ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Go down

hrvati, a ne njemci za trpačinu. Empty hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Post by mutava baštarda 20/3/2021, 09:28

Hrvatski ugostitelj zadivio Njemačku kad je iz mutnog jezera spasio ženu s djetetom:

Šetao sam to popodne sa suprugom Martinom i sinom Rokom pokraj umjetnog jezera Phoenix-See i zastao kupiti sinu pomfrit na kiosku, kad sam čuo da je nešto bubnulo u vodu. Okrenuo sam se i dva metra od obale vidio dječaka kako pluta i čije se tijelo gubi u mutnom jezeru. Odmah sam, onako u jakni, skočio jer je betonska ograda bila visoka oko metar i pol, te sam doplivao do dječaka. Povukao sam ga za jaknu prema sebi, a onda sam u vodi ispod nas vidio da se još netko utapa. S djetetom sam uspio nekako zaroniti i dohvatiti ženu koja se već nagutala vode. Nije bilo lako izranjati i zaranjati i paziti da već spašeno dijete opet ne potone, ali nekako sam uspio s njima doplivati do obale, gdje su dijete prihvatila dva mladića, a onda sam ja nakon toga i tu ženu izvukao na obalu



Onako mokar, došao je nakon toga do vozila Hitne pomoći i doznao da je spasio 30-godišnju Turkinju Sibel Tekin i njezina sina Abdullaha,







Mali Abdullah je par mjeseci stariji od moga Roka i kakav bih ja bio čovjek da mirno gledam kako se jedan tek stvoreni život utapa i gasi. Poslije sam doznao da je Sibel Tekin u trećem mjesecu trudnoće i da sam u biti spasio tri života, što me je učinilo još sretnijim





govori nam Domagoj, koji je jedini skočio od pedesetak ljudi koji su u to vrijeme šetali pokraj jezera.

................
njemačka pasivnost sve govori
a možda su samo držali distancu i slušali struku.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

hrvati, a ne njemci za trpačinu. Empty Re: hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Post by Guest 20/3/2021, 10:18

mutava baštarda wrote:
govori nam Domagoj, koji je jedini skočio od pedesetak ljudi koji su u to vrijeme šetali pokraj jezera.

................
njemačka pasivnost sve govori

Nije samo njemačka.



The Bystander Effect.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvati, a ne njemci za trpačinu. Empty Re: hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Post by mutava baštarda 20/3/2021, 14:49

Speare Shaker wrote:
mutava baštarda wrote:
govori nam Domagoj, koji je jedini skočio od pedesetak ljudi koji su u to vrijeme šetali pokraj jezera.

................
njemačka pasivnost sve govori

Nije samo njemačka.



The Bystander Effect.
u ovim tvojim slučajevima stvari nisu posve jasne. možda se radi o pijancu, možda o nekakvom beskućniku, možda nije ništa bitno.
ali promatranje utapljanja žene i djeteta je znak teško bolesnog društva.
samo jedan korak daleko od one scene iz Kine gdje je kamion pregazio djevojčicu pa 4,5 minuta svi prolazili pored nje peegažene.

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

hrvati, a ne njemci za trpačinu. Empty Re: hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Post by Guest 20/3/2021, 14:58

mutava baštarda wrote:

samo jedan korak daleko od one scene iz Kine gdje je kamion pregazio djevojčicu pa 4,5 minuta svi prolazili pored nje peegažene.

Bila je hrpa snimki takvih slučajeva na yt-u. I što je najgore, auto, kombi ili kamion to nisu učini po jednom, nego više puta uzastopce. Navodno je to dosta česta praksa u Kini zato jer im se lakše nagoditi sa obitelji za odštetu nego plaćati za liječenje djevojčice u bolnici.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hrvati, a ne njemci za trpačinu. Empty Re: hrvati, a ne njemci za trpačinu.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum