ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by debotoijusto 27/8/2020, 18:53

SPLITSKI stožer od danas je zapovjedio zatvaranje svih teretana i fitness centara u Splitsko-dalmatinskoj županiji, u kojoj je danas prijavljeno 109 novozaraženih, a bez da su iznijeli podatke o tome u koliko se teretana pojavila zaraza i koliko se točno ljudi zarazilo u teretanama, dok su istovremeno crkve u kojima se okuplja daleko veći broj ljudi, naguranih jedan do drugog, (što smo imali prilike vidjeti), ostale otvorene. Umjesto toga, samo su proglasili teretane novim žarištem i zabranili rad svim teretanama, nevezano je li u njima itko uopće zaražen.

Vlasnica splitskog fitness studija Marijana Pašalić ljuta je zbog činjenice da je ona morala zatvoriti svoj studio, u kojem ima dvije dvorane, od kojih je u jednoj maksimalno troje ljudi, u drugoj sedmero.

Ona nam je potvrdila da je morala zatvoriti studio, iako joj nikako nisu jasni razlozi za takvu odluku.

"Iako sam veliki vjernik, jako me boli ta činjenica da su crkve, koje imaju veliki interes i veze s državom, otvorene, a mi moramo biti zatvoreni. Nama koji pružamo gospodarstvenu uslugu, punimo proračun i promoviramo zdravlje te moramo zavrnuti rukave kako bismo zaradili je zabranjen rad. Istovremeno, crkvama koje žive od milodara je dopušteno da budu otvorene. Uostalom, u crkve ide daleko zdravstveno ugroženija populacija nego u teretane. U crkvama se na ulazu krsti, daje hostija, krše se sva moguća pravila, no i dalje su otvorene. A kod nas će ljudi ostati bez posla, Crkva koja je najbogatija institucija u zemlji bi sad trebala stati na našu stranu. Oni bi se trebali zatvoriti jer ljudi mogu moliti i od doma, Crkva neće propasti, a mi koje su zatvorili ćemo propasti, obitelji će ostati bez prihoda, mi lagano umiremo ako ne radimo", rekla nam je Marijana Pašalić.



Vlasnici splitskih teretana i fitness studija ogorčeni su ovakvom mjerom koja im nije dala niti da se pripreme, već su od danas morali staviti ključ u bravu na dva tjedna, a boje se da bi se takva mjera mogla i produžiti. Ovakav potez lokalnog stožera nazvali su šerifovskim, pozivajući stožer da prije svega javno iznese koliko se ljudi i u kojim teretanama zarazilo, napominjući kako su inače u kolovozu teretane gotovo prazne pa im je nejasno da je upravo u njima došlo do zaraze.



Ivana Bilan, vlasnica manjeg fitness centra u Splitu, također je ogorčena ovom odlukom da se teretane zatvaraju, a istovremeno crkve ostaju otvorene.

"Nakon prvog lockdowna kad je došlo do zaraze u crkvama i kad su crkve ostale otvorene, a mi ne, mi smo se već tad pobunili. Mi jesmo katolička država, ali ako ćemo gledati na to tko pridonosi državi i u novcu i što se tiče zdravlja, onda smo to mi. Ova odluka da se crkve ostavi otvorene, a nas se zatvara je sramotna politička odluka", rekla je za Index Ivana Bilan.

Jučer je bila na kupanju s kćeri, kad joj je stigla vijest da ih zatvaraju.

"Ta mi je vijest stigla kao atomska bomba, inicijator sam fitness zajednice koja okuplja vlasnike svih centara u županiji, odmah su se svi javili, svi smo toliko šokirani ovim potezom. Pune 22 godine sam u ovom poslu i nisam čula ni za jedan fitness centar u županiji da je u njemu došlo do zaraze. Ova odluka je diskriminirajuća jer se nije donijela ni za jednu drugu struku, tako da je to presedan. Pitamo se kako si daju uopće za pravo zatvoriti ikakvu djelatnost bez ikakvog objašnjenja", istaknula je Ivana Bilan za Index.



Damir Lastre, direktor Fitness centra Joker, jednog od najvećih teretana u Splitu, šokiran je ovom odlukom lokalnog stožera kojeg proziva za neznanje o njihovom poslu, a dotakao se i crkvi koje su ostale otvorene.

"Očito ne vrijede ista pravila za sve. Ako pogledate trenutnu situaciju u fitness centrima gdje je smanjen broj korisnika, što gospoda koja su donijela odluku očito ne znaju, da su možda nekoga poslali na teren, tako bi utvrdili da se na 2000 kvadrata kreće maksimalno 30-ak osoba (konkretno kod nas u fitness centru Joker) gdje radim. Utvrdili bi da provodimo sve propisane mjere stožera i vidjeli da nema razloga za lockdown. Za crkve očito vrijede druga pravila jer na misi kao i u javnom prijevozu, ljudi su puno bliži jedni drugima i to u manjem prostoru te su u kontaktu s većim brojem ljudi i time je mogućnost prijenosa virusa daleko veća, no kako sam rekao, očito ne vrijede ista pravila za sve", rekao nam je.



"Kao direktor fitness centra nisam dobio nikakav službeni dopis od županije ili stožera da moram zatvoriti centar. Nama su ovime ugrožena građanska prava slobode i izbora. Što da se sad pravimo ludi pa ne zatvorimo, bismo li dobili kaznu? Način na koji je ova odluka donesena je neprimjeren, sve se odvilo u par sati, a šteta koju su nam uzrokovali će biti nemjerljiva narednih mjeseci, ljudi su prestravljeni. Pitali smo i stožer koje su brojke, koliko je zaraženih i u kojim teretanama. Prvi ću kao direktor reći dajte drugim ljudima slobodu da rade, ako je kod mene došlo do zaraze, a ne ovako sve zatvarati, a brojke nismo dobili", istaknuo je Lastre.



"Ne da smo u šoku, izbezumljeni smo, za vrijeme lockdowna smo probali preživjeti s online treninzima, no to nije novac s kojim netko može preživjeti. Ljudi su prestali trenirati, nemaju motivaciju, bojim se da sve ide u krivom smjeru, izgubit ćemo članove", strahuje Zrinka.

Lošim smatra i poruke stožera koje nisu usmjerene na zdravlje i kako ga poboljšati.

"Nismo čuli nijedan njihov konkretan zdravstveni savjet u ovoj pandemiji, niti jedan trenutak se nije posvetio zdravlju već samo kočenju, nosite maske, držite razmak, a ništa o tome kako ojačati imunitet. I sad su još donijeli odluku da ljudima koji žele ulagati u zdravlje, zatvore teretane", kazala je.

Navodi i kako je pitanje koliko će teretana sad uspjeti opstati, a koliko će ih se trajno zatvoriti i propasti jer ljudi moraju plaćati najam.

"Ako nemam za platiti najam, nitko me neće čekati, teretane će se trajno zatvoriti. Recimo, mi nismo klasična teretana već imamo tri dvorane, ljudi se ne miješaju, među svima je veliki razmak i sve smo napravili i bolje od preporuka i unatoč tome, jedno popodne nam je promijenilo cijelu budućnost", kazala nam je Zrinka.




"Kako da ljudi sad reguliraju plaće, što da kažu klijentima, kao da smo državna služba pa nikome ništa ako ne moraju 15 dana doći raditi. Malo tko ima svoj privatan prostor, većina teretana je u najmu, što bi sad trebali reći najmodavcima, neću vam plaćati 15 dana, što reći zaposlenicima, kako im isplatiti plaće. Ovo je odluka koja nema veze sa zdravim razumom", istaknuo je Lopac.

Čak i da su u stožeru pokazali statističke podatke da se radi o ugrozi, trebalo je, navodi, reagirati na određene objekte koji su imali zarazu, a ne da se svima zabrani rad.

"Ovdje se radi o novom lockdownu. Ako je to ujedno i odluka Nacionalnog stožera, ostaje pitanje tko će namiriti štetu vlasnicima i pod time mislim na ukupnu štetu, ne samo mjere za plaće. Moj hladni pogon mjesečno košta milijun kuna. Tko će mi to dati dok centri ne rade, niti jedna banka, niti društvo koje pruža zakup neće imati tolerancije, normalno, tražit će da im platimo, a od čega, ako nam zabrane rad", rekao je Lopac navodeći kako stožeri donose odluke koje nemaju ni glavu ni rep i koje su potpuno nebulozne.



https://www.index.hr/vijesti/clanak/splitskim-teretanama-zabranjen-rad-a-crkvi-nije-oni-su-bogati-a-mi-cemo-propasti/2208159.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by epikur37 27/8/2020, 18:54

vježbanje duha je važnije od vježbanja tijela....

idi u miru deboto i zatvori ovu temu
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by RayMabus 27/8/2020, 18:55

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Shutterstock_498320908
RayMabus
RayMabus

Posts : 175448
2014-04-11


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by debotoijusto 27/8/2020, 18:56

glasaci sitnog zuba " za nase " se budu naljutili i glasace za keruma :D
kilo mozga ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 19:03

epikur37 wrote:vježbanje duha je važnije od vježbanja tijela....

idi u miru deboto i zatvori ovu temu
vjeronauk čini čuda. vidimo po debi i marcu.
a i po tebi.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 19:04

btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by RayMabus 27/8/2020, 19:06

I Danska nam lupila zabranu

https://m.vecernji.hr/vijesti/jucer-je-zabiljezen-rekord-u-broju-zarazenih-na-snazi-nove-mjere-za-splitsko-podrucje-1426865
RayMabus
RayMabus

Posts : 175448
2014-04-11


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by debotoijusto 27/8/2020, 19:12

veber wrote:btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

prodajes li ulje ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 19:15

debotoijusto wrote:
veber wrote:btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

prodajes li ulje ?
prodajem znanje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by debotoijusto 27/8/2020, 19:20

veber wrote:
debotoijusto wrote:
veber wrote:btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

prodajes li ulje ?
prodajem znanje.

sretno ti s tim poslom
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 19:28

debotoijusto wrote:
veber wrote:
debotoijusto wrote:
veber wrote:btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

prodajes li ulje ?
prodajem znanje.

sretno ti s tim poslom
kaj tebe muči?

bio si aktivni korisnik teretane i sada su ti zabranili?

možeš doma uvijek vježbati.

možeš sjest na bicikl pa napraviti 50ak km dnevno.

možeš zaplivati 5km

isto tako možeš trčati 5-6-7 km.

u čemu je problem?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by debotoijusto 27/8/2020, 20:03

veber wrote:
debotoijusto wrote:
veber wrote:
debotoijusto wrote:
veber wrote:btw personalizirane maske printam u 3D tehnici

cijena po dogovoru.

prodajes li ulje ?
prodajem znanje.

sretno ti s tim poslom
kaj tebe muči?

bio si aktivni korisnik teretane i sada su ti zabranili?

možeš doma uvijek vježbati.

možeš sjest na bicikl pa napraviti 50ak km dnevno.

možeš zaplivati 5km

isto tako možeš trčati 5-6-7 km.

u čemu je problem?

mogu ali necu , o ekonomiji ja pricam , prodaj mi to znanje sto da trcim nisam zec
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 20:21

debotoijusto wrote:
veber wrote:
debotoijusto wrote:
veber wrote:
debotoijusto wrote:

prodajes li ulje ?
prodajem znanje.

sretno ti s tim poslom
kaj tebe muči?

bio si aktivni korisnik teretane i sada su ti zabranili?

možeš doma uvijek vježbati.

možeš sjest na bicikl pa napraviti 50ak km dnevno.

možeš zaplivati 5km

isto tako možeš trčati 5-6-7 km.

u čemu je problem?

mogu ali necu , o ekonomiji ja pricam , prodaj mi to znanje sto da trcim nisam zec
glup si. nema razlike između tebe i longija. sore, ere i svih obojenih.
upisi su ti kao i od crvenog ili marca, pižona, one mortalke.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 20:24

a, znanje stječeš vremenom.

ti kao i 99,5% populacije ne koristite bazu podataka.

onda cvilite da vam je teško, pa tito, pa partija pa kapitalizam pa bill gate pa okinawa pa sibir.

tko vas jebe u vaš lijenosti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by crvenkasti 27/8/2020, 20:45

veber wrote:
upisi su ti kao i od crvenog ili marca

Zar moji nisu gluplji od njegovih? Stvarno se trudim.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 20:58

crvenkasti wrote:
veber wrote:
upisi su ti kao i od crvenog ili marca

Zar moji nisu gluplji od njegovih? Stvarno se trudim.
meni je tako draga tvoja isfrustriranost.
jad.
čemer.
još kada staviš fotke klasične šiptarske slastičarnice u priobalju, znam da se grizeš za jaja.

a, još te stari cinker odpeljao u srbiju.
pa ti vikali; nenade ustašo.

i tu kreće razlika zašto stanojko može prespavati kod mene, a ti si i dalje pun žuči i kompleksa.

i da žena ti je debela.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by crvenkasti 27/8/2020, 21:01

veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
upisi su ti kao i od crvenog ili marca

Zar moji nisu gluplji od njegovih? Stvarno se trudim.
meni je tako draga tvoja isfrustriranost.
jad.
čemer.
još kada staviš fotke klasične šiptarske slastičarnice u priobalju, znam da se grizeš za jaja.

a, još te stari cinker odpeljao u srbiju.
pa ti vikali; nenade ustašo.

i tu kreće razlika zašto stanojko može prespavati kod mene, a ti si i dalje pun žuči i kompleksa.

i da žena ti je debela.

Zašto su ti drage tuđe muke?
Završit ćeš u paklu.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 21:05

crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
upisi su ti kao i od crvenog ili marca

Zar moji nisu gluplji od njegovih? Stvarno se trudim.
meni je tako draga tvoja isfrustriranost.
jad.
čemer.
još kada staviš fotke klasične šiptarske slastičarnice u priobalju, znam da se grizeš za jaja.

a, još te stari cinker odpeljao u srbiju.
pa ti vikali; nenade ustašo.

i tu kreće razlika zašto stanojko može prespavati kod mene, a ti si i dalje pun žuči i kompleksa.

i da žena ti je debela.

Zašto su ti drage tuđe muke?
Zavešit ćeš u paklu.
zakaj ne dođeš na istočnu stranu velesajma. parking.

dođeš i malo se pofajtamo. ako me razbiješ nitko te neće dirat.

dođi, kaj se bojiš?

ako te izubijam moći ćeš tipkat o ustaško-nemačkoj zaveri kod svsko nasipi.

ne boj se.

krist je s tobom

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by crvenkasti 27/8/2020, 21:12

veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
upisi su ti kao i od crvenog ili marca

Zar moji nisu gluplji od njegovih? Stvarno se trudim.
meni je tako draga tvoja isfrustriranost.
jad.
čemer.
još kada staviš fotke klasične šiptarske slastičarnice u priobalju, znam da se grizeš za jaja.

a, još te stari cinker odpeljao u srbiju.
pa ti vikali; nenade ustašo.

i tu kreće razlika zašto stanojko može prespavati kod mene, a ti si i dalje pun žuči i kompleksa.

i da žena ti je debela.

Zašto su ti drage tuđe muke?
Zavešit ćeš u paklu.
zakaj ne dođeš na istočnu stranu velesajma. parking.

dođeš i malo se pofajtamo. ako me razbiješ nitko te neće dirat.

dođi, kaj se bojiš?

ako te izubijam moći ćeš tipkat o ustaško-nemačkoj zaveri kod svsko nasipi.

ne boj se.

krist je s tobom

Kad bih se tukao sa svim idiotima koje susrećem, ne bih imao vremena ni za što drugo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28715
2014-04-17


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by veber 27/8/2020, 21:26

nije svaki idot, idiot.

nudio si tamo nekih deset soma ojra.

stavi. na sebe.

ja ne posjedujem nikaj. moja će bivša rado sufinancirat.

malo se pofajtamo. to ti dođe ko jutarnja joga.

tjelovježba.

s precoma se povežeš u hristos aleluja hareramakrišna, mir s tobom.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene Empty Re: Vlasnici teretana: Mi moramo puniti proračun, a crkve koje od toga žive su otvorene

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum