ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 06:36

KarijeraZLOBA I HIJENE
‘Za mene nije više ni politika ni novinarstvo, s guštom radim s mužem u konobi!‘: Mirjana Hrga okrenula ploču, priča nam zašto je otišla s Pantovčaka
Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto O_14066400_1024


**************************

Mnoge je iznenadila vaša odluka da vas tadašnja predsjednica na osobni zahtjev razriješi dužnosti. Zašto ste donijeli tu odluku?
– Zato što mi tamo nije bilo mjesto. Bilo mi je posve neprihvatljivo još tih sedam dana krasti vrijeme kako bih stekla jednogodišnji privilegij na račun državnog proračuna. Sada, kada je sve prošlo i sjelo na svoje, mogu reći da sam nakon lipnja tri puta nudila ostavku i predlagala predsjednici, ako joj i u jednom trenutku bude zgodno, da me razriješi dužnosti.
Nisam se u tom novom odnosu snaga nakon izbora za Europski parlament osjećala ni na koji način korisno, a bilo je politički nepristojno i nekorektno u tako visokom datumu stavljati sebe ispred onoga na čiji si se poziv odazvao. Ni samoj predsjednici to nije bilo lako vrijeme. Štoviše.
Jeste li i dalje u kontaktu s Kolindom Grabar-Kitarović?
– Sada opet da. Bilo bi mi žao izgubiti kontakt s osobom koja je dobar šef, veliki znalac i jedna od najkompetentnijih političarki. Njezin politički šarm na međunarodnoj sceni za većinu hrvatskih političara ostat će nedosanjani san. Mogla je i radila mnogo.
Njoj se nije moglo dogoditi da pada na "krupnim sitnicama" i, na primjer, Erdoana izgovara "ErdoGan", ali našli su načina kako da je pokušaju umanjiti. Poslije im je i ona išla naruku. Kao da joj je postalo svejedno u jednom trenutku.
Ne zamjeram joj. Bio je to strašan pritisak, mnogo loših ljudi koje se nije moglo izbjeći, animoziteta i … Mogla bih nabrajati do sutra, ali neću. Neke će stvari otići sa mnom pod zemlju. Žao mi je što je tako završilo.
Kako ste se osjećali kad je Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa objavilo vašu imovinsku karticu?
– Ha-ha! Kao da su objavili čitulju! Kad su hijene nasrnule... Gomila nesretnika koja nije znala ni iščitati tu karticu, zloba i zavist posve su ih obuzeli. Bilo je zabavno. A još zabavnije što smo suprug i ja ostavili cijeli vikend za to da pedantno ispunimo karticu.
Kad smo završili, natočili smo čašu vina, ponosni na sebe, da nazdravimo svojem uspjehu jer zapravo nikada ni nismo osvijestili svoj rezultat. Tada smo prvi put podvukli crtu. Nismo znali da će to biti problem. Takvo smo mi društvo.
Društvo jala i sitničavosti.
Pomažete li i dalje dvije obitelji lošeg imovinskog statusa, za koje ste od tadašnje plaće izdvajali 7000 kuna?
– Da su mi, ajde neću reći za Božić, jer jedna je obitelj bila hrvatske nacionalnosti, a druga srpske, poslali barem SMS čestitku za Novu godinu, možda bih i nastavila. Ovako, još jedna crtica u rubrici razočaranja.
No, to me neće spriječiti da i dalje pomažem onima koji imaju manje od mene. Samo molim Boga da me opet ne stavlja na muke spoznaje pogrešne procjene, a tome sam u svojoj naivnosti sklona.
Sve sam odstudirala osim seljačke politike. Njoj nisam dorasla. Uvijek me doskoče.

******

OSTALO:
https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/karijera/za-mene-nije-vise-ni-politika-ni-novinarstvo-s-gustom-radim-s-muzem-u-konobi-mirjana-hrga-okrenula-plocu-prica-nam-zasto-je-otisla-s-pantovcaka-1030783

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 06:56

Kao da je od mene jedan dio biografije prepisala.
Slični događaji, slične odluke, samo su  drugi ljudi bili u pitanju....
Posebno mi se svidjelo ono da će neke stvari morati odnijeti i sa sobom u grob.
Jalnuši, hijene i seljankluk...Svima možeš "dohakati", osim ovim zadnjim.
Ne bih se složio s Mirjanom da je u pitanju naivnost, daleko od toga.
Zbog svog karaktera i empatije do nemoćnih, jednostavno se nađeš na njihovom terenu,
koji ne razumjeti na njihov način, pa tako im ne možeš ni parirat.Nakon "izlaska" iz
situacije osjećaš se omalo osakaćeno i treba ti vremena za oporavak i dolazak na staro. 
Nisam nikoga imao u obitelji da mi objasni izreku "Pomozi sirotu na svoju sramotu", jebiga...
I nije mi žao zbog toga, da ne bi bilo zabune. 
I na kraju, kao što vidite, nisam imao nikave potrebe išta reći na račun Kolinde.
Sve je u par rečenica objasnila gđa. Hrga.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 07:01

PS:
Na prvi dio  sličnosti u biografiji mogu samo reći: Treba u nekim situascijama u pravo vrijeme rećiNE.
No, za to je potrebna i INTUICIJA, s kojom sam, Bogu hvala, obdaren.
S jalnušima i hijenama  lako izađem na kraj. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by abraham 23/7/2020, 07:08

Kako ste se osjećali kad je Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa objavilo vašu imovinsku karticu?
– Ha-ha! Kao da su objavili čitulju! Kad su hijene nasrnule... Gomila nesretnika koja nije znala ni iščitati tu karticu, zloba i zavist posve su ih obuzeli. Bilo je zabavno. A još zabavnije što smo suprug i ja ostavili cijeli vikend za to da pedantno ispunimo karticu.
Kad smo završili, natočili smo čašu vina, ponosni na sebe, da nazdravimo svojem uspjehu jer zapravo nikada ni nismo osvijestili svoj rezultat. Tada smo prvi put podvukli crtu. Nismo znali da će to biti problem. Takvo smo mi društvo.
Društvo jala i sitničavosti.
Pomažete li i dalje dvije obitelji lošeg imovinskog statusa, za koje ste od tadašnje plaće izdvajali 7000 kuna?
– Da su mi, ajde neću reći za Božić, jer jedna je obitelj bila hrvatske nacionalnosti, a druga srpske, poslali barem SMS čestitku za Novu godinu, možda bih i nastavila. Ovako, još jedna crtica u rubrici razočaranja.
No, to me neće spriječiti da i dalje pomažem onima koji imaju manje od mene. Samo molim Boga da me opet ne stavlja na muke spoznaje pogrešne procjene, a tome sam u svojoj naivnosti sklona.
Sve sam odstudirala osim seljačke politike. Njoj nisam dorasla. Uvijek me doskoče.

 DNRH u malom. Kila mozga....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 07:23

abraham wrote:Kako ste se osjećali kad je Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa objavilo vašu imovinsku karticu?
– Ha-ha! Kao da su objavili čitulju! Kad su hijene nasrnule... Gomila nesretnika koja nije znala ni iščitati tu karticu, zloba i zavist posve su ih obuzeli. Bilo je zabavno. A još zabavnije što smo suprug i ja ostavili cijeli vikend za to da pedantno ispunimo karticu.
Kad smo završili, natočili smo čašu vina, ponosni na sebe, da nazdravimo svojem uspjehu jer zapravo nikada ni nismo osvijestili svoj rezultat. Tada smo prvi put podvukli crtu. Nismo znali da će to biti problem. Takvo smo mi društvo.
Društvo jala i sitničavosti.
Pomažete li i dalje dvije obitelji lošeg imovinskog statusa, za koje ste od tadašnje plaće izdvajali 7000 kuna?
– Da su mi, ajde neću reći za Božić, jer jedna je obitelj bila hrvatske nacionalnosti, a druga srpske, poslali barem SMS čestitku za Novu godinu, možda bih i nastavila. Ovako, još jedna crtica u rubrici razočaranja.
No, to me neće spriječiti da i dalje pomažem onima koji imaju manje od mene. Samo molim Boga da me opet ne stavlja na muke spoznaje pogrešne procjene, a tome sam u svojoj naivnosti sklona.
Sve sam odstudirala osim seljačke politike. Njoj nisam dorasla. Uvijek me doskoče.

 DNRH u malom. Kila mozga....
Ti baš to izdvojio,? Ne razumijem u čemu je problem?
Meni su oba odgovora potpuno razumljiva.
Ja ti sada, na primjer, ne bih znao reći koliko imam novaca na računu,
a posebno koliko ga moja gospođa ima ispod jastuka. Taman posla da se još i s time zamaram... :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 07:51

Eroo wrote:
Jeste li i dalje u kontaktu s Kolindom Grabar-Kitarović?
– Sada opet da. Bilo bi mi žao izgubiti kontakt s osobom koja je dobar šef, veliki znalac i jedna od najkompetentnijih političarki. Njezin politički šarm na međunarodnoj sceni za većinu hrvatskih političara ostat će nedosanjani san. Mogla je i radila mnogo.
Njoj se nije moglo dogoditi da pada na "krupnim sitnicama" i, na primjer, Erdoana izgovara "ErdoGan", ali našli su načina kako da je pokušaju umanjiti. Poslije im je i ona išla naruku. Kao da joj je postalo svejedno u jednom trenutku.
Ne zamjeram joj. Bio je to strašan pritisak, mnogo loših ljudi koje se nije moglo izbjeći, animoziteta i … Mogla bih nabrajati do sutra, ali neću. Neke će stvari otići sa mnom pod zemlju. Žao mi je što je tako završilo.

Ovo si dobro upamtite.
Puno je toga rečenog među vrsticama, koje ćete možda jednom razumjeti.
Možda gđa. Hrga jednom napiše memoare, ali ni tada neće moći baš sve reći.
Ne u Hrvatskoj.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Sora 23/7/2020, 07:56

Tko je pošteno normalan nema što tražiti u politici

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Guest 23/7/2020, 09:32

Jednostavno mi nije jasno kako se ona uspjela tako daleko dogurati, kad osobno znam koliko je daleko spremna ići da pljune na sebe i sve što predstavlja i za što se izdaje.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 11:08

d...
MaximusDecimusMiridije wrote:Jednostavno mi nije jasno kako se ona uspjela tako daleko dogurati, kad osobno znam koliko je daleko spremna ići da pljune na sebe i sve što predstavlja i za što se izdaje.
Tema nije o njoj, već nešto drugo, ali ajd...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Eroo 23/7/2020, 15:12

Vučina biži od ove teme ko đava od kršćene vode. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75015
2016-07-22


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by abraham 23/7/2020, 15:33

https://narod.hr/hrvatska/andrej-grubisic-kad-drzava-dijeli-novac-interesne-skupine-to-predstavljaju-kao-interes-drzave

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14093
2014-04-14


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by melkior 23/7/2020, 19:20

Predsjednica Kolinda je namjerno izgubila izbore. U jednom trenutku da, bilo joj je dosta svega.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by melkior 23/7/2020, 19:22

Neke stvari koje je izgovorila u kampanji...nije ona glupa ni nesposobna. Namjerno je išla izgubiti izbore.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by melkior 23/7/2020, 19:44

Nije bila u situaciji da kaže da se neće kandidirati za drugi mandat. Politički pritisak je bio prevelik. Njeni napori kroz 3,4 godine diplomatskog rada nisu polučili uspjehom jer je izostala podrška Vlade. U unutarnjoj politici ju nisu puno doživljavali. Činjenica je da joj je Kenwood Kenon bacao klipove pod noge kad god je mogao. U nekim stvarima je pak ispala naivac; kad je dozvolila da joj Zdravko Mamić organizira rođendansku proslavu. To se ne radi. Smjena šefa tajne službe je bilo tek naknadno umanjivanje štete. Jedan od najvećih gafova, onaj kad je pozvala u Hrvatsku Aleksandra Vučića, bio je u dobroj namjeri. Pokušala je na sve moguće načine podići odnose između Hrvatske i SAD-a, ojačati savez s Višegradskom skupinom, borila se za LNG terminale na Krku, nastojala brendirati Hrvatsku u međunarodnim okvirima. Od Tuđmanove smrti, Hrvatska nije imala pozitivniju osobu ali i većeg naivca od nje na Pantovčaku. Nju zapravo nije upropastila međunarodna politika u kojoj je plivala kao riba u vodi, već domaća unutar-politička kaljuža u kojoj se nije snašla na pravi način, jer je karijeru gradila vani, u NATO-u i SAD-u. Za razliku od Mesića koji je bio antitalent za međunarodnu politiku, ali je izvrsno plivao u domaćim mafijaškim krugovima i obavještajnom podzemlju jer je njegov konačni doseg u suštini bila kafanska politika i ciganluk. Josipović je bio isključivo orijentiran na region i susjedstvo, iako neusporediv s Mesićem. I nije da se Josipović nije trudio, ali on jednostavno nije bio osoba za taj posao. Da, nije imao nikakvih velikih gafova, ali i nikakvih velikih uspjeha, njega je Milanović kao premijer blokirao isto kao što je i Kenwood Kenon blokirao Kolindu. Zato sad Milanović na Pantovčaku blokira samog sebe u korist HDZ-a i premijera, od Kolinde koja je bila preambiciozna osoba pa izgorjela, do Milanovića koji ne da je neambiciozan, on  je antiambiciozan i pokušava biti drugi Josipović, nekakva moralna vetikala koja ne prolazi.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by melkior 23/7/2020, 19:58

Za Kolindu je bolje da se makne iz Hrvatske. Premlada je bila da trune drugi mandat na Pantovčaku, 5 godina da se valja u domaćoj političkoj kaljuži i gleda vlastite neuspjehe. Ovakve ustavne ovlasti Predsjednika RH kakve sada imamo, ne služe apsolutno ničemu. To je funkcija za islužene političare pred penziju koji nemaju ambicije ni ikakvih ciljeva. A Mirjani Hrgi čestitam da se maknula iz politike, neki ljudi su jednostavno predobri da bi dugoročno mogli ostati u politici, a sačuvati mentalno i psihičko zdravlje. Politika je za lavove i hijene. Lavova je malo, a hijene mi se gade. Nisam glasao za Andreja Plenkovića i za HDZ, ali za dobro svih nas, novom-starom premijeru i Vladi želim svaki uspjeh i sreću. Izgleda da se već sad kristalizirao jedan od najvećih problema u RH: nema dovoljno ljudi koji imaju znanja kako pisati EU projekte i izvući novac iz EU fondova. Tu ideologija, pozivanje na ustaše, partizane i Domovinski rat ne pomaže. Love ima, samo je treba znati povući i biti svjestan da će se poslije morati opravdavati račun za svaku spajalicu, za svaki šaraf i čavao.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by melkior 23/7/2020, 20:03

Nisam siguran da je ljudima došlo do živog da ne mogu mijenjati državu i društvo ako ne mijenjaju prvo sebe, vlastite stavove i navike, uobičajene obrasce poslovanja, zapošljavanja, osobne odgovornosti, itd. 22 milijarde eura je velika prilika, a sad je na nama da povučemo taj novac i da ga pametno iskoristimo.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto Empty Re: Mirjana Hrga o svom odlasku s Pantovčaka i još ponešto

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum