ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Guest 29/6/2020, 23:26

Noor wrote:
Pirate wrote:

P.S. Na hrvatski se pise odstrel, odstrijel ne postoji.
a da, prije no što korigiraš (još netočno) druge, ti svladaš hrvatski? :)

Brani mu vjera.

Guest
Guest


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Pirate 30/6/2020, 00:09

Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by michaellcmacha 30/6/2020, 00:17

Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:
Pirate wrote:
michaellcmacha wrote:
Pirate wrote:
Nije Srbija ta koja poziva na reviziju dejtonskog sporazuma kroz uvodjenje 3. entiteta. Srbiji ovakva BiH savrseno odgovara, dok cviećarima nikako. 


P.S. Na hrvatski se pise odstrel, odstrijel ne postoji.
gle ja ne znam što tebi znači srbija u životu, moguće puno... ja spadam u onu skupinu koja u srbiji i srbijanskim aktivnostima vidi potencijalnu opasnost za mir u ovom dijelu europe u narednom razdoblju, a pogotovo ako se međunarodne okolnosti potrefe da bi joj za takovo što došao vjetar u leđa... već smo razgovarali o tome... proši put većina srba nije bila u obavezi da se izjasni na čijoj je strani tako da je hrvatska mogla računati i na dragovoljce srbe, ali i na srbe koji su na svaki mogući način potpomagali velikosrpsku agresiju... toga slijedeći put neće biti... ili ćete biti aktivni u obrani hrvatske ili ćete otići aktivno se boriti za srbijanske  interese, ali u srbiji, a ne u hrvatskoj...tako da znaš na čemu si...
p.s. 
pitamo na koji način bi, da se u tu svrhu odobri odstrijel , ulovili vuka . Doznajemo da se radi o najzahtjevnijoj
odraditi bogovski posao da ne bi bila na ' listi za odstrijel ' . Ne bih željela da izađe još ovaj put . Nekako
njihov Vecernji List su samo najprikladnije oruzje za odstrijel Bosnjaka pogotovo u medjunarodnoj javnosti . Ne treba
nađemo . Imam osjećaj da bih i ja želio osjetiti draž odstrijela divljači .. Teško je to opisati .. Sad će me mnogi
vojska kada stanovništvo postane stado ovaca spremno za odstrijel . Zato nam i jest tako ... nije da mi ne volimo Hrvatsku
Ovo sto ti pises je samo lista lijepih zelje tebe i tebi slicnih, koja u sustini nema veze sa real politikom. Mozda ste jos neki faktor u Hrvatskoj i tu jos mozete poduzimati kakve akcije/radnje ali van toga ste nebitni i sto vrijeme vise bude teklo to ce vasa uloga i znacaj jos manje vrijediti. Tim vise sto nemate nikakvu podrsku izvana, osim pripadnika naroda bakljava i zljata. 

Vrijeme ratovanja izmedju Hrvatske i Srbije su zavrsena. Ne postoji vise bioloski kapacitet za ratove. Tim vise, sto se u proslom ratu izgubilo 30-50 godina razvoja i posljedice toga su toliko vidljive da ce biti jako malo dobrovoljaca za sljedece ratove. Jos jedan takav rat i mi trajno kao zemlje ovih prostora trajno gubimo bitku konvergencije sa zemljama zapada, vec ju i sad gubimo. Sa jos jednim ratom, ovi prostori trajno idu u pečalbu.  

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

P.P.S. Mogu se kladiti da nikad na glas nisi izgovorio rijec "odstrijel", vi ruralci pogotovo gutate slova, stoga sumnjam da tako pricas.
što ti znači to ruralac... ja sam rođeni siščanin a sisak je urbana sredina zadnjih 300 godina, a povijesno gledano žitelj sam jednog od najstarijih i najpoznatijih gradova u europi, što bi značilo u svijetu..., ne boli tebe nepostojanje riječi odstrijel, ali te strašno boli postojanje situacije da bi srbija mogla u budućnosti biti odstrijeljena, ne od hrvatske nego od savezničkih država koje su pod potencijalnom opasnosti od teritorijalnih pretenzija srbije... sutra neće biti cilj da se rat vodi na način da stradamo i mi u tom ratu... bit će dovoljno da strada samo srbija... a saveznici ju imaju sa čime iz daljine zbombati... neće nitko osvajati srbiju... dovoljno ju je temeljito preorati, kvalitetnim plugom... ;)
Da ponovim, to sto ti pricas je odraz tvojih zelja i fantazija koje nemaju pokrica u realnosti. Slobodno ostani zivjeti u zabludama, to je super za mentalno zdravlje.
meni se ipak čini da ti nisi skopčao s kim imaš posla kad su hrvati u pitanju... 1991. mnogi su smatrali da šačica nas pod lakim pješačkim naoružanjem nemamo što tražiti u srazu sa respektabilnom organiziranom vojnom silom... i onda su ti mnogi govorili da se radi o avanturistima, koji žive u fantazijama i željama bez pokrića... i tako do 04.08.1995. kad su se fantazije tvoje rodbine koja se tih dana zbog želja bez pokrića morala odseliti u srbiju, gdje ti sad moraš odlaziti kad je kakvo "porodično okupljanje"... toliko o fantazijama i željama... samo vi nastavite živjeti u svojim fantazijama i poduprite likove koji biraju Tita, i zagarantirano ćete svi koji tako odaberete završiti na "porodičnom okupljanju sa jedne adrese... koja neće biti s pozvnim 00385... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Šandor Winnetou 30/6/2020, 00:21

pizzon wrote:
michaellcmacha wrote:
pizzon wrote:ali, hrvati u r.hr. radije
bi da arlaucu srbe na vrbe
ili sl.umesto da vode dugorocno
pragmativnu politiku.
jer, sta kad se karte ponovo
izmedaju, prevazidje tema kosovo
i srbija izbalansira svoj pristup
prema istoku i zapadu.
srbija zauzima centralno mesto
na balkanu i ima pristojan
politicki uticaj u regionu,
koji nije zanemarljiv.
kom se vi sve ovo vrijeme grozite bez kurca... srbija zauzima mjesto u okruženju njoj nesklonih i neprijateljskih država, od kojih se nekima zamjerila a nekima je dužna... budite sretni da se slučajno karte ne izmješaju na način da se raspiše slobodan odstrijel na srbiju... nema Boga da preživite to genocidisanje....

ne preti nam tudjom patkom.
slaba je vasa " udruga " za srbiju.
morao je nato da intervinise,
politicki, logisticki i vojno.
zato nemoj da kenjas :)
ako racunas da nato bude
na celu kolone, na kopnu i vazduhu,
to je drugo.
ako ste nato, bosnjaci, siptari i vi,
pisi propalo:)
je u pravu si, da nisu 95 intervenirali svi bi srbi bili u jednoj državi, u brogradskom pašaluku

_________________
Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Guest 30/6/2020, 09:12

Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Sora 30/6/2020, 09:16

debotoijusto wrote:skoro je rekao ono sto njegova ciljana publika zeli cuti , sokantno !

ciljana publika neće u samoizolaciju ovaj tjedan :cleanteeth
a bogati
ako treba i cjepivo ćemo uvesti za hercegovce

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Noor 30/6/2020, 09:32

Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.
jednako kao i strelica - strjelica

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Guest 30/6/2020, 09:32

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.
jednako kao i strelica - strjelica

E, ali ako strjelica nema u Aniću...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Noor 30/6/2020, 09:35

Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.
jednako kao i strelica - strjelica

E, ali ako strjelica nema u Aniću...
...eeeeee, to je onda problem

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Noor 30/6/2020, 09:37

Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Noor wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.
jednako kao i strelica - strjelica

E, ali ako strjelica nema u Aniću...
...eeeeee, to je onda problem
a imamo i greška, grješka, pogrješka....sem ako ni toga nema u Aniću

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Guest 30/6/2020, 14:18

epikur37 wrote:
Sovak wrote:Sovak zove Epija i Hektora, javite se!
Sovak zove Epija i Hektora, javite se!

Prijem!

:)

Epi ovdje prijem!

Da nije bilo pritiska, političkog, medijskog, na socijalnim mrežama i na internetu...teško bi do ovakve izjave došlo. Za taj pritisak malim dijelom je zaslužna i moja malenkost što ovdje što na forumima Hrvata HercegBosne i ispod facebook vijesti hrvatskih portala.

Vjerojatno su skauti iz DP uvidjeli da posve krivo voze kada je u pitanju BiH i da se javlja duboki revolt prema DP-u. Na forumu HB, većina komentara je vrlo negativna o DP Hasančetu, Prkačinu i Škori...baš zbog dosadašnjeg negativnog i mutnog stava o BiH.



Nije mu trebalo ono o guranju u savez s Dodikom, jer tu nije ništa neprirodno.

Ali, ok.

Prioritet su Hrvati i federalna jedinica i tu je ispoštovao kriterij.

Doduše nakon mjeseci i tjedana pritisaka da se odustane od pravškog pogleda prema BiH.

Alsodakle, ovo je doista prijatna vijest, ja i dalje imama rezervu prema DP ali sada ću lakše prihvatiti njihovu koaliciju s HDZ-om.




To ovak' nekaj?

Not bad.
Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Croatian_homerule
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Guest 30/6/2020, 14:36

Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:
Speare Shaker wrote:
Pirate wrote:

P.S. Taman sam uzeo rijecnik hrvatskog jezika od Vladimira Anica, trazim rijec odstrijel ... ne postoji. 

Novosađanin.
Ukratko, tvoj osobni wishfull thinking odnosno popis (nije lista) želja.
Novosadjanin, jelte? Definitivno si me uvjerio da se ipak kaze odstrijel, jer eto, Anic je Novosadjanin.

Kaže se odstrel, ali također i odstrijel. Oba izraza su u funkciji unutar hrvatskog standardnog jezika.

Točno. Imaš odstrel, odstrjel i odstrijel.

Hrvatski standardni jezik ima takvih primjera višestrukosti.

Ono što se mora jest u pisanju tekstova biti dosljedan u jednoj ili drugoj ili trećoj inačici pisanja.


Ne može se u jednom dijelu teksta pisati npr. ''odstrel'', a onda u drugom ''odstrjel'' ili ''odstrijel''.

Usput i sami se hrvatski jezikoslovci oko pravopisanja znaju prepirati ovisno koja im je jezična škola ili tradicija pri srcu.

Not so simple ... kak' bi rekli Bednjanci. king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini - Page 5 Empty Re: Šok za Epija,Generala!Miroslav Škoro 'pravaš' za hrvatsku federalnu jedinicu u Bosni i Hercegovini

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum