ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by IL Risorto 28/9/2020, 19:35

Strahota.
I treba iselit i izumrijet ovo govno od naroda,te naselit Pakistance i druge muslimane,pa neka im onda oni idu u te katoličke škole i crkve.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by T. 28/9/2020, 19:38

Jel ta emisija ide prije ili poslije 'žikine dinastije'?

_________________
RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Unname11
T.
T.

Posts : 17123
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by IL Risorto 28/9/2020, 19:55

Jedina dobra stvar je ona fampozna Longijeva piramida.Autobusi za Minken,prazna Slavonija a i ostatak Hrvatske djece sve manje,umrlih sve više,tak da ova groteska od naroda će i onako nestat.
Tko će im onda ići u te crkve i katoličke škole,ali ako nošta,uvijek ih mogu prodati muslimanima za prenamjenu u džamije.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by debotoijusto 28/9/2020, 21:12

Katoličku osnovnu školu krenuli su zajednički graditi Grad Zadar i Nadbiskupija, Grad je digao kredit od 25 milijuna kuna koji mora vratiti u roku sljedeće tri godine, a sva vlasnička prava prenijet će na Nadbiskupiju, koja će uloženo Gradu vraćati u sljedećih deset godina.

"Sve ono što je Grad do sada uložio, i novce od kredita građana grada Zadra koji će građani trebati vraćati i zemljište koje je dao na korištenje i sva projektna dokumentacija bi trebali sada postati vlasništvo Crkve. Grad gubi osnivačka i upravljačka prava, škola postaje katolička osnovna škola s pravom javnosti u vlasništvu Zadarske nadbiskupije", nadovezala se Dragić.


Oporba tvrdi da je na to pristala jer se u to ušlo pola-pola upravljačko pravo, a onda se ispostavilo da će biti sto posto od Nadbiskupije?
"Pa radi toga, rekao sam vam, upravljačka prava Crkva ne može dijeliti s nikim", navodi Puljić.
Razumijem, ali onda se to valjda znalo od početka kada je to pretpostavljalo ugovor pola-pola?
"Dobro, vi sad to širite...", smatra Puljić.

Kad je stvar počela obje strane su potpisale Sporazum u kojem jasno piše da će vlasničko pravo dijeliti pola-pola. Od tada je prošlo sedam godina. Nove informacije pred Gradsko vijeće stižu ove godine.
"Onda se događa preokret na sjednici Gradskog vijeća u srpnju kada nam pročelnik za školstvo grada Zadra objašnjava da je Nadbiskupija rekla kako nema dozvolu Vatikana za dizanje kredita i Vatikan ne dozvoljava nikakve suvlasničke odnose. Znači Crkva traži školu za sebe, ne samo školu, nego naravno i zemljište od 12 tisuća kvadrata koje će se naknadno nekakvim ugovorima koje još nismo vidjeli dogovoriti u kojem iznosu će vjerojatno Crkva Grad obeštetiti, mada u to sumnjam da će se dogoditi", prepričala je Dragić.

Pa evo, ja kao novinarka ako hoću dobiti podatke koliko je u kojoj godini dobila Crkva od kojeg ministarstva na temelju nekih od članaka Vatikanskog ugovora ili bilo koje druge osnove, ne mogu doći do tih podataka osim ako mi oni ne odgovore, dakle, ne postoji baza koja je javno dostupna, dakle, da se transparentno vidi koliko je Crkva gdje dobila?
"Mi imamo svoju transparentnost, mi smatramo da nismo mi poduzeća koja, mi svaki puta na kraju godine vjernicima polažemo račun", pojasnio je Puljić.
Ma jasno, ali to je u interesu građana koji su porezni obveznici, iz čijih novaca to ide.
"Mi primamo od vjernika i od poreznih obveznika, jasno, mi vjernicima polažemo račun, ali nismo obvezni podnositi račun onome tko je zainteresiran", branio se Puljić.

A recite mi onda koliki su onda godišnji prihodi Crkve, recimo za prošlu godinu, vi znate koliki je prihod crkve u Hrvatskoj?
"Pa to moram pitati ekonoma, to ja ne vodim brigu", odgovorio je Puljić.
Može li se dobiti taj podatak?
"Tko? Da vi dobijete", pitao je Puljić.
Mhm.
"Pa nismo to do sada davali, nismo običavali", objasnio je monsinjor.
Pa evo biste li mi ga dali?
"Ne bih dao. Ne bih dao, morao bih se savjetovati s biskupima. To je pomalo kao da biste pitali jednoga domaćina, ti si ove godine potrošio koliko? Mislim ja ne znam od kuda meni pravo pitati nekoga koliko je potrošio ili nije potrošio", oštar je bio Puljić.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by debotoijusto 28/9/2020, 21:16

ovi zapisava s balkona  sirokim mlazom na parter gdje gradjani HR s odobravanjem docekuju tusiranje
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30618
2014-04-12


Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by jastreb 28/9/2020, 21:32

CUH je najgora posast koja je mogla pogoditi hrvatski narod.

Na nju su upozoravali najveci hrvatski u.ovi poput Starcevica,Radica,Tita i Krleže.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države Empty Re: RTL Potraga o tome koliko crkva izmuze novaca od države

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum