ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Eroo 8/6/2020, 16:33

Croatian swimming waters among cleanest in Europe

  • by croatiaweek
  • June 8, 2020

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Losinj-croatia
Losinj, Croatia

ZAGREB, June 8 (Hina) – Croatia is one of the five European countries with the cleanest bathing water, the European Environment Agency said on Monday as borders are being reopened after the COVID-19 crisis and tourists are thinking about where to spend the summer holidays, dpa reported.

The cleanest bathing waters in Europe are in Cyprus, Austria, Malta, Greece, and Croatia, says a report by the European Commission and the EEA.

In those five countries, 95% or more of bathing waters were of excellent quality, the report says, adding that in Cyprus 99.1% of bathing waters were excellent.

Tourists who are afraid of contracting COVID-19 on the beach should follow the guidelines of national or local authorities, the EEA said. They should keep a physical distance and wash their hands sufficiently.

The EEA tested bathing waters at some 22,300 sea, river and lake beaches in the EU, plus the UK, Switzerland and Albania.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Guest 8/6/2020, 17:10

Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Noor 8/6/2020, 17:36

kakvih divnih uvala ima po otocima, bez betona i turista, divljina i nepatvorena ljepota

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Šandor Winnetou 8/6/2020, 18:05

Legendovich wrote:Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
na primjer ti, ono menagerstvo ti u krvi, burze su propale kad si ti prestao trgovati zlatom a još ranije je puka sreća bila za nas kad si izašao iz specijalne policije, dobro da rat nismo izgubili zbog toga!

_________________
Croatian swimming waters among cleanest in Europe Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Noor 8/6/2020, 18:08

tre wrote:
Legendovich wrote:Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
na primjer ti, ono menagerstvo ti u krvi, burze su propale kad si ti prestao trgovati zlatom a još ranije je puka sreća bila za nas kad si izašao iz specijalne policije, dobro da rat nismo izgubili zbog toga!
snajperom bi gađao sve zagađivače, pa nek probaju ostavit smeće

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Eroo 8/6/2020, 18:13

Noor wrote:kakvih divnih uvala ima po otocima, bez betona i turista, divljina i nepatvorena ljepota
Sjećam se jednih lijepih uvalica -na Krku (Vrbnik), gdje sam kao student, s ovom mojom i malim princem, ljetovao.
Imali smo svoju uvalicu i drugi turisti su uvijek prošli, nisu nam smetali. Voda boje safira, kameni oblutki... :x
Spavali smo privatno, a jeli u jednoj podužoj prizemnici, s ravnom betonskom pločom kao krovom.
Nikad mi ni jedan hotel nije mogao ponuditi nešto slično. Uvijek se ovoga sjetimo.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Šandor Winnetou 8/6/2020, 18:14

Noor wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
na primjer ti, ono menagerstvo ti u krvi, burze su propale kad si ti prestao trgovati zlatom a još ranije je puka sreća bila za nas kad si izašao iz specijalne policije, dobro da rat nismo izgubili zbog toga!
snajperom bi gađao sve zagađivače, pa nek probaju ostavit smeće
kad bi vidjeli kako gađa cijea RH bi postala Jakuševac a da ne kažem da bi ih pola poumiralo od smijeha!

_________________
Croatian swimming waters among cleanest in Europe Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Guest 8/6/2020, 18:23

tre wrote:
Legendovich wrote:Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
na primjer ti, ono menagerstvo ti u krvi, burze su propale kad si ti prestao trgovati zlatom a još ranije je puka sreća bila za nas kad si izašao iz specijalne policije, dobro da rat nismo izgubili zbog toga!
pa polako ..Svako TI neces time upravljati..ili vam slijedi kolaps ili prodaja drzavnog zlata i platine,za kredit koji cete  EVENTUALNO dobiti..
propao??..pa paraziti i niskoristi kao ti u sVABIJI ne mogu opstati,ostalo cista logika ,a pametnom dovoljno..tebi vjerovatno koja triska josh slijedi po pitanju teme.. lol! lol! lol!
Kurtzu da sam izasao,i hvala Bogu,steta da nisam otperjao vanka i zgrto lovu,a gluposti izmedju vas i srba ,u sustini nije moj problem..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Noor 8/6/2020, 18:24

Eroo wrote:
Noor wrote:kakvih divnih uvala ima po otocima, bez betona i turista, divljina i nepatvorena ljepota
Sjećam se jednih lijepih uvalica -na Krku (Vrbnik), gdje sam kao student, s ovom mojom i malim princem, ljetovao.
Imali smo svoju uvalicu i drugi turisti su uvijek prošli, nisu nam smetali. Voda boje safira, kameni oblutki... :x
Spavali smo privatno, a jeli u jednoj podužoj prizemnici, s ravnom betonskom pločom kao krovom.
Nikad mi ni jedan hotel nije mogao ponuditi nešto slično. Uvijek se ovoga sjetimo.
možda plaža Kozica? :)

Croatian swimming waters among cleanest in Europe DJI_0295


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Eroo 8/6/2020, 18:48

Noor wrote:
Eroo wrote:
Noor wrote:kakvih divnih uvala ima po otocima, bez betona i turista, divljina i nepatvorena ljepota
Sjećam se jednih lijepih uvalica -na Krku (Vrbnik), gdje sam kao student, s ovom mojom i malim princem, ljetovao.
Imali smo svoju uvalicu i drugi turisti su uvijek prošli, nisu nam smetali. Voda boje safira, kameni oblutki... :x
Spavali smo privatno, a jeli u jednoj podužoj prizemnici, s ravnom betonskom pločom kao krovom.
Nikad mi ni jedan hotel nije mogao ponuditi nešto slično. Uvijek se ovoga sjetimo.
možda plaža Kozica? :)

Croatian swimming waters among cleanest in Europe DJI_0295

Od Vrbnika prema jugu vodi upravo takva staza nekamo gore, na brdo. Ispod su bile jedna za drugom male uvalice, a iznad borova šuma.
Tada je u Vrbniku bila samo jedna "gradska" plaža, tamo se nismo kupali. Gore sam zaboravio spomenuti poslugu u onom objektu; dvije mlade djevojke i dva starija gospodina. Stali su kao stubovi na 4 različita mjesta i promatrali da gostima šta ne nedostaje. Sjećam se da sam zapalio zadnju cigaretu...isti minut mi je stigla nova škatlica. I što me posebno iznenadilo, beštek sam uvijek dobio u svom platnenom etuiju, a bocun vina, koje nismo popili do kraja, drugi dan sam dobio na stol, ohlađen, naravno. :D


Last edited by Eroo on 8/6/2020, 18:49; edited 1 time in total

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74805
2016-07-22


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Šandor Winnetou 8/6/2020, 18:49

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:Nikakva novost..plave zastave posvuda..josh da je netko pametan da svim tim upravlja
na primjer ti, ono menagerstvo ti u krvi, burze su propale kad si ti prestao trgovati zlatom a još ranije je puka sreća bila za nas kad si izašao iz specijalne policije, dobro da rat nismo izgubili zbog toga!
pa polako ..Svako TI neces time upravljati..ili vam slijedi kolaps ili prodaja drzavnog zlata i platine,za kredit koji cete  EVENTUALNO dobiti..
propao??..pa paraziti i niskoristi kao ti u sVABIJI ne mogu opstati,ostalo cista logika ,a pametnom dovoljno..tebi vjerovatno koja triska josh slijedi po pitanju teme.. lol! lol! lol!
Kurtzu da sam izasao,i hvala Bogu,steta da nisam otperjao vanka i zgrto lovu,a gluposti izmedju vas i srba ,u sustini nije moj problem..
ma jok, zato stalno potenciraš kako si ti gore a mi dolje, uopće te ne žulja to što si u pm tamo gdje si otišao, ne vidi se iz aviJona.
Svele jadan si, ali baš jadan sa svojim bijednim pokušajem ocrnjivanja i Hrvata i Hrvatske No

_________________
Croatian swimming waters among cleanest in Europe Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Pirate 8/6/2020, 21:14

Eroo wrote:Croatian swimming waters among cleanest in Europe

  • by croatiaweek
  • June 8, 2020

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Losinj-croatia
Losinj, Croatia

ZAGREB, June 8 (Hina) – Croatia is one of the five European countries with the cleanest bathing water, the European Environment Agency said on Monday as borders are being reopened after the COVID-19 crisis and tourists are thinking about where to spend the summer holidays, dpa reported.

The cleanest bathing waters in Europe are in Cyprus, Austria, Malta, Greece, and Croatia, says a report by the European Commission and the EEA.

In those five countries, 95% or more of bathing waters were of excellent quality, the report says, adding that in Cyprus 99.1% of bathing waters were excellent.

Tourists who are afraid of contracting COVID-19 on the beach should follow the guidelines of national or local authorities, the EEA said. They should keep a physical distance and wash their hands sufficiently.

The EEA tested bathing waters at some 22,300 sea, river and lake beaches in the EU, plus the UK, Switzerland and Albania.
Ovo na slici su Valdarke, iza ove kucice na cosku ima jedna mini spiljica za drpanje a desno su stijene sa ravnim plocama, idealne za suncanje i skakanje. Sama uvala je zanimljiva jer ima par vrela u moru odakle izvire slatka voda, zato tu inace oko tih vrela more zna biti osjetno hladnije.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Croatian swimming waters among cleanest in Europe Empty Re: Croatian swimming waters among cleanest in Europe

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum