ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by epikur37 2/8/2020, 17:48

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran
Dan nakon što je Stranka demokratske akcije (SDA) čiji je i Džaferović član osudila najavu dodjele odličja Jeliću, predsjedatelj Predsjedništva BiH je u posebnoj izjavi upozorio kako bi predsjednik Milanović morao ozbiljno razmotriti sve moguće implikacije tog čina
02. KOLOVOZA 2020. U 14:34 48 KOMENTARA 2763 PRIKAZA

Upravo se čita...
Zagreb: Konferencija Stožera civilne zaštite RH
6
COVID-19
Stožer: U Hrvatskoj zabilježeno 36 novih slučajeva, preminule četiri osobe

ŽIČARA SE ZAVRŠAVA
Prve vožnje u listopadu: Vožnju u gondoli platit ćete 50-ak kuna

EKSKLUZIVNI INTERVJU SA SIMONOM
'Bila sam u paklu droge i prostitucije i vjera me spasila, a nakon jedne molitve zarastao mi je carski rez'
75035 prikaza
19.05.2015., Zagreb - Novozagrebacko naselje Travno nastalo je sedamdesetih godina. Travno pripada cetvrti Novi Zagreb Istok te u njemu zivi oko 15.000 stanovnika. U Travnom se nalazi i najveca zgrada u Hrvatskoj popularno nazvana Mamutica. Photo: Zeljko
KVAR NA KABLU
Još je samo ovo falilo: Veliki dio Novog Zagreba ostao je bez struje
10064 prikaza

ILUZIJA
Test za zaljubljene: Ono što prvo vidite na fotografiji, otkriva kakvi ste u ljubavnim odnosima
29168 prikaza

VELIKA OBITELJ IZ ČEPINA
Eva i njenih 99 potomaka: 'Ona je htjela da svi dođemo na njen 90. rođendan - i većina nas je!'

NIŠTA NEĆE BITI KAO SADA
Nova slika Crkve u Hrvata: Odlaze i Bozanić, Puljić, Devčić, Škvorčević
26660 prikaza
Šefik Džaferović
Foto: Armin Durgut/PIXSELL
Večernji list
AUTOR
Hina
PODIJELITE ČLANAK
Predsjedatelj Predsjedništva Bosne i Hercegovine Šefik Džaferović pozvao je u nedjelju presjednika Hrvatske Zorana Milanovića da odustane od planirane predaje odličja umirovljenom generalu Hrvatskog vijeća obrane Zlatanu Miji Jeliću koji je u BiH optužen za ratne zločine.

Krapina: Zoran Milanović dao je izjavu nakon otvorenja Poslovno-tehnološkog inkubatora
TAKVOG GA DOSAD NISMO VIDJELI U kojim nas je sve situacijama predsjednik Milanović iznenadio
Jelić bi 4. kolovoza u Kninu trebao primiti odličje iz ruku Milanovića zajedno sa zapovjednicima četiri gardijske brigade HVO koje su sudjelovale u operacijama čiji je krajnji cilj bio oslobađanje okupiranih dijelova Hrvatske.Milanović je objasnio da na godišnjicu vojno-redarstvene operacije Oluje neće odlikovati zapovjednike kao pojedince, nego postrojbe Hrvatskog vijeća obrane (HVO), a u ime postrojbi odličja će primiti njihovi zapovjednici.

Dan nakon što je Stranka demokratske akcije (SDA) čiji je i Džaferović član osudila najavu dodjele odličja Jeliću, predsjedatelj Predsjedništva BiH je u posebnoj izjavi upozorio kako bi predsjednik Milanović morao ozbiljno razmotriti sve moguće implikacije tog čina i od njega odustati jer je u pitanju osoba koja je uz to što je optuženik ujedno i bjegunac od pravde.

"Osim što je to necivilizacijski čin protivan europskim vrijednostima on bi sasvim sigurno negativno utjecao na odnose Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Naše države su međusobno upućene jedna prema drugoj i izgradnja dobrih odnosa se ukazuje kao nasušna potreba", izjavio je Džaferović.

Sarajevo: Nermin Nikšić ponovo izabran za predsjednika SDP-a
OPTUŽEN ZA RATNE ZLOČINE SDP BiH: Milanović je odlikovanjem Jelića izdao ideju antifašizma
Dodao je kako je nakon Milanovićeva izbora za predsjednika Hrvatske očekivao da se konačno krene u rješavanje nagomilanih otvorenih pitanja između dviju zemalja a umjesto toga stvaraju se novi problemi.

Posljednji primjeri su diskriminacijska i uvredljiva odluka o ulasku u Hrvatsku građana Bosne i Hercegovine vezano za pandemiju koronavirusa, samovlasna sječa šume na Plješevici i najava o uručenju priznanja osobi optuženoj za teške zločine na području Mostara", kazao je Džaferović dodajući kako mu je dužnost upozoriti da će, ako se ovakva praksa nastavi, neminovno doći do pogoršanja u međudržavnom odnosima a da će odgovornost za to snositi Hrvatska.

"Od svojih susjeda tražimo da nas poštuju onoliko koliko mi poštujemo njih. Nikome nećemo dozvoliti da nas vrijeđa i ponižava", izjavio je Džaferović.

Umirovljeni general Jelić trebao bi 4. kolovoza u Kinunu od predsjendika Milanovića primiti odličje za zasluge što ih je Specijalna brigada policije Herceg-Bosne čiji je on bio zapovjednik imala u operacijama koje su rezultirale konačnim oslobođenjem okupiranih dijelova Hrvatske 1995. godine.


ŠTO SMJERA MILANOVIĆ Predsjednik vuče neočekivane poteze: Je li bolji konflikt ili kooperacija?
Jelić je u BiH optužen za ratne zločine počinjene protiv Bošnjaka na području Mostara 1993. godine. Boravi u Hrvatskoj a nije želio pristati da mu se sudi u BiH.

https://www.vecernji.hr/vijesti/dzaferovic-odlikovati-jelica-bilo-bi-ponizavanje-bih-milanovic-je-za-to-odgovoran-1421328
.......................

Možda je bolje ne odlikovati Jelića jer onda remetimo odnose s muslimanima koji su nam strateški saveznici?
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by RayMabus 2/8/2020, 18:38

Muđahedini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by RayMabus 2/8/2020, 18:45

Najača mi je ova rečenica : Od svojih susjeda očekujemo da nas poštuju koliko i mi njih

Tri puta Komšić i sad Selmo

Aj ti u pizdu materinu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by epikur37 2/8/2020, 18:46

RayMabus wrote:Najača mi je ova rečenica : Od svojih susjeda očekujemo da nas poštuju koliko i mi njih

Tri puta Komšić i sad Selmo

Aj ti u pizdu materinu

:tu

epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by Šandor Winnetou 2/8/2020, 19:05

epikur37 wrote:
RayMabus wrote:Najača mi je ova rečenica : Od svojih susjeda očekujemo da nas poštuju koliko i mi njih

Tri puta Komšić i sad Selmo

Aj ti u pizdu materinu

:tu

:tu :tu

_________________
Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by RayMabus 2/8/2020, 20:27

Sad ih je ubilo u pojam

https://www.klix.ba/lifestyle/putovanja/plaze-u-baskoj-vodi-okupirali-brojni-turisti-ali-je-vrlo-mali-broj-onih-iz-bih/200802070

Totalno su nevažni.

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran M32_200802070
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by Guest 2/8/2020, 20:32

+ Milanoviću, bez obzira na njegove konačne namjere.

Eto, meni nije problem priznati da je netko nešto dobro napravio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran Empty Re: Džaferović: Odlikovati Jelića bilo bi ponižavanje BiH, Milanović je za to odgovoran

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum