ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rusija zna znanje

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

rusija zna znanje Empty rusija zna znanje

Post by debotoijusto 9/4/2020, 20:37

RUSKI predsjednik Vladimir Putin najavio je 25. ožujka da će tjedan iza toga zbog širenja koronavirusa biti neradni tjedan u Moskvi i da njezini građani trebaju ostati kod kuće, ali izgleda da ga oni nisu poslušali. 
Prošli petak navečer je oko 730.000 automobila, s otprilike 10 posto stanovnika Moskve kojih ukupno ima 12,7 milijuna, napustilo prijestolnicu i središte epidemije i uputilo se na sela, navode iz moskovskog odjela za promet. 
Egzodus je probudio strahove o nesmetanom širenju koronavirusa u zemlji i razljutio stanovnike udaljenih regija koji su se osjećali relativno zaštićenima. 
Tog istog dana, kako je broj potvrđenih slučajeva zaraze prešao tisuću, Rusija je naredila zatvaranje državnih hotela, odmarališta i rekreacijskih objekata te obustavila sve međunarodne letove. 
No, to nije spriječilo preko 17.000 ljudi iz Moskve i Sankt Petersburga da odlete u svoje vikendice ili dače krajem ožujka u jednu od 80 ruskih regija, udaljenu 500 kilometara od Moskve. 



Neki mještani tih regija optužuju Moskovljane da su sa sobom donijeli i koronavirus. 
"Moramo se boriti protiv panike", rekao je izvor iz lokalnih vlasti.
"Moramo nešto poduzeti oko Moskovljana koji pristižu u svoje dače. Naše gospodarstvo se oslanja na njih, ali oni postaju neprijatelji. Ne bi trebalo tako biti." 
U regiji Tuli, oko 100 kilometara od Moskve, vlasti razmatraju zatvaranje sela s 334 vikendice jer se četveročlana obitelj ondje sklonila nakon što su bili pozitivni na koronavirus po povratku s odmora iz inozemstva, objavio je regionalni krizni centar. 

Obitelj se odmah samoizolirala u selu, ali su se svi mještani morali testirati i ulice su dezinficirane. 
"Puno vlasnika dača otvoreno krši izolaciju, viđaju se s prijateljima, šetaju u parkovima", rekao je Aleksander Atajanc, šef tog područja. 
"Rastu napetosti, mještani se žale na njihovo bezobzirno ponašanje i rizik širenja zaraze."
Neke regije, uključujući Kemerovo i Novosibirsk u Sibiru, naredile su svima koji dolaze iz Moskve ili Sankt Petersburga da se izoliraju na dva tjedna. 
Regija Ivanovo, 300 kilometara sjeveroistočno od Moskve, zaprijetila je mještanima novčanom kaznom ili kaznenom prijavom ako budu iznajmljivali svoje nekretnine Moskovljanima. 
Rusija ima preko 10.000 zaraženih. Dvije trećine slučajeva su iz Moskve, sve regije su u djelomičnoj izolaciji, a građanima se savjetuje da ostanu doma.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/gradjani-moskve-bjeze-na-selo-lokalci-se-zale-da-su-sa-sobom-donijeli-koronavirus/2173721.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2020, 20:46

ovako se virus u RH proširio uglavnom iz Zagreba, mislim nisu krivi zagrebčani i moskovljani, krive su vlasti tih država, trebalo je odmah zatvoriti regije gdje je virus i izolirati.. ovako ga je teško istrebiti.. ali dobro nitko nije ispao pametan u ovoj pandemiji osim tajvanaca i japanaca i korejaca koji nisu vjerovali kinezima niti jebenu riječ :D
plus izgleda da su ovi imali prije iskustva sa pandemijama pa su djelovali bolje
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by RayMabus 9/4/2020, 20:49

Urbano područje Moskve 12,7 miljona stanovnika....piši propalo. Nema tu pomoči.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2020, 21:13

rusija je u početku napraivla jebački posao, zatvorila granicu sa Kinom(gle čuda nisu slušali Kineske ambasadore niti WHO) i toliko im je išlo dobro da su ljudi pisali da "Rusija lažira podatke".

Međutim, unatoč svemu , virus u rusiju je došao iz zapadne fronte, iz Europe, i sada se širi Rusijom. taman kada prođe "peak" u Europi, biti će "peak" u Rusiji, trebat će njima slati pomoć, pogotovo što su milijuni rusa utekli iz moskve.

inače isto se desilo sa Kinom, milijuni Kineza iz Wuhana utekli u druge djelove Kine, a onda nam ovi Kinezi asevi pišu tipa da je u pekinug koja ima stanovnika kao nekoliko hrvatskih država, bilo manje zaraženih nego u Zagrebu :D
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Guest 9/4/2020, 21:15

AssadNaPodmornici wrote:rusija je u početku napraivla jebački posao, zatvorila granicu sa Kinom(gle čuda nisu slušali Kineske ambasadore niti WHO) i toliko im je išlo dobro da su ljudi pisali da "Rusija lažira podatke".

Međutim, unatoč svemu , virus u rusiju je došao iz zapadne fronte, iz Europe, i sada se širi Rusijom. taman kada prođe "peak" u Europi, biti će "peak" u Rusiji, trebat će njima slati pomoć, pogotovo što su milijuni rusa utekli iz moskve.

inače isto se desilo sa Kinom, milijuni Kineza iz Wuhana utekli u druge djelove Kine, a onda nam ovi Kinezi asevi pišu tipa da je u pekinug koja ima stanovnika kao nekoliko hrvatskih država, bilo manje zaraženih nego u Zagrebu :D
yoda pogledaj onai video o Spanjolskoj groznici..frapirajuce se danas ponavlja..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by RayMabus 9/4/2020, 21:16

Bitno je da je America first.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Guest 9/4/2020, 21:17

ma gle,ak oscenarij bude ,kao onaj prije 102 godine,tek drugi i treci val ce poznjeti prave brojke..ovo dosad je zagrijavanje..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Guest 9/4/2020, 21:17

danas od 12.30-21.05 56000 novozarazenih..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by RayMabus 9/4/2020, 21:36

Legendovich wrote:ma gle,ak oscenarij bude ,kao onaj prije 102 godine,tek drugi i treci val ce poznjeti prave brojke..ovo dosad je zagrijavanje..
Jedva čekam da padne ekonomija pa da padnu te karantene tako da ujutro oko podne kad se dignem mogu pročitat neke cifre mrtvih a ne ovo tri vamo tri tamo , nećemo ovako nikad.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175667
2014-04-11


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Leviathan2 9/4/2020, 23:10

AssadNaPodmornici wrote:rusija je u početku napraivla jebački posao, zatvorila granicu sa Kinom(gle čuda nisu slušali Kineske ambasadore niti WHO) i toliko im je išlo dobro da su ljudi pisali da "Rusija lažira podatke".

Međutim, unatoč svemu , virus u rusiju je došao iz zapadne fronte, iz Europe, i sada se širi Rusijom. taman kada prođe "peak" u Europi, biti će "peak" u Rusiji, trebat će njima slati pomoć, pogotovo što su milijuni rusa utekli iz moskve.

inače isto se desilo sa Kinom, milijuni Kineza iz Wuhana utekli u druge djelove Kine, a onda nam ovi Kinezi asevi pišu tipa da je u pekinug koja ima stanovnika kao nekoliko hrvatskih država, bilo manje zaraženih nego u Zagrebu :D
rusija se jedino mogla spasit od epidemije tako da hermeticki zatvori granicu na godinu dana a ako i onda, medjutim s zatvaranjem granice prema kini  su kupili vrijeme koje im je trebalo da se organiziraju, mada jos nisu ful organizirani a hrpa moskovljana i ovih is s,peterspurga i dalje radi piknike i okupljanja po parkovima i slicnim mjestima, istina, virus nij eopasan za njih ali za starcad je jebeno opasan
no sve u svemu, nadrukali su si aprata, maski i pripremili bolnice
sudeci po njihovim pripremama oni glavni udar ocekuju od sredine aprila do sredine maja jer su sve postojece bolnice organizirane i grade se nove koje ce biti gotove kako su oni procjenili sirenje zaraze po regionim
inace, asevi gledaju broj zarazenih i novozarazenih, no niko ne gleda broj oporavljenih i broj kriticnih, a recimo tu njemacka i rusija tuku sve, dolazi do izrazaja disciplina u organizaciji 
sto se tice kine, zarazenijeh je bilo i ima ih, no, kinezi su pik presli a svi lupaju teorje zagovora,  broj zarazenih i nije tocan, hrpa njih je prehodala zarazu ,
bas sam gledao intervju jedne ruskinje u francuskoj, ona i cijela familija su preboljeli doma, ona je imala malo teze probleme s disanjem a muz i troje djece par sati temperaturu  i lagani kasalj,  nju su registrirali a muz i djeca nisu registrirani kao zarazeni jer su samo nju testirali kad je isla doktoru, znaci, 4 manje u statistici i koliko je takvih,  kad bi ubacili sve zarazene, smrtnost bi bila daleko manja
ja sam isto prebolio krajem prvog mjeseca, prije par dana sam i dobio potvrdu  kad su mi u laboratoriju utvrdili antitjela, inace sam dobro voljni davalac krvi i idem redovno na testiranja svaka 3 mjeseca, iako su mi nasli antitjela nisam uveden u registar zarazenih

_________________
rusija zna znanje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by newuser 9/4/2020, 23:40

Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rusija je u početku napraivla jebački posao, zatvorila granicu sa Kinom(gle čuda nisu slušali Kineske ambasadore niti WHO) i toliko im je išlo dobro da su ljudi pisali da "Rusija lažira podatke".

Međutim, unatoč svemu , virus u rusiju je došao iz zapadne fronte, iz Europe, i sada se širi Rusijom. taman kada prođe "peak" u Europi, biti će "peak" u Rusiji, trebat će njima slati pomoć, pogotovo što su milijuni rusa utekli iz moskve.

inače isto se desilo sa Kinom, milijuni Kineza iz Wuhana utekli u druge djelove Kine, a onda nam ovi Kinezi asevi pišu tipa da je u pekinug koja ima stanovnika kao nekoliko hrvatskih država, bilo manje zaraženih nego u Zagrebu :D
rusija se jedino mogla spasit od epidemije tako da hermeticki zatvori granicu na godinu dana a ako i onda, medjutim s zatvaranjem granice prema kini  su kupili vrijeme koje im je trebalo da se organiziraju, mada jos nisu ful organizirani a hrpa moskovljana i ovih is s,peterspurga i dalje radi piknike i okupljanja po parkovima i slicnim mjestima, istina, virus nij eopasan za njih ali za starcad je jebeno opasan
no sve u svemu, nadrukali su si aprata, maski i pripremili bolnice
sudeci po njihovim pripremama oni glavni udar ocekuju od sredine aprila do sredine maja jer su sve postojece bolnice organizirane i grade se nove koje ce biti gotove kako su oni procjenili sirenje zaraze po regionim
inace, asevi gledaju broj zarazenih i novozarazenih, no niko ne gleda broj oporavljenih i broj kriticnih, a recimo tu njemacka i rusija tuku sve, dolazi do izrazaja disciplina u organizaciji 
sto se tice kine, zarazenijeh je bilo i ima ih, no, kinezi su pik presli a svi lupaju teorje zagovora,  broj zarazenih i nije tocan, hrpa njih je prehodala zarazu ,
bas sam gledao intervju jedne ruskinje u francuskoj, ona i cijela familija su preboljeli doma, ona je imala malo teze probleme s disanjem a muz i troje djece par sati temperaturu  i lagani kasalj,  nju su registrirali a muz i djeca nisu registrirani kao zarazeni jer su samo nju testirali kad je isla doktoru, znaci, 4 manje u statistici i koliko je takvih,  kad bi ubacili sve zarazene, smrtnost bi bila daleko manja
ja sam isto prebolio krajem prvog mjeseca, prije par dana sam i dobio potvrdu  kad su mi u laboratoriju utvrdili antitjela, inace sam dobro voljni davalac krvi i idem redovno na testiranja svaka 3 mjeseca, iako su mi nasli antitjela nisam uveden u registar zarazenih
Ma tko zna koliko je ljudi to prebolilo i koliko ljudi još štošta preboli.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by AssadNaPodmornici 9/4/2020, 23:48

to se ne zna.. postoje razna istraživanja gdje je čak većina mlađe populacije preboljela virus.. zato dosta ljudi bude u pravilu u kontaktu, ali mlađi se rijetko tko zarazi.. kada kažem mlađi, mislim na mlađe od 60godina

što se tiče Rusije, tamo sustav neće pukniti..
Inače nije niti u USA pukao, imaju viška krevata i respiratora.

Gdje je sustav do sada pukao - u Wuhanu(ali ne ostatku Kine, ali u Wuhanu su ljudi umirali kao u Sjevernoj Italiji , ono nije bilo mjesta za sve po bolnicama) , u Sjevernoj Italiji(u ostatku Italije nije), i mislim djelovimas Španjolske.
Ostale države za sada se nose OK, sustav je preopterećen, ali nije došlo nigdje u svijetu kao što je došlo u Wuhanu i Lombardiji da ovi trebaju respirator i krevet, a doktori kažu "nyet idite doma ako preživite dobro, ako ne bye bye". Možda u djelovima Španjolske ne znam jel Madrid tako puka

evo čitam u Detroitu u USA, svi kojima trebaju kreveti i respiratori - svi ih mogu dobiti ,ali doktori i sestre nestignu obići sve..

meni je zanimljivo u americi ovaj virus kosi starije crnce da to nisu istine..
naravno "desne" teorije su odmah da su "bijelci jača rasa" , a "ljevičarske" da je virus dokaz "rasizma"

istina je da su crnci više urbana populacija nego bijelci, a crnci su siromašniji -- pa su deblji(da u americi siromašniji ljudi su deblji)... a virus kosi ljude sa viškom kila bolje nego mršavije zanimljivo.


inače mene zanima Švedska i Bjelorusija. Te dvije zemlje su odjebale i idu na šemu da zaraze cijelu populaciju, tkz imunitet krda.

Inače Švedska se čak i "ok drži" za sada, malo je više od prosjeka , dakle Šveđani su svega malo više nego što bi bilo da su totalno zatvorili sve, a imaju slobodnu ekonomiju... U Bjelorusiji su čak i neki ljevičari počeli prosvjedovati da hoće karantenu :D

vidit ćemo kako će se Švedska i Bjelorusija razviti za tjedan dana.. Šveđanima se sada uopće ne isplati zatvarati državu, u roku mjesec dana virus će proći preko sviju..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Leviathan2 10/4/2020, 02:33

AssadNaPodmornici wrote:to se ne zna.. postoje razna istraživanja gdje je čak većina mlađe populacije preboljela virus.. zato dosta ljudi bude u pravilu u kontaktu, ali mlađi se rijetko tko zarazi.. kada kažem mlađi, mislim na mlađe od 60godina

što se tiče Rusije, tamo sustav neće pukniti..
Inače nije niti u USA pukao, imaju viška krevata i respiratora.

Gdje je sustav do sada pukao - u Wuhanu(ali ne ostatku Kine, ali u Wuhanu su ljudi umirali kao u Sjevernoj Italiji , ono nije bilo mjesta za sve po bolnicama) , u Sjevernoj Italiji(u ostatku Italije nije), i mislim djelovimas Španjolske.
Ostale države za sada se nose OK, sustav je preopterećen, ali nije došlo nigdje u svijetu kao što je došlo u Wuhanu i Lombardiji da ovi trebaju respirator i krevet, a doktori kažu "nyet idite doma ako preživite dobro, ako ne bye bye". Možda u djelovima Španjolske ne znam jel Madrid tako puka

evo čitam u Detroitu u USA, svi kojima trebaju kreveti i respiratori - svi ih mogu dobiti ,ali doktori i sestre nestignu obići sve..

meni je zanimljivo u americi ovaj virus kosi starije crnce da to nisu istine..
naravno "desne" teorije su odmah da su "bijelci jača rasa" , a "ljevičarske" da je virus dokaz "rasizma"

istina je da su crnci više urbana populacija nego bijelci, a crnci su siromašniji -- pa su deblji(da u americi siromašniji ljudi su deblji)... a virus kosi ljude sa viškom kila bolje nego mršavije zanimljivo.


inače mene zanima Švedska i Bjelorusija. Te dvije zemlje su odjebale i idu na šemu da zaraze cijelu populaciju, tkz imunitet krda.

Inače Švedska se čak i "ok drži" za sada, malo je više od prosjeka , dakle Šveđani su svega malo više nego što bi bilo da su totalno zatvorili sve, a imaju slobodnu ekonomiju...  U Bjelorusiji su čak i neki ljevičari počeli prosvjedovati da hoće karantenu :D

vidit ćemo kako će se Švedska i Bjelorusija razviti za tjedan dana.. Šveđanima se sada uopće ne isplati zatvarati državu, u roku mjesec dana virus će proći preko sviju..
pa sad iiz rusije napadaju bjeloruse da su idioti i slicno
po meni  lukasenko dobro radi,  sustav mu nije preopterecen a ljudi preboljevaju doma ukoliko nisu za respirator
svedjani isto imaju pravo
logika je ocita al je niko ne zeli vidjet jer je medijski napuhano do jaja, 
virus se jako brzo i lako prenosi i jednostavno ga se nece moci zaustavit, bolje da se svi zaraze i prebole , manja steta ce biti, 
ljudi umiru i ovako i onako, kad pogledas broj umrlih od gripe u prosjeku  je veci od ovog
al nemos debilima ti objasnit
svi gledaju broj zarazenih, a kad je gripa niko to ne gleda, cak ni na broj umrlih
u italiji godisnje umre pun kurac ljudi od gripe i nikog ne uzbudjuje a sad je dignuta panika do te razine da to nije humano
amerika je imala prosle godine 79 tisuca umrlih od gripa, bas da vidimo ocel dogurat do te cifre ovu godinu, ja sumnjam
a zaraza u italiji, poceli su od serdine 2 mjeseca kao prvi slucaj, dosao iz njemacke,
moj kurac, ja sam je imao i potvrdjeno mi je, a imao sam te simptome mjesec dana ranije, disanje na skrge, bolio cjeli grudni kos, bol u ledjima, temperatura 38 i slabost
znaci oni koji su umrli prije te panike su umrli pod "redovnu" gripu

_________________
rusija zna znanje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Leviathan2 10/4/2020, 02:34

newuser wrote:
Leviathan2 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:rusija je u početku napraivla jebački posao, zatvorila granicu sa Kinom(gle čuda nisu slušali Kineske ambasadore niti WHO) i toliko im je išlo dobro da su ljudi pisali da "Rusija lažira podatke".

Međutim, unatoč svemu , virus u rusiju je došao iz zapadne fronte, iz Europe, i sada se širi Rusijom. taman kada prođe "peak" u Europi, biti će "peak" u Rusiji, trebat će njima slati pomoć, pogotovo što su milijuni rusa utekli iz moskve.

inače isto se desilo sa Kinom, milijuni Kineza iz Wuhana utekli u druge djelove Kine, a onda nam ovi Kinezi asevi pišu tipa da je u pekinug koja ima stanovnika kao nekoliko hrvatskih država, bilo manje zaraženih nego u Zagrebu :D
rusija se jedino mogla spasit od epidemije tako da hermeticki zatvori granicu na godinu dana a ako i onda, medjutim s zatvaranjem granice prema kini  su kupili vrijeme koje im je trebalo da se organiziraju, mada jos nisu ful organizirani a hrpa moskovljana i ovih is s,peterspurga i dalje radi piknike i okupljanja po parkovima i slicnim mjestima, istina, virus nij eopasan za njih ali za starcad je jebeno opasan
no sve u svemu, nadrukali su si aprata, maski i pripremili bolnice
sudeci po njihovim pripremama oni glavni udar ocekuju od sredine aprila do sredine maja jer su sve postojece bolnice organizirane i grade se nove koje ce biti gotove kako su oni procjenili sirenje zaraze po regionim
inace, asevi gledaju broj zarazenih i novozarazenih, no niko ne gleda broj oporavljenih i broj kriticnih, a recimo tu njemacka i rusija tuku sve, dolazi do izrazaja disciplina u organizaciji 
sto se tice kine, zarazenijeh je bilo i ima ih, no, kinezi su pik presli a svi lupaju teorje zagovora,  broj zarazenih i nije tocan, hrpa njih je prehodala zarazu ,
bas sam gledao intervju jedne ruskinje u francuskoj, ona i cijela familija su preboljeli doma, ona je imala malo teze probleme s disanjem a muz i troje djece par sati temperaturu  i lagani kasalj,  nju su registrirali a muz i djeca nisu registrirani kao zarazeni jer su samo nju testirali kad je isla doktoru, znaci, 4 manje u statistici i koliko je takvih,  kad bi ubacili sve zarazene, smrtnost bi bila daleko manja
ja sam isto prebolio krajem prvog mjeseca, prije par dana sam i dobio potvrdu  kad su mi u laboratoriju utvrdili antitjela, inace sam dobro voljni davalac krvi i idem redovno na testiranja svaka 3 mjeseca, iako su mi nasli antitjela nisam uveden u registar zarazenih
Ma tko zna koliko je ljudi to prebolilo i koliko ljudi još štošta preboli.
ja znam da jesam a siguran sam da je i doobar dio vec to prosao pod obicnu gripu il prehladu prije nego se razvezala panika

_________________
rusija zna znanje Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by abraham 10/4/2020, 05:55

AssadNaPodmornici wrote:to se ne zna.. postoje razna istraživanja gdje je čak većina mlađe populacije preboljela virus.. zato dosta ljudi bude u pravilu u kontaktu, ali mlađi se rijetko tko zarazi.. kada kažem mlađi, mislim na mlađe od 60godina

što se tiče Rusije, tamo sustav neće pukniti..
Inače nije niti u USA pukao, imaju viška krevata i respiratora.

Gdje je sustav do sada pukao - u Wuhanu(ali ne ostatku Kine, ali u Wuhanu su ljudi umirali kao u Sjevernoj Italiji , ono nije bilo mjesta za sve po bolnicama) , u Sjevernoj Italiji(u ostatku Italije nije), i mislim djelovimas Španjolske.
Ostale države za sada se nose OK, sustav je preopterećen, ali nije došlo nigdje u svijetu kao što je došlo u Wuhanu i Lombardiji da ovi trebaju respirator i krevet, a doktori kažu "nyet idite doma ako preživite dobro, ako ne bye bye". Možda u djelovima Španjolske ne znam jel Madrid tako puka

evo čitam u Detroitu u USA, svi kojima trebaju kreveti i respiratori - svi ih mogu dobiti ,ali doktori i sestre nestignu obići sve..

meni je zanimljivo u americi ovaj virus kosi starije crnce da to nisu istine..
naravno "desne" teorije su odmah da su "bijelci jača rasa" , a "ljevičarske" da je virus dokaz "rasizma"

istina je da su crnci više urbana populacija nego bijelci, a crnci su siromašniji -- pa su deblji(da u americi siromašniji ljudi su deblji)... a virus kosi ljude sa viškom kila bolje nego mršavije zanimljivo.


inače mene zanima Švedska i Bjelorusija. Te dvije zemlje su odjebale i idu na šemu da zaraze cijelu populaciju, tkz imunitet krda.

Inače Švedska se čak i "ok drži" za sada, malo je više od prosjeka , dakle Šveđani su svega malo više nego što bi bilo da su totalno zatvorili sve, a imaju slobodnu ekonomiju...  U Bjelorusiji su čak i neki ljevičari počeli prosvjedovati da hoće karantenu :D

vidit ćemo kako će se Švedska i Bjelorusija razviti za tjedan dana.. Šveđanima se sada uopće ne isplati zatvarati državu, u roku mjesec dana virus će proći preko sviju..
Uglavnom se slazem ali ne stoji da je svega malo vise svedjana umrlo u odnosu na to da su zatvorili. Smrtnost je npr 25 veca od DNRH . Puno veca nego kod skandinavsko-nordijskih susjeda. Svedska politika je iz nekih razloga izbrala ovaj put. Jucerasnja predvidjanja su da ce se epidemija tek sada poceti siriti, jer je za sada (uglavnom) bio pogodjen Stockholm. Daklem ostatak zemlje je sada (tek) na redu. Osobno me sve podsjeca na reality show.Bilo kako bilo raspravljati o ekonomije kada je 20 najvecih ekonomskih sila smanjilo ekonomske aktivnosti na minimum, je neozbiljno. Citam komentare u DNRH o turizmu????? Turizam je crkao u cijelom svijetu a jedna mala fleka na turstickoj karti je smijesna. Bilo kako bilo u cijeloj prici uzivam u cistom nebu. Bez aviona. Chemitralisti ili kako se vec zovu su dosli na svoje ili .........Kila mozga?????Sada treba snimatu filmove o Matiji Gubcu, Sutjesci i sl. Ne treba se bojati da ce neki mamlazni avion uletjeti u kadar...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by marcellus 10/4/2020, 06:42

gledam, abe, izgleda da ništa od hvaljenog šveckog zdravstva... pet kreveta na intenzivnoj na sto tisuća stanovnika, najgori u Europi iza Portugala... Njemačka ima 24, mrska Amerika 35 kreveta na sto tisuća stanovnika... "prokleti kapitalizam oni imaju loše zdravstveno"

usput, pratim, mrtvih imate cca 800 za sad koje vlada priznaje, obzirom na sistem po kom se svako ko je bolovo od nečeg drugog praktički piše tom drugom (do pred neki dan) sasvim je sigurno da imate više... smrtnost od nekih osam - devet posto, jebačka. To znači i da imate jako puno nedektetiranih zaraženih, vjerojatno je broj zaraženih puta tri od onog što vlada kaže i što se testiralo jer smrtnost preko tri posto od korone je ludilo...

neki put ni DNRH ne izgleda tako jako loše. Podaci su vam koma.

_________________
rusija zna znanje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by abraham 10/4/2020, 07:05

Posteno govoreci, prestao sam se nervirati. Ne mogu razumjeti ... Nekad racionalan i radisan narod je sada koma cista. Sasvim razumljivo da se Greta upravo ispilila ovdje(da usput sada je Bogu hvala nema nigdje). Bilo kako bilo predvidjanja su im da je sranje tek pocelo. Ostalo je isto kao i prije. Sve radi. Val otputanja je najveci u povijesti???? Ukratko mala Svedska koja je nebitna u svjetskim razmjerima "prkosi" svijetu. Kao ekonomija ce ostati sacuvana???? Dvadeset (a i drugi) svjetskih ekonomija je na hladnom pogonu a eto Svedska sta je 100% umrezena ide protiv struje. Tstststststs. Kila mozga????

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by abraham 10/4/2020, 07:06

Gledam nebo i uzivam. Niti jednog aviona. Muhahahahahahaa Sto cemo sa turizmom???? Kila mozga.......

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by marcellus 10/4/2020, 07:08

abraham wrote:Posteno govoreci, prestao sam se nervirati. Ne mogu razumjeti ... Nekad racionalan i radisan narod je sada koma cista. Sasvim razumljivo da se Greta upravo ispilila ovdje(da usput sada je Bogu hvala nema nigdje). Bilo kako bilo predvidjanja su im da je sranje tek pocelo. Ostalo je isto kao i prije. Sve radi. Val otputanja je najveci u povijesti???? Ukratko mala Svedska koja je nebitna u svjetskim razmjerima "prkosi" svijetu. Kao ekonomija ce ostati sacuvana???? Dvadeset (a i drugi) svjetskih ekonomija je na hladnom pogonu a eto Svedska sta je 100% umrezena ide protiv struje. Tstststststs. Kila mozga????

hm, sad je najedmom ekonomija važnija od humanosti i starčadi... a kao socijalisti i štajaznam...

inače je humanost kod vas uvijek prva i po cijenu uništenja ekonomije, naravno kad se radi o izdrakavanju sa somalijcima, pederlukom i feminizmom

_________________
rusija zna znanje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by abraham 10/4/2020, 07:11

Gledaj, kada su uvozeni somalijci i arapine i sav sljam sta postoji onda je spominjanje ekonomije, bilance i sl bilo fasizam, rasizam, islamofobija i sl. Granice se nisu mogle zatvoriti(nesta kao Pusicka) i sl. Danas sasma druga prica. Jebo starcad koja je u biti izgradila ovu zemlju. Jebat ga uvest cemo nove inzinjere, doktore i sl.... Muhahahaaa Kila mozga...

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

rusija zna znanje Empty Re: rusija zna znanje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum