ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BDP pao 15% u 2. kvartalu

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Guest 28/8/2020, 18:45

veber wrote:
Legendovich wrote:od turizma treba dati place svim na drzavnim dudama i pemzije,ostali...sto Bog da.. :rasta :rasta :rasta
robi dušo, kako je u njemačku?
čistiš li, pereš li?

kako tvoja otplata 1600€ prema banci s obzirom da si menadžer i inžinjer.
(j)ke
parcijalno
opet si kujo dao na uslugu svoj nick??..pa kash prestat davati guze,svakom tko pucne prstima??'

fala na pitanju,dugove servisiram i josh uz to ugodno zivim..ti da to mozes bio bi u svabiji,ne na njenoj socijali plus..plus..plus...

Guest
Guest


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Guest 28/8/2020, 18:46

Tu su još i dodatne komplikacije:
- odlazak cijelih generacija mladog propulzivnog stanovništva;
- odgođena migracija na euro zbog neminovnog zaduženja što će pak poskupjeti novac koji malaksali turizam neće moći vratiti, što će pak dovesti do pada kreditnog rejtinga;
- nemogućnost da se reformama bilo čega izbiju takve količine novca koje bi amortizirale udar. Hrvatska sada, zbog demografske strukture, troši 60% javnih prihoda u izvanproračunske fondove (mirovine, subvencionirano zdravstvo...), i to se ne može mijenjati narednih 20-ak godina. To onemogućuje bilo kakvu monetarnu volatilnost, prebacivanje novca od bilo kakve cifre u neku isplativiji granu, smanjenje vrijednosti kune, ma ništa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Guest 28/8/2020, 18:48

mobiu$ wrote:Tu su još i dodatne komplikacije:
- odlazak cijelih generacija mladog propulzivnog stanovništva;
- odgođena migracija na euro zbog neminovnog zaduženja što će pak poskupjeti novac koji malaksali turizam neće moći vratiti, što će pak dovesti do pada kreditnog rejtinga;
- nemogućnost da se reformama bilo čega izbiju takve količine novca koje bi amortizirale udar. Hrvatska sada, zbog demografske strukture, troši 60% javnih prihoda u izvanproračunske fondove (mirovine, subvencionirano zdravstvo...), i to se ne može mijenjati narednih 20-ak godina. To onemogućuje bilo kakvu monetarnu volatilnost, prebacivanje novca od bilo kakve cifre u neku isplativiji granu, smanjenje vrijednosti kune, ma ništa.
ukratko,pad kakav josh nitko nije dozivio..no josh nije ozbiljno niti pocelo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 18:50

mobiu$ wrote:Tu su još i dodatne komplikacije:
- odlazak cijelih generacija mladog propulzivnog stanovništva;
- odgođena migracija na euro zbog neminovnog zaduženja što će pak poskupjeti novac koji malaksali turizam neće moći vratiti, što će pak dovesti do pada kreditnog rejtinga;
- nemogućnost da se reformama bilo čega izbiju takve količine novca koje bi amortizirale udar. Hrvatska sada, zbog demografske strukture, troši 60% javnih prihoda u izvanproračunske fondove (mirovine, subvencionirano zdravstvo...), i to se ne može mijenjati narednih 20-ak godina. To onemogućuje bilo kakvu monetarnu volatilnost, prebacivanje novca od bilo kakve cifre u neku isplativiji granu, smanjenje vrijednosti kune, ma ništa.

Ja pobjedio

Nema uvođenja eura

Zaduži se
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by veber 28/8/2020, 18:50

Legendovich wrote:
veber wrote:
Legendovich wrote:od turizma treba dati place svim na drzavnim dudama i pemzije,ostali...sto Bog da.. :rasta :rasta :rasta
robi dušo, kako je u njemačku?
čistiš li, pereš li?

kako tvoja otplata 1600€ prema banci s obzirom da si menadžer i inžinjer.
(j)ke
parcijalno
opet si kujo dao na uslugu svoj nick??..pa kash prestat davati guze,svakom tko pucne prstima??'

fala na pitanju,dugove servisiram i josh uz to ugodno zivim..ti da to mozes bio bi u svabiji,ne na njenoj socijali plus..plus..plus...
koliko ti je ono satnica?
inžinjeru.
po tvojoj objavi s prekovremenima satnica ti je u brutu 11€.

riskiraj ban pa hiti fotku ruke

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Guest 28/8/2020, 18:52

kic wrote:
mobiu$ wrote:Ok.

Najprije moramo o Hrvatskoj nešto znati: Hrvatska nije ekonomija, Hrvatska je tržište, jer proizvodne silnice s visokom dodanom vrijednošću su iznimno rijetke. Obratno, prevladava visok stupanj rentnog dohotka (što je najveći dio dohotka u turizmu).

Hrvatska je jako ovisna o onim gibanjima u globaliziranom gospodarstvu koja idu ka smanjenju potrošnje.

Dakle:

Hrvatska će završiti financijsku godinu s minusom od 15-20%, možda i preko 20%. 

Nema nikakvog razloga da oporavak uopće počne 2021 na globalnoj razini, a ako i počne, u Hrvatskoj početi sigurno neće.

O konačnom oporavku (povratku na pred-korona BDP) se ne usuđujem ni razmišljati, ali pod uvjetom da se svijet krene oporavljati nagodinu i da taj oporavak bude cjelovit, brz i potpun, Hrvatska će se oporaviti u najružičastijoj varijanti do kraja desetljeća.

Da objasnim:

Gospodarstva kao što je američko ili britansko imaju (pre)razvijen financijski sektor, korporacije kao kralježnicu gospodarstva i njihov prihod kao osnovicu nacionalnog BDP-a. Isto vrijedi za Japan. Takve ekonomije dožive ovakvu krizu onako kakva ona zapravo jest - vremenski ograničen nesustavni poremećaj, viša sila. Čim se steknu uvjeti za prolazak smetnje, ekonomije relativno brzo se vraćaju u stanje prije poremećaja, ali i njima će trebati 3-5 godina.

Rentno tržište (dakle ne ekonomija) kao hrvatsko reagira ne trenutačno na poremećaje nesustavne prirode, već kaskadno.

Grana po grana, sektor po sektor se ruše, povlače za sobom i one zdrave niše i guše se. Stvara se golema unutarnja nelikvidnost i komplicira krizu.

Dakle, nismo imali pad od 15,1% jer smo bili u lockdownu kako veli kic. Što se ekonomske aktivnosti tiče, ona se odvijala otežano, ali se odvijala. Pravi pad je nastao samo ondje gdje se definitivno nije radilo.

Ugostiteljstvo, predsezona.

Kad krenu podaci za turizam (broj gostiju nije isto što i potrošnja), odgođene narudžbe za prerađivače i dobavljače, otkazane investicije, eksplozija javnog duga, itd. dakle kaskadni efekt, -15,1% će biti početna točka od koje će se mjeriti pad u nastupajućim kvartalima. Game changer će tek biti potpuni oporavak i novi investicijski zamah na vanjskim tržištima, a do tad ćemo se morati krpati na dug.

nije zbog lockdowna - nego zbog?

nisi dao nijedan protuuzrol, lockdown i zatvaranje granica je uzrok, nego sta

momentalna nogu u guzicu treba dati stozeru ali i ovoj vladi koja je ukrala cijelo desetljece nikakvim reformama a i sad sanjaju dnevni san

Nego zbog činjenice da nam nisu radili ugostiteljski objekti i nisu dolazili gosti kic.

Što i nije bilo za očekivati, sve su europske države bile u lockdownu, u nadi (koja mi nikada nije bila odveć jasna) da će virus oslabiti na ljeto i da će do jeseni biti pronađeno cjepivo, ili makar lijek koji će ublažiti simptome.

Nismo birali mjere, slijedili smo druge, a drugi su se kockali, jer si oni to mogu priuštiti. Ali prevarili su se i oni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 18:52

Ajmo dalje

Ja ne pregovaram

Nema uvođenja eura iduće četir godine

Zadužite se

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 169271
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 18:54

RayMabus wrote:Ajmo dalje

Ja ne pregovaram

Nema uvođenja eura iduće četir godine

Zadužite se

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 169271

Zadužite se i ajmo dalje.

To je to.

Kraj rasprave
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Guest 28/8/2020, 18:54

Mislim - dodatne komplikacije...stare strukturne zadatosti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 18:58

Zadužite se.

Javni dug skače na 100%

Idemo dalje.

S menom se ne pregovara.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-euro-uvodi-vec-2023-godine-evo-po-kojem-ce-se-tecaju-mijenjati-za-kune-15007461
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by veber 28/8/2020, 18:58

mobiu$ wrote:
kic wrote:
mobiu$ wrote:Ok.

Najprije moramo o Hrvatskoj nešto znati: Hrvatska nije ekonomija, Hrvatska je tržište, jer proizvodne silnice s visokom dodanom vrijednošću su iznimno rijetke. Obratno, prevladava visok stupanj rentnog dohotka (što je najveći dio dohotka u turizmu).

Hrvatska je jako ovisna o onim gibanjima u globaliziranom gospodarstvu koja idu ka smanjenju potrošnje.

Dakle:

Hrvatska će završiti financijsku godinu s minusom od 15-20%, možda i preko 20%. 

Nema nikakvog razloga da oporavak uopće počne 2021 na globalnoj razini, a ako i počne, u Hrvatskoj početi sigurno neće.

O konačnom oporavku (povratku na pred-korona BDP) se ne usuđujem ni razmišljati, ali pod uvjetom da se svijet krene oporavljati nagodinu i da taj oporavak bude cjelovit, brz i potpun, Hrvatska će se oporaviti u najružičastijoj varijanti do kraja desetljeća.

Da objasnim:

Gospodarstva kao što je američko ili britansko imaju (pre)razvijen financijski sektor, korporacije kao kralježnicu gospodarstva i njihov prihod kao osnovicu nacionalnog BDP-a. Isto vrijedi za Japan. Takve ekonomije dožive ovakvu krizu onako kakva ona zapravo jest - vremenski ograničen nesustavni poremećaj, viša sila. Čim se steknu uvjeti za prolazak smetnje, ekonomije relativno brzo se vraćaju u stanje prije poremećaja, ali i njima će trebati 3-5 godina.

Rentno tržište (dakle ne ekonomija) kao hrvatsko reagira ne trenutačno na poremećaje nesustavne prirode, već kaskadno.

Grana po grana, sektor po sektor se ruše, povlače za sobom i one zdrave niše i guše se. Stvara se golema unutarnja nelikvidnost i komplicira krizu.

Dakle, nismo imali pad od 15,1% jer smo bili u lockdownu kako veli kic. Što se ekonomske aktivnosti tiče, ona se odvijala otežano, ali se odvijala. Pravi pad je nastao samo ondje gdje se definitivno nije radilo.

Ugostiteljstvo, predsezona.

Kad krenu podaci za turizam (broj gostiju nije isto što i potrošnja), odgođene narudžbe za prerađivače i dobavljače, otkazane investicije, eksplozija javnog duga, itd. dakle kaskadni efekt, -15,1% će biti početna točka od koje će se mjeriti pad u nastupajućim kvartalima. Game changer će tek biti potpuni oporavak i novi investicijski zamah na vanjskim tržištima, a do tad ćemo se morati krpati na dug.

nije zbog lockdowna - nego zbog?

nisi dao nijedan protuuzrol, lockdown i zatvaranje granica je uzrok, nego sta

momentalna nogu u guzicu treba dati stozeru ali i ovoj vladi koja je ukrala cijelo desetljece nikakvim reformama a i sad sanjaju dnevni san

Nego zbog činjenice da nam nisu radili ugostiteljski objekti i nisu dolazili gosti kic.

Što i nije bilo za očekivati, sve su europske države bile u lockdownu, u nadi (koja mi nikada nije bila odveć jasna) da će virus oslabiti na ljeto i da će do jeseni biti pronađeno cjepivo, ili makar lijek koji će ublažiti simptome.

Nismo birali mjere, slijedili smo druge, a drugi su se kockali, jer si oni to mogu priuštiti. Ali prevarili su se i oni.
glupost.
u listopadu se vidjelo da ekonomija ide u kurac.
covid se pojavio kao naručen.
isisana je lova, vuk pojeo magare.
pandemija vlada, lova izvučena.
ožujak 2021e sve vozi i sve pet.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 18:59

Ne uvodite vi ništa

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 169271

Jasno ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:01

RayMabus wrote:Ne uvodite vi ništa

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 169271

Jasno ?
U ovoj državi neće uvodit nitko ništa ako se ja naljutim.

Inače sam pasivan

Onda znaš kakvi sam ako dignem pogled i kažem NE
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:02

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Ne uvodite vi ništa

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 169271

Jasno ?
U ovoj državi neće uvodit nitko ništa ako se ja naljutim.

Inače sam pasivan

Onda znaš kakvi sam ako dignem pogled i kažem NE
Ajmo

Čelom nazad i skačite tri puta

Hop hop hop
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:03

Ko mali zečići

Hop hop hop

Odjebite u troskoku
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:05

Ta je tema za mene završena

Zadužite se. Javni dug iznad 100%

Nema uvođena eura iduće četiri godine

RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:13

Kako vam ide proces uvođenja eura do kraja ovog mandata Andreja Plenkovoca koji je plaćenik Brisela ?

Jel vam dobro ?

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/u-cekaonici-za-euro-plenkovic-uvjeren-da-hrvatska-u-eurozonu-ulazi-do-kraja-mandata-ove-vlade-20200710

Kako ti kupus ?

Šta ti misliš tko sam ja a tko si ti ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:15

Ja sam general GF s pet zvjezdica

Pripadnik Aštar komande

Anđeoska hijerarhija

Eto predstavio sam ti se

A tko si ti ?

Masonskk plačenik koji meni oće uvodit euro a ja kažem NE

E vidiš pajdo

Moj tata ima veći kurac od tvog tate
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:19

RayMabus wrote:Ja sam general GF s pet zvjezdica

Pripadnik Aštar komande

Anđeoska hijerarhija

Eto predstavio sam ti se

A tko si ti ?

Masonskk plačenik koji meni oće uvodit euro a ja kažem NE

E vidiš pajdo

Moj tata ima veći kurac od tvog tate
Ajmo razlaz da vas više ne vidim

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 1.Revolveras
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:23

Kako si jadan.

Neš moć uvest euro a na idućim izborima nema korone plius ekonomska kriza

Štaš onda prodat Hrvatima ?

Jao jao

Ajd kupi prnje
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by RayMabus 28/8/2020, 19:25

RayMabus wrote:Kako si jadan.

Neš moć uvest euro a na idućim izborima nema korone plius ekonomska kriza

Štaš onda prodat Hrvatima ?

Jao jao

Ajd kupi prnje
To ti se desi kad meni izađeš na nišan


Pam pam

Pa pa idiote
RayMabus
RayMabus

Posts : 176915
2014-04-11


Back to top Go down

BDP pao 15% u 2. kvartalu - Page 4 Empty Re: BDP pao 15% u 2. kvartalu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum