ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

šta bi bilo-

Go down

šta bi bilo- Empty šta bi bilo-

Post by kic 22/6/2020, 15:24


na današnji dan kad je napadnut Sovjetski Savez, nijedna tema-

da je SSSR prvi napao Nacističku Njemačku

moja najopćenitija predodžba bi bila da bi SAD stao na stranu Njemaca zapravo-

šta bi bilo- 51Y7OHaACgL._AC_UX679_
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by muckodjubre 22/6/2020, 16:25

Gledao nedavno dokumentarac "WW2 u boji"imali su otvoren put za moskvu i onda bez veze skrenu prema ukrajini da dokrajče jednu bitku i tu izgube par tjedana i onda krene kiša,blato i skroz ih uspori...kažu da su nastavili bez zaustavljanja da bi moskva pala...pa kasnije adolfove sulude odluke da se ne smije strateški povlačiti koštali gubitka masu utreniranuh spec.postrojbi i tehnike...

Šta bi bilo da je bilo,zanimljivo za razmišljanje

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

šta bi bilo- 6b8efe2f85c2b63406b2šta bi bilo- Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500šta bi bilo- Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by kic 22/6/2020, 16:37


da, Guderianova vječna primjedba da su bezveze stajali kod Smolenska i čekali da južno krilo osvoji Kijev..

jer se Hićo bojao da ne ponovi grešku da centar ode predaleko naprijed ako njihovo južno krilo zapne, i u tom slučaju bi im Sovjeti mogli razvuć liniju i udarati ih s više strana..

nije to tako ni jednostavno, lako u hindsightu reć
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by muckodjubre 22/6/2020, 17:18

Najstrašnije su brojke ono kao neka manha bitka 10 000mrtvih pa neki nepotrebni desant na 1000 mrtvih...ljudi su doslovno kako bi rekao Krleža topovsko meso,statistički broj...

A svaki taj i 1 vojnik ima obitelj,tuga...
a mrtvih na stotine tisaća,milijuni,deseci milijuna,ni ne zna se ukupno točno 50/60 M

_________________
Ako detektor laži pokaže da ja lažem, da sam ja odbio , ja ću onda se podvrći da sam sebi oduzmem život. 

šta bi bilo- 6b8efe2f85c2b63406b2šta bi bilo- Tumblr_paowj2Xw4F1td6f30o3_500šta bi bilo- Semi-Final-Croatia-vs-England-Moscow-Russian-Federation-11-Jul-2018
muckodjubre
muckodjubre

Posts : 11131
2014-04-15


Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by darth_vader 22/6/2020, 17:22

kic wrote:
na današnji dan kad je napadnut Sovjetski Savez, nijedna tema-

da je SSSR prvi napao Nacističku Njemačku

moja najopćenitija predodžba bi bila da bi SAD stao na stranu Njemaca zapravo-

šta bi bilo- 51Y7OHaACgL._AC_UX679_


Ne bi...na osnovu čega slažete te alternativne konstrukcije...Brijali bi na izolacionizam uz možda pojačanu pomoć VB i to je to...da ih Japanci nisu sunovratili u WW2, možda bi se eventualno 1944. uključili...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by darth_vader 22/6/2020, 17:28

muckodjubre wrote:Gledao nedavno dokumentarac "WW2 u boji"imali su otvoren put za moskvu i onda bez veze skrenu prema ukrajini da dokrajče jednu bitku i tu izgube par tjedana i onda krene kiša,blato i skroz ih uspori...kažu da su nastavili bez zaustavljanja da bi moskva pala...pa kasnije adolfove sulude odluke da se ne smije strateški povlačiti koštali gubitka masu utreniranuh spec.postrojbi i tehnike...

Šta bi bilo da je bilo,zanimljivo za razmišljanje


Nisu htjeli riskirati ranjivost po bokovima mada je džep oko Kijeva bio neutraliziran, da...navodno je Hitler htio izbjeći Napoleonove greške pa nije forsirao frontalni napad na Moskvu...sjebali ga Kicovi Japanci zapravo, jer nisu vezali Sibirsku armiju na sebe kako je bilo planirano...ta "nenadana" pojačanja su zapravo napravila ključni preokret u inicijativi koju više nakon Prosinca 1941. zapravo više nikad Wehrmacht zapravo nije imao...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by Guest 22/6/2020, 17:44

Dan žalosti kod poslednjih nacista u evropi... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by bafalo 22/6/2020, 20:49

njemačka je bila gotova čim su za saveznike uzeli žabarske pičkice. one kamikaze nisu puno pomogle isto ej čovječe kako ćeš dobit rat ako se sam ubijaš

_________________
šta bi bilo- Lana-Jurcevic-rox
bafalo
bafalo

Posts : 4928
2015-08-08


Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by darth_vader 22/6/2020, 20:52

bafalo wrote:njemačka je bila gotova čim su za saveznike uzeli žabarske pičkice. one kamikaze nisu puno pomogle isto ej čovječe kako ćeš dobit rat ako se sam ubijaš
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

šta bi bilo- Empty Re: šta bi bilo-

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum