ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Hektorović 20/5/2020, 22:45

https://avaz.ba/vijesti/bih/571356/kardinal-puljic-i-ja-sam-protiv-ideologije-ustastva-dozivio-sam-najogorceniju-harangu

Komentirajući Rezoluciju o poštivanju žrtava ustaškog režima, koja je danas usvojena u Predstavničkom domu Parlamenta BiH, kojom se zabranjuju komemoracije žrtvama Blajburga, kardinal je rekao kako politika ima svoja razmišljanja, a crkva svoja. 
- Crkva ne moli za ustaše, crkva ne moli za zločince, moli za ljude koji su žrtva, za njihove duše. Mi time što molimo za pokojne, ne stavljamo se u njihovu osudu, nego jednostavno molimo, to je naša kršćanska družnost. Nisam upoznat s tom Rezolucijom, ali mislim da je nisu napravili iz ljubavi prema BiH. I ja sam protiv ideologije ustaštva i također komunizma, i nacizma, to je razumljivo. Ali ne može nešto biti važnije od molitve kršćanske za dušu - rekao je kardinal. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by epikur37 20/5/2020, 22:48

naravno da jesi i većina smo ali metnuše ti ga jajani....

hebi ga, tko se s mujama tucka jajima izađe nagužen ...prosto seljački
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Hektorović 20/5/2020, 22:51

epikur37 wrote:naravno da jesi i većina smo ali metnuše ti ga jajani....

hebi ga, tko se s mujama tucka jajima izađe nagužen ...prosto seljački

x
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by epikur37 21/5/2020, 00:10

SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by immortal 21/5/2020, 00:12

epikur37 wrote:SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p
:tu :tu :tu :tu :tu

Smogovci su mi uvijek bili najdraži jer su svi bili Hrvati
nevjerovatna postavka junaka za ono vrijeme Juge gdje je od ekipe bar pola  ili bar dvojica morali biti srbi antihrvatskih pogleda


Last edited by mortal on 21/5/2020, 00:15; edited 1 time in total

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by epikur37 21/5/2020, 00:14

mortal wrote:
epikur37 wrote:SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p
:tu :tu :tu :tu :tu

Smogovci su mi uvijek bili najdraži jer su svi bili Hrvati

Ma muslimani to znaju, naši su, samo im podvaljuju antifašisti i UDBA.

ZDS
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by immortal 21/5/2020, 00:16

epikur37 wrote:
mortal wrote:
epikur37 wrote:SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p
:tu :tu :tu :tu :tu

Smogovci su mi uvijek bili najdraži jer su svi bili Hrvati

Ma muslimani to znaju, naši su, samo im podvaljuju antifašisti i UDBA.

ZDS
ma ni ja nisam za islamizaciju
immortal
immortal

Female
Posts : 23137
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by epikur37 21/5/2020, 00:18

mortal wrote:
epikur37 wrote:
mortal wrote:
epikur37 wrote:SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p
:tu :tu :tu :tu :tu

Smogovci su mi uvijek bili najdraži jer su svi bili Hrvati

Ma muslimani to znaju, naši su, samo im podvaljuju antifašisti i UDBA.

ZDS
ma ni ja nisam za islamizaciju

Nisu ni oni toliko, više su za Hrvatsku i da se srbaljima konačno otpili preko drine.

a srbi stalno podmeću neslogu između hrvata i muslimana
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by darth_vader 21/5/2020, 02:06

epikur37 wrote:SKORO za PREDSJEDNIKA

HRVOJE HITREC — Kada se ratna sreća okrenula na stranu saveznika, muslimani su doživjeli istu sudbinu kao i Hrvati, povlačili se prema Austriji, bili izručeni i smaknuti, njih najmanje trideset tisuća – nije, znači, Srebrenica najveći genocid nad Bošnjacima, muslimanima. Znaju to vjerski vođe, na bleiburškom su polju svake godine (do ove) i pribivali i govorili. I sada su dali potporu katoličkoj misi u Sarajevu, misi za žrtve komunističkih zločina.

---------------------

To, ZDS, zajedno u drugom svjetskom ratu i zajedno do Drine...nema predaje...škoro predsjednik :p

Mir čedo.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Ringo10 21/5/2020, 02:18

I kome se Puljic sada pravda ... budala

SDA i bratija su postigli sta su zeljeli i njih Puljiceva opravdavanja ne zanimaju

Muslimanska populacija nema pojma sta je MISA ZADUSNICA

Crkva vjeruje i smatra da su svi mrtvi pred Bogom jednaki. Misa je za mrtve duse.
Misa se moze odrzati za bilo koga. Pravo Crkve je da odrzi misu. Crkvi se mogu prigovoriti neke druge stvari ali misa je stvar CRKVE. 

Ali cijela ova frka je lijepo politicki i politikantski osmisljena ... a Hrvati su ispali budale po ko zna koji put

Ove mise i ne treba odrzavati u Sarajevu i slicnim mjestima jer je to etnicki skoro cista sredina sa populacijim koja nema pojma o svemu i lako je manipulrati.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Ringo10 21/5/2020, 02:41

epikur37 wrote:naravno da jesi i većina smo ali metnuše ti ga jajani....

hebi ga, tko se s mujama tucka jajima izađe nagužen ...prosto seljački
Pazi ovako ... Hrvati ne znaju kako to treba komemorirati ...

Cinjenica je da se zlocini jesu dogodili.. ali Hrvati to ne znaju postaviti kako treba

Previse se emotivno odredjuju prema svemu i normalno da je taj sentiment prema porazenoj strani svima pao u oci i to se ne moze sakriti. Kao i to da onima koji su to i organizirali nije u prvom planu pijetet prema mrtvima nego svojevrsno politikantsko prekrajanje povijesti.

I tu bi drzava trebala organizirati te komemoracije tako da bi angazirala neke strucne ljude koji bi to osmislili onako kako treba. Bez tih neoustaskih Pocasnih Blajburskih Vodova i endahzijske ikonografije i revizionisticke verbalne retorike koja sve to prati.
A koja otkriva prave porive onih koji to vode.

Mogu Hrvati pricati da ih bas briga i da ih se ne tice sav taj negativni medjunarodni publicitet, ali nije to tako. Itekako je bitno kako se to u svijetu prati i tretira. Nismo mi izolirani otok. 

Sto se tice Crkve ona ima pravo drzati mise kome i kako hoce, ali neki prigovori su apsolutno na mjestu. Jer nikad se ne bi sjetili drzati mise za zrtve ustaskog i nacistickog terora a ako to in urade to je nevoljno i pod velikim pritiskom javnosti. 
I kad to i rade to nije ni sa 1% emotivnog pristupa kojeg imaju i pokazuju kad komemoriraju Blajburg i slicna stratista. Tu je potpuno jasno njihovo ideolosko opredjeljenje.  
I jebi ga, to svi vide ... ne mozes ti vise nikome danas folirati i prosipati suplju pricu.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Guest 21/5/2020, 10:53

Cak sve vise dobivam filling,da uopce ovdje nije pitanje ustasluka,nego kako da islamisti,demoniziraju cijelu katolicku Crkvu Ubosni.. Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by darth_vader 21/5/2020, 13:09

Obrazac ponašanja četnika, balija i "antifašista" i je demoniziranje sveg katoličkog i hrvatskog, nije da si falija išta... uz svesrdnu asistenciju i blagoslov kradezeovaca jer tako nitko ne gleda dok oni kradu... dovoljno je da netko zakmeči: "Gle, eno ide Ustaša!"... i fokus javnosti ode u pičku materinu s lopovluka...


Last edited by jasambrend on 21/5/2020, 13:10; edited 1 time in total
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by kic 21/5/2020, 13:09

jasambrend wrote:Obrazac ponašanja četnika, balija i "antifašista" i je demoniziranje sveg katoličkog i hrvatskog, nije da si falija išta... uz svesrdnu asistenciju i blagoslov kradezeovaca jer tako nitko ne gleda dok oni kradu... dovoljno je da netko zakmeči: "Gle, ide Ustaša!"... i fokus javnosti ode u
pičku materinu s lopovluka...

in short
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by michaellcmacha 21/5/2020, 13:26

Ringo10 wrote:
epikur37 wrote:naravno da jesi i većina smo ali metnuše ti ga jajani....

hebi ga, tko se s mujama tucka jajima izađe nagužen ...prosto seljački
Pazi ovako ... Hrvati ne znaju kako to treba komemorirati ...

Cinjenica je da se zlocini jesu dogodili.. ali Hrvati to ne znaju postaviti kako treba

Previse se emotivno odredjuju prema svemu i normalno da je taj sentiment prema porazenoj strani svima pao u oci i to se ne moze sakriti. Kao i to da onima koji su to i organizirali nije u prvom planu pijetet prema mrtvima nego svojevrsno politikantsko prekrajanje povijesti.

I tu bi drzava trebala organizirati te komemoracije tako da bi angazirala neke strucne ljude koji bi to osmislili onako kako treba. Bez tih neoustaskih Pocasnih Blajburskih Vodova i endahzijske ikonografije i revizionisticke verbalne retorike koja sve to prati.
A koja otkriva prave porive onih koji to vode.

Mogu Hrvati pricati da ih bas briga i da ih se ne tice sav taj negativni medjunarodni publicitet, ali nije to tako. Itekako je bitno kako se to u svijetu prati i tretira. Nismo mi izolirani otok. 

Sto se tice Crkve ona ima pravo drzati mise kome i kako hoce, ali neki prigovori su apsolutno na mjestu. Jer nikad se ne bi sjetili drzati mise za zrtve ustaskog i nacistickog terora a ako to in urade to je nevoljno i pod velikim pritiskom javnosti. 
I kad to i rade to nije ni sa 1% emotivnog pristupa kojeg imaju i pokazuju kad komemoriraju Blajburg i slicna stratista. Tu je potpuno jasno njihovo ideolosko opredjeljenje.  
I jebi ga, to svi vide ... ne mozes ti vise nikome danas folirati i prosipati suplju pricu.
o budale majku ti jebem i životu... o kakvom ti emotivnom pristupu pričaš... alo idiote, svećenik je pozvan da obavi misu, kao što je i liječnik pozvan da obavi operativni zahvat... to je poziv a ne nikakvo stremljenje uz prosipanje emocija... Rimokatolička Crkava tj njeno svećenstvo isključuje emocije čak i kad veliča Sina Božjeg koji je ishodište Crkve, a da bi prosipala emocije zbog ustaškog pokreta ili ustaških zločinaca... ti si neviđena budala, takav kretenluk je raritet
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Ringo10 21/5/2020, 13:44

Jel se to ova budala nesto meni obraca...recite mu da ne citam njegove drkotine
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Ringo10 21/5/2020, 15:17

Legendovich wrote:Cak sve vise dobivam filling,da uopce ovdje nije pitanje ustasluka,nego kako da islamisti,demoniziraju cijelu katolicku Crkvu Ubosni.. Suspect
PA to ti je tako... ne trebaš imati filing

Tako je bilo, jeste i bit će

Oni se bore da naprave svoju državu u cijeloj BiH i svi drugi im smetaju

TAman da ne radis ništa, smetaš im sto postojiš i što hoćeš da budeš jednakopravan

Hrvati u BiH u suštini ništa i ne rade ali smetaju jebi ga

Misa... hajde Boga ti, misa je samo izgovor za ovu harangu. 99% njih nema pojma ni šta je misa
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by crvenkasti 21/5/2020, 15:23

Ja imam urođeni šarm. Mislio sam da je to nešto u mom pogledu ili držanju.
Ali nije.

To je nešto egzoplazmatično.

Inače ne bi svi i preko neta osjećali da sam takav, lijep i privlačan.


Last edited by crvenkasti on 21/5/2020, 15:28; edited 1 time in total
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Guest 21/5/2020, 15:24

Legendovich wrote:Cak sve vise dobivam filling,da uopce ovdje nije pitanje ustasluka,nego kako da islamisti,demoniziraju cijelu katolicku Crkvu Ubosni.. Suspect
pa normalno da nije, to su ovi bosanski "krajišnici", htjeli bi sao hercegovinu, srbi kai ćeš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Guest 21/5/2020, 15:24

Ringo10 wrote:
Legendovich wrote:Cak sve vise dobivam filling,da uopce ovdje nije pitanje ustasluka,nego kako da islamisti,demoniziraju cijelu katolicku Crkvu Ubosni.. Suspect
PA to ti je tako... ne trebaš imati filing

Tako je bilo, jeste i bit će

Oni se bore da naprave svoju državu u cijeloj BiH i svi drugi im smetaju

TAman da ne radis ništa, smetaš im sto postojiš i što hoćeš da budeš jednakopravan

Hrvati u BiH u suštini ništa i ne rade ali smetaju jebi ga

Misa... hajde Boga ti, misa je samo izgovor za ovu harangu. 99% njih nema pojma ni šta je misa
ne zamjeri..povijesno i svakako drugacije,odnosi Ubosni,su mi nepoznato podrucje..tu i tamo se malo nasalim i zajebavam,no ono sto sam najavio prije 10-12 godina,odmah kad sam dosao na forum,da ce Islam krenuti na Europu,pogotovo da "ce te imati vlastitu palestinu" u susjedstvu,se do detlja ispunilo..lakse mi je projicirati neke slozenije globalne dogadjaje,nego bosanski ćuspajz,gdje je toliko sve isprepleteno,da je nemoguce vise razmrsiti...
vidimo da ipak,Balije jako duboko promisljaju sto ciniti,i to mudro rade,na svoju korist..ostali ostaju sve kracih rukava..Hrvati posebice...
sto ce biti nadalje,kako ce biti..balije i islam su strpljivi i tvrdoglavi..ne zure nikuda,dovoljno im je samo da se kote,povremeno popljucnu na nekog i proglase ga,nekom definicijom,koja ce tim nesretnicima priskrbiti svjecku osudu,i mogu u miru dalje da se kote..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva Empty Re: Kardinal Puljić: I ja sam protiv ideologije ustaštva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum