ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A sad slijede ovrhe

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

A sad slijede ovrhe Empty A sad slijede ovrhe

Post by RayMabus 18/8/2020, 17:47

300 tisuća blokiranih

https://m.vecernji.hr/biznis/ceka-nas-teska-ekonomska-jesen-tek-za-dvije-godine-bit-ce-nam-kao-prije-koronavirusa-1424678

RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by RayMabus 18/8/2020, 17:53

Kad ih u jednoj Hrvatskoj koja ima 4 miljona stanovnika ima 300 tisuća onda moš mislit koliko ih ima na cijeloj planeti.

Puno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by mentalitet 18/8/2020, 19:02

Eto josh jedan dokaz primitivnog balkanskog mentaliteta kod hrvata,shto je najgore to je uochljivo i kod onih koji su obrazovaniji od stoke sitnog zuba.Logichno bi bilo i pozeljno da se o ovome problemu pishe i pricha na sva usta od TV ,,do novina,,raznih portala ali..avaj..kako ide ona svi internetski "pametnjakovici i junaci" nikom ponikoshe..Nitko da se zakachi na ovu temu.Vjerojatno zato shto je najmanje 60% ovog forumskog puchanstva u zoni ovrhe.
Ali jebiga vazniji je problem pisati o Srbiji kako propada ..pa ispada po meni da su ti koji pishu o srpskim problemima veci Srbi od onih iz Srbije shto opet implicira onu teoriju da su ti ustvari nastali od srba...jebaaji ga krv nije vooda....Ajmo razni doktori,ekonomisti i domoljubi da vas chujem ..Ja sam vec prije mjesec dana natuknuo tu temu ali svi su se pravili blesavi pa to zaobilazi..Bravo RayMabus za temu..samo vec vidim zaspamat ce ti je i pretvoriti u zajebanciju jer nemaju snage da se suoche sa stvarnoshcu..Daklem nakon NG dolazim da kupujem jeftino od hrvata..tko ih jebe..kad su im shupci veci od usta pa se nadizalo kredita pa zalozilo i ono malo imovine i djedovine shto su imali..gamad zinula ..a ne znaju da je ovo kapitalizam i da nema vishe takozvanog domovinskog rata u kome se moglo otimati tudje ,Uvijek ponavljam iako nisam neki vjernik..Nije Bog komunalno da naplacuje mjesechno..ali kad dodje na naplatu e onda je to kako jedan forumash voli da koristi srpske gluposti iz raznih tabloida ...Krv se ledi u zilama....smijao bih se ali ali sebi kazem daj jebote koji ti je kurac pa ovo nije smijeshno.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5041
2020-07-05


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 21:10

Jednom sam išla gledat nekretninu koja je bila u portfoliu banke, ljudi prestali plaćati rate. Došla na ogled, kad tamo muž i žena rade ručak, nije bilo ni podne. Sjećam se misli koja mi je tad prošla glavom, kako je moguće da su tako opušteni, ja bi bila vani od zore do mraka i radila bi tri posla da sam u takvoj situaciji. 

Što dogovoriš mora se platit, to još nije zaživilo u ovom mentalitetu. 

Još je svježe u sjećanju da velike firme poput Agrokora su plaćale kad su htjele, pa valjda i ljude na neki način ne smeta ta valuta plaćanja i plaćaju na vrijeme samo ono što se može isključiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by veber 18/8/2020, 21:39

to ti je posljedica juge i inflacije. popapala inflacija glavnicu i kamate.
dobrim dijelom ljudima to ostalo u kolektivnom sjećanju pa misle bude inflacija pojela. bude negdje na pol puta, ali za nekretninu to je 15ak godina.
općenito ne postoji finacijska kultura.

primjer;
živim i radio sam u njemačkoj. trenutno na socijalnoj pomoći od njemačke :D
ali u mojoj firmi ekipa iz istočnog bloka prvo kaj je napravila kupila bmw-e jer svi imamo popust u bmw-u 30%.
većinom mladi dečki koji su uzeli petice, čak i sedmice. ima kao početnik plaću ovisno o struci od 1500-1800€ i za novu peticu rata mu je 700-800€ s popustom. pa 300€ osiguranje kao mladi vozač.
naravno da jede u aldiju.
ja sam uzeo od firme za 4 gajbe piva amortiziranu astru. naravno carina nije priznala pivo kao platežno sredstvo pa me rebnuli onako fajn.
a, tu sam vozio kao službenu dok ju nisam preuzeo.

ljudi se precjene pa kasnije cvile.
kao i udruga franak i slične pizdarije.

ja imam tu u hr neki mali kredit koji sam uzeo u kunama i vraćam u kunama. svakih 6 mj korekcija kamate +/- 50kn po anuitetu.

ako uđemo u euro zonu bit će preveden u eure i opet sve super.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:13

Nevjerovatno je koliko ljudi je nerealno kod nas što se tiče financijskog zdravlja.
Stvarno nije baš pametno uzet kredit za skijanje i nosit sarme u gepeku. A s druge strane, razumijem sve jer sam i sama kemijala i pretakala iz šupljeg u prazno i znam sve moguće cake  :D meni se ne mogu prodavati muda pod bubrege. Razumijem i ljude, život brzo prolazi i sve si uskraćivat, to nije neka radost. Pa ipak, realnost je kruta - treba sve vratit i platit, dug ne nestaje sam od sebe.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:15

Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by darth_vader 18/8/2020, 22:23

Kako ono? Bez kredita nema ekonomskog rasta, al' tko ga jebe, svakih desetak godina napraviti reset umjetno izazvanom krizicom i ide laganini rezanje glava naivnima i lakovjernima... sljedeći put kad vidite reklamu na tv-u za nenamjenski krediti, najbolje je propucati televizor odmah...najjeftinije dođe, a uz malo sreće dobije se i kaznena prijava pa se ide na besplatan smještaj i topli obrok...tzv. novo normalno...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:29

jasambrend wrote:Kako ono? Bez kredita nema ekonomskog rasta, al' tko ga jebe, svakih desetak godina napraviti reset umjetno izazvanom krizicom i ide laganini rezanje glava naivnima i lakovjernima... sljedeći put kad vidite reklamu na tv-u za nenamjenski krediti, najbolje je propucati televizor odmah...najjeftinije dođe, a uz malo sreće dobije se i kaznena prijava pa se ide na besplatan smještaj i topli obrok...tzv. novo normalno...


:D :D :D

Kad smo se navukli, džankiji..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by crvenkasti 18/8/2020, 22:32

venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...

Nije to ništa. 
Jednom je doplovio jahtom do rta Kamenjak na kranjem jugu Istre i tamo se kupao na pješčanoj plaži.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by epikur37 18/8/2020, 22:34

crvenkasti wrote:
venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...

Nije to ništa. 
Jednom je doplovio jahtom da rta Kamenjak na kranjem jugu Istre i tamo se kupao na pješčanoj plaži.

:)

i s 5 ljepotica se prskao morem
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by darth_vader 18/8/2020, 22:38

venus wrote:
jasambrend wrote:Kako ono? Bez kredita nema ekonomskog rasta, al' tko ga jebe, svakih desetak godina napraviti reset umjetno izazvanom krizicom i ide laganini rezanje glava naivnima i lakovjernima... sljedeći put kad vidite reklamu na tv-u za nenamjenski krediti, najbolje je propucati televizor odmah...najjeftinije dođe, a uz malo sreće dobije se i kaznena prijava pa se ide na besplatan smještaj i topli obrok...tzv. novo normalno...


:D :D :D

Kad smo se navukli, džankiji..

90% ljudi (među kojima sam i sam) si ne mogu racionalno objasniti zalijetanje u isti...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Maggie19 18/8/2020, 22:42

epikur37 wrote:
crvenkasti wrote:
venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...

Nije to ništa. 
Jednom je doplovio jahtom da rta Kamenjak na kranjem jugu Istre i tamo se kupao na pješčanoj plaži.

:)

i s 5 ljepotica se prskao morem
Sto mi vebera zezate..svi se znamo malo.zaigrat ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by epikur37 18/8/2020, 22:50

Maggie19 wrote:
epikur37 wrote:
crvenkasti wrote:
venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...

Nije to ništa. 
Jednom je doplovio jahtom da rta Kamenjak na kranjem jugu Istre i tamo se kupao na pješčanoj plaži.

:)

i s 5 ljepotica se prskao morem
Sto mi vebera zezate..svi se znamo malo.zaigrat ;-D

a moram malo :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:51

jasambrend wrote:
venus wrote:
jasambrend wrote:Kako ono? Bez kredita nema ekonomskog rasta, al' tko ga jebe, svakih desetak godina napraviti reset umjetno izazvanom krizicom i ide laganini rezanje glava naivnima i lakovjernima... sljedeći put kad vidite reklamu na tv-u za nenamjenski krediti, najbolje je propucati televizor odmah...najjeftinije dođe, a uz malo sreće dobije se i kaznena prijava pa se ide na besplatan smještaj i topli obrok...tzv. novo normalno...


:D :D :D

Kad smo se navukli, džankiji..

90% ljudi (među kojima sam i sam) si ne mogu racionalno objasniti zalijetanje u isti...

Ah, kakvo čudo kad udice posvuda oko nas vise i nameću se standardi života.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:54

Krediti su oke,a banke su gud gajsi..drugi je par rukava sto telead neuka ne zna citati klauzule pisane sitnim slovima,a niti najmiti lojera da im to protumaci...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:55

Pozdrav Venusici i Longiju.. :wine :wine :wine
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by veber 18/8/2020, 22:56

venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...
pa ako sam ju "kupio" nakon što je amortizirana.
amortizacijska stopa u njemačkoj je 20% godišnje za vozila. još je bila godinu dana regana u njemačkoj, pa onda izračunaj koliko je stara. u vlasništvu mog oca je 1,5 godinu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 22:58

epikur37 wrote:
crvenkasti wrote:
venus wrote:Čuj njega kupio astru za 4 gajbe pive bez računa  :^0 jel se astra micala...

Nije to ništa. 
Jednom je doplovio jahtom da rta Kamenjak na kranjem jugu Istre i tamo se kupao na pješčanoj plaži.

:)

i s 5 ljepotica se prskao morem

Nemoj bit ljubomoran, E.
Evo slika, evo dokaz:

A sad slijede ovrhe U3cyaobnjtant9x2ilww
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Guest 18/8/2020, 23:00

Legendovich wrote:Krediti su oke,a banke su gud gajsi..drugi je par rukava sto telead neuka ne zna citati klauzule pisane sitnim slovima,a niti najmiti lojera da im to protumaci...

Eto tebe, jesi bijo u domaji ili na Karibima? 

Kredit treba dobro proučit prije potpisa.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

A sad slijede ovrhe Empty Re: A sad slijede ovrhe

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum