ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Serbinho-3 Sat 27 Feb - 12:25

https://biznis.telegraf.rs/info-biz/3307319-Suljo-za-27-minuta-po-ceni-od-1000-dinara-putovacemo-za-novi-sad-najlepsim-vozovima-u-evropi
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Serbinho-3 Sat 27 Feb - 12:26

Kic nece piti kafu u vozu, jer ga je pruga zaobisla ...

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by immortal Sat 27 Feb - 15:10

kic pije kavu

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23172
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by AssadNaPodmornici Sat 27 Feb - 17:03

pa to je brzina 200km /h..

svaka čast ako izgradite takvu prugu.. ja sam išao vlakom nedavno zagreb -split.. putovao sam preko 8 sati :D

sreća da sam uzeo noćni vlak, i kabinu sa krevetom pa sam kao "spavao".. pa mi je brzo prošlo.. ali zamisli.. 400km/8h..
sa ovom srpskom prugom to bi bilo 2h.. recimo da je 2ipo sata sa zaustavljanjima.. to bi bilo super. odeš na 9ipo na vlak u kopilicu i u podne si u centru zagreba.. tako je zapad povezan..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20998
2018-06-14


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by AssadNaPodmornici Sat 27 Feb - 17:08

dakle naše tračnice katastrofa..
da nismo izgradili ove preskupe autoceste(mislim da su najskuplje u europi), prometna infrastruktura bi nam bila doslovno na razini afričkih kasaba i bosne.

inače gledam kinezi planiraju kanal koji bi povezao beograd i atenu skoro.. usput tako bi se srbija mogla razviti..
kada bi se izgradio taj plovni kanal, kraj toga kanala bi nicale tvornice i industrija i distributivni centri za EU/Kinesku robu... to je lova$$$..

iskreno nisu mi Srbi niti Adem Vuchiqi dragi, ali Srbija pun kurac pametnije razmišlja od nas u upravljanju državom.. to je država koja je u prosjeku gluplja, stanovništvo primitivnije, siromašnija, međutim Adem Vuchiqi i srpska elita su doslovno svemirski brod spram našeg HDZa..a HDZ je opet svemirski brod spram škore, sdp-a, možemo itd..

srbija jebeno razvija industriju, uspjeli su jebeno riješiti cijepiva, imaju jebačke planove za infrastrukturu, i vrlo vrlo jebena ulaganja u vojsku.. kako smo se rugali slovacima, česima, poljacima, pa i rumunjima ciganima.. dok smo trepnuli okom, ovi se sada rugaju sa nama.. imao sam jednog rumunjskog kapitalistu na jahti(ostavio je lipu manču) rekao je da se u Rumunjskoj čude i rugaju Hrvatskoj kako propada i zaostaje..

ako se ne promjeni nešto, Srbija će se 2030 rugati sa nama..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20998
2018-06-14


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Hektorović Sat 27 Feb - 18:01

AssadNaPodmornici wrote:pa to je brzina 200km /h..

svaka čast ako izgradite takvu prugu..  ja sam išao vlakom nedavno zagreb -split.. putovao sam preko 8 sati :D

sreća da sam uzeo noćni vlak, i kabinu sa krevetom pa sam kao "spavao".. pa mi je brzo prošlo.. ali zamisli.. 400km/8h..
sa ovom srpskom prugom to bi bilo 2h.. recimo da je 2ipo sata sa zaustavljanjima.. to bi bilo super. odeš na 9ipo na vlak u kopilicu i u podne si u centru zagreba.. tako je zapad povezan..


200 je danas neki prosjek 

Pa da je pameti i mi bi to odradili, naravno sad je sporo jer su trase željeznice po projektu iz Austrije 


Evo Rusi redovno između Moskve i Pitera voze i do 280, ali hoće noću prugu kojom bi se išlo 350.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:09

Nema smisla uspoređivati tu dionicu s Hrvatskom jer mi nemamo tu situaciju da dva relativno velika gradska centra povežemo tako brzom prugom. Tu ima putnika pa se to i ekonomski isplati. Nema usporedbe s Hrvatskom jer nemaš ovdje nigdje takvu situaciju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:24

Ove vlakove kupuje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/New_Pendolino

Kineska verzija tog istog vlaka


https://en.m.wikipedia.org/wiki/China_Railway_CRH5
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:29

Ovo je provjerena klasa

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi China-Railways-CRH5-at-Qinhuangdao-Railway-Station-1020x546


U Europi je on rađen pod imenom New Pendolino a u Kini Cina Raiways H5
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:42

Meni je drago da se to napravilo jer ovo je svakako svima plus al se moram osvrnit na ova pisanja kako mi ovo nismo. Pa nemamo mi takvu situaciju. Ovo se radi između gradova a njima je ovo i relativno kratka dionica ima putnika dakle ima isplativost. Nemamo mi takvu situaciju nigdje u državi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Guest Sat 27 Feb - 18:53

RayMabus wrote:Ove vlakove kupuje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/New_Pendolino

Kineska verzija tog istog vlaka


https://en.m.wikipedia.org/wiki/China_Railway_CRH5

nisu isti kineski nije tilting tj. nagibni kao što je talijanski pendolino.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:54

Mi sad gradimo ovo :

https://www.mineral.com.hr/5162/Obnova-pruge-Dugo-Selo-Krizevci-zavrsit-ce-u-ozujku-2022-godine?cctest&

U praksi ovo je relacija Zagreb Križevci no kako su Križevci selo onda to nije medijski zanimljivo. I njima je ova dionica do Novog Sada samo dio dionice Beograd Budimpešta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 18:57

Gnječ wrote:
RayMabus wrote:Ove vlakove kupuje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/New_Pendolino

Kineska verzija tog istog vlaka


https://en.m.wikipedia.org/wiki/China_Railway_CRH5

nisu isti kineski nije tilting tj. nagibni kao što je talijanski pendolino.
Ok. Uglavnom Adem Vuchiqi kaže da kupuje neke švicarske a istovremeno se priča i o kineskim vlakovima pa onda očito kupuje nešto od ovog dvoje. Al sam model je na istu šemu. Eto taj kineski nije nagibni ako je to točno al ovaj kineski je kopija ovoga. Neke licencence ovo ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 19:09

U sjevernoj Italiji se samo vlakom voziš. Puno gradova pa sve povezano. A i zapadna Europa ista stvar. Samo vlakove koristiš dok Balkan to em rat em imaš autobuse itd. Da bi to bilo isplativo moraš imat promet a to znači dva veća urbana centra povezati tako da ti je to ta priča.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 19:11

Najgluplji su ovi u Bosni. Oni su kupili brze vlakove a pruga se raspada. 

Koji likovi. Ne smiš vozit više od 50 na sat a oni kupili oni šta vozi dvista.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by RayMabus Sat 27 Feb - 19:36

Taj nagib je bitan di ima krivina i prijevoja a ta dionica Beograd Novi Sad to je sve nizina i pravac tako da je ne znam šta on točno kupuje od ovo dvoje jer priča o nekom švicarskom a Kinez da kredit. Možda neki dogovor Kine i Švicarske pa onda kineskim kreditom možda kupi taj švicarski a ovi imaju neki svoj drugi dogovor pa je onda to dio tog drugog posla.

Za tu relaciju mu nagib ne triba.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176215
2014-04-11


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Serbinho-3 Sat 27 Feb - 19:50

Kinez je za Budimpesta-Beograd-Atina.

Svajcarac Stadtler je za Beograd-Novi Sad.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Ringo10 Sun 28 Feb - 0:50

Kaze Assad sa podmornice da Srbi pametnije razmisljaju od Hrvata

Ne slazem se ... . Apsolutno

Imaju Hrvati vaznijeg posla, jebes pruge i zeljeznice

Blajburg, pa dignitet Domovinskog rata, pa Stepinac, pa borbe protiv Udbaskih  nemani, pa dokazat da nismo Balkan...


Ima toga...ko ce se zajebavat sa infrastrukturom
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Serbinho-3 Sun 28 Feb - 9:18

AssadNaPodmornici wrote:

srbija jebeno razvija industriju, uspjeli su jebeno riješiti cijepiva, imaju jebačke planove za infrastrukturu, i vrlo vrlo jebena ulaganja u vojsku.. kako smo se rugali slovacima, česima, poljacima, pa i rumunjima ciganima.. dok smo trepnuli okom, ovi se sada rugaju sa nama.. imao sam jednog rumunjskog kapitalistu na jahti(ostavio je lipu manču) rekao je da se u Rumunjskoj čude i rugaju Hrvatskoj kako propada i zaostaje..

ako se ne promjeni nešto, Srbija će se 2030 rugati sa nama..



Rumuni lece zesce komplekse i preko istih pokusavaju da

ismejavaju delove bivse Juge.

Jugoslavija je za Poljake u Cikagu bila Amerika, dok Amerika

na njih nije ostavila utisak fenomena Amerike, koji su

ocekivali.

Jedna ovde Rumunka, isla za Bukurest, skratila trasu za 600

km, umesto da ide standardnom preko Madjarske za

Rumuniju, dosla ovde i ismejava neki tunel, izmedju dva

sela tamo uz Dunav, jer nije imao osvetljenje.

Da je isla autoputem, umesto kozjim stazama, platila

putarinu, imala bi i osvetljenje.

Kuce mrak, nema struje, prica Italijanima ovde.

Prosla kroz gastarbajterski kraj, sve viletine, gde niko

ne zivi, Rumunka jedva docekala da pljuje, kako bi

pokazala svoj Rumunski standard.

Oni su jedva docekali ratove u bivsoj Jugi, kako bi se

izdigli i smanjili razliku.

Lokalno prepucavanje i sukobi, samo pomazu da ides ka

dole a oni ka gore.

Isto vazi i za Vucica, to neko prepucavanje sa HR, prestizanje

govori da vidi maksimalno unutar bivse Jugoslavije.

Kreni sa Poljskom, Rumunijom, Slovackom, Ceskom da

vodis trku, bivsa Juga ionako nije merilo.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26483
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Guest Sun 28 Feb - 12:11

Ringo10 wrote:
Ima toga...ko ce se zajebavat sa infrastrukturom

Pa Hrvati, koji, makar to izgleda nisi primjetio, uredno grade autoceste, uključujući tu i Jadransko-jonski pravac preko Pelješkog mosta i užeg zaleđa Dubrovnika.
Naravno, ima onih koji će reći kako su te autoceste skupo građene i neisplative, ali to je notorna glupost, jer je riječ o temeljnom preduvjetu neprestanog rasta prihoda od turizma kakav smo i imali od dovršetka Dalmatine.
S druge strane, željeznički prijevoz niti u jednoj zemlji nije više pokretač gospodarskog razvoja kako je to bilo u 19. stoljeću i prvom dijelu 20.
Velike narudžbe ruda, sirovina, teških industrijskih tereta nisu više niti blizu u tolikoj mjeri gospodarski aktualne kao u to vrijeme.
Čak i u tehnološki naprednom i fenomelanlo dobro organiziranom Japanu željeznice posluju sa gubicima.
Putnički željeznički prijevoz pogotovo nije isplativ zbog ogromnih fiksinih odnosno troškova održavanja infrastrukture i tako će i ostati sve dok se ne izgradi potpuno nova putnička mreža vlakova pogonjenih magnetskom levitacijom i to u cijeloj EU.
Kvaka je u tome da će takvi vlakovi zbog planirane i moguće prosječne brzine od oko 500 km/h preuzeti dobar dio zrakoplovnog prometa od kojega su jeftiniji i značajno sigurniji, a također i ekološki čistiji, a prosječna brzina im je usporediva.
Avionima će u najvećem dijelu ostati samo prekooceanski i promet na vrlo duge pruge.
No, mislim da ćemo se još načekati na izgradnju jedne funkcionalne mreže maglev vlakova u Europi, barem nekih 20 godina.
Ali kad se to dogodi, pojam euroskleroze više neće biti aktualan, kao što je bio od sedamdesetih godina prošlog stoljeća pa sve do sad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi Empty Re: Aco: Za 27 minuta, po ceni od 1.000 dinara, putovaćemo za Novi Sad najlepšim vozovima u Evropi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum