ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Katoličko učenje je svevremensko

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:20

jastreb wrote:
deda wrote:Meni je najbolje iz biblije kad Bog pobije svu djecu Egipćanima. Mislim da se to danas zove postnatalni abortus. Židovima nije pobio djecu jer su židovi svoje kuće namazali krvlju od janjeta, pa je Bog tako znao u kojoj kući su Židovi a u kojoj Egipćani kad je došao ubijati djecu.
Nije pobio svu djecu,nego sve prvorođence.

Dobro zaboravio sam da nije došao ubiti svu djecu, nego samno prvorođenu djecu. Šteta što danas Bog više ne djeluje, što je odsutan i nema ga na zemlji.
Na planetu je 7 milijardi ljudi, sigurno ima puno prvorođene djece koju bi trebalo ubiti.

Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:21

Onda mi se sviđa i ona pripovijest kako je Abraham postao bogat. Došao je u Egipat i za svoju ženu Saru svima rekao da mu je sestra, pa ju je onda iznajmljivao Egipćanima za jebanje u zamjenu za koze, magarce itd. Uspio ju je čak i faraonu uvaliti pa mu je ovaj platio zlatom ili tako nešto koliko je ova bila dobra u postelji. Sara je bila jalova žena, to znači da joj je Bog zatvorio rodnicu i učinio neplodnom, pa nije bilo straha da će ostati trudna s nekim poganim Egipćanom. Njenu rodnicu je Bog sačuvao za Abrahama da njemu rodi sina.

Ima tu još priča s moralnom poukom, pogotovo dobrih za karakterni razvoj djece.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by jastreb 16/12/2015, 14:21

Le Roi Soleil wrote:Ok, pitao sam radi jasnoće i bistrine pogleda. Kristologija im je mutna.
Isus bu to sve riješil i objasnil pri svom ponovnom dolasku.

Važno je vjerovati u njega kao Boga i spasitelja.

Sad,dali je on takve i takve naravi,dali je on po činu general-potpukovnik ili general-major,to nisu centralna pitanja.

Ne radi se o huli na Duha Svetoga.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by max123 16/12/2015, 14:21

deda wrote:Meni je najbolje iz biblije kad Bog pobije svu djecu Egipćanima. Mislim da se to danas zove postnatalni abortus. Židovima nije pobio djecu jer su židovi svoje kuće namazali krvlju od janjeta, pa je Bog tako znao u kojoj kući su Židovi a u kojoj Egipćani kad je došao ubijati djecu.
ajd sto su se ta abrahamska plemena tamanili sa svim svojim bogovima.ali zasto smo mi Hrvati i ostali preuzeli vjerovanja tih pustinjskih devojeba....
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by jastreb 16/12/2015, 14:22

deda wrote:
jastreb wrote:
deda wrote:Meni je najbolje iz biblije kad Bog pobije svu djecu Egipćanima. Mislim da se to danas zove postnatalni abortus. Židovima nije pobio djecu jer su židovi svoje kuće namazali krvlju od janjeta, pa je Bog tako znao u kojoj kući su Židovi a u kojoj Egipćani kad je došao ubijati djecu.
Nije pobio svu djecu,nego sve prvorođence.

Dobro zaboravio sam da nije došao ubiti svu djecu, nego samno prvorođenu djecu. Šteta što danas Bog više ne djeluje, što je odsutan i nema ga na zemlji.
Na planetu je 7 milijardi ljudi, sigurno ima puno prvorođene djece koju bi trebalo ubiti.
Zaboravljaš da je egipatski faraon prije toga počinio genocid nad jevrejskom nejači???

Genocid je preživio jedino Mojsije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:23

jastreb wrote:
Le Roi Soleil wrote:Ok, pitao sam radi jasnoće i bistrine pogleda. Kristologija im je mutna.
Isus bu to sve riješil i objasnil pri svom ponovnom dolasku.

Važno je vjerovati u njega kao Boga i spasitelja.

Sad,dali je on takve i takve naravi,dali je on po činu general-potpukovnik ili general-major,to nisu centralna pitanja.

Ne radi se o huli na Duha Svetoga.

Svakako da ne, čak sam stava da se jednostavno radi o drugačijem teološkom rječniku koji ipak cilja na istu stvarnost. Ali to sad nije tema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:33

Onda je tu i ona priča o Lotu, koji je pederima nudio svoje kćeri, djevice, jer su pederi iz Sodome htjeli jebati neke anđele koje je bog poslao. Uglavnom, anđeli, Lot i njegove djevice su pobjegli iz grada, a kad su bili na sigurnoj udaljenosti bog ga je uništio stupom vatre i sumpora.

Onda su Lot i njegove kćeri otišle u neku špilju, tamo se Lot napio vina, pa je spavao sa svojim krerima djevicama, te su one začele, ali ne po duhu svetom nego sa svojim ocem.

Bog je sačuvao pravednika Lota i njegove kćeri djevice kako bi oni mogli imati incestuozne spolne odnose. Zato je spaljena Sodoma i Gomora do temelja.

Ima tako puno morala u Bibliji, treba ju svaki dan čitati da se čovjek produhovi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:36

Stari je Zavjet baš pun lijepih primjera čovjekove grešnosti. Milina za čitanje i kontemplaciju nad avetima puti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by jastreb 16/12/2015, 14:39

deda wrote:Onda je tu i ona priča o Lotu, koji je pederima nudio svoje kćeri, djevice, jer su pederi iz Sodome htjeli jebati neke anđele koje je bog poslao. Uglavnom, anđeli, Lot i njegove djevice su pobjegli iz grada, a kad su bili na sigurnoj udaljenosti bog ga je uništio stupom vatre i sumpora.

Onda su Lot i njegove kćeri otišle u neku špilju, tamo se Lot napio vina, pa je spavao sa svojim krerima djevicama, te su one začele, ali ne po duhu svetom nego sa svojim ocem.

Bog je sačuvao pravednika Lota i njegove kćeri djevice kako bi oni mogli imati incestuozne spolne odnose. Zato je spaljena Sodoma i Gomora do temelja.

Ima tako puno morala u Bibliji, treba ju svaki dan čitati da se čovjek produhovi.
Pa bit Biblije je u tome da pokaže kako nema savršenih ljudi i kako i najveći pravednici griješe.

Noa. Što je prvo učinio kad je sišao sa barke?

Opio se ko zvijer i gol plesao po šatoru i zapso,pa mu se jedan od sinova smijao.

David? Plesao je pijan pred narodom i vojskom da se i njegova žena zgražala.

Bog ne radi preko savršenih ljudi,već preko grešnika.

Jedino je Isus bezgriješan.

I mi grešnici nemamo se što zgražati niti nad Noom,niti nad davidom,niti nad Lotom.

Zgražajmo se nad sobom samim.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Ero 16/12/2015, 14:43

A najveći od svih grijehova je odvojenost kršćanskih Crkava.
Rekoh Crkava (množina) a Crkva je samo jedna.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:43

jastreb wrote:

David? Plesao je pijan pred narodom i vojskom da se i njegova žena zgražala.

Plesao je gol pred Kovčegom samo sa nekakvim komadom svećeniče odjeće - to je bio proročki čin u rangu onog Jeremijinog kada se sa volovskim jarmom za vratom smucao Izraelom.

Karizmatici ovo Davidovo plesanje uzimaju kao potvrdu svog ludiranja ali nitko da bi se skinuo do gola, ako već imitiraju jel ..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:45

Proročki čin jer je bio istodobno svećenik i kralj (aka Isus), a proročka djela se ne imitiraju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by jastreb 16/12/2015, 14:45

Od novozavjetnih ludorija,najviše mi se sviđa Šimun Petar.

Dok još nije bio primio Duha Svetoga,bil je lud ko šiba. drunken
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:46

Gledaš Anno Domini na htv1?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Ero 16/12/2015, 14:47

Le Roi Soleil wrote:Stari je Zavjet baš pun lijepih primjera čovjekove grešnosti. Milina za čitanje i kontemplaciju nad avetima puti.
Stari Zavjet je epoha od pojave čovjeka do Novog Zavjeta. Novi je tu da ispravi ono što je bilo griješno u Starom.
Novi bez Starog ne bi imao smisla.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by epikur37 16/12/2015, 14:54

Le Roi Soleil wrote:Stari je Zavjet baš pun lijepih primjera čovjekove grešnosti. Milina za čitanje i kontemplaciju nad avetima puti.


Meni je najdraža knjiga Propovijednik, fenomenalna.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 14:55

jastreb wrote:
Bog ne radi preko savršenih ljudi,već preko grešnika.

Pa to i ja kažem. Najveći problem Europe nije invazija muslimana, nego kršćanska ideologija koja veliča nakaradnost, ružnoću, poroke, slabosti i predstavlja ih kao ideale.

Liberalizam nad kojim se svi tu zgražate proizlazi upravo iz kršćanske ideologije koja veliča grešnike
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Guest 16/12/2015, 15:00

To se najbolje vidi kroz umjetnost, recimo grčki bogovi su prikazivani kao ideal ljepote, snage, vještine.
Kršćanski bog je mrtvo truplo natopljeno krvlju koje visi sa stupa i šokira, zgraža.

Što radi moderna umjetnost? Šokira, zgraža sa ružnoćom i gadljivim prizorima?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by catabbath 16/12/2015, 15:00

deda wrote:
Kršćanski bog je mrtvo truplo natopljeno krvlju koje visi sa stupa i šokira, zgraža.

Bog voli mrtve.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by epikur37 16/12/2015, 15:02

Tema o kršćanstvu, advent dolazeći Božić......deda na aparatima :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by catabbath 16/12/2015, 15:04

http://dwindlinginunbelief.blogspot.hr/2010/04/drunk-with-blood-gods-killings-in-bible.html

_________________
Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Katoličko učenje je svevremensko - Page 2 Empty Re: Katoličko učenje je svevremensko

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum