ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpska se povlači iz institucija BiH!

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by Ero 11/12/2015, 15:59

Sud BiH: Nismo postupili suprotno Ustavu, Vlada RS jeste
 
 
   N.N.    11.12.2015 14:54  

SARAJEVO - Sud BiH se obratio javnosti u vezi sa jučerašnjom odlukom Vlade RS o prestanku saradnje sa Sudom BiH, Tužilaštvom BiH i SIPA.

U vezi sa jučerašnjom odlukom Vlade Republike Srpske o prestanku saradnje sa Sudom BiH, Tužilaštvom BiH i SIPA-om, Sud Bosne i Hercegovine obavještava javnost da nastavlja sve započete aktivnosti iz svoje nadležnosti bez obzira na odluku Vlade Republike Srpske koja je protivna Ustavu Bosne i Hercegovine i predstavlja nepoštivanje države.

Kategorički odbijamo, ničim argumentovane, tvrdnje da je jučerašnje izvršenje naredbe Suda BiH, koje je povjereno Državnoj agenciji za istrage i zaštitu, bilo protivno Ustavu i zakonima BiH.

Naprotiv, sve što je urađeno u apsolutnoj je saglasnosti sa Zakonom o krivičnom postupku BiH, kao i Zakonom o SIPA.

Državna agencija za istrage i zaštitu ovlaštena je da sprečava, otkriva i istražuje krivična djela iz nadležnosti Suda BiH, o čemu je u konkretnom slučaju i bilo riječ. U skladu sa odredbama člana 58. Zakona o krivičnom postupku Sud je u obavezi odrediti nadležnu policijsku instituciju koja će izvršiti naredbu Suda i pri tome nije vezan nikakvim procesnim pravilima o određivanju konkretne agencije za izvršenje njegove naredbe, izuzev odredaba o nadležnostima tih agencija. Odluka Suda da povjeri izvršenje naredbe određenoj agenciji slobodna je sudijska procjena o kojoj sudija odlučuje u svakom pojedinačnom slučaju i time ni u kom slučaju ne dovodi u pitanje profesionalnost agencija koje nisu određene tom prilikom.

Prema tome, ni Sud Bosne i Hercegovine ni SIPA nisu postupili suprotno Ustavu, nego je to upravo učinila Vlada RS odlukom od 10. decembra 2015. godine da MUP Republike Srpske spriječi svaki ulazak i pretres republičkih i lokalnih institucija RS.

Podsjećamo da je odredbom člana 239. Krivičnog zakona BiH propisano, pored ostalog, kao krivično djelo odbijanje službenih osoba u institucijama entiteta da izvrše odluku Suda BiH ili spriječe njeno izvršenje ili na drugi način onemogućavaju njeno izvršenje.

S obzirom da odluke entitetskih vlada nisu obavezujuće institucijama na državnom nivou, Sud Bosne i Hercegovine nastavlja rad u punom kapacitetu uz poštivanje svih važećih zakona države Bosne i Hercegovine, saopšteno je iz Suda BiH.


____________________________________________________________________________________________________________________

Ovi će stvarno uvesti državu u rat.
Kao prvo, SIPA uopće nije ustavna kategorija.
Kao drugo BiH uopće nema Ustava, već se umjesto njeg akoristi Aneks IV iz Daytonskog sporazuma.
Sve ostalo su nametnuli Visoki predstavnici, baš kao što su i bh Hrvatima na prevarantski način ukrali konstitutivnost. 
Sve mi ovo miriše na nešto drugo. Naime, u Bruxellesu i Washingtonu  se došlo do zaključka da bez konstitutivnosti
bh Hrvata BiH ne može opstati. Taj problem je trenutno na stolu i užurbano se rješava...Nisam informiran kako, ali je na stolu.
Da bi se to izbjeglo podižu se tenzije. Razlog je nebitan, jer uvijek među rajom prolaze nesitine kao u tekstu iznad.
Pitaju Lalu "kakav mu je suživot s Mađarima u Vojvodini?", a on veli "nikakav, majku im ustašku".
Tako i ovi u Sarajevu kriče na  RS i Dodika s "majku li im ustašku". :D

Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by gargamel0101 11/12/2015, 16:57

RayMabus wrote:SIPA je pod upravom Srba iz dodikove opozicije .....tako da ovo uopće nije nacionalni sukob .....Dodik na aparatima.

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 6-direktor02-1422610264

http://www.sipa.gov.ba/bs/o-nama/mendzment/direktor
Očigledno se Dodi ljulja stolica pa je malko nervozan.

“Uvjeren sam da je to isključivo motivirano činjenicom da su teške koruptivne afere na pragu rasvjetljavanja”, kazao je ministar sigurnosti BiH DRagan Mektić koji je ujedno član vodstva Srpske demokratske stranke (SDS).

http://www.nacional.hr/mediji-u-bih-zemlja-u-novoj-dubokoj-krizi-prijete-oruzani-sukobi/
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by Guest 11/12/2015, 19:20

interesantan ovaj naš forumski vučko. isuvise cesto razmišlja o BiH & R.Srpskoj pirat
pun je nekih informacija, zakljucaka, sve kontra nas, srba  scratch

nema veze, opet mi je simpatican :)) nikako da nadje neku povezanost
sa hrvatskom, sa ponasanjem hrvata na nekom drugom prostoru, ili muslimana, samo srbi :))
koliko ja znam, u bosni, hrvati su imali daleko
vise problema sa muslimanima nego sa srbima. aaa  tooo,  za posavinu, paa,
dobili ste hrvatsku, nema jare i pare :)) morali su nesto i moji da namaknu :)):)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by crvenkasti 11/12/2015, 19:29

EmberSpirit wrote:bosna me zanima kao lanjski snijeg u gorskom kotaru, prešao sam granicu samostalno(1 vjenčanje prije pola godine) doslovno 1 put u životu, tko zna kada ću drugi put

I kako ti se zove žena? Halila?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28802
2014-04-17


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by Guest 11/12/2015, 19:52

jebi balije
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by crvenkasti 11/12/2015, 19:54

VUČIĆU PEDERU wrote:jebi balije

ili kraće, jebalije
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28802
2014-04-17


Back to top Go down

Srpska se povlači iz institucija BiH! - Page 3 Empty Re: Srpska se povlači iz institucija BiH!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum