ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meksički predsjednik: Isusovo srce štiti me od korone

Go down

Meksički predsjednik: Isusovo srce štiti me od korone Empty Meksički predsjednik: Isusovo srce štiti me od korone

Post by Hektorović 4/5/2020, 16:26

Meksički predsjednik: Isusovo srce štiti me od korone
prije oko minutu

Meksički predsjednik: Isusovo srce štiti me od korone E76924cd-46ca-4066-a99c-e393ca60610c
Foto: EPA 
MEKSIČKI predsjednik Andrés Manuel López Obrador, ili skraćeno AMLO kako ga zovu, najnoviji je protukandidat Donaldu Trumpu u načinu na koji pristupa svom radu. 
Naime, Lopez Obrador otkako je preuzeo dužnost predsjednika 2018. godine svako jutro u sedam sati održi konferenciju za medije čime je zagarantirano on vijest dana. No u doba koronavirusa AMLO je to doveo na još bizarniju razinu - njegove presice sada znaju trajati i po dva sata, a nedavno su uvedene i večernje presice.
To je znao činiti i Donald Trump koji bi nerijetko u gotovo svako doba dana bio trending na Twitteru. No kako je američki predsjednik nedavno ukinuo redovne presice na kojima izvještava o stanju u doba krize koronavirusa, meksički lider svoju aktivnost je višestruko povećao. 
"Radi isto što i Trump i funkcionira mu"
AMLO je najavio da će i na večernjim presicama on ili njegov tajnik govoriti dva sata. To je naišlo na veliko negodovanje kod meksičkih medija.
"Učinkovito je isto kao što je i Trumpu bilo", rekao je Federico Estevez, profesor političkih znanosti na Autonomnom tehnološkom institutu u Meksiku.
"Nije bitna kvaliteta njegove komunikacije, već da on dominira dnevnim vijestima. O tome se radi. Tako je zamišljeno."
I stvarno, AMLO dominira dnevnim vijestima, ali količina gluposti koje izjavljuje je također velika. Na posljednjoj presici tvrdio je da je Meksiko potpuno izravnao epidemiološku krivulju, dok svi ostali izvještaji o oboljelima u toj zemlji govore da ih je njihov broj svakodnevno sve veći. 
Štit od korone mu je srce Isusovo, potpuno je ignorirao upute stručnjaka u borbi protiv korone
Guardian piše da je na jednoj presici još sredinom ožujka izjavio da je Isus njegov štit u borbi protiv korone. Iz džepa je izvadio religijsku sličicu s Isusovim srcem i počeo govoriti o iskrenosti i vjeri kao temeljima njegova štita od zaraze koronavirusom. U isto vrijeme, kada je epidemija u Meksiku bila na vrhuncu, potpuno je ignorirao upute stručnjaka.
AMLO je i dalje obilazio gradove, družio se i fotografirao s ljudima... Čak je jedno dijete poljubio u obraz. Snimku toga objavio je na Twitteru, pa je ubrzo obrisao. 
Guardian navodi da se nitko prije njega u Meksiku nije tako ponašao i funkcionirao kao državni dužnosnik, a analiziraju ga i brojni analitičari. 
"U početku njegove presice bile su nove metode predsjedničke komunikacije, a sada su to predvidljivi spektakli bez ikakve vrijednosti", kazao je Javier Garza, jedan od meksičkih novinara. 
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum