ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hahaha

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

hahaha Empty hahaha

Post by Hektorović Tue 26 May - 11:30

Vučićev ambiciozni plan: U 2025. godini prosječna plata 900 eura, a penzija 400



hahaha B_200526040Mali i Adem Vuchiqi
Prosječna plata u Srbiji trebala bi u narednih pet godina biti udvostručena, ako je vjerovati predizbornim obećanjima ministra finansija i jednog od najbližih saradnika predsjednika Aleksandra Vučića - Siniše Malog.
"Oko 14 milijardi eura ćemo investirati u narednih pet godina u infrastrukturu, zdravstveni sistem, obrazovanje, vodovod i kanalizaciju i sve ono što će podići standard i našu privredu. Plan je da u Srbiji 2025. prosječna plata bude 900 eura, a prosječna penzija oko 400 eura i to je apsolutno moguće i mi taj novac imamo djelimično obezbjeđen", kazao je Mali, a prenose srbijanski mediji. 

Govoreći o podjeli 100 eura svim punoljetnim građanima rekao da su isplatom jednokratne novčane pomoći željeli da podrže građane i pokažu koliko je država jaka i stabilna.

"Dakle, preuzeli smo najveći teret krize i pokazali privredi i građanima, da i u vrijeme najveće krize mogu da se oslone na svoju državu", izjavio je Mali.

Na kritike da je ova mjera možda populistička, Mali kaže da je ona isključivo ekonomska, da su tu mjeru sprovele i SAD i Singapur, najrazvijenije zemlje svijeta.

Gledajući podatke iz prošle godine prosječna plata u Srbiji iznosila je 470 eura. U isto vrijeme u Hrvatskoj bila je 886,9, u Crnoj Gori 516 eura.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 11:35

što ne zaokruži na hiljadu evra

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Guest Tue 26 May - 12:00

te prosjecne place su zivo sranje..trebalo bi uzeti prosjek najbrojnijih placa,a ne onaj dio koji nabijaju politicari,ovi i oni..od ovih gore brojeki odbijte 200-250 ojrova,pa se mozda moze pricati o nekoj objektivnosti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Šandor Winnetou Tue 26 May - 12:02

marcellus wrote:što ne zaokruži na hiljadu evra
išao je do 100% povećanja u odnosu na današnje stanje, da je išao preko toga srbi bi postali sumnjičavi :W

_________________
hahaha Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19654
2017-12-31


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Hektorović Tue 26 May - 12:16

marcellus wrote:što ne zaokruži na hiljadu evra

8 godina im već obećava 500 eura, pa je očito morao nešto inovirati pošto nikako ne ide sa tih 500.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:23

Hektorović wrote:
marcellus wrote:što ne zaokruži na hiljadu evra

8 godina im već obećava 500 eura, pa je očito morao nešto inovirati pošto nikako ne ide sa tih 500.

al ajde došli su do prosjeka od 400... jest da je minimalac u Hrvatskoj 500 a u kini, bar na zapadu iste, 600...

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by vili40 Tue 26 May - 12:44

Legendovich wrote:te prosjecne place su zivo sranje..trebalo bi uzeti prosjek najbrojnijih placa,a ne onaj dio koji nabijaju politicari,ovi i oni..od ovih gore brojeki odbijte 200-250 ojrova,pa se mozda moze pricati o nekoj objektivnosti
ne znam zašto to ljudi ne uzimaju u obzir,ne bih rekao da su mutavi ali nešto tu ne štima.Bio sam tu povukao paralelu između hrvatske i poljske prosječne plaće.Dok kod nas velika većina može samo uzdisati za prosječnom plaćom,u poljskoj nisu tolike razlike pa bilo kojem vrijednom radniku do prosječne plaće ne fali puno.Isto je tako i drugdje po zemljama EU-a ali zato kod nas radna snaga(ona što vrijedi i pokreće gospodarstvo)ide van pa nema tko raditi tu.Kod nas sve nešto povlašteno,benificirano,uhljebljeno,nepotrebno i izmišljeno i ti dižu prosjek u nebo a korist od njih ko i od svake elementarne nepogode,čast izuzecima koji potvrđuju pravilo.Kako su kod nas sve postavili naglavačke tako i to pa si vrtaj koljeno ali oni koji su se "snašli" ne misle samo tako ispustiti svoje benifite.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:47

vili40 wrote:
Legendovich wrote:te prosjecne place su zivo sranje..trebalo bi uzeti prosjek najbrojnijih placa,a ne onaj dio koji nabijaju politicari,ovi i oni..od ovih gore brojeki odbijte 200-250 ojrova,pa se mozda moze pricati o nekoj objektivnosti
ne znam zašto to ljudi ne uzimaju u obzir,ne bih rekao da su mutavi ali nešto tu ne štima.Bio sam tu povukao paralelu između hrvatske i poljske prosječne plaće.Dok kod nas velika većina može samo uzdisati za prosječnom plaćom,u poljskoj nisu tolike razlike pa bilo kojem vrijednom radniku do prosječne plaće ne fali puno.Isto je tako i drugdje po zemljama EU-a ali zato kod nas radna snaga(ona što vrijedi i pokreće gospodarstvo)ide van pa nema tko raditi tu.Kod nas sve nešto povlašteno,benificirano,uhljebljeno,nepotrebno i izmišljeno i ti dižu prosjek u nebo a korist od njih ko i od svake elementarne nepogode,čast izuzecima koji potvrđuju pravilo.Kako su kod nas sve postavili naglavačke tako i to pa si vrtaj koljeno ali oni koji su se "snašli" ne misle samo tako ispustiti svoje benifite.

to nije točno.

GINI indeks socijalnih razlika u Hrvatskoj je praktički jednak onom u Švedskoj, kod nas i te kako postoji uravnilovka u plaćama, tako da je razlika između minimalne i prosječne plaće kod nas jako mala (a vidi kolika je npr. u Irskoj ili Njemačkoj)

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:48

sortiraj po postotku pa ćeš vidjeti da smo potpuno poravnati s poljskom

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:49

švedska je na 37. mjestu, mi na 43.

problem Hrvatske nisu socijalne razlike, nego to što praktički ne postoje.

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:51

p.s. u biti su šveđani 17. a mi 23. jer prvih dvadeset zapravo nemaju podatke pa je nula, u sortu izlete na vrh

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 12:52

I, da se držimo teme, u Srbiji su socijalne razlike neusporedivo veće nego u Hrvatskoj.

_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by vili40 Tue 26 May - 13:41

marc,ovo je sad ko i sa koronom,svatko ima svoje viđenje,svoje štivo i svoje tablice.Svatko može naći neki podatak da preokrene situaciju u svom smjeru.Ne da mi se dublje u to jer sam svoje napisao.
vili40
vili40

Male
Posts : 10706
2015-08-02


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Ringo10 Tue 26 May - 13:52

Prosjecna neto placa u Srbiji je oko 60 000 dinara.

E sad, koliko je to Eura, pojma nemam

Sad na Internetu izracunao, to je 507 ili 508 Eura

Pa uz dobar ekonomski rast mogli bi dobaciti do 900 Eura do kraja 2025te.

Ali sve je to nepredvidljivo i na dugom stapu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by marcellus Tue 26 May - 14:18

vili40 wrote:marc,ovo je sad ko i sa koronom,svatko ima svoje viđenje,svoje štivo i svoje tablice.Svatko može naći neki podatak da preokrene situaciju u svom smjeru.Ne da mi se dublje u to jer sam svoje napisao.

ovo su podaci svjetske banke, a viđenje je uglavnom definirano time što se kroz medije i javno njurganje gura negativna percepcija Hrvatske općenito, dok je recimo u Švedskoj obratno, mediji su u osnovi izrazito nacionalistički i uvijek samo pozitivno pišu o svemu švedskom, najbolja zemlja na svijetu, najliberalnija, najpametnija, najhumanija itd.

u biti nit smo mi toliki kurac od ovce koliko mislimo (iako jesmo zemlja dembelija svoje vrste) nit su oni baš takvo zlato od države


_________________
hahaha 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Ringo10 Tue 26 May - 14:26

marcellus wrote:
vili40 wrote:marc,ovo je sad ko i sa koronom,svatko ima svoje viđenje,svoje štivo i svoje tablice.Svatko može naći neki podatak da preokrene situaciju u svom smjeru.Ne da mi se dublje u to jer sam svoje napisao.

ovo su podaci svjetske banke, a viđenje je uglavnom definirano time što se kroz medije i javno njurganje gura negativna percepcija Hrvatske općenito, dok je recimo u Švedskoj obratno, mediji su u osnovi izrazito nacionalistički i uvijek samo pozitivno pišu o svemu švedskom, najbolja zemlja na svijetu, najliberalnija, najpametnija, najhumanija itd.

u biti nit smo mi toliki kurac od ovce koliko mislimo (iako jesmo zemlja dembelija svoje vrste) nit su oni baš takvo zlato od države

Isto je i u Australiji ...

I da,  mi sebe previse nipodastavamo a to je lose...stvara psiholoski defetizam i razvija luzerski mentalitet
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Leviathan2 Tue 26 May - 14:31

jebo vas Suljo da vas jebo
pa jel coek u politici
jest
prazna obecanja su sastavni dio politike
nije li francek obecavao svicarsku cim se oslobodi beograda

_________________
hahaha Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Leviathan2 Tue 26 May - 14:32

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
vili40 wrote:marc,ovo je sad ko i sa koronom,svatko ima svoje viđenje,svoje štivo i svoje tablice.Svatko može naći neki podatak da preokrene situaciju u svom smjeru.Ne da mi se dublje u to jer sam svoje napisao.

ovo su podaci svjetske banke, a viđenje je uglavnom definirano time što se kroz medije i javno njurganje gura negativna percepcija Hrvatske općenito, dok je recimo u Švedskoj obratno, mediji su u osnovi izrazito nacionalistički i uvijek samo pozitivno pišu o svemu švedskom, najbolja zemlja na svijetu, najliberalnija, najpametnija, najhumanija itd.

u biti nit smo mi toliki kurac od ovce koliko mislimo (iako jesmo zemlja dembelija svoje vrste) nit su oni baš takvo zlato od države

Isto je i u Australiji ...

I da,  mi sebe previse nipodastavamo a to je lose...stvara psiholoski defetizam i razvija luzerski mentalitet
luzerski mentalitet je na balkanu normalna pojava
cim neko digne glavu i pocne mislit o napretku dobije po picki

_________________
hahaha Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Guest Tue 26 May - 17:06

recimo ovako..da srbija udje u eU,smjeh bi vam zaglavio u grlo kao morski jez..pametnom dovoljno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by abraham Tue 26 May - 17:39

marcellus wrote:
vili40 wrote:marc,ovo je sad ko i sa koronom,svatko ima svoje viđenje,svoje štivo i svoje tablice.Svatko može naći neki podatak da preokrene situaciju u svom smjeru.Ne da mi se dublje u to jer sam svoje napisao.

ovo su podaci svjetske banke, a viđenje je uglavnom definirano time što se kroz medije i javno njurganje gura negativna percepcija Hrvatske općenito, dok je recimo u Švedskoj obratno, mediji su u osnovi izrazito nacionalistički i uvijek samo pozitivno pišu o svemu švedskom, najbolja zemlja na svijetu, najliberalnija, najpametnija, najhumanija itd.

u biti nit smo mi toliki kurac od ovce koliko mislimo (iako jesmo zemlja dembelija svoje vrste) nit su oni baš takvo zlato od države

Potpis

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

hahaha Empty Re: hahaha

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum