ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 6:36

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Klix-logo2020


KORONA I DRUGI FAKTORI


U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća B_200426018


Cijene svježe hrane u Njemačkoj, prvenstveno voća i povrća, značajno su porasle tokom aprila, prenosi list Bild

Kako se navodi, riječ je o porastu cijena od čak 10 posto u odnosu na isti period 2019. godine. Podatke je saopćila Informacijska agencija poljoprivrednog tržišta iz Bonna i kako je naglašeno - rast cijena nije uzrokovala samo kriza koronavirusa.

Pored činjenice da je pandemija odigrala veliku ulogu, treba imati u vidu da je posljednji urod voća poput jabuka bio lošiji nego inače.

Pojedine cijene povrća skočile su čak 27 posto u odnosu na april 2019. godine, a to se pripisuje manjku sezonskih radnika zbog restrikcija putovanja što posljedično uzrokuje sporiji plasman proizvoda.



https://www.klix.ba/biznis/u-njemackoj-skocile-cijene-voca-i-povrca/200426018
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 6:46

da su uništili poljoprivredu kao mi, bolio bi ih kiki.
sve bi uvozili.

to što kod nas povrće stalno poskupljuje kao i meso nije bitno.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 6:59

veber wrote:da su uništili poljoprivredu kao mi, bolio bi ih kiki.
sve bi uvozili.

to što kod nas povrće stalno poskupljuje kao i meso nije bitno.
Pa povrtlarstvo su uništili jer nemaju radnu snagu. Voće ako je riječ o biljki koja treba topliju klimu to nemaju a tu moraš imat i stabla i radnu snagu. Oni nemaju nit neko voće , nit stabla nit radnu snagu. Povrće im je kupus a za sve ostalo moraju grijat plastenike šta poskupljuje urod.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:05

RayMabus wrote:
veber wrote:da su uništili poljoprivredu kao mi, bolio bi ih kiki.
sve bi uvozili.

to što kod nas povrće stalno poskupljuje kao i meso nije bitno.
Pa povrtlarstvo su uništili jer nemaju radnu snagu. Voće ako je riječ o biljki koja treba topliju klimu to nemaju a tu moraš imat i stabla i radnu snagu. Oni nemaju nit neko voće , nit stabla nit radnu snagu. Povrće im je kupus a za sve ostalo moraju grijat plastenike šta poskupljuje urod.
još jedan stručnjak.
naranče uzgajaju, o grožđu da ne tipkam. njemačka ima oko 3% ukupne proizvodnje grožđa.
njima se isplati.
nizozemska je najveći poljoprivrednik i njima se isplati.
ti natežeš mlohavu ćunu i ne isplatiti ti se uzgajat povrće.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 7:08

Zato im je i poskupilo jer su jaki u poljoprivredi. Nestalo radne snage odma skočila cijena za 10 do 27%

Njihova je poljoprivreda na koljenima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by danni1 Mon 27 Apr - 7:10

A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.

_________________
U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 7:16

danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
A nije to poanta znaš nego šta za voće i povrće triba radna snaga a vidi ih :

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Germany-population-pyramid-2018
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:21

danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
mene najviše brine ako mi od povrća poskupi janjetina, a od voća odojak.
morat ću vratinu žderat.
punica mi poslala mladog luka.
nemre kćeri nikako oprostiti kaj smo se rastali :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by dzango Mon 27 Apr - 7:30

veber wrote:
danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
mene najviše brine ako mi od povrća poskupi janjetina, a od voća odojak.
morat ću vratinu žderat.
punica mi poslala mladog luka.
nemre kćeri nikako oprostiti kaj smo se rastali :D
Lako babi da sere, ne mora ona da trpi budalu.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 7:33

Vidiš šta su se Nijemci zajebali , oni neke kulture ni ne mogu sadit a uvozili su iz cijelog svijeta a Grčka , Italija , Španjolska dobar dio Francuske , nešto i Bugarska i Hrvatska , te Malta i Cipar su u EU i eurozoni i umisto da su podigli carine il zabranili skroz uvoz kultura u EU koji se može proizvesti tu oni su gledali kako da prođu šta jeftinije i sad će se sadit sve a da su posadili tu limune to je manje parcela i manja konkurencija u samoj EU i mogli bi držat svoju poljoprivredu bez nekog straha.

I sad će fala kurcu ostali poticat plastenike u obiteljskom gospodarstvu a taj kupus će kupit nakupac i otrat u Švabiju i uništit njemačku poljoprivredu jer je njihov kupus skuplji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:34

dzango wrote:
veber wrote:
danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
mene najviše brine ako mi od povrća poskupi janjetina, a od voća odojak.
morat ću vratinu žderat.
punica mi poslala mladog luka.
nemre kćeri nikako oprostiti kaj smo se rastali :D
Lako babi da sere, ne mora ona da trpi budalu.
tako je to u životu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by Serbinho-3 Mon 27 Apr - 7:35

veber wrote:
danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
mene najviše brine ako mi od povrća poskupi janjetina, a od voća odojak.
morat ću vratinu žderat.
punica mi poslala mladog luka.
nemre kćeri nikako oprostiti kaj smo se rastali :D

Bacila punica oko na Vebera, muva ga preko mladog luka :rasta
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26596
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:36

RayMabus wrote:Vidiš šta su se Nijemci zajebali , oni neke kulture ni ne mogu sadit a uvozili su iz cijelog svijeta a Grčka , Italija , Španjolska dobar dio Francuske , nešto i Bugarska i Hrvatska , te Malta i Cipar su u EU i eurozoni i umisto da su podigli carine il zabranili skroz uvoz kultura u EU koji se može proizvesti tu oni su gledali kako da prođu šta jeftinije i sad će se sadit sve a da su posadili tu limune to je manje parcela i manja konkurencija u samoj EU i mogli bi držat svoju poljoprivredu bez nekog straha.

I sad će fala kurcu ostali poticat plastenike u obiteljskom gospodarstvu a taj kupus će kupit nakupac i otrat u Švabiju i uništit njemačku poljoprivredu jer je njihov kupus skuplji.
daj longi odskakući.
kaj ne mogu saditi ili sijati?
avokado?
jebote stari ti kupuje njemački paradjz.

drži se ti emančipačije i nataliteta.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:38

Serbinho-3 wrote:
veber wrote:
danni1 wrote:A dobro.

Jebeš ga da poskupi i 50% nebi mi bila neka stavka koliko tog zelenja konzumiram.
mene najviše brine ako mi od povrća poskupi janjetina, a od voća odojak.
morat ću vratinu žderat.
punica mi poslala mladog luka.
nemre kćeri nikako oprostiti kaj smo se rastali :D

Bacila punica oko na Vebera, muva ga preko mladog luka :rasta
veber preferira one oko 35, milf je za neke druge kolege.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 7:39

veber wrote:
RayMabus wrote:Vidiš šta su se Nijemci zajebali , oni neke kulture ni ne mogu sadit a uvozili su iz cijelog svijeta a Grčka , Italija , Španjolska dobar dio Francuske , nešto i Bugarska i Hrvatska , te Malta i Cipar su u EU i eurozoni i umisto da su podigli carine il zabranili skroz uvoz kultura u EU koji se može proizvesti tu oni su gledali kako da prođu šta jeftinije i sad će se sadit sve a da su posadili tu limune to je manje parcela i manja konkurencija u samoj EU i mogli bi držat svoju poljoprivredu bez nekog straha.

I sad će fala kurcu ostali poticat plastenike u obiteljskom gospodarstvu a taj kupus će kupit nakupac i otrat u Švabiju i uništit njemačku poljoprivredu jer je njihov kupus skuplji.
daj longi odskakući.
kaj ne mogu saditi ili sijati?
avokado?
jebote stari ti kupuje njemački paradjz.

drži se ti emančipačije i nataliteta.
Vidit ćemo sad kome će plasirat pomu koja je skuplja 10 do 27% od domaće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:43

cijena mladog krumpira je u njemačkoj0,99€.
koliko je kod nas?
paradajz je tri kune, kaj misliš da bu penzić dao za "domaći" 20kn?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 7:48

Radujem se propadanju svih ovih koji su zasadili hrpu toga a ovise o jeftinoj radnoj snazi. Sad će moć funkcionirat samo seljak koji može to sam sve pobrat.

Očekujem više obiteljskih gospodarstava u Njemačkoj a ovi šta bi sezonce sad će se morat snalazit.

Srbija najvaila velika ulaganja u voćarstvo i poljoprivredu.

https://www.poslovni.hr/regija/pozivaju-gradane-koji-su-se-vratili-u-srbiju-da-osnuju-poljoprivredna-imanja-4228481

400 tisuća srpskih državljana se vratilo iz inozemstva u Srbiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:55

većina njemačkog poljoprivrednog gospodarstva je bazirano na tehnologiji i obitelji.
hrvati će i dalje kupovat jeftino iz njemačke, nizozemske ili belgije.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by veber Mon 27 Apr - 7:57

a pomoćni radnik u njemačkoj nije uopće jeftin jer mu je satnica oko 14€ brutto, pa stan, pa hrana, dnevnica, odlazak na misu. sve to košta.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by RayMabus Mon 27 Apr - 8:00

veber wrote:većina njemačkog poljoprivrednog gospodarstva je bazirano na tehnologiji i obitelji.
hrvati će i dalje kupovat jeftino iz njemačke, nizozemske ili belgije.
Nisu svi. Takvi koji nisu će imat problem jer skuplja radna snaga = skuplji proizvod.

Zato im je to i poskupilo. Očekujem da će se sve više Nijemaca vraćat na "selo" jer jedino tako mogu bit konkurentni u odnosu na ove koji tribaju radnu snagu i na odnosu na nekog drugog u EU pošto taj ima troškove prijevoza.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176935
2014-04-11


Back to top Go down

U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća Empty Re: U Njemačkoj skočile cijene voća i povrća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum