ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by epikur37 1/6/2020, 01:40

ISPOVIJEST MIRE FURLAN 'Mi smo veterani raspada, znamo kako to izgleda, mene Amerika i sve ovo što se događa podsjeća na posljednje dane Jugoslavije'
AUTOR:
Jutarnji.hr
OBJAVLJENO: 31.05.2020. u 12:29
Zagreb, 200718.
Trg bana Josipa Jelacica.
Glumica Mira Furlan prosetala je centrom Zagreba.
Na fotografiji: Mira Furlan.
Foto: Damjan Tadic / CROPIXDamjan Tadić / CROPIX

Glumica Mira Furlan u okviru platforme "Alone together" koju je organizirao beogradski Kulturni centar Grad, govorila je o životu u Americi, filmskoj industriji, Jugoslaviji, kao i utjecaju epidemije na čovjeka i umjetnost, piše Tanjug, a prenosi RTV.

VEZANE VIJESTI
FOTO: LEGENDARNA HRVATSKA GLUMAČKA DIVA PLIJENILA PAŽNJU U CENTRU ZAGREBA Rođena Zagrepčanka prošetala je gradom u lepršavoj haljini

ISPOVIJEST ČUVENE GLUMICE MIRE FURLAN 'Hrvatska je zagađena vulgarnošću i primitivnim nacionalizmom, ja tamo nemam što više tražiti!'
Glumica se javila iz Los Angelesa gdje živi i radi u filmskoj školi, a kao i mnogi vrijeme je provodila u izolaciji u svom domu.

- Ovdje je stvar postala apsolutno politična. Kontrole nema, republikanci otvaraju, demokrati zatvaraju... Republikanci žele da biznis ide dalje, jedan od njih je u jednom trenutku čak izjavio da stare ljude treba žrtvovati za mlade. Otvorimo sve, pa tko preživi, ako si star, sorry - ispričala je Furlan.


Pandemija se pretvorila, ističe, u politički problem, a zemlja je potpuno podijeljena.

- A Trump? Ne zaslužuje da se o njemu uopće govori. To je greška svih nas, cijelog svijeta, što mu dajemo ono što mu treba. Ljudi se bave njegovim tvitovima, a zapravo se iza kulisa događaju mnogo gore stvari, ludilu nema kraja - kazala je Furlan.

Na pitanje koliko je sličnosti s Jugoslavijom i podijeljenošću s ovih prostora, kaže da je narativ isti te da je zemlja podijeljena na dva tabora. - Mi smo veterani raspada. Mi znamo kako sve to izgleda, zato je meni sve to što se događa u Americi i prije virusa - deja vu. Duh je pušten iz boce kao i kod nas. Mi smo vidjeli, naš primjer nam kaže, jednom kada ga pustiš, on neće tek tako ući unutra - smatra Furlan.

Efekt pandemije na sve ljude, prema njezinu mišljenju, ogroman je "čovjek se čovjeka boji".

- Zanimljivo mi je koliko nas je na neki način to sve promijenilo. Osjećam to. Mislim na taj strah od blizine drugog čovjeka koji postaje potencijalni neprijatelj - tvrdi Furlan i dodaje da se sada ljudi ne boje "samo" druge boje kože, spola, druge seksualne orijentacije, već svakoga.

- Svaki čovjek je potencijalni neprijatelj. Zato sve što želimo napraviti trebamo napraviti sada. Godine te to nauče, nema vremena više, ni u mikroživotu, ni globalno - ističe.

Možda je kraj svijeta, dodaje, te tvrdi da je možda došlo vrijeme onih koji s transparentima stoje na ulici. - Svakako imam taj osjećaj da je došao kraj jednog svijeta kakvog smo poznavali - smatra.

Prisjećajući se glume u popularnoj seriji "Lost" i uloge znanstvenice koja je izgubila sve, kaže da se nedavno zapitala hoćemo li svi tako živjeti, "s puškom u ruci, na brdu, braneći svoj mali vrt, tikvice i patlidžane". Ono što zna zasigurno je da, kako ističe, od utorka kreće s online predavanjima u filmskoj školi nakon poduže pauze.

- Sada intenzivno učim Zoom, bojim se stravično tog iskustva, ne mogu zamisliti da ispred sebe na ekranu imam 15 malih lica od kojih svako radi nešto svoje. Ali nadam se najboljem - kazala je Furlan.

Nedavno je sudjelovala i u malom eksperimentu koji je provela Američka unija redatelja, s ciljem da se pokaže kako će izgledati filmska industrija nakon korone, kako i što treba napraviti kako bi sve funkcioniralo.

- Bio je to jedan dan snimanja, svi smo imali ozbiljnu opremu, maske… Najstrašnije je bilo za kamermana i ljude oko kamere jer se tu stalo diraju stvari, ljudi diraju sve i svašta… Pitanje je kako to kontrolirati, kako se disciplinirati, kako se sjetiti da si nešto dodirnuo - kaže i priznaje da ona nema tu koncentraciju "tu vrstu prisebnosti, fokusa", te zato bira ostati kod kuće.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by epikur37 1/6/2020, 01:41

Eto ga na....Mira nikako da se pomiri...
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by AssadNaPodmornici 1/6/2020, 07:11

Što se babi htilo to joj se i snilo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21024
2018-06-14


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 07:19

ova je uvijek bila u kurcu i sad je... pirat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sora 1/6/2020, 07:19

vas dvojica malih mišeka koji se najbolje osjećate u svojim rupama s vidikovcem od pol cola, serete non stop
vaš intelektualni domet je di sir s rupama i rupama općenito

i još jednom dokazujete da su žene danas naprednije nego muškarci, vašeg tipa
šta se događa u americi nemate pojma

i veselite se raspadu..
ta vaša opsesija raspadom smrdi ko svaki leš, trulež i smrt
važno da se raspada i vi sretni
aupm

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 07:20

prica o vulgarnosti...ali koliko se sjecam ni ona nije bila cvijet čednosti i kulture...privat je zna moja rodica veli da je psovala ko kocijas...pičkarala Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sora 1/6/2020, 07:22

vuksadinare wrote:ova je uvijek bila u kurcu i sad je... pirat

je
visi na forumima..
a izjave daje koje ne kužiti jer ste preglupi

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 07:22

Sora wrote:
vuksadinare wrote:ova je uvijek bila u kurcu i sad je... pirat

je
visi na forumima..
a izjave daje koje ne kužiti jer ste preglupi
pa kaj nije bila na kurcu i u kurcu... Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sora 1/6/2020, 07:27

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Mira_f10

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sora 1/6/2020, 07:29

izgleda odlično
glumica bez greške
a politički se hrabro i pametno nosi s vama koji bi samo sve dijelili, rušili itd
i povlači pametno paralelu SAD I SFRJ
da se bar raspadnu i jameri

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 07:33

Sora wrote:izgleda odlično
glumica bez greške
a politički se hrabro i pametno nosi s vama koji bi samo sve dijelili, rušili itd
i povlači pametno paralelu SAD I SFRJ
da se bar raspadnu i jameri
kaze legenda i javna tajna je da se na filmu u jebacini doista manđarala...da ju je frano u kiklopu samo tako natezao..navodno nakon snimljenih scena da su naredili da filmsko osoblje napusti sobu...sto se zbivalo nakon toga iza zatvorenih vrata 'ne zna se'...ali bormes su se zadrzali sat,dva Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sora 1/6/2020, 07:40

vuksadinare wrote:
Sora wrote:izgleda odlično
glumica bez greške
a politički se hrabro i pametno nosi s vama koji bi samo sve dijelili, rušili itd
i povlači pametno paralelu SAD I SFRJ
da se bar raspadnu i jameri
kaze legenda i javna tajna je da se na filmu u jebacini doista manđarala...da ju je frano u kiklopu samo tako natezao..navodno nakon snimljenih scena da su naredili da filmsko osoblje napusti sobu...sto se zbivalo nakon toga iza zatvorenih vrata 'ne zna se'...ali bormes su se zadrzali sat,dva Basketball

priroda je priroda
i takav posao je to
nije lako glumcima i glumicama, nisu od drva

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by mutava baštarda 1/6/2020, 07:55

epikur37 wrote:.

- Ovdje je stvar postala apsolutno politična. Kontrole nema, republikanci otvaraju, demokrati zatvaraju... Republikanci žele da biznis ide dalje, jedan od njih je u jednom trenutku čak izjavio da stare ljude treba žrtvovati za mlade. Otvorimo sve, pa tko preživi, ako si star, sorry - ispričala je Furlan..
...........



Nedavno je sudjelovala i u malom eksperimentu koji je provela Američka unija redatelja, s ciljem da se pokaže kako će izgledati filmska industrija nakon korone, kako i što treba napraviti kako bi sve funkcioniralo.

- Bio je to jedan dan snimanja, svi smo imali ozbiljnu opremu, maske… Najstrašnije je bilo za kamermana i ljude oko kamere jer se tu stalo diraju stvari, ljudi diraju sve i svašta… Pitanje je kako to kontrolirati, kako se disciplinirati, kako se sjetiti da si nešto dodirnuo - kaže i priznaje da ona nema tu koncentraciju "tu vrstu prisebnosti, fokusa", te zato bira ostati kod kuće.

Mira je iz sekte #ostanidima budi odgovorna...
Mogu misliti kako je s nostalgijom gledala redarstvenopolitička vježbe Ništa nas ne smije iznenaditi u kojima su uživali naši demokrati....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by immortal 1/6/2020, 10:54

iliti Mira ne vidi da svugdje u svijetu jedni te isti šire svoje djelovanje razdora među istima ili sličnima
točnije narodima Isusa Krista

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by immortal 1/6/2020, 10:55

Sora wrote:izgleda odlično
glumica bez greške
a politički se hrabro i pametno nosi s vama koji bi samo sve dijelili, rušili itd
i povlači pametno paralelu SAD I SFRJ
da se bar raspadnu i jameri
neće pizdo
nećete nadjačati kršćane
immortal
immortal

Female
Posts : 23185
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 11:25

inace u proljece 1991 mira furlan je otisla iz zagreba i hrvatske u beograd zivjeti...da bi sredinom 1992 otisla u ameriku...mada je prakticno od 1989 zivjela na relaciji zagreb-beograd vis eu beogradu jer je dobila angazman u jugoslovoneskom dramskom pozoristu u beogradu...alma prica je rekla da je to bilo iznenađenje posto je u hnk-u mira furlan bila među najbolje placenim za ono vrijeme glumcima u kazalistima..niti je bilo pritisaka na nju sa bilo koje strane...niti sukoba...krajem 1990 mira furlan je u sarajevskom tjedniku VEN objasnila da je svoj prelazak iz HNK-a u Jugoslavensko dramsko pozoriste u Beogradu objasnila politickim promjenama u Hrvatskoj sa kojim se nije slagala te zbog toga bila je u politickom sukobu sa nekim kolegama i glumcima iz HNK-a..i da zbog toga sebe vise nije vidjela u HNK-u...no nakon tog intervjua dosli su ostri demantiji od kolega iz HNK-a koji su tvrdili da nikakvih sukoba nije bilo dapace na jedan nacin je Mira Furlan imala djelomicno i povlasten tretman u HNK-u sto govori i njen ugovor u prvom redu financijski..i da ne razumiju na koji nacin se Mira Furlan osjecala 'ugrozenom' u toj zagrebackoj i hrvatskoj kulturnoj instituciji s obzirom na mnogobrojne dodjeljene uloge i pozamasne financijske honorare..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Ringo10 1/6/2020, 11:29

PA je li Furlanka Srpkinja po nacionalnosti
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Ringo10 1/6/2020, 11:31

vuksadinare wrote:
Sora wrote:izgleda odlično
glumica bez greške
a politički se hrabro i pametno nosi s vama koji bi samo sve dijelili, rušili itd
i povlači pametno paralelu SAD I SFRJ
da se bar raspadnu i jameri
kaze legenda i javna tajna je da se na filmu u jebacini doista manđarala...da ju je frano u kiklopu samo tako natezao..navodno nakon snimljenih scena da su naredili da filmsko osoblje napusti sobu...sto se zbivalo nakon toga iza zatvorenih vrata 'ne zna se'...ali bormes su se zadrzali sat,dva Basketball
Frano je jebo, Miki Manojlović u filmu Otac na službenom putu također je Miru nategao ... ma kurva klasična
Ringo10
Ringo10

Posts : 21567
2015-09-24


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 11:32

Ringo10 wrote:PA je li Furlanka Srpkinja po nacionalnosti
tata slovenac a mama židovka
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by vuksadinare 1/6/2020, 11:37

zapravo djed joj je bio slovenac koji ej doselio u zagreb iz slovenije dvadesetih godina 20 stoljeca
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije Empty Re: Mira Furlan: Mi smo veterani raspada, Amerika podsjeća na posljednje dane Jugoslavije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum