ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by Pirate 4/5/2020, 16:42

marcellus wrote:usto, na industrijskim je proizvodima jako teško ostvariti dobit i bit će svaki dan sve teže. Većinu stvari kinezi proizvode po cijenam po kojima se nama ne isplati palit mašinu.
Pa ne pokrivaju Kinezi bas sve. Evo jedan mali primjer, prosle godine sam upoznao lika iz Srbije koji pravi one turisticke vlakice, ima doma veliku halu opremljenu strojevima i ljudima koji to rade. Shema je uglavnom da kupi one stare IMT traktore, odradi kompletan servis na njima, potom na njih stavlja karoserije u obliku vlakica te vagone koje komplet prave sami i to po jako povoljnim cijenama. To je eto jedan primjer proizvodnje gdje ces tesko naci Kineze jer se radi o malom i specificnom trzistu radi cega se Kinezima ne isplati upustati u tu pricu.

Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by vili40 4/5/2020, 16:59

bogtejebo što tu sve pročitam zlo mi došlo.Radio sam do sada najviše u Njemačkoj,pa u Nizozemskoj,Italiji i Poljskoj a bio i u Češkoj i Austriji.I što sad?Ništa,budale sade ko mutavi i prerađuju pa imaju svojeg svega i piva i sira i kobasica i voća i povrća a sve su to mogli uvesti da nisu budale,budala sadi i dalje a lijepo bi im bilo pogledati nas,nas boli kurac kad imamo turizam pa ono šalji pare i ne moraš ni dolazit kad je ionako nesnosna gužva.I šalji hranu jer vas nemamo ni čime nahraniti majkuvam glupu kad sadite ko budale pa onda se i hranite,nećemo vas mi.Vozim se gore na posao a ono svaki metar zemlje obrađen,meni nije jasno što je tim budalama majkuimglupujebem.
vili40
vili40

Male
Posts : 10761
2015-08-02


Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by darth_vader 4/5/2020, 17:08

Serbinho-3 wrote:Nicu likovi ko pecurke sa IT, vise ne idu na sportove da popune broj

po timovima, gde se vec zna unapred ko ce biti proguran i bacaju

se na IT.

Barem ce tu nesto videti.

Pravljenje video igara, softvera...

Mozes zaraditi bolje nego na Zapadu.

BDP raste.


:ming1
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by darth_vader 4/5/2020, 17:10

Legendovich wrote:josh jedan detalj..Srbija nije u EU,da jeste,bila bi triput jaca u ekonomiji od RH..


:omg
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by Eroo 4/5/2020, 17:12

Sve sami lideri u regiJonu. Ma šta u regiJonu, u Europi. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74952
2016-07-22


Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by darth_vader 4/5/2020, 17:21

epikur37 wrote:
Pirate wrote:
Treba nam tisucu i jedna stvar, a da bi to dobili potrebna je neka industrija koja ce sve to proizvesti kako bi mi mogli kupiti. 

da ali za tu proizvodnju neće više biti potrebna radna snaga...to će raditi strojevi..

vebera moze zamijeniti obični stropj s običnim softverom, gnječa automatska hiltica kao i safeta na baušteli.

Vebera i Gnječa ne može... vas Safete, Joze, Steve bez problema... inžinjere strojarstva i elektrotehnike ne može nikakav stroj adekvatno zamijeniti, nikakva umjetna inteligencija ne može servisirati samu sebe...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by Maggie19 4/5/2020, 17:28

Pirate wrote:
epikur37 wrote:
Pirate wrote:
marcellus wrote:turizam je budućnost, indusrija je povijest.
Kad pocnes zivjeti ko Robinson Crusoe mozda ti i povjerujem. :D

Marc je u pravu.

Svijet je postao globalan a tehnologija i industrija napreduju do robotizacije i dalje.

Ove promjene su bespovratne.

Budućnost su usluge, specifična znanja....i ....vlasništvo-renta.

Kad govorite o industriji, odmah izbacite proizvodne trake i šljakere ...treba govoriti o inteligenciji, tehnologiji,  automatizmu, resursima....

Nije u pravu. 

Industrija ce uvijek biti potrebna jer mi nismo zivotinje da hodamo okolo gologuzi i pasemo travu pa nam nista ne treba. 

Treba nam tisucu i jedna stvar, a da bi to dobili potrebna je neka industrija koja ce sve to proizvesti kako bi mi mogli kupiti. 
Pomalo mi je apsurdno da raspravljamo o ovome. 

Slazem se da su buducnost usluge, specificna znanja i tako to ali svejedno temelj svega toga je industrija koja stvara dodatnu vrijednost koja se jos dodatno multiplicira kroz sektor usluga.
Tako nekako.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u" - Page 5 Empty Re: Za najviše dve godine prestići ćemo Hrvatsku po BDP-u"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum