ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by epikur37 4/11/2020, 22:20

MaximusDecimusMiridije wrote:Stoji. Samo za svaku tu zemlju ili dio teritorija polaze pravo netko drugi ili neda itd...i onda tu nema nekakvog ljudskog pristupa razdvajanju nego ono...tr tr


Koje pravo možeš polagati povrh živog naroda?

Ako je Kosovo 95 % albanaca i formirano i samostalno....


Koje pravo ima tko i kako..?

po čemu?

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by epikur37 4/11/2020, 22:22

trrr- trrr?!

pa po tom pravu trrr--trrr turska može tražiti Pečuh, Italija abesiniju  i sl.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by Guest 4/11/2020, 22:25

Racionalno ne. Tko je ovdje racionalan bokte? Pogotovo u politici...zarola se šema sa povijesnim pravima i vjekovnim ognjištima..tko je koga ubio prije 30-50 godina i ode sve u 3pm.

Pa gro država ovdje doslovno vpdi politiku na podgrijavanju osjećaja kod birača po pitanju svega toga. Ne govorim ja da si ti u krivu,samo kažem da do tih stvari teško da će se doći bez pucnjave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by epikur37 4/11/2020, 22:33

MaximusDecimusMiridije wrote:Racionalno ne. Tko je ovdje racionalan bokte? Pogotovo u politici...zarola se šema sa povijesnim pravima i vjekovnim ognjištima..tko je koga ubio prije 30-50 godina i ode sve u 3pm.

Pa gro država ovdje doslovno vpdi politiku na podgrijavanju osjećaja kod birača po pitanju svega toga. Ne govorim ja da si ti u krivu,samo kažem da do tih stvari teško da će se doći bez pucnjave.


I tu si isto u pravu


no povijest nas gura u te stvari, trendovi i tokovi se ne mogu zaustaviti


ako smo pametni premostit ćemo, dogovoriti

a a ako nismo pucat ćemo

i to neću birati ja niti ti

nego povijest

Ono za što me najviše prozivate evo vam primjer a Zoki M. je rekao isto:

evo da se sutra RS odvoji, naši neće ostati s mujama

mi smo u alarmantnoj situaciji

i to nam je za ovratnikom i čeka nas sutra ili prekosutra...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by Guest 4/11/2020, 22:44

epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Racionalno ne. Tko je ovdje racionalan bokte? Pogotovo u politici...zarola se šema sa povijesnim pravima i vjekovnim ognjištima..tko je koga ubio prije 30-50 godina i ode sve u 3pm.

Pa gro država ovdje doslovno vpdi politiku na podgrijavanju osjećaja kod birača po pitanju svega toga. Ne govorim ja da si ti u krivu,samo kažem da do tih stvari teško da će se doći bez pucnjave.


I tu si isto u pravu


no povijest nas gura u te stvari, trendovi i tokovi se ne mogu zaustaviti


ako smo pametni premostit ćemo, dogovoriti

a a ako nismo pucat ćemo

i to neću birati ja niti ti

nego povijest

Ono za što me najviše prozivate evo vam primjer a Zoki M. je rekao isto:

evo da se sutra RS odvoji, naši neće ostati s mujama

mi smo u alarmantnoj situaciji

i to nam je za ovratnikom i čeka nas sutra ili prekosutra...

Zato ja i računam zašto ti guraš savez sa srbima. Lakše otići tako nego kasnije kad ostanu eventualno sami hrvati i muslimani. Nema u tome načinu razmišljanja loše ništa itd. Samo na iskustvima sa srbima inače pogotovo u hr gdje je rat bio mahom sa srbima. Gdje nije moglo biti dogovora i di su svaki dogovor oni i armija izigrali. Radi toga svakome izgleda sumanuto da se netko odavde iskreno nada da će oni odjednom totalno promjeniti pristup i retoriku i krenuti hrvate promatrati kao ravnopravne partnere.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by epikur37 4/11/2020, 22:52

MaximusDecimusMiridije wrote:
epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:Racionalno ne. Tko je ovdje racionalan bokte? Pogotovo u politici...zarola se šema sa povijesnim pravima i vjekovnim ognjištima..tko je koga ubio prije 30-50 godina i ode sve u 3pm.

Pa gro država ovdje doslovno vpdi politiku na podgrijavanju osjećaja kod birača po pitanju svega toga. Ne govorim ja da si ti u krivu,samo kažem da do tih stvari teško da će se doći bez pucnjave.


I tu si isto u pravu


no povijest nas gura u te stvari, trendovi i tokovi se ne mogu zaustaviti


ako smo pametni premostit ćemo, dogovoriti

a a ako nismo pucat ćemo

i to neću birati ja niti ti

nego povijest

Ono za što me najviše prozivate evo vam primjer a Zoki M. je rekao isto:

evo da se sutra RS odvoji, naši neće ostati s mujama

mi smo u alarmantnoj situaciji

i to nam je za ovratnikom i čeka nas sutra ili prekosutra...

Zato ja i računam zašto ti guraš savez sa srbima. Lakše otići tako nego kasnije kad ostanu eventualno sami hrvati i muslimani. Nema u tome načinu razmišljanja loše ništa itd. Samo na iskustvima sa srbima inače pogotovo u hr gdje je rat bio mahom sa srbima. Gdje nije moglo biti dogovora i di su svaki dogovor oni i armija izigrali. Radi toga svakome izgleda sumanuto da se netko odavde iskreno nada da će oni odjednom totalno promjeniti pristup i retoriku i krenuti hrvate promatrati kao ravnopravne partnere.


Meni je ta skepsa posve jasna, pa i opravdana.

S tim rizikom svjesno, podržavam i ovu kolaboraciju sa srbaljima.

Jerbo Hrvate HercegBosne ne želim ostaviti, preuzimam taj rizik. Pa i podržavam tu politiku.

Tebi je možda lakše, veberu, mihi, treu  ili sovaku ne ulaziti u taj rizik i pustiti to niz vodu. Jer nemate taj osjećaj identiteta.

Ja to ne mogu.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by vuksadinare 5/11/2020, 02:08

Znaju albanci da su u prednosti sa bajdenom..ako ovaj pobjedi..i sto ce im trumpov sporazum onda gdje su realno u nepovoljnijem polozaju u tom sporazumu spram srbije..primjer vodnog i elektricnog sustava gazivode gdje srbiji pripada hidrocentrala i trecina jezera u kosovu 2/3..i time bi srbija njima prakticno skuplje naplacivala struju nego sto bi kosovu placala rentanje vode iz jezera..kosovo i albance uopce taj sporazum ne zanima a 'mini sengen' ih zanima toliko koliko ce imat osobnih intetesa
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope! - Page 2 Empty Re: Albanija ruši Vašingtonski sporazum, traži prijem Kosova u Savet Evrope!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum