ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitajte Lastana...

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 11/7/2020, 16:59

metilda wrote:
mativka wrote:S obzirom na novonastalu situaciju vezanu uz koronu, gore spomenutu prirodu i našu povezanost s njom, što misliš...je li virus korone potekao iz prirode ili laboratorija?

ovi teoretičari zavjere iz gornjeg posta misle da je umjetno stvoren.. ja ne znam što bih rekla.. ipak sam sklonija mišljenju da je prirodnog porijekla .. jednostavnije je i manje stresno

Očito je potpuno prirodnog podrijetla, ali se ne može isključiti mogućnost da je genom virusa promjenjen u laboratoriju, a da je onda na neki način i izašao iz njega, najvjerojatnije potpuno nenamjerno.

Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 11/7/2020, 17:13

mativka wrote:S obzirom na novonastalu situaciju vezanu uz koronu, gore spomenutu prirodu i našu povezanost s njom, što misliš...je li virus korone potekao iz prirode ili laboratorija?

Jedno i drugo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 11/7/2020, 17:31

metilda wrote:
venus wrote:Kic je gore spomenuo spojene posude, a ja smatram da upravo po tom principu događanja na mikro i makro razini utječu na naš život. Naravno da se ne treba opterećivati time do razine stresa, nego pratiti zbivanja. Ja sam jedna od onih koja ne voli defetizam i zato vjerujem da čak i najmanja jedinka može utjecati na cijelu zajednicu. Svakodnevno se u to uvjerim.

Činjenica je da je kod dijela ljudi na planeti nastalo buđenje i viša razina svjesnosti zbog koje radije gledaju upravo sadržaje koje si ti gore stavila, a koji govore o našoj povezanosti s prirodom, o ljubavi i koji svjedoče o našim kreativnim potencijalima.

ponekad mi se čini da je društvo zapalo u kolektivni stres jer smo medijski bombardirani sa svih strana kojekakvim teorijama i interpretacijama..
nije da uopće ne pratim ili da sam potpuno izolirana, dapače, slušam komentare mojih sinova, muža i tate koji to sve prilično strastveno prate i doživljavaju .. ja sam u mlađim danima izbolovala moj Weltschmerz i sad sve promatram s razumnim odmakom.. a do mene dolaze svakakve forwarduše, uredno ih ne otvaram ali ovu sam iznimno otvorila pa ako imaš dobar želudac pročitaj je :D


ŠTO SE TO DOGODILO 1 LIPNJA 2016 A ŠTO BI NAS DANAS MORALO UZBUNITI NAKON OBJAVLJENIH REZULTATA PARLAMENTARNIH IZBORA 5 SRPNJA 2020?
Autor: prof. Kornelija Pejčinović

Nešto se strašno dogodilo 1.06.2016 sa 600 uzvanika = 666 na službenom otvorenju najvećeg i najdužeg tunela na svijetu, tunela sv. Gottharda, u Švicarskoj, u prisutnosti tri predsjednika EU vlada, i predsjednika Švicarske, uz šest stotina najprobranijih uzvanika svjetske vladajuće elite. Prisutni su bili Angela Merkel, Francois Holland i Matteo Renzi, te domaćin,  švicarski predsjednik.

Ovaj događaj je veoma značajan, presudan i vrijedno ga je ponovo osvježiti i prisvjestiti, prikazati ljudima upravo u trenutku obavljenih rezultata parlamentarnih izbora u Hrvatskoj od 5 srpnja ove godine.

Ovaj događaj, ovo „svećano“ službeno otvorenje je bio objavljeni program onoga što bi se dogodilo cijelom svijetu da je 2016 za prvu predsjednicu SAD-a bila izabrana Hillary Clinton. Njena duhovna, politička, neoliberalna dvojnica u Europi je Angela Merkel. Taj događaj je bio  strašno upozorenje cijelom svijetu o skoroj budućnosti i novoj stvarnosti koju nam je svjetska vladajuća oligarhija pripremila.
Ovaj program je objavljen na službenom otvorenju tunela sv. Gotthard samo 8 dana uoči objave kandidature Hillary Clinton za predsjednicu SAD i Europska unija ga je platila 8 miliona eura.

PROČITAJTE PAŽLJIVO MOJ NIŽE PRILOŽENI TEKST I POGLEDAJTE U VIDEO PRILOZIMA ŠTO SU NAM GOSPODARI SVIJETA PRIPRAVILI ZA SKORU BUDUĆNOST JOŠ 2016 GODINE. 1.06.2016 SA 600 UZVANIKA = 666- VLADAVINU ZVJERI.

 Godina 2016 bila je godina predsjedničkih izbora u Sjedinjenim Državama Amerike. Na tim izborima su se natjecala dva kandidata: Hillary Clinton kao neupitna buduća pobjednica izbora i Donnald Trump kao predpostavljeni 100%  gubitnik.
Hillary Clinton je neočekivano izgubila izbore. Iza nje je stajala svjetska financijska moć:Federal Reserve, Wall Street, i otprilike 70 000 multinacionalnih kompanija kojima svima stoji u sjeni bankarska oligarhija s dinastijama Rotschild i Rockefeller na čelu.

Njihov davni program je bio onaj koji ćete vidjeti u službenom programu na otvorenju najdužeg tunela na svijetu: sv. Gotthard. To je program zatiranja svjetskog stanovništva i njegovog svođenja na 500 000 čipiranih zombija. To je program koji je službeno objavio da je Isus Krist mrtav i da je Lucifer pobjednik u tisućljetnoj borbi protiv Isusa Krista i Kristove Crkve. Ovaj program je svijetu objavio da je rimski Papa službenik Novog Svjetskog Poretka koji je cijeli ovaj događaj u programu otvorenja blagoslovio. Ovaj program je najavio događaje iz Apokalipse sv. Ivana ali s obrnutim predznakom, ne Kristovog drugog dolaska i Njegove konačne pobjede nad svijetom i sotonom nego je objavio Njegov potpuni poraz, Njegovo poniženje, Njegovu smrt.  Njemu u programu sv. Gotthard plaze  skarabeji – sotonski simbol - po licu, njegovi apostoli se predaju Sotoni, a Sotona siluje njegove časne sestre. U ovom „svećanom programu“ likuje Sotona – Bafomet. On je glavno lice cijelog programa koji najavljuje i krvave ljudske žrtve i pakao na zemlji.

Svjeska duboka država, svjetska kabalistička oligarhija je toliko bila uvjerena u pobjedu Hillary Clinton da je objavila svoj program za koji je mislila da je nezaustavljiv. Oni rade u višestoljetnom kontinuitetu. Prethodnu godinu, 2015, su Ujedinjeni Narodi, kao buduća vlada svijeta, slavili kao godinu Svjetlosti, da se gojimi ne dosjete, to je bila godina Lucifera. Lux, lucis latinski znači svjetlo. Tim povodom su se tokom cijele godine prikazivali različiti luciferijanski programi, programi o vanzemaljcima, ustvari o demonima koji su na otvorenju tunela prikazani kao glavni akteri.

/Spomenimo se da je ovaj program organiziran uz sudjelovanje CERN-a, najvećeg fizikalnog istraživačkog centra na svijetu. On nije samo centar za fizička istraživanja subatomskih čestica, materije, nego je i okultni centar. Na njegovom ulazu stoji kip indijskog boga Shive koji razara i stvara, masonski princip disolve et coaglua. Naša ministrica Divjak je iz CERN-a uzela smjernice za reformu školstva./

Izbor Donnalda Trumpa je izazvao je opću pometnju i opći šok svjetske Duboke države i oligarhije koja je najprije pokušala osporiti legitimnost izbora. Nastavila je s beskrajnom Russigate aferom prikazujući predsjednika Donnalda Trumpa kao  marionetu Vladimira Putina koji se kao upleo u predsjedničke izbore SAD-a. Konačno je nedavno, demokratska, na izborima gubitnička stranka,  provela u Congresu  impeachmet kako bi u četvrtoj godini predsjedničke službe izbacila predsjednika Donnalda Trumpa iz Bijele kuće.

Kad ni to nije uspjelo izazvali su korona krizu- pandemiju, ne samo u SAD-u nego u cijelom svijetu, s već odavno pripravljenim scenarijem Četvrte industrijske revolucije Davida Rockefellera koji je epidemijom, vakcinacijom i čipiranjem naumio zaustaviti svijet koji poznajemo i u tome je i mrtav uspio.
Trebalo je uništiti gospodarstvo, ukinuti građanske slobode, zatvoriti građane u kuće, izolirati ih, uvesti policijsku kontrolu i zavesti pseudo znanstveno, pseudo medicinsko jednoumlje, te političku i medicinsku diktaturu nad stanovništvom da bi se predsjedniku Donnaldu Trumpu onemogućilo natjecanje i moguća pobjeda na predsjedničkim izborima 2020.

Kako je Donnald Trump kao svoj program objavio kraj globalizma i vraćanje SAD-a Amerikancima, poništenje transnacionalnih trgovačkih ugovora  i obnovu nacionalne države SAD-a i u svijetu, on je time zadao  smrtni udarac globalističkoj oligarhiji.

Do dana današnjeg, na pragu drugih predsjedničkih izbora on je na udaru svjetske Duboke države s ciljem političke eliminacije i dovođenja oligarhiji pogodnog kandidata koji će provesti program objavljen na otvorenju tunela sv. Gottharda 1 lipnja 2016 godine.

Kakve veze imaju ovi događaji sa trenutnom političkom stvarnošću i hrvatskim parlamentarnim izborima?
Imaju direktne veze. U eri PANDEMIJE koju je kreirala gornja anti-Trump koalicija uvodeći virus covid-19 koji je uzdrmao cijeli svijet na političkom, gospodarskom, zdravstvenom i svim planovima ljudskog života Hrvatska je predsjedavala Europskom unijom. Jednim potezom se zaustavilo sve: zabranjeno kretanje, uvedena izolacija, karantena, distanciranje, stavljanje maske, obustavljanje kompletnog gospodarskog i javnog života, uključujući i vjerski zatvaranjem crkava i obustavom bogoslužja. Odjednom je uvedeno vanustavno izvnredno stanje u cijelom svijetu sa svrhom stvaranja efikasnog cjepiva za cjelokupno svjetsko stanovništvo koje će ga pretvoriti u zombije kako je to objavljeno u svećanom programu otvorenja tunela sv. Gotthard.  A tu je i Angela Merkel neoliberalni stup svjetske oligarhije združene sa G. Sorosom i dinasijom Rotschilda koja vjerno provodi program imigracije unatoč „pandemiji“ i uništenja svih tradicionalnih civilizacijskih, kulturnih i moralnih, europskih vrijednosti uz pomoć krize i Istambulske konvencije, Marakeškog sporazuma.

Hrvatska se od početka pokazala kao vrlo poslušan i pouzdan provoditelj stranih direktiva koje su protivne njenom interesu i tradiciji. Tako je bilo i s izbijanjem krize  covid-19 u kojoj je bila isključena bilo kakva domaća znanstvena pamet, onemogućena bilo kakva stručna rasprava.  Slijepo se slijedilo direktive svjetskih centara moći putem diktata neustavno utemeljenog Stožera.

U ovom trenutku postoji i službeni dugoročni program Europske unije: DIGITALIZACIJA I NEW GREEN DEAL s uvođenjem 5G i 6G mreža koje stvaraju jednake simptome kao i covid-19 bolest, a služe za nadziranje i kontrolu  cjelokupnog stanovništva. Taj program je, misleći samo na njegove gospodarske učinke, Hrvatska prihvatila, ali učinci tog programa su katastrofalni za cijelo čovječanstvo. Oni pretvaraju čovjeka u stroj. Tako ćemo biti 24/24 sata cijeloga života 100% transparetni. Nestat će svaka privatnost. Bit ćemo kontrolirani u mislima, riječima i djelima. Robovi.

Svi svjetski podaci o stanju epidemije covid-19 su manipulirani i stožer može potiruči ustavna prava produžiti izolaciju, zabraniti kretanje i za to vrijeme, izbjegavajući proteste, instalirati ubitačne frekvencijske antene kojim će kontrolirati cjelokupno stanovništvo, prisilno provesti testiranje i vakciniranje stanovništva. /U mnogim mjestima je Elektra već crvenom bojom obilježila mjesta instalacije./

Uz ovakav većinski HDZ- bruxelleski parlament i predsjednika, Bruxelleskog čovjeka, koji se dokazao  dosadašnjom spremnošću služenja, provođenjem DIGITALIZACIJE I NEW GREEN DEAL-a, uz ovakve buduće saborske zastupnike koji o ovim problemima nemaju pojma, ovo bi nam mogli  biti posljednji izbori, a narodi Europe bi mogli uskoro marširati onim kontroliranim korakom poput naroda iz programa s otvorenja tunela sv. Gottharda iz 2016 godine.

 
NEŠTO STRAŠNO SE DOGODILO 1 LIPNJA 2016 A DA TO NIJE NAŠLO ODJEKA U JAVNOSTI! (video)
http://www.hazud.hr/prof-kornelija-pejcinovic-nesto-strasno-se-dogodilo-1-lipnja-2016-a-da-to-nije-naslo-odjeka-javnosti/


U ovom filmiću  koji traje 6 minuta vidjet ćete kraj ceremonije i oduševljenu svjetsku elitu koja je svoju pobjedu nad goyimima oduševljeno pozdravila.


Gotthard Base Tunnel opening ceremony


https://www.youtube.com/watch?v=b-TKQaqml6k




Pročitala - it's not my cup of tea, a autorici želim puno zdravlja.

Jedno je imati mišljenje o onome što se događa, a drugo je biti time opsjednut i širiti paniku i strah takvim objavama jer to vodi u psihičku bolest. Najgore kod psihičke bolesti je što čovjek ne zna da je bolestan. Odgovornost svakog autora je da ne potiče čitatelje na mržnju i da ne širi teorije zavjere koje izazivaju nelagodu i strah. I ko što rekoh prije, svaka jedinka utječe na zajednicu, bez obzira na to koliko loše nešto izgledalo što se događa. 
Život koji mi vodimo je drugima jedina Biblija koju čitaju. U vremenima velikih promjena najteže je ostati trijezan i uravnotežen. 

Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by AlfaOmega 11/7/2020, 21:02

venus wrote:
Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
Da, svi su na golu sevu nekak ravnodušni postali. Pitanje zašto je to tak?

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 07:55

venus wrote:Pročitala - it's not my cup of tea, a autorici želim puno zdravlja.

Jedno je imati mišljenje o onome što se događa, a drugo je biti time opsjednut i širiti paniku i strah takvim objavama jer to vodi u psihičku bolest. Najgore kod psihičke bolesti je što čovjek ne zna da je bolestan. Odgovornost svakog autora je da ne potiče čitatelje na mržnju i da ne širi teorije zavjere koje izazivaju nelagodu i strah. I ko što rekoh prije, svaka jedinka utječe na zajednicu, bez obzira na to koliko loše nešto izgledalo što se događa. 
Život koji mi vodimo je drugima jedina Biblija koju čitaju. U vremenima velikih promjena najteže je ostati trijezan i uravnotežen. 

Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.

da, meni je neshvatljiva doslovna opsjednutost pojedinaca teorijama zavjere i ne znam kako mogu normalno živjeti pod tim pritiskom..
ceremonija je zaista prilično neukusna pa na momente i degutantna sa očitim isticanjem baphometove simbolike .. ali me to ne dira
i ne samo Speare nego i mnogi autoriteti naglašavaju da raste empatija i dobro u društvu (tako kaže i papa Franjo) pa me ovakve stvari ne zabrinjavaju ..
mislim da je najvažnije dati svoj doprinos dobru pozitivnim, svjesnim proživljavanjem svakog životnog trenutka..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 07:56

AlfaOmega wrote:
venus wrote:
Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
Da, svi su na golu sevu nekak ravnodušni postali. Pitanje zašto je to tak?

lastane, jesu li muškarcima privlačne starije žene i zašto nisu? :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by mativka 12/7/2020, 10:14

AlfaOmega wrote:
venus wrote:
Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
Da, svi su na golu sevu nekak ravnodušni postali. Pitanje zašto je to tak?
Jer se tako nešto očekuje od nje. Kao što očekuješ dresirane životinje u cirkusu :)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by mativka 12/7/2020, 10:18

metilda wrote:
AlfaOmega wrote:
venus wrote:
Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
Da, svi su na golu sevu nekak ravnodušni postali. Pitanje zašto je to tak?

lastane, jesu li muškarcima privlačne starije žene i zašto nisu? :D
Hoda muškarac ulicom do kuće nakon posla kad mu ususret naiđe prekrasna djevojka pa pomisli on u sebi:
Ehh, kad bi moja žena imala takve noge!
Nakon stotinjak metara naiđe druga djevojka:
Ehh, kad bi moja žena imala takvu oblu guzu.
Prođe on još malo kad opet naiđe djevojka, a on opet pomisli:
Ehh, kad bi moja žena imala takve grudi...
Stiže on konačno doma, žena mu otvori vrata, a on će:
Hejj draga moja, da znaš samo da sam cijelim putem o tebi razmišljao.

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 10:57

metilda wrote:
AlfaOmega wrote:
venus wrote:
Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.
Da, svi su na golu sevu nekak ravnodušni postali. Pitanje zašto je to tak?

lastane, jesu li muškarcima privlačne starije žene i zašto nisu? :D

Da ne odgovaram Alfi i tebi posebno, evo u istom postu.

Seve je radila na svom tijelu i to se vidi, no kad pogledaš glavu i to se vidi. Nema u nje onih čari koje se naslućuju, nema dubine ni fine erotike. 

Muškarcima su itekako privlačne starije žene (!!!) pod uvjetom da nisu laprdala koja ne zatvaraju usta jedva dolazeći do zraka i pod uvjetom da ne misle da sve najbolje znaju jer to itekako baca muški libido u nesvijest  :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 11:01

metilda wrote:
venus wrote:Pročitala - it's not my cup of tea, a autorici želim puno zdravlja.

Jedno je imati mišljenje o onome što se događa, a drugo je biti time opsjednut i širiti paniku i strah takvim objavama jer to vodi u psihičku bolest. Najgore kod psihičke bolesti je što čovjek ne zna da je bolestan. Odgovornost svakog autora je da ne potiče čitatelje na mržnju i da ne širi teorije zavjere koje izazivaju nelagodu i strah. I ko što rekoh prije, svaka jedinka utječe na zajednicu, bez obzira na to koliko loše nešto izgledalo što se događa. 
Život koji mi vodimo je drugima jedina Biblija koju čitaju. U vremenima velikih promjena najteže je ostati trijezan i uravnotežen. 

Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.

da, meni je neshvatljiva doslovna opsjednutost pojedinaca teorijama zavjere i ne znam kako mogu normalno živjeti pod tim pritiskom..
ceremonija je zaista prilično neukusna pa na momente i degutantna sa očitim isticanjem baphometove simbolike .. ali me to ne dira
i ne samo Speare nego i mnogi autoriteti naglašavaju da raste empatija i dobro u društvu (tako kaže i papa Franjo) pa me ovakve stvari ne zabrinjavaju ..

mislim da je najvažnije dati svoj doprinos dobru pozitivnim, svjesnim proživljavanjem svakog životnog trenutka..

Hajde da se složim s tobom, potpis na boldano.
I dodajem djelovanjem - malim, svjesnim djelima dobrote. 

Ako ovako nastavimo postat će ko emisija mir i dobro  :^0 pa nećemo pretjerivat. 
Mora bit sučeljavanja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by AlfaOmega 12/7/2020, 14:39

venus wrote:
Muškarcima su itekako privlačne starije žene (!!!) pod uvjetom da nisu laprdala koja ne zatvaraju usta jedva dolazeći do zraka i pod uvjetom da ne misle da sve najbolje znaju jer to itekako baca muški libido u nesvijest  :^0
Kako koga... Ja ionak ništ ne znam, stoga volim kad žensko sve zna. Nek te nešt pita, ja sam kažem - pitajte nju. ^^

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 17:53

venus wrote:
metilda wrote:
venus wrote:Pročitala - it's not my cup of tea, a autorici želim puno zdravlja.

Jedno je imati mišljenje o onome što se događa, a drugo je biti time opsjednut i širiti paniku i strah takvim objavama jer to vodi u psihičku bolest. Najgore kod psihičke bolesti je što čovjek ne zna da je bolestan. Odgovornost svakog autora je da ne potiče čitatelje na mržnju i da ne širi teorije zavjere koje izazivaju nelagodu i strah. I ko što rekoh prije, svaka jedinka utječe na zajednicu, bez obzira na to koliko loše nešto izgledalo što se događa. 
Život koji mi vodimo je drugima jedina Biblija koju čitaju. U vremenima velikih promjena najteže je ostati trijezan i uravnotežen. 

Što se tiče ceremonije same, meni je to ružno i ne vidim art vrijednost, kao što art vrijednosti ne vidim ni na Sevinom koncertu kad dođe gola, pa se nitko protiv toga ne buni.

da, meni je neshvatljiva doslovna opsjednutost pojedinaca teorijama zavjere i ne znam kako mogu normalno živjeti pod tim pritiskom..
ceremonija je zaista prilično neukusna pa na momente i degutantna sa očitim isticanjem baphometove simbolike .. ali me to ne dira
i ne samo Speare nego i mnogi autoriteti naglašavaju da raste empatija i dobro u društvu (tako kaže i papa Franjo) pa me ovakve stvari ne zabrinjavaju ..

mislim da je najvažnije dati svoj doprinos dobru pozitivnim, svjesnim proživljavanjem svakog životnog trenutka..

Hajde da se složim s tobom, potpis na boldano.
I dodajem djelovanjem - malim, svjesnim djelima dobrote. 

Ako ovako nastavimo postat će ko emisija mir i dobro  :^0 pa nećemo pretjerivat. 
Mora bit sučeljavanja.


ma bit će previše ako ti na  početku svakog posta napišeš faljen Isus a ja na kraju moga Namaste! :^0

ali zar nije ovo jedan od divnih svakodnevnih koraka - kad se svjesno odlučimo na prekid negativnog i okrenemo pozitivnom djelovanju  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 17:54

AlfaOmega wrote:
venus wrote:
Muškarcima su itekako privlačne starije žene (!!!) pod uvjetom da nisu laprdala koja ne zatvaraju usta jedva dolazeći do zraka i pod uvjetom da ne misle da sve najbolje znaju jer to itekako baca muški libido u nesvijest  :^0
Kako koga... Ja ionak ništ ne znam, stoga volim kad žensko sve zna. Nek te nešt pita, ja sam kažem - pitajte nju. ^^

ovo se zove pragmatičan i pametan muškarac :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by AlfaOmega 12/7/2020, 19:29

Samnom ženu glava manje boli. A mi muški najviše volimo žene sa što manje glavobolje.  :shy

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 20:42

metilda wrote:
venus wrote:
Hajde da se složim s tobom, potpis na boldano.
I dodajem djelovanjem - malim, svjesnim djelima dobrote. 

Ako ovako nastavimo postat će ko emisija mir i dobro  :^0 pa nećemo pretjerivat. 
Mora bit sučeljavanja.


ma bit će previše ako ti na  početku svakog posta napišeš faljen Isus a ja na kraju moga Namaste! :^0

ali zar nije ovo jedan od divnih svakodnevnih koraka - kad se svjesno odlučimo na prekid negativnog i okrenemo pozitivnom djelovanju  :)

Eto, moraš ti pokvarit lošom šalom iza koje je skriveno prosuđivanje... :roll

Još kao malo dijete sam rado išla na nedjeljnu misu; to mi je bio drag ritual jer sam imala osjećaj da je to nešto posebno. I je, jer bih gledala potajice ljude kako razmišljaju o sebi, svom životu, vidjela bih tugu, grč, muku, olakšanje. Voljela sam doći u crkvu kad bi bila otvorena i prazna i samo sjediti unutra i gledati kako kroz šarene vitraje dopire svjetlost u prostor i čini ga osobito lijepim i svečanim. Moj omiljeni svećenik je bio čuveni graditelj crkvi, strog i zatvoren čovjek kojem sam bila draga jer sam bila iskrena i jer nisam imala zadršku da raspravljam s njim, o biločemu. Godine sam dala zajednici kroz zborsko pjevanje, a kad dođem u rodno mjesto priključim se zboru kao da nisam bila odsutna jer ionako sve pjesme znam. Unatoč tome, proučavala sam druge religije i duhovne pravce, otišla u Indiju, upoznala svete ljude, istraživala i otkrivala, radoznalo. Pod jednim nebom ima puno različitih puteva, nijedan nije kriv, a jedan je najbolji, a to je ljubav prema svemu što je, takvo kakvo je, čak i ako nam se čini naopako. Isus je za mene simbolika ljubavi, a kad dođe veliki tjedan, svaki put se isplačem zbog okrutnosti koju ljudi mogu napraviti jedni drugima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 20:44

AlfaOmega wrote:Samnom ženu glava manje boli. A mi muški najviše volimo žene sa što manje glavobolje.  :shy

I vas zna bolit glava... :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 21:49

venus wrote:
metilda wrote:
venus wrote:
Hajde da se složim s tobom, potpis na boldano.
I dodajem djelovanjem - malim, svjesnim djelima dobrote. 

Ako ovako nastavimo postat će ko emisija mir i dobro  :^0 pa nećemo pretjerivat. 
Mora bit sučeljavanja.


ma bit će previše ako ti na  početku svakog posta napišeš faljen Isus a ja na kraju moga Namaste! :^0

ali zar nije ovo jedan od divnih svakodnevnih koraka - kad se svjesno odlučimo na prekid negativnog i okrenemo pozitivnom djelovanju  :)

Eto, moraš ti pokvarit lošom šalom iza koje je skriveno prosuđivanje... :roll

Još kao malo dijete sam rado išla na nedjeljnu misu; to mi je bio drag ritual jer sam imala osjećaj da je to nešto posebno. I je, jer bih gledala potajice ljude kako razmišljaju o sebi, svom životu, vidjela bih tugu, grč, muku, olakšanje. Voljela sam doći u crkvu kad bi bila otvorena i prazna i samo sjediti unutra i gledati kako kroz šarene vitraje dopire svjetlost u prostor i čini ga osobito lijepim i svečanim. Moj omiljeni svećenik je bio čuveni graditelj crkvi, strog i zatvoren čovjek kojem sam bila draga jer sam bila iskrena i jer nisam imala zadršku da raspravljam s njim, o biločemu. Godine sam dala zajednici kroz zborsko pjevanje, a kad dođem u rodno mjesto priključim se zboru kao da nisam bila odsutna jer ionako sve pjesme znam. Unatoč tome, proučavala sam druge religije i duhovne pravce, otišla u Indiju, upoznala svete ljude, istraživala i otkrivala, radoznalo. Pod jednim nebom ima puno različitih puteva, nijedan nije kriv, a jedan je najbolji, a to je ljubav prema svemu što je, takvo kakvo je, čak i ako nam se čini naopako. Isus je za mene simbolika ljubavi, a kad dođe veliki tjedan, svaki put se isplačem zbog okrutnosti koju ljudi mogu napraviti jedni drugima.

ma nisam mislila ništa loše, samo sam se nasmijala na tvoju primjedbu mir i dobro i kako bi za pretjerivanje bilo potrebno nešto otkačeno.. :)

naravno da ima puno putova, jednom je to jivashakti na starom forumu objašnjavao slikom slona pri čemu svatko ima uvid u samo jedan djelić slona ali ne i u potpunu sliku.. kad sam počela pisati na forumu tamo davne 2004. godine imala sam površan uvid samo u svoju vjeru.. onda sam se suočila sam različitim vjerovanjima i željela sam ih sve upoznati prije svega da bih imala pojma o čemu oni govore .. pročitala tibetansku knjigu mrtvih, ščerbatskog, mahabharatu u kojoj je i bhagavad gita, egipatsku knjigu mrtvih, gilgameš, sve što je o budizmu i hinduizmu bilo na netu, proučavala paganizam, crowleya, blavatzku .. kroz diskusije sam se upoznavala i sa svojom vjerom jer sam prije toga bila tradicionalni vjernik, vjeru sam naslijedila u obitelji i nisam previše razmišljala o tome dok nisam otišla u međugorje .. prije toga sam prošla mladenačku pobunu protiv crkve.. počela sam se nakon par godina pisanja baviti teologijom i kršćanskom filozofijom .. ušla u dubinu vjerovanja i tu pronašla smisao i svoj put učenja zasnovanog na filozofiji a ne samo na pukim obredima .. ali zapravo je od svega potrebno samo shvatiti da smo zrnce svemirske prašine u beskrajnom svemiru, biti ponizan pred tom spoznajom i nastojati činiti dobro koliko je do nas i mislim da je to "recept" za sreću i ostvarenje smisla ovdje na zemlji .. činiti dobro najčešće se sastoji od malih gesti, ničeg spektakularnog.. put malih koraka do velikog cilja :) - i učim to i dalje iz dana u dan :)
nedavno sam uzela knjigu josemarie escrive Put i potaknula me je na dublje promišljanje mojih postupaka ovdje na forumu .. uvidjela sam da griješim i nastojim to popraviti .. ponekad je teško priznati da smo u krivu ali ja nikada nisam imala problem s tim kad bih to shvatila.. :)

hvala ti što si podijelila sa mnom svoje iskustvo s Isusom.. :x - lijepo i poticajno, zaista
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 21:51

venus wrote:
AlfaOmega wrote:Samnom ženu glava manje boli. A mi muški najviše volimo žene sa što manje glavobolje.  :shy

I vas zna bolit glava... :P

ja nemam pojam o čemu je ovdje riječ B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 22:06

metilda wrote:

ma nisam mislila ništa loše, samo sam se nasmijala na tvoju primjedbu mir i dobro i kako bi za pretjerivanje bilo potrebno nešto otkačeno.. :)

naravno da ima puno putova, jednom je to jivashakti na starom forumu objašnjavao slikom slona pri čemu svatko ima uvid u samo jedan djelić slona ali ne i u potpunu sliku.. kad sam počela pisati na forumu tamo davne 2004. godine imala sam površan uvid samo u svoju vjeru.. onda sam se suočila sam različitim vjerovanjima i željela sam ih sve upoznati prije svega da bih imala pojma o čemu oni govore .. pročitala tibetansku knjigu mrtvih, ščerbatskog, mahabharatu u kojoj je i bhagavad gita, egipatsku knjigu mrtvih, gilgameš, sve što je o budizmu i hinduizmu bilo na netu, proučavala paganizam, crowleya, blavatzku .. kroz diskusije sam se upoznavala i sa svojom vjerom jer sam prije toga bila tradicionalni vjernik, vjeru sam naslijedila u obitelji i nisam previše razmišljala o tome dok nisam otišla u međugorje .. prije toga sam prošla mladenačku pobunu protiv crkve.. počela sam se nakon par godina pisanja baviti teologijom i kršćanskom filozofijom .. ušla u dubinu vjerovanja i tu pronašla smisao i svoj put učenja zasnovanog na filozofiji a ne samo na pukim obredima .. ali zapravo je od svega potrebno samo shvatiti da smo zrnce svemirske prašine u beskrajnom svemiru, biti ponizan pred tom spoznajom i nastojati činiti dobro koliko je do nas i mislim da je to "recept" za sreću i ostvarenje smisla ovdje na zemlji .. činiti dobro najčešće se sastoji od malih gesti, ničeg spektakularnog.. put malih koraka do velikog cilja :) - i učim to i dalje iz dana u dan :)
nedavno sam uzela knjigu josemarie escrive Put i potaknula me je na dublje promišljanje mojih postupaka ovdje na forumu .. uvidjela sam da griješim i nastojim to popraviti .. ponekad je teško priznati da smo u krivu ali ja nikada nisam imala problem s tim kad bih to shvatila.. :)

hvala ti što si podijelila sa mnom svoje iskustvo s Isusom.. :x - lijepo i poticajno, zaista

Rijetko imam uopće ovakve upise, a ovo sam napisala s razlogom da ti pokažem da smo mi ljudi složeni, slojeviti, da nas odgoj, okolina, mnoga iskustva, uvjerenja, vrijednosti čine kakvi jesmo. Teško je kroz samo pisanje doživjeti osobu u potpunosti, nedostaje ipak vizuelna komunikacija u kojoj ima dosta nesvjesnog, a potpuna je. Drugo, i važnije, neke stvari su fkt ono intima i dijele se samo s najbližima, nisu za javnost. Među njih ubrajam vjeru i seksualno opredjeljenje. Oni koji to pretjerano ističu na vani obično imaju neki problem sa sobom koji ne vide.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 22:10

metilda wrote:
venus wrote:
AlfaOmega wrote:Samnom ženu glava manje boli. A mi muški najviše volimo žene sa što manje glavobolje.  :shy

I vas zna bolit glava... :P

ja nemam pojam o čemu je ovdje riječ B-)

Navodno u staračkim domovima ima najviše akcije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 23:12

venus wrote:
metilda wrote:

ma nisam mislila ništa loše, samo sam se nasmijala na tvoju primjedbu mir i dobro i kako bi za pretjerivanje bilo potrebno nešto otkačeno.. :)

naravno da ima puno putova, jednom je to jivashakti na starom forumu objašnjavao slikom slona pri čemu svatko ima uvid u samo jedan djelić slona ali ne i u potpunu sliku.. kad sam počela pisati na forumu tamo davne 2004. godine imala sam površan uvid samo u svoju vjeru.. onda sam se suočila sam različitim vjerovanjima i željela sam ih sve upoznati prije svega da bih imala pojma o čemu oni govore .. pročitala tibetansku knjigu mrtvih, ščerbatskog, mahabharatu u kojoj je i bhagavad gita, egipatsku knjigu mrtvih, gilgameš, sve što je o budizmu i hinduizmu bilo na netu, proučavala paganizam, crowleya, blavatzku .. kroz diskusije sam se upoznavala i sa svojom vjerom jer sam prije toga bila tradicionalni vjernik, vjeru sam naslijedila u obitelji i nisam previše razmišljala o tome dok nisam otišla u međugorje .. prije toga sam prošla mladenačku pobunu protiv crkve.. počela sam se nakon par godina pisanja baviti teologijom i kršćanskom filozofijom .. ušla u dubinu vjerovanja i tu pronašla smisao i svoj put učenja zasnovanog na filozofiji a ne samo na pukim obredima .. ali zapravo je od svega potrebno samo shvatiti da smo zrnce svemirske prašine u beskrajnom svemiru, biti ponizan pred tom spoznajom i nastojati činiti dobro koliko je do nas i mislim da je to "recept" za sreću i ostvarenje smisla ovdje na zemlji .. činiti dobro najčešće se sastoji od malih gesti, ničeg spektakularnog.. put malih koraka do velikog cilja :) - i učim to i dalje iz dana u dan :)
nedavno sam uzela knjigu josemarie escrive Put i potaknula me je na dublje promišljanje mojih postupaka ovdje na forumu .. uvidjela sam da griješim i nastojim to popraviti .. ponekad je teško priznati da smo u krivu ali ja nikada nisam imala problem s tim kad bih to shvatila.. :)

hvala ti što si podijelila sa mnom svoje iskustvo s Isusom.. :x - lijepo i poticajno, zaista

Rijetko imam uopće ovakve upise, a ovo sam napisala s razlogom da ti pokažem da smo mi ljudi složeni, slojeviti, da nas odgoj, okolina, mnoga iskustva, uvjerenja, vrijednosti čine kakvi jesmo. Teško je kroz samo pisanje doživjeti osobu u potpunosti, nedostaje ipak vizuelna komunikacija u kojoj ima dosta nesvjesnog, a potpuna je. Drugo, i važnije, neke stvari su fkt ono intima i dijele se samo s najbližima, nisu za javnost. Među njih ubrajam vjeru i seksualno opredjeljenje. Oni koji to pretjerano ističu na vani obično imaju neki problem sa sobom koji ne vide.

da, primijetila sam da ne voliš govoriti o vjeri iako si na kultnoj denk temi spomenula da prakticiraš karma yogu ali nisi željela proširivati diskusiju - otud moja primjedba o namaste pozdravu. :)
primijetila sam i da i ovdje a i inače mnog ljudi smatraju da je vjera intimna stvar, sasvim mi je jasno da ja mnoge iritiram svojim pisanjem o vjeri i moje isticanje svojih stavova obojanih vjerom..
ne znam jesi li pisala na iskonu i nethaeru - tamo smo imali jako živ pdf Religija na kojemu je pisalo jako puno kvalitetnih nickova različitih konfesija ali i ateista i antiteista ili čak antikatolika i pisali su vrlo aktivno samo na tom podforumu.. sjećam se dharme, zeeva, razbojnikove nevjeste, fresh ginger, for-a, brighta, jung-fua, pierrea teilharda, patriota, oldiea, fazlije, jivashaktija , blueberry, nekoliko nickova koji su prakticirali sotonizam, speare je jako puno bio na Religiji, pa darla, samson, lucius, marcelina - uglavnom to je iza vipa i kultnih bio najaktivniji pdf... s gašenjem nethaer foruma veliki dio njih je prešao na forum.hr, ovdje nije došao gotovo nitko a s vremenom je Religija potpuno zamrla.. meni se nije dalo ići na forum.hr pa sam se prebacila ovdje..
ono što želim reći jest da katolicizam po definiciji nije religija ni vjera koja je intimna stvar pojedinca..
u samom Isusovu nauku to je vrlo jasno rečeno.. zabilježeno je naime jako malo njegovih vlastitih rečenica, većinom su to interpretacije i sjećanja evanđelista, ali baš o tom javnom aspektu vjere govori i sam Isus..
znam da mi se predbacuje misionarenje ali ovom prigodom ću navesti te rečenice:


Jer čega je srce puno, o tome govore usta. Matej 12,35,

 

Reče Isus svojim učenicima: "Nitko ne užiže svjetiljke da je pokrije posudom ili stavi pod postelju, nego je stavlja na svijećnjak da oni koji ulaze vide svjetlost.
 
 
U ono vrijeme Isus se ukaza jedanaestorici i reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju-Mk 16,15-20

zato mogu reći da zbilja postupam i pišem u skladu s Isusovm riječima.. vjerojatno to mnogima smeta ali kako si sama rekla, različiti smo, složeni, slojeviti.. pitanje je možemo li i želimo li prihvatiti različitosti .. moje daljnje pisanje sad zaista ovisi o tvom odgovoru.. ako potvrdiš da te iritira ovo će biti moj predzadnji post na forumu :) jer ja ne mogu pisati protiv svoje prirode i neiskreno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 2 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum