ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by vuksadinare 2/3/2021, 15:16

https://www.kurir.rs/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by vuksadinare 2/3/2021, 15:17

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3635853/dramatican-skok-korona-brojki-danas-4157-novozarazenih-preminulo-16-pacijenata-raste-broj-ljudi-na-respiratorima
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by vuksadinare 2/3/2021, 15:18

...sad se cude ko pura dreku...cim smo se vakcinisali....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by kaya 2/3/2021, 15:35

Ma daj ne lupaj. Imaju možda 10% cijepljenih , možda više, a moraju imati 70%.
Ovih 10% je za hrvatsku impozantan rezultat. Mi imamo vjerojatno 1%.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Piglet 2/3/2021, 15:40

Ako već otvoreno muljaju s brojem umrlih, ne znam zašto ne manipuliraju i s brojem zaraženih.


Ionako ne misle zatvarati jer kad su imali dvostruko više dnevne brojke novozaraženih, držali su skijališta, restorane i barove otvorenima.
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by RayMabus 2/3/2021, 15:45

kaya wrote:Ma daj ne lupaj. Imaju možda 10% cijepljenih , možda više, a moraju imati 70%.
Ovih 10% je za hrvatsku impozantan rezultat. Mi imamo vjerojatno 1%.
Datum : 28.02.2021

Srbija 13,6%

Hrvatska 3,3%


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Deployment_of_COVID-19_vaccines
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by kaya 2/3/2021, 15:49

Piglet wrote:Ako već otvoreno muljaju s brojem umrlih, ne znam zašto ne manipuliraju i s brojem zaraženih.


Da, to da. S brojem umrlih lažu. Na 3,5 tisuće imaju preko 100 mrtvih. A ne 10..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by kic 2/3/2021, 15:53


svašta- :/
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by vuksadinare 2/3/2021, 15:53

kaya wrote:
Piglet wrote:Ako već otvoreno muljaju s brojem umrlih, ne znam zašto ne manipuliraju je brojem zaraženih.


Da, da da. S brojem umrlih lažu. Na 3,5 tisuće imaju preko 100 mrtvih. A ne 10 ..
To je tocno i za to su im vec davno kritike upucene..no suljo je vladar a vozdova rijec je zakon
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by vuksadinare 2/3/2021, 15:56

kaya wrote:Ma daj ne lupaj. Imaju možda 10% cijepljenih, možda više, a moraju imati 70%.
Ovih 10% je za hrvatsku impozantan rezultat. Mi imamo vjerojatno 1%.
Oni nisu u eu mi jesmo..mi moramo slusat..jer su nam dali 22,5 milijarde eura..ako ursula ili merkel kazu..morate jest govna sa nama..inace vam blokiramo neophodnu lovu..mi moramo jest..tako su na zalost karte poslozene..lova nam nasusno treba a bez nje smo u banani cjepili se ili ne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by kaya 2/3/2021, 15:57

vuksadinare wrote:
kaya wrote:
Piglet wrote:Ako već otvoreno muljaju s brojem umrlih, ne znam zašto ne manipuliraju je brojem zaraženih.


Da, da da. S brojem umrlih lažu. Na 3,5 tisuće imaju preko 100 mrtvih. A ne 10 ..
To je tocno i za to su im vec davno kritike upucene..no suljo je vladar a vozdova rijec je zakon
Ma da, on da kaže da je 1 umro tko tu smije što napisati.
Preko sto mrtvih dnevno imaju sto posto...
Kako svugdje tako tamo, nema tu iznimke..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by RayMabus 2/3/2021, 16:00

13,6% procjepljeni u državi nije neka brojka da bi mi pričali o učinku toga na presjek cijele države i društva. O tome možeš tek kad dođeš na najmanje 40%.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Guest 2/3/2021, 16:03

kaya wrote:
Imaju možda 10% cijepljenih , možda više, a moraju imati 70%.

Ne. Odnosno ne nužno. Trebaju, kao i ostali, imati oko 70% stanovništva sa individualnim imunitetom kojeg ne moraju steći samo cijepljenjem nego i na druge moguće načine (antitijela kao rezultat preboljavanja infekcije, preko memorijskih stanica).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by kaya 2/3/2021, 16:07

Speare Shaker wrote:
kaya wrote:
Imaju možda 10% cijepljenih , možda više, a moraju imati 70%.

Ne. Odnosno ne nužno. Trebaju, kao i ostali, imati oko 70% stanovništva sa individualnim imunitetom kojeg ne moraju steći samo cijepljenjem nego i na druge moguće načine (antitijela kao rezultat preboljavanja infekcije, preko memorijskih stanica).
Može i tako..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Hektorović 2/3/2021, 16:09

RayMabus wrote:13,6% procjepljeni u državi nije neka brojka da bi mi pričali o učinku toga na presjek cijele države i društva. O tome možeš tek kad dođeš na najmanje 40%.

Jasno

Ispod 50% nema nekog učinka, zato je i frka oko isporuke prije sezone

50% neće biti dovoljno
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by RayMabus 2/3/2021, 16:12

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:13,6% procjepljeni u državi nije neka brojka da bi mi pričali o učinku toga na presjek cijele države i društva. O tome možeš tek kad dođeš na najmanje 40%.

Jasno

Ispod 50% nema nekog učinka, zato je i frka oko isporuke prije sezone

50% neće biti dovoljno
A s ovi 3,3% a treći mjesec je već počeo a cjepiva nema , nisan ja nešto siguran da ćemo mi to uspit obavit do 1.06.

Ne znan. Vrime ide.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Guest 2/3/2021, 16:16

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:13,6% procjepljeni u državi nije neka brojka da bi mi pričali o učinku toga na presjek cijele države i društva. O tome možeš tek kad dođeš na najmanje 40%.

Jasno

Ispod 50% nema nekog učinka, zato je i frka oko isporuke prije sezone

50% neće biti dovoljno

50% će biti i više nego dovoljno.
Jer se u tu priču oko individualnog odnosno na tom zasnovanog kolektivnog imuniteta računaju i oni koji su ga stekli preoboljavanjem infekcije i razvili antitijela, kao i oni koji ga imaju preko memorijskih stanica.
Nemamo sigurno točne procjene, ali ja računam da je takvih najmanje 40% stanovništva, možda i 50%. Barem u Zagrebu, ako su točne nedavno javno objavljene analize Primorca i Lauca.
Dakle, ako se cijepi 50% stanovništva, ako od tog broja izuzmemo one koji imaju imunitet na bilo koji način, ako će se određeni broj takvih sa imunitetom i cijepiti što će biti overkill, dobit ćemo oko 90% stanovništva sa imunitetom na bilo koji način.
Ako ćemo cijepiti polovicu stanovništva.
A trebalo bi biti dovoljno nekih 70% sa imunitetom.
Dakle, možda i manje od 50% procjepljenih, ali svakako treba težiti tom udjelu, a naravno, ako bude moguće i većem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Guest 2/3/2021, 16:22

RayMabus wrote:
A s ovi 3,3% a treći mjesec je već počeo a cjepiva nema , nisan ja nešto siguran da ćemo mi to uspit obavit do 1.06.

Ne znan. Vrime ide.

Moći ćemo. E sad, drugo je pitanje hoćemo li zaista.
Dakle, sad bi trebalo doći do pojačane opskrbe cjepivima, barem Pfizer-BioNTech-ovim, a oni su najavili i otvaranje novih pogona za proizvodnju cjepiva u EU, a ako niti to neće biti dovoljno, uvijek ostaje interventni uvoz Sputnika V iz Rusije, što je već načelno dogovoreno.
No, do njega vjerojatno neće doći prije svibnja, ali i to bi trebalo biti dovoljno.
U međuvremenu će jačati pritisak na Ursulu da se požuri sa registracijom Sputnika V u EU (ne samo iz zdravstvenih razloga nego i političkih - povećava se broj zemalja koji će kupiti rusko cjepivo i bez dopuštenja Bruxellesa), a datum registracije je ionako predviđen za svibanj tako da mislim da bi sve to trebalo biti i više nego dovoljno.
E sad, hoće li zaista biti tako, vidjet ćemo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by RayMabus 2/3/2021, 16:25

Nije problem samo u nabavi cjepiva nego moraš sve to i cijepit a šta kasniješ dobiješ cjepivo to će ti se to sve odužit. Kasnimo.

Al dobro nije bitno. Blokirati će se avio promet.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176192
2014-04-11


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Guest 2/3/2021, 16:28

RayMabus wrote:Nije problem samo u nabavi cjepiva nego moraš sve to i cijepit 

To je realno još i najmanji od svih problema.
Premda, oni nesposobni su uvijek u stanju zabrljati i najbolje prilike, da se o onima manje izglednima i ne govori.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji Empty Re: Vakcina ne pomaze.Dramatican skok oboljelih od korone u Srbiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum