ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by debotoijusto 26/1/2021, 17:24

KROZ godine smo se nagledali HDZ-ovaca kako se pokušavaju izvući iz kaše koju su sami zakuhali, najčešće nakon što su od novinara uhvaćeni u nekoj nemoralnoj ili (potencijalno) kriminalnoj raboti, no istup saborskog zastupnika HDZ-a Žarka Tušeka predstavlja novi nivo besramnosti i neuvjerljivih objašnjenja.
Podsjetimo, neovisni vijećnik iz Oroslavja Viktor Šimunić snimio je razgovor s gradonačelnikom Emilom Gredičakom i Tušekom, u kojem mu potonji nudi sve i svašta kako bi Šimunić nakon lokalnih izbora u svibnju prešao na HDZ-ovu stranu u Krapinsko-zagorskoj županiji.

Prvo treba istaknuti ono najvažnije: snimka je autentična, to je potvrdio i sam Tušek pred novinarima u saboru. Čak nije ni ustvrdio da je montirana ili da su njegove izjave izvađene iz konteksta.
Koja je onda Tušekova obrana?

"Čovjeka sam tada prvi put vidio", rekao je Tušek novinarima i dodao da je Šimunić inicirao sastanak. Tušek kaže da je to trebao biti prijateljski sastanak i da je taj sastanak imao neki drugi kontekst.
"To je bio sastanak opuštenog karaktera, ja sam otvorio komunikaciju kako vidim probleme i razvoj županije. I kako sam spreman razgovarati sa svakim, pa i s nezavisnim vijećnikom", rekao je Tušek. "Nažalost, to je sve iskoristio za zlobnu stvar. Iskoristio je moje povjerenje", požalio se i nastavio: "Kao što velim, on je to zlorabio, to je nekorektno, neljudski, zlorabiti tako privatni dom nekog čovjeka."

Da prevedemo s hadezeovskog jezika na hrvatski ono što je Tušek rekao: pokušao sam potkupiti Šimunića, a on je to otkrio javnosti i sada sam jako povrijeđen zbog toga. 
Tušek je, čini se, iskreno pogođen Šimunićevim ponašanjem. S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Kroz godine je naučio da se s ljudima komunicira tako da ih se pokušava podmititi, da je to normalan način ponašanja i sada odjednom otkriva da nisu svi u Hrvatskoj poput HDZ-ovaca. 
To što se svakog HDZ-ovca može kupiti funkcijom i što je pošteni HDZ-ovac mitsko biće poput Bigfoota, koje u stvarnosti nitko nikad nije upoznao, Tušeka je izgleda navelo da pomisli da su i svi drugi ljudi takvi. Kad ono, nisu. Šok i nevjerica!

Tušek se toliko pogubio u svojem muljanju pred novinarima da je izjavio i kako "nije bio motiviran nečasnim radnjama". Točno, Tušek je bio motiviran željom za političkom moći i preuzimanjem vlasti u Krapinsko-zagorskoj županiji zbog čega se odlučio služiti nečasnim radnjama, poput kupovanja vijećnika. 
Zapravo je teško ocijeniti je li Tušek uopće svjestan da je sve ono što je nudio Šimuniću - naprimjer, mjesto direktora Parka prirode Medvednica - bila nečasna radnja. Moguće je da ga je dugogodišnje članstvo u HDZ-u toliko moralno osakatilo da misli kako je politička korupcija časna. Možda se onda na sudu, a definitivno bi trebao završiti na sudu, može braniti neubrojivošću koju mu je izazvao život u strukturama HDZ-a? 
Znakovito je da je Tušek pred novinarima više puta upotrijebio riječ "ljudski". Plenkoviću je, kaže Tušek, "ljudski objasniti kontekst" svojeg razgovora sa Šimunićem, s kojim je "ljudski razgovarao", a on se onda ponio "neljudski" jer je snimku tog razgovora obznanio.

No, čitava ta priča o ljudskosti se raspala kada je Tušek upitan srami li se.


"Nije me sram ničega", odmah je ispalio Tušek. Normalni ljudi se inače srame kada su, primjerice, uhvaćeni u nedoličnom ponašanju, kada nešto (svjesno ili ne) pogriješe, sram je najnormalnija ljudska reakcija. Osoba bez srama je, po spoznajama suvremene psihologije, sociopat ili pati od narcisoidnog poremećaja ličnosti.
Zato HDZ nije samo kriminalna organizacija, osuđena za pljačku države i na sudu, već i sociopatska, narcisoidna struktura, koja o sebi ima mnogo bolje mišljenje nego što to stvarnost opravdava i koja nikad nije pokazala sram zbog goleme količine zla koje je nanijela i nanosi ovoj državi i građanima. U tom smislu je Tušek doista idealtipski član HDZ-a, kojega "nije sram ničega". 

No, ako on nema srama, kod mene je izazvao susramlje dok sam gledao kako baljezga i mulja pred novinarima, kako besramno pokušava spasiti svoju kožu, kako prepričava svoje ulizivanje Plenkoviću, kako pokušava oblatiti zviždača Šimunića, pritom istovremeno priznajući da je snimka autentična i da je zapravo kriv.
Kod normalnog čovjeka sve bi to izazvalo kognitivnu disonancu i mučninu, kod istaknutog člana HDZ-a to je standardno stanje svijesti: ljudski je korumpirati, neljudski je to razotkriti.
Bilo bi lijepo da možemo konstatirati kako svjedočimo kraju Tušekove političke karijere. No, poznavajući HDZ i njegove birače, moguće je da svjedočimo njegovom nezaustavljivom uzletu. Na potezu je DORH. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tusekov-poucak-ljudski-je-korumpirati-neljudski-je-razotkriti-korupciju/2249660.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by debotoijusto 26/1/2021, 17:26

VLADIMIR Terešak, odvjetnik Žarka Tušeka i HDZ-a, govorio je o aferi u koju je upleten njegov klijent.


"Smatram da nema ni traga djela trgovanja utjecajem. Tu se povlači paralela sa slučajem Sabo. On je pravomoćno osuđen za davanje mita. Ovo je potpuno drugačija situacija. Tušek nije član izvršne vlasti, saborski je zastupnik, i ovdje se govorilo o nečemu što bi bilo kada bi bilo. HDZ nije u županiji na vlasti, niti je Tušek u poziciji kao zastupnik dijeliti pozicije.
Snimka je neovlašteno snimljena i kazneno je djelo", kazao je Vladimir Terešak za N1. Kazao je i kako smatra da objava snimke nije u javnom interesu.

Po meni se ostvaruju bitni elementi kaznenog djela, kako za onog tko je to snimao, tako i za novinara koji je neovlaštene snimke učinio dostupnima.
Članak 143. kaže: Tko neovlašteno snimi zvučno nejavne riječi drugoga i tko uporabi ili učini dostupnim trećima takvu snimku će biti procesuiran, te u stavku 4 kaže da nema kaznenog djela ako se radi o javnom interesu koji je iznad privatnog interesa.
Ako Tušek bude suglasan, moj je prijedlog da se oni kazneno prijave DORH-u. Odluku ćemo donijeti narednih dana. Dugo godina bio sam državni odvjetnik, DORH je dužan temeljem ovakvih napisa poduzeti određene izvide da utvrde ima li elemenata kaznenog djela kod bilo kojeg od sudionika", rekao je Terešak.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tusekov-odvjetnik-simunica-i-novinara-koji-je-objavio-snimku-treba-prijaviti-dorhu/2249680.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by sitting_bull 26/1/2021, 18:03

da vidimo kako će šeksovo pravosuđe i anemičarev uskok istražiti hdz lika prema kojem je željko sabo mala beba, a dobio je dvije godine kad ga je teta iz hdz-a snimala i prijavila.

anemični šalabajzer, naravno, ima puno razumijevanje za svog pijuna. vjerodostojno.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by vili40 26/1/2021, 19:04

a plenkiju samo što nije kroz smijeh izletjelo "vražji amater,to se tako ne radi"... :D
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by debotoijusto 26/1/2021, 19:18

Žarko Tušek rođen je 1981. godine u Zaboku. Odrastao je u selu Donja Šemnica. Završio je Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju, studirao je pravo, koje dosad nije završio, ali je zato diplomirao na Visokom učilištu Effectus u Zagrebu i postao stručni prvostupnik ekonomije. 
U HDZ se učlanio kao mladić u Donjoj Šemnici te je s 23 godine izabran za najmlađeg zastupnika u krapinsko-zagorskoj Skupštini. Kao tridesetogodišnjak izabran je za predsjednika za krapinsko-zagorskog HDZ-a, a ubrzo je postao i član predsjedništva stranke, što je svojedobno opisao kao "krunu svoje političke karijere". Izabran je i u saboru, gdje je u prošlom mandatu vodio Mandatno-imunitetno povjerenstvo. 
Zanimljivo je da je prije uzleta političke karijere Tušek radio i u lokalnim medijima. Bio je novinar na Radiju Hrvatsko Zagorje, kao i glavni urednik časopisa Glas Zagorja. Autor je i monografije "Hrvatsko zagorje u riječi i slici". Bavi se i muzikom, zna svirati gitaru i još nekoliko instrumenata.



Tušek je kao mladić išao u sjemenište, ali na kraju ipak nije postao svećenik. Kasnije je za medije ispričao da se nije mogao pokoriti nepravednim pravilima koja je tamo primijetio.
"U sjemeništu u 1. razredu nemaš nikakva prava. Ništa ne smiješ, nigdje ne smiješ. Povratak izvana, ako i ideš, je u 20 sati. Tek u 2. i 3. razredu penješ se na hijerarhiji za više prava i slobode. I tak' je to funkcioniralo dok su sjemenište vodili isusovci. Onda su nas preuzeli redovni svećenici i to je bio užas. Izgubili smo sva prava koja smo čekali, pa smo u 4. imali manja nego ovi u 3. To je bila hijerarhijska sramota za nas, pa smo revoltirani, organizirano, dočekali ove iz 3. i prebili ih. Bilo je tu i krvi, istražnog povjerenstva, obavijesnih razgovora. I tak' sam dobil ukor pred isključenje zbog buntovništva. Bila mi je to poruka da su moćniji od mene", prisjetio se kasnije Tušek svojih problema u sjemeništu.
"U drugom polugodištu odlučio sam se ne vratiti u sjemenište. Unajmio sam stan bez znanja roditelja i uredno nastavio ići na nastavu. Završio sam Nadbiskupsku gimnaziju s prosjekom 5.0, ali u svećenike nisam otišao. Bio je to tada mojoj obitelji veliki udarac", ispričao je za portal nizagorjemalo.com.
U svakom slučaju, dosad sve ovo ne zvuči kao neka tipična HDZ-ovska biografija. Ali stvari su se počele mijenjati kako se Tušek uspinjao na karijernoj ljestvici.



Naročito je zanimljivo što Tušekovu političku karijeru nije omela ni prometna nesreća u kojoj je autom udario djevojčicu na pješačkom prijelazu u Krapini. To se dogodilo u svibnju pretprošle godine. Tada smo kontaktirali Tušeka i zamolili ga da pojasni što se dogodilo.

"Ja sam curici pomogao podići se nakon nesreće, a ona je tada otišla na drugu stranu ceste. Ja sam se polukružno okrenuo. Pozvao sam načelnika policijske postaje Krapina i obavijestio ga o nesreći. Trenutno sam u bolnici u Zaboku s djevojčicom i njenom majkom, svi smo tu zajedno. Dijete nema ozbiljnijih ozljeda", rekao nam je i očito se malo i izlanuo pod dojmom svega.
Naime, njegova izjava je otvarala pitanje zašto je saborski zastupnik i šef lokalnog ogranka HDZ-a zvao šefa policije umjesto policijsku postaju ili dežurni broj za hitne slučajeve. 
"Mi smo u Krapini, to je selo, njega sam se prvog sjetio. Zašto nisam zvao 112? Zato jer nisam, nazvao sam njega, nazvao sam policajca kojeg sam se prvog sjetio i pozvao ih da pošalju patrolu", odgovorio je. 
"U redu, ali zašto niste nazvali policiju kao normalni građanin, nego izravno baš njega?" pitali smo ga.


"Imam njegov broj u mobitelu, nazvao sam ga: 'Dubravko, dogodila se nesreća, neka policija pošalje patrolu'", rekao je Tušek.



Nacional je pak otprilike u isto vrijeme, dakle u svibnju 2019., pisao o "novom valu uhljeba u Narodnim novinama". Među njima je bila i Tajana Tušek, prema tvrdnjama Nacionala rodbinski povezana sa Žarkom Tušekom.
"Nakon što je početkom ožujka dovršen proces javnih natječaja na kojima su među dvjestotinjak kandidata izabrani gotovo isključivo članovi HDZ-a, i to isključivo iz Krapinsko-zagorske županije, najnovijom odlukom na radno mjesto vraćena je nekadašnja direktorica službe pravnih, kadrovskih i općih poslova Tajana Tušek. Ona je s te pozicije udaljena u listopadu prošle godine, između ostalog i zato što je bila dijelom prethodne upravljačke garniture koja je Narodne novine dovela u gubitke veće od 150 milijuna kuna te zato što je bila članica nadzornih odbora dviju tvrtki-kćeri u kojima je zabilježeno netransparentno poslovanje i koje su završile u stečaju", pisao je Nacional.
"Više Nacionalovih izvora iz same tvrtke eksplicitno tvrdi da zasluge za njeno ponovno napredovanje u hijerarhiji ima Žarko Tušek, inače saborski zastupnik i predsjednik krapinsko-zagorskog HDZ-a, s kojim je ona i rodbinski povezana", navodi se u članku.
"Tušek u kuloarima glasi kao glavni kadrovik u Narodnim novinama i upravo se njemu pripisuje odlučivanje o zapošljavanjima na svim bitnim pozicijama u toj tvrtki", konstatirao je Nacional.
U svakom slučaju, Tušeku je unutar HDZ-a išlo dobro. Na prošlim parlamentarnim izborima je Plenkovićevom milošću dogurao i do nositelja liste u 3. izbornoj jedinici.



Bilo je skoro pa dirljivo slušati kako Tušek danas prepričava svoj razgovor s Plenkovićem u vezi s aferom u kojoj se našao.
"Žao mu je da sam se našao u kontekstu razgovora s takvom osobom, kojoj je bio cilj da me se diskreditira", izjavio je Tušek novinarima u saboru.
Kaže da nije s Plenkovićem bilo riječi o tome da se povuče.
"Pokušao sam mu ljudski objasniti kontekst, da nismo bili motivirani nečasnim radnjama", izjadao se.
No Tušek vrlo dobro zna da mu je snimka na kojoj pokušava kupiti Šimunića možda zapečatila karijeru. Nema sumnje da će pokušati izvući se iz svega, jer on je HDZ-u dao skoro dva desetljeća svog života te se vrijedno uspinjao strukturama stranke.
"Pričao sam s Tušekom, on na snimci nastoji reći da nije došao trgovati utjecajem, nego da karikira. Gospodin ga navodi u ofsajd. Ovo je bilo s predumišljajem napravljeno. On je ispao naivan i pogriješio je", zaključio je kasnije Kenwood Kenon na konferenciji za medije.
Sada je na potezu USKOK, a o njegovoj odluci ovisi Tušekova politička karijera.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30631
2014-04-12


Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by Hektorović 26/1/2021, 23:09

debotoijusto wrote:Za HDZ bi glasovalo 31,5 posto građana

HDZ je stranka uz koju je narod, stranka ljudi iz naroda.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom. Empty Re: S obzirom na to da se kao mladić učlanio u HDZ, a prethodno je stasao uz Katoličku crkvu i išao u sjemenište, Tušek se valjda sve do susreta sa Šimunićem nije susreo s poštenim čovjekom.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum