ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Hektorović 30/11/2020, 09:59

https://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/trebinje-drugi-na-listi-najboljih-gradova-svijeta-za-zivot-njemackih-penzionera/201130016

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih penzionera
Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika B_201130016Trebinje Foto:Shutterstock
Trebinje je drugi najbolji grad na svijetu za život penzionera iz Njemačke, rezultati su istraživanja uglednog njemačkiog portala Fokus. Za ovo istraživanje uspoređeno je 574 grada širom svijeta na osnovu podataka s web stranice za usporedbu Numbeo.
Glavni parametri za usporedbu bili su cijene stanarine i ostali životni troškovi, zdravstvena zaštita i sigurnosna situacija, te klima i nivo zagađenja. Ovi parametri, kako navodi portal, uspoređivani su s istim parametrima u Berlinu.

Maksimalni broj bodova koji je neki grad mogao dobiti je 100, a Trebinju je pripalo 80.8 bodova što je bilo dovoljno da zauzme visoko drugo mjesto na ovoj listi.

Kako se navodi u rezultatima istraživanja ugodna klima, ljepote grada, očuvana priroda, zdrava hrana i pristupačne cijene, samo su neki od razloga koji su Trebinje pozicionirali u sami vrh svjetske top-liste najboljih gradova za život

"Na najjužnijem kraju Bosne i Hercegovine i veoma blizu moru nalazi se grad Trebinje, koji ima samo 30 hiljada stanovnika. To je daleko najmanje mjesto koje se našlo na ovoj listi. Iznad svega, grad je historijski zanimljiv: katolička katedrala, srpski pravoslavni manastir i džamija ilustriraju raznolikost stanovništva. Zbog svoje veličine, Trebinje ima opušteni saobraćajni sistem, a mediteranska klima je veoma ugodna. Kriminal i zagađenje su mali. Troškovi života su polovina berlinskog nivoa, stanarine su samo jedna sedmina. Jedina slaba tačka je zdravstveni sistem, koji je tek malo iznad prosjeka", navodi se u rezultatima istraživanja.

Prvi na ovoj listi je grad Batumi u Gruziji koji je osvojio 83.2 boda, a hrvatski grad Osjek zauzeo je 10. mjesto sa 75.1 bodom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by crvenkasti 30/11/2020, 10:03

Ja sam mislio da je to vukojebina.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28827
2014-04-17


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by jastreb 30/11/2020, 10:06

Trebinje,Trebinje,kad me vudis,jebi me-pjevali su vojnici koji su undje sluzili vojni rok.

Medjutim gradic je izvanredno mjesto za ziviti.

Ja bih radije prebivao u Trebinju,no u Dubrofniku.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 11:04

Evo sve trće Nijemci u Trebinje.

Sad kad korona pomete tu staračku populaciju ionako neće trebati toliko tih staračkih domova i medicinskih sestara.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Hektorović 30/11/2020, 11:27

jastreb wrote:Trebinje,Trebinje,kad me vudis,jebi me-pjevali su vojnici koji su undje sluzili vojni rok.

Medjutim gradic je izvanredno mjesto za ziviti.

Ja bih radije prebivao u Trebinju,no u Dubrofniku.

Gradić je lijep klimatski i vizualno, ali ljudi su sirovi.

Dubrovnik je ugodnija sredina.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 11:28

Vidim da je Osijek deseti. Gruzija prva. Ovdje se očito na natječaj jave samo oni koji i nemaju neki drugi vid privlačenja turista pa onda ajd ovo a ovi šta ne žele da ih se s ovim povezuje se ni nenprijavljuju a imaju jaču ovu šemu.

Dakle u prevodu da se prijavi jedan Trogir koji neće a ima ovakve staračke domove ili ih može imat tj da se takvi prijavljuju na taj natječaj Trebinje i Osijek bi bili na dnu liste.

Ovdje se samo prijavljuju oni koji nemaju nit jedan drugi vid privlačenja gostiju pa onda daj ovo pa ćemo se preorjentirat na staračke domove.

Pametnom dovoljno
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by vuksadinare 30/11/2020, 11:30

pa uglavnom na cijeni je npr.hercegovina,dalmatinska zagora sve je to blizu mora...ugodna klima u sva cetri godisnja doba..ne mora nuzno biti na moru..ali mahom se trazi meiteransko ili submediteransko podneblje
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Hektorović 30/11/2020, 11:31

https://www.focus.de/finanzen/altersvorsorge/rente/rente-im-ausland-die-10-besten-orte-fuer-einen-goldenen-lebensabend_id_12315684.html
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Hektorović 30/11/2020, 11:35

RayMabus wrote:Vidim da je Osijek deseti. Gruzija prva. Ovdje se očito na natječaj jave samo oni koji i nemaju neki drugi vid privlačenja turista pa onda ajd ovo a ovi šta ne žele da ih se s ovim povezuje se ni nenprijavljuju a imaju jaču ovu šemu.

Dakle u prevodu da se prijavi jedan Trogir koji neće a ima ovakve staračke domove ili ih može imat tj da se takvi prijavljuju na taj natječaj Trebinje i Osijek bi bili na dnu liste.

Ovdje se samo prijavljuju oni koji nemaju nit jedan drugi vid privlačenja gostiju pa onda daj ovo pa ćemo se preorjentirat na staračke domove.

Pametnom dovoljno

Pogledaj članak, važan kriterij im je bila ugodnost života, klima, udaljenost od Njemačke, infrastruktura i cijena života koja je niža od Njemačke 

Naspram Brazila, Ekvadora, Argentine, bliže je, neusporedivo sigurnije, a i zdravstvo je podnošljivo...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Hektorović 30/11/2020, 11:36

vuksadinare wrote:pa uglavnom na cijeni je npr.hercegovina,dalmatinska zagora sve je to blizu mora...ugodna klima u sva cetri godisnja doba..ne mora nuzno biti na moru..ali mahom se trazi meiteransko ili submediteransko podneblje

E pa to... Ona klima prija.

Sivi Zagreb/kontinent je prepun deprimiranih tugaljivih penzića, to nije ugodna klima i podnjeblje za starenje.


Dalmatinski/Hercegovački penzići su veseli, radišni
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 11:48

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Vidim da je Osijek deseti. Gruzija prva. Ovdje se očito na natječaj jave samo oni koji i nemaju neki drugi vid privlačenja turista pa onda ajd ovo a ovi šta ne žele da ih se s ovim povezuje se ni nenprijavljuju a imaju jaču ovu šemu.

Dakle u prevodu da se prijavi jedan Trogir koji neće a ima ovakve staračke domove ili ih može imat tj da se takvi prijavljuju na taj natječaj Trebinje i Osijek bi bili na dnu liste.

Ovdje se samo prijavljuju oni koji nemaju nit jedan drugi vid privlačenja gostiju pa onda daj ovo pa ćemo se preorjentirat na staračke domove.

Pametnom dovoljno

Pogledaj članak, važan kriterij im je bila ugodnost života, klima, udaljenost od Njemačke, infrastruktura i cijena života koja je niža od Njemačke 

Naspram Brazila, Ekvadora, Argentine, bliže je, neusporedivo sigurnije, a i zdravstvo je podnošljivo...

Pogledaj ovo :

https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/hr/ilegalno-vrbovanje-medicinskih-radnika-u-srbiji/a-55754351

Primjeti da se radi o NJEMAČKOM takmičenju.

Aj sad zbroji 2+2

Njemačka je preopterečena a ovi su teret a sve više gastarbajtera penzionera i onda ih ovako tjeraju vanka di je manji standard a njihove njemačke penzije tamo vrijede više i riješili se tereta i uvalili ga drugoj državi na brigu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 11:53

Prođi me se s tom pričom. Mi koji ode živimo i radimo cili život plaćamo zdravstvo a onda njemačko govno dođe ode na gotovo i diže cijenu usluga i koristit se sustavom koji su drugi izgradili.

Goni to u tri pičke materine
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 12:19

To ti je ova šema , Trebinje je u RS i onda taj privatnik koji ima starački dom tamo radi to da ima dosta Srba u Austriji koji idu u penziju ( primjeti da se njemački govori i u Austriji i Švicarskoj i da je ovo natjecanje vezano uz njemačko govorno područje ).

Ti Srbi nisu u životu marke uložili u zdravstveni sustav RS al će doć kod ovog privatnika a onda kad šta ozbiljno zašteka onda zovi doktors kojeg plaćaš ti i ostali koji se cili život ovdje.

Na kraju ti takvi poskupljuju uslugu , ti im to plaćaš , privatnik koji drži privatni starački dom okreće paru , političar dobija plavu kuvertu a tebi kad treba doktor onda ga moraš platit jer ovi ima preća posla u privatnom statačkom domu.

Toliko o ovome. Ovo je kriminal.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 13:08

U BiH danas preminula 61 osoba

https://www.klix.ba/vijesti/bih/korona-u-bih-u-posljednja-24-sata-526-novozarazenih-sugradjana/201130057

U Hrvatskoj 74 preminulih


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-24-sata-zabiljezeno-1830-novih-slucajeva-umrlo-74-ljudi-oporavila-se-3361-osoba-15034034


Iako je smrtnost od korone 1 il 2% već zavisi kako gdje ako se gleda samo pensionerska populacija onda je ona puno veća. Ako imaš 20% 65+ u društvu a recimo da uzmemo da je svih ovih 1% 65+ onda je to 5% od ukupne pensionerske populacije šta znači da na svjetskoj razini pada potreba za medicinskim sestrama i time za 5%
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 13:27

Pošto i u ovoj populaciji 65+ ta korona opet udara na najslabije a u staračke domove ne idu ljudi ;

- koji se mogu brinit o sebi

- koji imaju djecu koja se mogu brinit o njima

Dakle ovo je industrija živih leševa koju šalješ nekome da optereti njegov zdravstveni sustav

I sad je udarac na staračke domove još i jači pa se može slobodno pričati i o 10% smrtnosti među takvom klijentelom da se tako izrazim na ovoj temi i ovom postu pošto nemam adekvatniju riječ za to a živi leševi mi je malo pregrubo iako savršeno objašnjava šta je to ovaj biznis.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by jastreb 30/11/2020, 13:38

Hektorović wrote:
jastreb wrote:Trebinje,Trebinje,kad me vudis,jebi me-pjevali su vojnici koji su undje sluzili vojni rok.

Medjutim gradic je izvanredno mjesto za ziviti.

Ja bih radije prebivao u Trebinju,no u Dubrofniku.

Gradić je lijep klimatski i vizualno, ali ljudi su sirovi.

Dubrovnik je ugodnija sredina.
U Dubrovniku se sve pogospodilo i poškrtilo.

Upozno sam ja dosta Dubrovcana 91.kad su dosli kao izbjeglice.

Zenske su umisljene i glume neke gospoje.

Mislim da su ovi gorstaci,a i planinke gore u brdima,usprkos toj "sirovosti" meni,obicnom smrtniku i patniku,blize od tih turističara i turistomana dolje.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 13:46

I sad kako je u tim zemljama njemačkog govornog područja a to su Njemačka , Švicarska i Austrija sve više i stranaca koji su penzioneri e sad se oni dosjetili da organiziraju ovakvo takmičenje pa onda da tim penzionerima koji dolaze iz tih država al i svojima i drugima poruče kako je tamo jeftinije pa nek odu tamo da ne opterećuju njemački , austrijski ili švicarski zdravstveni sustav nego da odu negdje drugdje i tako skinu sebi brigu s vrata a uvale je nekom drugom.

I onda ti takvi masovno navale a to su ljudi koji svaki dan trebaju doktora i onda ti ti privatni starački domovi lipo koriste usluge javnog zdravstva a ti koji si cili život ovdje i uplačiva u to ti čekaj il plati da dobiješ zdravstvenu uslugu.

Ne svakako ne i od ovoga triba bižat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by pizzon 30/11/2020, 13:56

imao sam jednu koleginicu
iz trebinja.
bas bila lepa zena.
ja samo sto sam stigo iz jna i poceo
da radim, a ona u kancelariji.
kad prodje ko titova ladja:) galeb!
bila je 35 -40
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 14:05

Sad će ti fino Njemačka , Švicarska i Austrija slat nazad penzionera al to nije čudno šta se ljudi vrate na svoje pošto im je ovdje i jeftinije nego ovo je sad novo.

Sad oće da dovlaće žive leševe neovisno odakle je. Ono utrpaj u kamion i izvoz iz Njemačke živih leševa nekom drugom na brigu.

To je kriminal a ovi ode veseli šta će im Njemačka utrpat svoj problem , svoje zdravstvo rasteretiti a tuđe preopteretit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by RayMabus 30/11/2020, 14:11

Hektorović wrote:https://www.focus.de/finanzen/altersvorsorge/rente/rente-im-ausland-die-10-besten-orte-fuer-einen-goldenen-lebensabend_id_12315684.html

Sva srića pa su stavili pravilo jedna država = jedan grad ima pravo se natjecati.

U Hrvatskoj je to Osijek.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika Empty Re: Trebinje drugi na listi najboljih gradova svijeta za život njemačkih umirovljenika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum