme s nadrazenim ocima, dobila sam, pogadjas, Tobrex kapi. Pitam ove u ljekarni da zasto tri osobe s tri razlicita problema dobiju iste kapi na kojima pise "kapi za oci", vele mi - zato jer mogu i u nos i u usi. :D


Mozda su i njegove visenamjenske???
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 20:55

Gnječ wrote:
violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...

i u grlo sigurno. mogu s tim univerzalnim kapima grgljat grlo...ma ja ću te kapi utoćat svuda pa šta bude.

Meni je jedna medicinska sestra pricala da su neke kapi za oci, koje je njen suprug redovito morao koristiti, znatno utjecale na gustocu i duljinu njegovih trepavica! Steta sto nisam upamtila naziv, sada bih ljudima predlagala te kapi za gustocu i ubrzan rast kose..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 21:09

Venus wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...

i u grlo sigurno. mogu s tim univerzalnim kapima grgljat grlo...ma ja ću te kapi utoćat svuda pa šta bude.


Evo, šta san rekla!! Dovde nisan ni stigla pročitat.... :^0 :^0 :^0

:^0

On srdelama vrata kusa, maslinovo ulje on usima slusa, kapima za oci podmazuje grleni mrak, sasvim na svoj nacin zivi Gnjec veseljak...

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 22:16

violator wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
violator wrote:P. S. mozda navratim i veceras pa odgovorim na ostalo... Sada sam vise, onako, leteca.. A i htjela sam Gnjecu spomenuti da su su te njegove kapi visenamjenske... Idu i u oci, usi i najvjerojatnije nos...

i u grlo sigurno. mogu s tim univerzalnim kapima grgljat grlo...ma ja ću te kapi utoćat svuda pa šta bude.


Evo, šta san rekla!! Dovde nisan ni stigla pročitat.... :^0 :^0 :^0

:^0

On srdelama vrata kusa, maslinovo ulje on usima slusa, kapima za oci podmazuje grleni mrak, sasvim na svoj nacin zivi Gnjec veseljak...


Sve me straj kad mu dođemo na ručak šta će nam poslužit... geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 22:18

Gnječ wrote:jupi jeees! stigao je vlak!  cheers

Ostaria Siciliana  - Page 14 255351?Format=1&v=2.5.2021

Vlak za kopalce




Zadnjih godina kada vidimo slovenski Zeleni vlak na tihom pulskom Željezničkom kolodvoru, znamo da je sezona počela. Voze oni i dalje svoje putnike iz Maribora, Celja, Zidanog Mosta, Ljubljane, Postojne i Kopra za Pulu, s tradicionalnim presjedanjem u Divači, kao prije 30 godina, u doba zajedničkih nam željeznica.

Ide Zeleni vlak svih sedam dana u tjednu, ovamo i onamo, bez obzira na praznjikave vagone i složene uvjete za prelazak granice, evo već druge korona-godine. Nije stao ni lani kada su granični prijelazi bili gotovo zatvoreni, kažu nam Puležani i istarski studenti koji se vole baš tračnicama dokoturati do slovenske metropole. Sada, naravno, s valjanim covid-testovima.

Ove sezone linija je proradila 17. travnja i ostaje u opticaju sve do 26. rujna. U Pulu vlak stiže u 10,43, a put Slovenije kreće u 17,57. Točno u toliko sati, upozoravaju nas na kolodvoru kada smo htjeli zaokružiti barem te sekunde, u našoj putničkoj memoriji posve nebitne. U 18 i 60 već izađe iz stanice, kažu na blagajni, ipak su to Slovenci.

Prije granice Zeleni vlak zastane na svim istarskim stanicama, u Vodnjanu, Kanfanaru, Sv. Petru u Šumi, Pazinu, Lupoglavu i Buzetu pa ga mogu koristiti i lokalni putnici. Naši su, posebno mladi, znali potegnuti vikendom do Ljubljane, na noćni provod, jer vlak tamo stiže oko 22.30, a ujutro u šest bi se ukrcali za nazad. Iako mu je vozni red prilagođen putnicima koji bi iz Slovenije do mora, pa i na vikend, a ne nama željnima željeznice, kontinenta i/ili Dežele, nije to samo Vlak za kopalce, kako nazivaju naši susjedi.

https://www.glasistre.hr/gradska-storija/vlak-za-kopalce-718346


vlak stiže u 10,43, a put Slovenije kreće u 17,57

to ti je slovenska točnost. bolje nego švicarci.

Vidiš ti to, nisam znala za vlakić!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 3 May - 23:58

pa vlakić vozi nonstop od 1876. godine Wien --> Pola (od cca 1950. prekrštena u Pula a danas službeno dvojezično Pula-Pola )

možeš doći vlakićem u Pulu iz cijele Europe nemaš problema.

evo odeš na stranice DB Deutsche Bahn i rezerviraš i kupiš kartu za Pulu iz bilo kojeg mjesta u Europi. i obratno iz Pule prema bilo kojem mjestu gradu u Europi uključujući i UK Ireland itd.

pogledaj si ovdje linkovi

https://www.bahn.com/en/view/index.shtml

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=42151&country=DEU&protocol=https:&seqnr=1&ident=26.012201151.1543993515&rt=1&newrequest=yes&&country=GBR
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 4 May - 9:11

Yep, Gnječ, treba ić' vidit svita!



Odoh sad ozbiljno uronit u svijet marketinga.  study
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Tue 4 May - 13:39

Venus wrote:Yep, Gnječ, treba ić' vidit svita!



Odoh sad ozbiljno uronit u svijet marketinga.  study

ideš uronit na pdf Religija? good luck
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 14 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 50 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum