ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by Serbinho-3 8/3/2021, 10:33

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=03&dd=08&nav_id=1823226
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by Hartmann 8/3/2021, 10:35

Puno srece...

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by marcellus 8/3/2021, 10:40

ajde dobro... kako je nama krenulo možda i nas jednog dana prestignete, doduše još ste negdje na pola...

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by marcellus 8/3/2021, 10:42

inače, minimalac u Hrvatskoj je 450 eura, odnosno 3400 kuna, neto nakon plaćenog socijalnog i svega... što je mislim kao i prosjek u Srbiji negdje, malo više. Prosječna plaća u RH je statistički 905 eura u siječnju ove godine, neto, ono što se dakle isplati preko FINE

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by marcellus 8/3/2021, 10:43

u zagrebu je prosječna plaća prešla 1000 eura, lani

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by AssadNaPodmornici 8/3/2021, 10:55

medijan plaće u RH je daleko od prosjeka, negdje je na 700€

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by marcellus 8/3/2021, 10:59

AssadNaPodmornici wrote:medijan plaće u RH je daleko od prosjeka, negdje je na 700€

medijan je uvijek i svugdje manji od prosjeka, jer je uvijek puno više onih s plaćama ispod prosjeka nego iznad. To je zato jer ti možeš imati plaću deset puta veću od prosjeka, ali ne i deset puta manju, možeš imati max. duplo manju jer je minimalac negdje pola prosjeka.

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by AssadNaPodmornici 8/3/2021, 11:05

. u RH je plaća čak na razini slovačke, poljske i takvih zemalja, samo oni su sa svojim plaćama svjetlosne godine ispred nas.

srbija je izabrala put slovačke i poljske i to im je pametno, pa da vidimo .. kako rekoh početkom 2000tih smo imali 4x veći izvoz industrije od srbije, a već od 2018 srbija nas je sustigla i povećava razliku. mi smo imali najveći ekonomski pad u europi(i unatoč eu lovi) imamo najviše duga od novih članica EU, a srbija je imala najmanji ekonomski pad. ja sam rekao odavno da će nas srbija sustići, imaju puno bolje vodstvo i puno bolje vode državu, iako je populacije u prosjeku generalno gluplja i manje disciplinirana, ali Srbi kao elita su puno bolji od naših.
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by crvenkasti 8/3/2021, 11:30

Kome god se mi priključimo, propadne. Austrogarska, Hitler, Europska Unija...

Evo i sad, mi sve gori, Srbi sve bolji.

Znam što će biti.

Opet ćemo ih morati moliti da nas prime u svoju državu.
Jebiga.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by marcellus 8/3/2021, 11:58

AssadNaPodmornici wrote:. u RH je plaća čak na razini slovačke, poljske i takvih zemalja, samo oni su sa svojim plaćama svjetlosne godine ispred nas.

srbija je izabrala put slovačke i poljske i to im je pametno, pa da vidimo .. kako rekoh početkom 2000tih smo imali 4x veći izvoz industrije od srbije, a već od 2018 srbija nas je sustigla i povećava razliku. mi smo imali najveći ekonomski pad u europi(i unatoč eu lovi) imamo najviše duga od novih članica EU, a srbija je imala najmanji ekonomski pad. ja sam rekao odavno da će nas srbija sustići, imaju puno bolje vodstvo i puno bolje vode državu, iako je populacije u prosjeku generalno gluplja i manje disciplinirana, ali Srbi kao elita su puno bolji od naših.

srbija je isti kurac ko i hrvatska, socijalistička država u kojoj vlada i politika kontroliraju sve. Njima plaće rastu čisto radi okruženja, ne što nešto pametno vode zemlju. Normalno da brže rastu tamo gdje su manje. Hrvatska treba kompletan reset.

_________________
U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by crvenkasti 8/3/2021, 12:05

Meni je najgore što su im je Rusija prijatelj i naoružavaju se.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by Pirate 8/3/2021, 14:29

Pitanje je da li Srbija trenutno ima kapacitet za prestici Bugarsku po placama jer Bugarski izvoz u 2021. je 33 milijarde eura a dug im je cca 12 milijardi eura tj. 20% BDP. Srbija u odnosu na Bugare ima skoro isti broj stanovnika, skoro duplo manji izvoz i tri put veci dug. Kao sto vec rekoh, moguce da dostignu Bugare po placama ali i dalje je Bugarska ta koja ima bolje performanse, cak stavise, ima uvjete da kroz 10 godina prestigne Hrvatsku.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by RayMabus 8/3/2021, 23:01

Djeco moja Njemačka , Austrija i Švedkska su tu priko puta. Niste vi svi Afganistanci nego Europljani. Jedan je život.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by RayMabus 8/3/2021, 23:32

Kad ne bude više domače radne snage nego samo ove iz uvoza , vidit ćeš kako će dizat plaće jer ove em moraju dovuč i zadržati em su podstanari pa bude odma u startu 200 eura više.

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj BU_popgraph_2018



Pa budu i reforme malo državnog sektora.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by RayMabus 9/3/2021, 00:03

Žale se u BiH da sve poskupljuje a plaće stoje

https://avaz.ba/vijesti/bih/636190/trece-poskupljenje-od-pocetka-godine-cijene-nikad-vise-a-place-stoje

Ček nek se malo oporavi Njemačka od ove korone i ekonomija opet krene a fali im radne snage pa kad ovo povuće sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by Serbinho-3 9/3/2021, 05:10

Pirate wrote:Pitanje je da li Srbija trenutno ima kapacitet za prestici Bugarsku po placama jer Bugarski izvoz u 2021. je 33 milijarde eura a dug im je cca 12 milijardi eura tj. 20% BDP. Srbija u odnosu na Bugare ima skoro isti broj stanovnika, skoro duplo manji izvoz i tri put veci dug. Kao sto vec rekoh, moguce da dostignu Bugare po placama ali i dalje je Bugarska ta koja ima bolje performanse, cak stavise, ima uvjete da kroz 10 godina prestigne Hrvatsku.



Sta izvoze?
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26409
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj Empty Re: U Srbiji do kraja godine više plate nego u Bugarskoj

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum