ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:02

mobiu$ wrote:

Lekcija br. 1. kad sletiš: Amerika u stvarnosti i Amerika u filmovima, serijama, crtićima itd. su dvije drastično različite zemlje.

U Americi djelatno vojno osoblje je depolitizirano, uplitanje u politiku časnika u aktivnoj službi je nezamislivo i glavni je dril je da se slijedi ustav.

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:02

Depolitizacija vojske je osnova demokracije, inače dobiješ što Rusi zovu "bonapartizam", iltiga pretorijance.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:04

Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:
aben wrote:
nis jo zvo nikoga na kafu, jo nika ne bi ratovo da bi stvori državu u koj će se nakotiti ološ ki će pod okriljen demokratskoga procesa docirati ljudima kako će proslaviti pobjedu nad barbarima

Nema krinke.

Imate uvijek priliku, osnujte stranku, dobijte izbore, pa što se mene tiče proslavite VRO Oluju kako god mislite da je prikladno, i bez mojeg dociranja. Možda neću poštovati vas kao ljude, ali ću uvijek poštovati institucije koje predstavljate.

U međuvremenu, ovu državu će voditi demokratski izabrana vlast jebemu.

Oni bi radije da preuzmu HDZ

Dabome da bi.

Ne mislim na kolege forumaše nužno, pravašija ne može osvojiti izbore ni u kućnom savjetu bez HDZ-a. Nego predlažem onako - reda radi. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:10

Hektorović wrote:Depolitizacija vojske je osnova demokracije, inače dobiješ što Rusi zovu "bonapartizam", iltiga pretorijance.

Sadašnja vojska je u potpunosti depolitizirana, vidim da i udruge branitelja su napravile značajan iskorak po tom pitanju, barem što se tiče javnih istupa.

Ali imam ovakve razgovore često s predstavnicima braniteljskih udruga ili pojedincima braniteljima. 99,99% su sjajni, sjajni ljudi kojima treba pokazati poštovanje koje su zaslužili, a oni brzo shvate ovo o čemu pišeš. Uostalom oni najčešće imaju dnevne probleme, politiku ostavljaju političarima, ali imaju svoj stav, bez ceremonijalnih uvoda.

Biti će da su si danas kolege dale malo oduška. :) pa ajde, neka i jesu, ipak je njihov blagdan!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:11

mobiu$ wrote:
Hektorović wrote:

Oni bi radije da preuzmu HDZ

Dabome da bi.

Ne mislim na kolege forumaše nužno, pravašija ne može osvojiti izbore ni u kućnom savjetu bez HDZ-a. Nego predlažem onako - reda radi. :)

Pa kažem to bi bila neka Vučićevska Hrvatska... ono zamisli...

Škoro kao vožd

Škorina sestra sigurno ministrica finacija

Bujanec za ministra informiranja 

Haso mislim da nebi stao na kulturi nego bi uzeo vanjske poslove
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:13

mobiu$ wrote:
Hektorović wrote:Depolitizacija vojske je osnova demokracije, inače dobiješ što Rusi zovu "bonapartizam", iltiga pretorijance.

Sadašnja vojska je u potpunosti depolitizirana

Zato je i ova kohabitacija dobra stvar, ipak se mora postizati koncenzus oko imenovanja

Iako ima tu svakakvih likova i korupcije u zapovijednom lancu. No ima toga i u USA.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by RayMabus Wed 5 Aug - 23:16

Hektorović wrote:
mobiu$ wrote:
Hektorović wrote:

Oni bi radije da preuzmu HDZ

Dabome da bi.

Ne mislim na kolege forumaše nužno, pravašija ne može osvojiti izbore ni u kućnom savjetu bez HDZ-a. Nego predlažem onako - reda radi. :)

Pa kažem to bi bila neka Vučićevska Hrvatska... ono zamisli...

Škoro kao vožd

Škorina sestra sigurno ministrica finacija

Bujanec za ministra informiranja 

Haso mislim da nebi stao na kulturi nego bi uzeo vanjske poslove
Pa bit će to za četiri godine kad se SDP ponovo digne....a možda bude i velika kolekcija HDZ/SDP.

https://m.vecernji.hr/vijesti/stara-ljevica-u-cijeloj-europi-ustupa-mjesto-novoj-i-zelenoj-sad-se-to-dogada-i-u-hrvatskoj-1421676

SDP gubi biračku bazu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176436
2014-04-11


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:16

aben wrote:

hdz je doista stranka 19. vika

Ovo nije bilo namjenjeno kao kompliment, ali ja ću ga ipak uzeti kao kompliment.

To je bilo puno razumnije, civiliziranije i prirodnije stoljeće. 21. stoljeće smrdi, a internet je samo sredstvo kojim se danas voze fake news, lažne vrijednosti i idoli.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by aben Wed 5 Aug - 23:18

mobiu$ wrote:
aben wrote:

gazite referendume, hvalite peđu grbina kad gazi preferencijalne, kradete leva leva;

sve kad bi jo i cijeni volju građana, nika ne bi mogo reći da se ne smatrate da ste iznad volje građana, jer bi lago.

Ovo će nas daleko odvući. Nismo “gazili referendume”, potpisi stoje još uvijek na uvid inicijatorima referenduma. Tamo smo našli bebe, mrtve, prekopirane čitave listove sa prethodne inicijative za ustavnu definiciju braka, i vjerojatno još neke stvari koje ministarstvo nije provjeravalo. Nije se puno krivotvorilo, ali se krivotvorilo taman da se prođe.

Peđu još nismo pohvalili, osim možda na glazbenom repertoaru kad se natoči.

Da, krademo. Da, krali bi i vi, i to itekako. Uostalom “stvorili ste državu, a o Franji otom-potom”. Tko je to u stanju izfantazirati, tome je ukrasti ništa.

Usprkos svemu tome, i još mnogim drugim stvarima, građani su nam dali ogromno povjerenje. Možeš misliti kakva je tek konkurencija.
gljedoj, od nos dvo ti si ot ki drži do volje građana. jo bi stavi da se referendum more provesti sa 800 000 potpisov, plus da svaki potpisnik do 1000 kun.
ali un komu je volja građanov na jeziku koliko je tebi bila na ovoj temi ne bi tribo govoriti o nekon neuspjelon referendumu, nego o apsolutnoj nužnosti snižavanja praga.

recimo, jo bi ti sa predloži da mi repliciroš ovako:
"mi u zloči...hdz-u, apsolutno podržavamo volju građanov. čin građani na referendumu odluču da se referendunski kriterij premini, održat ćemo referendum o mijenjanju kriterija održavanja referenduma"


šeks je pofoli peđu u hodniku.


drogo mi je da priznoješ da ste lupeži. bar si jedun korok ispri epikura. un je totalno intelektualno nepošten, ti samo djelomično.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:20

RayMabus wrote:
Pa bit će to za četiri godine kad se SDP ponovo digne....a možda bude i velika kolekcija HDZ/SDP.

https://m.vecernji.hr/vijesti/stara-ljevica-u-cijeloj-europi-ustupa-mjesto-novoj-i-zelenoj-sad-se-to-dogada-i-u-hrvatskoj-1421676

SDP gubi biračku bazu.

Nećemo u koaliciju s DP, iako načelno nismo protiv koaliranja s strankama desnice.

Nismo ušli u veliku koaliciju pod pandemijom i ekonomskom kontrakcijom kakvu statistika ne bilježi te razornom potresu koji je pogodio najveći i najvažniji grad u Hrvatskoj. Ako nismo sada, ne vjerujem da ikad i hoćemo, barem ne za mojeg života.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by aben Wed 5 Aug - 23:23

mobiu$ wrote:
aben wrote:

hdz je doista stranka 19. vika

Ovo nije bilo namjenjeno kao kompliment, ali ja ću ga ipak uzeti kao kompliment.

To je bilo puno razumnije, civiliziranije i prirodnije stoljeće. 21. stoljeće smrdi, a internet je samo sredstvo kojim se danas voze fake news, lažne vrijednosti i idoli.


smeto iternet, a?

provojte zaštititi građane od interneta porezon i sadržajnin regulacijami. tako morete govoriti građanima da se merika razlikuje od one u filmovima

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by RayMabus Wed 5 Aug - 23:28

mobiu$ wrote:
RayMabus wrote:
Pa bit će to za četiri godine kad se SDP ponovo digne....a možda bude i velika kolekcija HDZ/SDP.

https://m.vecernji.hr/vijesti/stara-ljevica-u-cijeloj-europi-ustupa-mjesto-novoj-i-zelenoj-sad-se-to-dogada-i-u-hrvatskoj-1421676

SDP gubi biračku bazu.

Nećemo u koaliciju s DP, iako načelno nismo protiv koaliranja s strankama desnice.

Nismo ušli u veliku koaliciju pod pandemijom i ekonomskom kontrakcijom kakvu statistika ne bilježi te razornom potresu koji je pogodio najveći i najvažniji grad u Hrvatskoj. Ako nismo sada, ne vjerujem da ikad i hoćemo, barem ne za mojeg života.
A onda teško da ćete s Plenkovicem po još jedan mandat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176436
2014-04-11


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:35

aben wrote:
mobiu$ wrote:
aben wrote:

gazite referendume, hvalite peđu grbina kad gazi preferencijalne, kradete leva leva;

sve kad bi jo i cijeni volju građana, nika ne bi mogo reći da se ne smatrate da ste iznad volje građana, jer bi lago.

Ovo će nas daleko odvući. Nismo “gazili referendume”, potpisi stoje još uvijek na uvid inicijatorima referenduma. Tamo smo našli bebe, mrtve, prekopirane čitave listove sa prethodne inicijative za ustavnu definiciju braka, i vjerojatno još neke stvari koje ministarstvo nije provjeravalo. Nije se puno krivotvorilo, ali se krivotvorilo taman da se prođe.

Peđu još nismo pohvalili, osim možda na glazbenom repertoaru kad se natoči.

Da, krademo. Da, krali bi i vi, i to itekako. Uostalom “stvorili ste državu, a o Franji otom-potom”. Tko je to u stanju izfantazirati, tome je ukrasti ništa.

Usprkos svemu tome, i još mnogim drugim stvarima, građani su nam dali ogromno povjerenje. Možeš misliti kakva je tek konkurencija.
gljedoj, od nos dvo ti si ot ki drži do volje građana. jo bi stavi da se referendum more provesti sa 800 000 potpisov, plus da svaki potpisnik do 1000 kun.
ali un komu je volja građanov na jeziku koliko je tebi bila na ovoj temi ne bi tribo govoriti o nekon neuspjelon referendumu, nego o apsolutnoj nužnosti snižavanja praga.

recimo, jo bi ti sa predloži da mi repliciroš ovako:
"mi u zloči...hdz-u, apsolutno podržavamo volju građanov. čin građani na referendumu odluču da se referendunski kriterij premini, održat ćemo referendum o mijenjanju kriterija održavanja referenduma"


šeks je pofoli peđu u hodniku.


drogo mi je da priznoješ da ste lupeži. bar si jedun korok ispri epikura. un je totalno intelektualno nepošten, ti samo djelomično.

Znači predlažeš nekakav metareferendum? Referendum o referendumu? :)

Znaš li da u lokalnim jedinicama mora izaći >50% birača da bi referendum bio validan? Tako je nekad bilo i za nacionalne referendume (npr. o suverenoj Hrvatskoj 1991).

2010. to je izmijenjeno iz straha da birači se neće odazvati u dovoljnom broju da uđemo u EU. Njima je bio pun kufer približavanja EU, a mi smo zbilja lovili zadnju šipku na zadnjoj kompoziciji vlaka. Dogovor je bio da se, po održanom referendumu početkom 2012, zapravo stvari vrate na prvotno stanje, jer je sada moguće da ulica vodi referendumima državu.

Nije se desilo, a sad eto i tebe sa novim, originalnim prijedlogom.

Epija znam već 15-ak godina. Epi želi samo jednu stvar, i baš kao i većina našeg naroda u BiH, očajan je, isprobava sve moguće modele, saveznike i rješenja. To ga ne čini intelektualno nepoštenim.

Svi kradu aben, ovdje i vani, vjeruj mi, naputovao sam se. Mi smo samo dulje u poziciji vlasti od drugih, deplasirano je vrijeđati vašu inteligenciju tvrdnjama kako hadezeovci ne kradu. Kradu, kao i svi ostali.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:37

aben wrote:
mobiu$ wrote:
aben wrote:

hdz je doista stranka 19. vika

Ovo nije bilo namjenjeno kao kompliment, ali ja ću ga ipak uzeti kao kompliment.

To je bilo puno razumnije, civiliziranije i prirodnije stoljeće. 21. stoljeće smrdi, a internet je samo sredstvo kojim se danas voze fake news, lažne vrijednosti i idoli.


smeto iternet, a?

provojte zaštititi građane od interneta porezon i sadržajnin regulacijami. tako morete govoriti građanima da se merika razlikuje od one u filmovima

Nisi me razumio, dočekaš na vile svaki moj komentar. Mislim da sam bio jasan, iako off-topic.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:38

RayMabus wrote:Pa bit će to za četiri godine kad se SDP ponovo digne....a možda bude i velika kolekcija HDZ/SDP.

https://m.vecernji.hr/vijesti/stara-ljevica-u-cijeloj-europi-ustupa-mjesto-novoj-i-zelenoj-sad-se-to-dogada-i-u-hrvatskoj-1421676

SDP gubi biračku bazu.

SDP je svršena priča... Ostaju, ali nikad više duopol.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Hektorović Wed 5 Aug - 23:41

HDZ postaje nešto kao LDP u posljeratnom Japanu, vladajuća mainstream politička konstantna u demokratičnom društvu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by RayMabus Wed 5 Aug - 23:42

Hektorović wrote:
RayMabus wrote:Pa bit će to za četiri godine kad se SDP ponovo digne....a možda bude i velika kolekcija HDZ/SDP.

https://m.vecernji.hr/vijesti/stara-ljevica-u-cijeloj-europi-ustupa-mjesto-novoj-i-zelenoj-sad-se-to-dogada-i-u-hrvatskoj-1421676

SDP gubi biračku bazu.

SDP je svršena priča... Ostaju, ali nikad više duopol.
Nije. Dugo nisu na vlasti pa će vjerojatno biti za veliku kolaiciju jer to je ono kad već padamo onda bolje bit satelit Plenkovicu da ne dođe DP na vlast.

Izborna matematika. Njima je vlast na idućim izborima potrebna da napune kesu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176436
2014-04-11


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by RayMabus Wed 5 Aug - 23:43

Hektorović wrote:HDZ postaje nešto kao LDP u posljeratnom Japanu, vladajuća mainstream politička konstantna u demokratičnom društvu.
Ni blizu.

Dobili su ove izbore jer su ih održali u špici sezone , za vrijeme korone i jer je Bero bija totalno loš glavni oporbeni kandidat i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176436
2014-04-11


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:44

RayMabus wrote:
A onda teško da ćete s Plenkovicem po još jedan mandat.

Moguće.

Ali mislim da se centar konačno otvara prema HDZ-u, i da smo uspješno migrirali bez gubitka birača. Isto tako, vjerujem da će desnica naučiti iz svojih grešaka na ovim izborima, i na nekim slijedećima pokazati da mogu biti lojalan i kvalitetan partner. Za početak, HDZ ne voli ultimatume.

I na centru, pa i lijevom centru, te regionalnim strankama ima dovoljno potencijala mimo SDP-a koji izgleda ide prema političkoj opskurnosti, i ovih luđaka iz Možemo! s kojima se vidimo u kohabitaciji, a i postizbornoj koaliciji. Možda za 4 godine, a možda i prije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:44

RayMabus wrote:Desnica nezadovoljna jer nije uspila skupit niti jedan politički poen oko ovog prepucavanja oko Oluje pa onda oni neće na službenu proslavu u režiji Plenkovica i Milanovica nego će odvojeno šta dalje od njih dvojice.

A nije lako jebiga kad se Zoki ponaša razumno u govorima  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Guest Wed 5 Aug - 23:46

Hektorović wrote:Depolitizacija vojske je osnova demokracije, inače dobiješ što Rusi zovu "bonapartizam", iltiga pretorijance.

S obzirom na trenutnog ministra obrane mislim da će na neko vrijeme jedini vid modernizacije biti što će opiturati štokove u vojarnama tu i tamo.  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin - Page 5 Empty Re: Domovinski pokret : Ustaše nisu a četnici jesu dobrodošli u Knin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum