ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by jastreb 25/1/2021, 07:16

vuksadinare wrote: da bi 'lumeni' nakon tri dana skuzili da mjesto nije palo i vratili postrojbe zng-a u selo a novinarima lazno rekli da je selo palo ali eto oni odlucili ga vratiti iz strateske vaznost pa nakon jednodnevnih 'teskih' borbi vratili u hrvatske ruke..kad su hosovci gledali taj prilog na tv smijali su se a gardistima bilo neugodno zbog toga..i ta ekipa nakon toga u stozeru pobrala cinove i zahvalnice..
A kad sam ja jednom napisao da su neke ratne vijesti u to doba bile preciznije i točnije na nekim srpskim radio stanicama,proglasio si me za agenturu.

jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by vuksadinare 25/1/2021, 10:36

jastreb wrote:
vuksadinare wrote: da bi 'lumeni' nakon tri dana skuzili da mjesto nije palo i vratili postrojbe zng-a u selo a novinari lazno rekli da je selo palo ali eto oni su odlučili vratiti iz strateske važnosti pa nakon jednodnevnih 'teskih' borbi vratili u hrvatske ruke. .kad su hosovci gledali taj prilog na tv smijali su se a gardistima bilo neugodno zbog toga..i ta ekipa nakon toga u stozeru pobrala cinove i zahvalnice ..
A kad sam ja jednom napisao da su neke ratne vijesti u to doba bile preciznije i točnije na nekim srpskim radio stanicama, proglasio si me za agenturu.
A koje to vijesti?...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by jastreb 25/1/2021, 11:40

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: da bi 'lumeni' nakon tri dana skuzili da mjesto nije palo i vratili postrojbe zng-a u selo a novinari lazno rekli da je selo palo ali eto oni su odlučili vratiti iz strateske važnosti pa nakon jednodnevnih 'teskih' borbi vratili u hrvatske ruke. .kad su hosovci gledali taj prilog na tv smijali su se a gardistima bilo neugodno zbog toga..i ta ekipa nakon toga u stozeru pobrala cinove i zahvalnice ..
A kad sam ja jednom napisao da su neke ratne vijesti u to doba bile preciznije i točnije na nekim srpskim radio stanicama, proglasio si me za agenturu.
A koje to vijesti?...
Recimo palo je Jajce. Srbi odmah objave kako je palo Jajce. Naš radio danima poslije toga fantazira o tome kako se Jajce brani i kako se vode ulične borbe,a na srpskoj TV vidiš da su Srbi ušli u jajce i da ga imaju pod potpunom kontrolom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by vuksadinare 25/1/2021, 11:53

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote: da bi 'lumeni' nakon tri dana skuzili da mjesto nije palo i vratili postrojbe zng-a u selo a novinari lazno rekli da je selo palo ali eto oni su odlučili vratiti iz strateske važnosti pa nakon jednodnevnih 'teskih' borbi vratili u hrvatske ruke. .kad su hosovci gledali taj prilog na tv smijali su se a gardistima bilo neugodno zbog toga..i ta ekipa nakon toga u stozeru pobrala cinove i zahvalnice ..
A kad sam ja jednom napisao da su neke ratne vijesti u to doba bile preciznije i točnije na nekim srpskim radio stanicama, proglasio si me za agenturu.
A koje to vijesti?...
Recimo palo je Jajce. Srbi odmah objave kako je palo Jajce. Naš radio danima poslije toga fantazira o tome kako se Jajce brani i kako se vode ulične borbe,a na srpskoj TV vidiš da su Srbi ušli u jajce i da ga imaju pod potpunom kontrolom.
Pa to je tako bilo..no bile su cesto vijesti da je palo neko mjesto a nije..evo primjer hrv.kostajnice..kad je bila operacija 'zaoka' krajem 7 mjeseca 1991 svi nasi mediji tada izvjestili pala hrv kostajnica a nije..bila dan i pol prazna odnosno u njoj ostalo nekoliko desetaka branitelja..vijest laznu plasirali prognanici..da bi na koncu jedan branitelj preko amaterske radio veze javio da nije pala i da ima nesto branitelja u njoj..cak ta vijest je zbunila srbe ali vec je bilo kasno kad su skuzili da je bila dan i pol gotovo prazna jer su u nju usli tigrovi i varazdinski policajci...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by jastreb 25/1/2021, 13:00

vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:
A kad sam ja jednom napisao da su neke ratne vijesti u to doba bile preciznije i točnije na nekim srpskim radio stanicama, proglasio si me za agenturu.
A koje to vijesti?...
Recimo palo je Jajce. Srbi odmah objave kako je palo Jajce. Naš radio danima poslije toga fantazira o tome kako se Jajce brani i kako se vode ulične borbe,a na srpskoj TV vidiš da su Srbi ušli u jajce i da ga imaju pod potpunom kontrolom.
Pa to je tako bilo..no bile su cesto vijesti da je palo neko mjesto a nije..evo primjer hrv.kostajnice..kad je bila operacija 'zaoka' krajem 7 mjeseca 1991 svi nasi mediji tada izvjestili pala hrv kostajnica a nije..bila dan i pol prazna odnosno u njoj ostalo nekoliko desetaka branitelja..vijest laznu plasirali prognanici..da bi na koncu jedan branitelj preko amaterske radio veze javio da nije pala i da ima nesto branitelja u njoj..cak ta vijest je zbunila srbe ali vec je bilo kasno kad su skuzili da je bila dan i pol gotovo prazna jer su u nju usli tigrovi i varazdinski policajci...
Neke vijesti naši su krili i prvo si ih čuo na srpskom radiju.

To znam 100%.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by vuksadinare 25/1/2021, 13:21

Ta vijest o navodnom padu hrv.kostajnica bas je zbunila tamosnje srpske zapovjednike jer nisu znali koja je njihova postrojba usla u kostajnicu a nitko se iz kostajnice nije javljao..srecom nitko nije isao provjeriti...cak ni oni u bos.kostajnici nisu znali makar im je hrv.kostajnica bila na puskomet preko une..dok se taj radio amater nije javio i rekao da nije pala i prodao laznjak da se u gradu nalazi tristo gardista i mupovaca a u biti bilo tek nekoliko domacih branitelja koji zapravo nisu ni bili u samom gradu vec koji kilometar od grada prema hrvatskoj dubici..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99119
2015-09-08


Back to top Go down

General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS - Page 2 Empty Re: General Džanko:Gotovina je nogom u guzicu riješio HOS

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum