ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 4:06

ispadose npr.branitelji vukovara fasisti a ova 'krema' antifasisti..i jos gore neki 'pravednici'...nisam ni sumnjao da putin nece posthumno odlikovat tudjmana,bobetka koji su doista bili partizani..

vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Ringo10 Wed 27 May - 6:29

vuksadinare wrote:odlikovao mesica?..mr.transkripti,lazni haski svjedok,opanjkavac bh-a hrvata..pricalac viceva o pravom antifasisti i sudioniku nob-a tudjmanu.."pravo' drustvo je putin odlikovao..bravo
Pa sta Putin ima sa tim zajebancijama oko transkripata. To je vas problem.
On je dobio preporuku vjerojatno od Azimova, dodijelio odlikovanje i zdravo...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Ringo10 Wed 27 May - 6:47

catabbath wrote:Endehadžije na aparatima
A vidim neki bjesne... a i oni komentari u Nacionalu su zanimljivi

Jebi ga, ustase im izgubile rat i otisli za svojim nacistickim i fasistickim gazdama.

Ali ne mogu sa time da se pomire pa ga jebi ... a povijest ne mogu da promijene...shizofrenija

Vremenski stroj ne postoji 

A Hitler i Mussolini odavno mrtvi pa nema ko da dodijeli odlikovanja njihovim ustaskim slugama

Eh sudbo kleta...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 6:51

michaellcmacha wrote:u nas je rezon da se tu stoku trebalo lustrirati, ali prejako su korijenje pustili...

kad niste imali vremena , morali ste kopati jame i grobove i rušiti spomenike uz noba

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 6:55

a šta čeka engleska kraljica s dodjelama priznanja još preostalim partizanima ?

i ostale savezničke države i vlade .koje su potukle hitlera i ustaške sluge


_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 7:03

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Preuzm11

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 7:10

vuksadinare wrote:fumic?..jel to onaj koji je odbio tudjmanov poziv dok je bio sef saba da se prikljuci organizaciji obrane hrvatske?..je..manolic?..to onaj koji je naredio premlacivanje dedakovica jastreba zapovjednika vukovara nakon pada vukovara...da...zivi 'ponosi'...o bandicu ne bi :)

ne muljaj
partizane nisu prihvatili u obrani hrvatske
jednom antifašisti i bivšem ratniku kojeg znam i imao je ogromno ratno iskustvo su poručili da može sudjelovati na telefonu...
to je bilo suludo i pomisliti da bi neoustaše uz šuška dozvolili partizanima ..nekakvu rehabilitaciju

pretuči dedakovića je dao manolić uz znanje tuđmana koji je igrao tenis dok je vukovar pao

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by jastreb Wed 27 May - 7:14

vuksadinare wrote:ispadose npr.branitelji vukovara fasisti a ova 'krema' antifasisti..i jos gore neki 'pravednici'...nisam ni sumnjao da putin nece posthumno odlikovat tudjmana,bobetka koji su doista bili partizani..
Tuđmana je odlikovao Jeljcin.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by jastreb Wed 27 May - 7:15

Uglavnom ovo je poruka da se vidi na čijoj su strani Rusi.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 7:24

Sora wrote:
vuksadinare wrote:fumic?..jel to onaj koji je odbio tudjmanov poziv dok je bio sef saba da se prikljuci organizaciji obrane hrvatske?..je..manolic?..to onaj koji je naredio premlacivanje dedakovica jastreba zapovjednika vukovara nakon pada vukovara...da...zivi 'ponosi'...o bandicu ne bi :)

ne muljaj
partizane nisu prihvatili u obrani hrvatske
jednom antifašisti i bivšem ratniku  kojeg znam  i imao je ogromno ratno iskustvo su poručili da može sudjelovati na telefonu...
to je bilo suludo i pomisliti da bi neoustaše uz šuška dozvolili partizanima ..nekakvu rehabilitaciju

pretuči dedakovića je dao manolić uz znanje tuđmana koji je igrao tenis dok je vukovar pao
gluposti...tuđman je osobno zvao fumica i rekao ako moze on ili da odabere ljude iz sab-a koji su voljni pripomoci obrani...admiral sveto letica sudionik nob-a i admiral jna se odazvao kao i zvonimir cervenko...i dobili su vazne uloge u stvaranju obrane..fumic je eskivirao...tuđman nije znao potvrdio dedakovic koji nikad zbog dobijenih batina nije optuzivao tuđmana vec manolica...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 7:28

dedaković nije nikad govorio iskreno o padu vukovara
nikad..a naravno da neće optužiti glavnog krivca

o sudjelovanju antifašista rekoh, nije fumić JEDINI IZ SABA , ovaj PLEPELIĆ iz udruge kod mene je odbijen ..
a razgovor fumića i tuđmana ..to si ti neki JAMES BOND kao..
čisto sumnjam

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 7:33

imao sam susjeda bivseg partizana u bivsem kvartu koji je bio partizan a zatim se dragovoljno u 6 mjesecu 1991 javio u podsusedsku samostalnu dragovoljacku satniju zng-a...imao je tada 67 godina...jednom zgodom je rekao kad se javio kao dragovoljac u zng nije dobio podrsku veceg dijela bivsih partizana sa kojim se druzio....a kad ih je zvao da se i drugi jave u zng,NZ samo se jos jedan javio...inace zivio je u zgradi gdje i fumic..jer ta zgrada je vecinom bila nastanjena oficirima jna,bivsim oficirima jna i bivsim partizanima koji su tu dobili stanove
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sora Wed 27 May - 7:37

ma bili su tako i tako već prestari za ratovanje
bitno je da su se neki javili
to je za našu raspravu dovoljno
nije fumić nikome mogao zabraniti a logička je pretpostavka da u vrhu HV NISU DOBRODOŠLI
i to je cijeli hrvatski problem i korijen svih zla i podjela

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 7:43

Sora wrote:ma bili su tako i tako već prestari za ratovanje
bitno je da su se neki javili
to je za našu raspravu dovoljno
nije fumić nikome mogao zabraniti a logička je pretpostavka da u vrhu HV NISU DOBRODOŠLI
i to je cijeli hrvatski problem i korijen svih zla i podjela
kako nisu bili dobro dosli kad je gotovo cijeli vojni vrh hv-a 1991 gotovo bio ispunjen bivsim partizanima i oficirima jna...červenko,sveto letica,antun tus,bobetko,petar stipetić,božo budimir
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 7:52

kad sora kaze 'star' to pada u vodu...legenda obrane sunje sven lasta je imao 66 godina kada je u 8 mjesecu 1991 dragovoljno otisao u sunju...b.t.w i on je bio bivsi partizan...tko je htio mogao je otici na linije i u obranu...nije trebao zvrcati stozere i slicno...pravac na prvu liniju i 'tu sam primate li me'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by vuksadinare Wed 27 May - 7:55

uzgred fumic je bio pet godina mlađi od svena laste...sumnjam da nije imao neko svoje privatno oruzje poput pistolja...mogao je kao i lasta drito u sisak,špetrinju,sunju,novsku i javiti se tamosnjim zapovjednistima i reci 'dosao sam,tu sam,primate li me,stavljam se dragovoljno na raspolaganje u obranu hrvatske'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99016
2015-09-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by mutava baštarda Wed 27 May - 8:01

vuksadinare wrote:ispadose npr.branitelji vukovara fasisti a ova 'krema' antifasisti..i jos gore neki 'pravednici'...nisam ni sumnjao da putin nece posthumno odlikovat tudjmana,bobetka koji su doista bili partizani..
Moskvi su dugo razmišljali o tome kojim ordenom nagraditi Tuđmana. Pitali su me za savjet i na kraju sam predložio da to bude orden Žukova, velika vojna nagrada nazvana u čast najboljeg sovjetskog vojskovođe. Prije svega treba reći da je nakon toga naša ambasada u Beogradu bila 'zatrpana' sovjetskim ordenima i medaljama koje su njima odlikovani Srbi pobacali iz protesta. Na to smo bili spremni. Predavao sam predsjedniku Tuđmanu orden na Pantovčaku. Bili smo u velikoj dvorani. S jedne strane svi hrvatski najviši dužnosnici, a vojni ataše i ja sami u sredini dvorane. Čekali smo Tuđmana.

Bila je to jedna od onih neugodnih situacija tišine i iščekivanja, kao ponekad u liftu. Tada sam začuo nervozni glas Gojka Šuška, dovoljno glasan da ga čujem: 'Mi svi ovdje zbog njih dvojice'. To je pojačalo neugodnost, a nisam znao što ću pa sam se nasmijao i rekao: 'Nismo dvojica, s nama je i Žukov'. Tuđmanu sam predao orden zbog njegova sudjelovanja u Drugom svjetskom ratu, ali i zbog brojnih akcija hrvatskih partizana koji su spašavali zarobljene ruske oficire. Bio sam kratak. No, kada je Tuđman počeo govoriti, bio je u formi - raspričao se o Titu i partizanskom pokretu.

Napomenuo je, ne bez ponosa i iznenađujuće za mene, a pogotovo za dobar dio njegovih suradnika, da su se tijekom građanskog rata u Rusiji Hrvati borili na strani 'crvenih', a Srbi za cara! Tijekom govora gledao sam Šuška koji je stajao točno iza Tuđmanovih leđa. Malo je reći da je pucao od bijesa dok je Tuđman govorio. Cjelokupnim svojim ponašanjem, gestama, okretanjem očima davao je do znanja da mu sve to ide na živce.
https://www.jutarnji.hr/arhiva/rusija-je-bila-na-strani-hrvatske/3843537/

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by jastreb Wed 27 May - 17:23

mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:  Tijekom govora gledao sam Šuška koji je stajao točno iza Tuđmanovih leđa. Malo je reći da je pucao od bijesa dok je Tuđman govorio. Cjelokupnim svojim ponašanjem, gestama, okretanjem očima davao je do znanja da mu sve to ide na živce. 
Hahahaha,mogu mislit. lol!
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Meatke Wed 27 May - 18:19

jasambrend wrote:Još nisu pokrepali?

treba potražiti grobnice u kojima spavaju preko dana ... pa ih dovršit sa glogovim kolcem ... B-)
Meatke
Meatke

Posts : 345
2015-08-16


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by jastreb Wed 27 May - 18:35

A čujte,kaj bi vi?

Da Putin odlikuje individue poput Pšeničnika,Dinka,Nade Esperanze...???
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by michaellcmacha Wed 27 May - 19:30

vuksadinare wrote:uzgred fumic je bio pet godina mlađi od svena laste...sumnjam da nije imao neko svoje privatno oruzje poput pistolja...mogao je kao i lasta drito u sisak,špetrinju,sunju,novsku i javiti se tamosnjim zapovjednistima i reci 'dosao sam,tu sam,primate li me,stavljam se dragovoljno na raspolaganje u obranu hrvatske'
fumić nije mogao obući hr atsku odoru i boriti se za hrvatsku kad je bio protiv iste... da smo kojim slučajem izgubili rat on bi među zarobljenima ispred stroja izveo svetozara jer je isti bio jak, čeličnog i mrkog neustrašivog pogleda i ubio ga ko cucka za primjer nama ostalim ustašama.... i vjerojatno bi se po njemu popišao jer mrtvi ustaški skot bolje nije ni zaslužio... i lešinu bi zgurali u neku jamu polili živim krečom i aj zdravo Svetozare, pa se ti kurči sa uniformom specijalne ustaške policije...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara... - Page 2 Empty Re: Putin odlikovao Manolića, Fumića,Lončara...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum