ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nije moj posao da hvatam teroriste

Go down

Nije moj posao da hvatam teroriste Empty Nije moj posao da hvatam teroriste

Post by Guest 26/11/2015, 08:23

Ovo je izjavila gradonačelnica Molenbeeka. Naravno da nije njen posao, ali joj je dužnost, bar kao građanki, da je popis proslijedila policiji. Čemu uopće, osim žderanju i slikanja za medije, služe ti političari, kad se ni u jedan klinac ne kuže?

BELGIJA je trenutno na udaru kritika zbog niza propusta bez kojih bi pokolj u Parizu možda mogao biti spriječen. Naime, Francoise Schepmans, gradonačelnica Molenbeeka, briselskog predgrađa koji mnogi zovu uporištem terorista zbog veza s džihadistima, priznala je da je mjesec dana prije pariških napada imala popis s imenima i adresama više od 80 ljudi osumnjičenih za povezanost s Islamskom državom, a koji su živjeli na tom području.

Na istom je popisu ugledala i ime organizatora pariškog masakra, Abdelhamida Abaaouda, koji je živio u Molenbeeku, a otišao je u Siriji u borbu na strani ISIS-a 2014. Nakon toga se vratio u Europi i počeo planirati napade. Ubijen je prošlog tjedna u raciji u Saint Denisu.

"Što sam trebala učiniti u vezi s njima? Nije moj posao da tragam za teroristima. To je policijska dužnost", rekla je Schepmans za New York Times.


Priznala je da je u Molenbeeeku formirana teroristička mreža te da još od 1970-ih raste fundamentalizam u tom predgrađu.

"Državne sigurnosne službe moraju kontrolirati što propovjednici govore", rekla je.

Brojni sigurnosni propusti

Zbog niza sigurnosnih propusta Belgija je žestoko kritizirana nakon terorističkih napada u Parizu.

Od subote Bruxelles je bio pod opsadnim stanjem, Jučer su ponovno otvorene škole i metro, iako je Salah Abdeslam i dalje u bijegu, skupa s još jednim osumnjičenikom, 30-godišnjim Mohamedom Abrinijem, koji je dva dana prije napada viđen kako vozi automobil s Abdeslamom.

Brat Salaha i Brahima jučer je potvrdio kako je upoznao Abrinija, no nije znao za teroristički napad, već je mislio kako mu braća idu na skijanje. Dobio je i brojne poruke ohrabrenja od obitelji pariških žrtava,

"Na sreću, mnogi ljudi mi vjeruju i primam brojne poruke podrške, među njima su mnogi Francuzi, obitelji žrtava. Posve razumijem njihov bijes, ali moram im reći da nikad nisam želio da se dogodi ono što se dogodilo u Parizu", rekao je.






http://www.index.hr/vijesti/clanak/gradonacelnica-molenbeeka-prije-pokolja-imala-popis-sumnjivih-nije-moj-posao-da-hvatam-teroriste/858410.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum