ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 15:52

SKUPŠTINA dioničara mostarskog Aluminija prihvatila je u ponedjeljak gotovo jednoglasno ugovor o davanju u najam njihovih pogona izraelsko-kineskoj grupaciji, koju vodi MT Abraham Group iz Tel Aviva, kako bi se pokrenula proizvodnja u posrnuloj kompaniji.
Odluku o najmu pogona Aluminija na sjednici u Mostaru podržali su predstavnici Vlade Federacije BiH koja ima udjel od 44 posto, Vlada Republike Hrvatske koja je vlasnik 12 posto dionica, te većina od malih dioničara-radnika koji su također suvlasnici 44 posto kompanije. Tek jedan mali dioničar na sjednici se usprotivio ovoj odluci.
Prema sporazumu potpisanom s grupacijom koju, uz MT Abraham group, čine još državne kineske kompanije China Machinery Engineering Corporation (CMEC) i China Industry of Engineering Metal & Foreign Co., Ltd. (NFC), proizvodnja bi se trebala najprije pokrenuti u pogonima tvornice Ljevaonice, a zatim u Anodama te Elektrolizi. U prvoj fazi zaposlilo bi se 200 radnika.
Iznimno važna odluka
Predsjednik Nadzornog odbora Aluminija Zdenko Klepić rekao je kako se radi o iznimno važnoj odluci za budućnost mostarske kompanije.

"Nadam se da će proizvodnja pokrenuti u što skorije vrijeme. Vjerujem i da će se radnici vratiti na posao. Očekujemo i dalju potporu oko dovršetka ovoga posla", rekao je Klepić.
Vlada Federacije BiH odobrila je u petak svom predstavniku u Skupštini posrnulog Aluminija iz Mostara da dade glasa za sporazum s izraelsko-kineskim konzorcijem, nakon što je u nekoliko navrata njihova ponuda korigirana kako bi zadovoljila zahtjeve vlasti ovoga entiteta.
Mostarski Aluminij ugašen je s napajanja električnom energijom početkom srpnja prošle godine nakon što su dugovanja premašila 220 milijuna eura.
Aluminij je nakon teških ratnih razaranja bio ponovno pokrenut 1997. godine uz potporu Vlade Republike Hrvatske. Njegovim gašenjem bez posla je ostalo 900 ljudi.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 15:53

U biti Ruski Židovi
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 15:59

šteta bi bilo da propadne.
s druge strane hrvatska vlada je ulagala u drugu državu a dozvolila da joj vrhunska firma u šibeniku propadne. mogla se ta lova ulupat u TLM, ionako se uvoze ingoti.
na kraju preuzeli ga slovenci za siću.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 16:11

veber wrote:šteta bi bilo da propadne.
s druge strane hrvatska vlada je ulagala u drugu državu a dozvolila da joj vrhunska firma u šibeniku propadne. mogla se ta lova ulupat u TLM, ionako se uvoze ingoti.
na kraju preuzeli ga slovenci za siću.

I spasili firmu, krenuli ozbiljno. Bolje da se dobro proda za siću, nego skupo pa u propast.

I ovi će vratiti u život Aluminij, pošto igraju na dugu igru. Ovaj novi upravitelj Aluminija sjedi u upravama poprilično ozbiljnih Rusko-Izraleskih fondacija ... tako da iza svega stoje ozbiljni globalni igrači.

https://hermitagefoundation.com/annual-advisory-board-meeting-held-in-london/

https://hermitagefoundation.com/management-board/
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 16:36

Hektorović wrote:
veber wrote:šteta bi bilo da propadne.
s druge strane hrvatska vlada je ulagala u drugu državu a dozvolila da joj vrhunska firma u šibeniku propadne. mogla se ta lova ulupat u TLM, ionako se uvoze ingoti.
na kraju preuzeli ga slovenci za siću.

I spasili firmu, krenuli ozbiljno. Bolje da se dobro proda za siću, nego skupo pa u propast.

I ovi će vratiti u život Aluminij, pošto igraju na dugu igru. Ovaj novi upravitelj Aluminija sjedi u upravama poprilično ozbiljnih Rusko-Izraleskih fondacija ... tako da iza svega stoje ozbiljni globalni igrači.

https://hermitagefoundation.com/annual-advisory-board-meeting-held-in-london/

https://hermitagefoundation.com/management-board/
naravno, samo je stvar u tome da su sve oko nas ekipa tipa marc, jebeš industriju bumo od turizma živjeli. a TLMovo zemljište je baš lijepo.
isto su u postirama htjeli zatvoriti proizvodnju ribe u ime viših, turističkih ciljeva. no bračani se nisu dali.
danas konobe i restorani zaprti ali prerada ribe ide dalje.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 16:37

samo da maknu I2b Hrvate iz bilo koje managerske pozicije gdje se odlučuje. neka budu švabe, kinezi, židovi, samo da nisu I2b Hrvati, jer ovi će pokrasti sve živo i neživo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 16:42

ma neće, evo bandić nije čisti 123bcq7 ma mažnjava na veliko.
mazni jedan dobiješ dva.
milijuna.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Guest 6/4/2020, 17:07

AssadNaPodmornici wrote:samo da maknu I2b Hrvate iz bilo koje managerske pozicije gdje se odlučuje. neka budu švabe, kinezi, židovi, samo da nisu I2b Hrvati, jer ovi će pokrasti sve živo i neživo.

sve I2b rvate i one tipa marčelo treba sanirati...metkom u čelo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 19:28

veber wrote:naravno, samo je stvar u tome da su sve oko nas ekipa tipa marc, jebeš industriju bumo od turizma živjeli. a TLMovo zemljište je baš lijepo.
isto su u postirama htjeli zatvoriti proizvodnju ribe u ime viših, turističkih ciljeva. no bračani se nisu dali.
danas konobe i restorani zaprti ali prerada ribe ide dalje.

To je zadnjih 20 godina neka mantra, industrija to je nešto komunistički... samo što jedna Njemačka upravo živi od proizvodnje, kao i Slovenija, Austrija. 

Turizam dođe kao šlag na tortu.


Imamo dovoljno ribe da prehranimo državu i još izvozimo.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 19:29

AssadNaPodmornici wrote:samo da maknu I2b Hrvate iz bilo koje managerske pozicije gdje se odlučuje. neka budu švabe, kinezi, židovi, samo da nisu I2b Hrvati, jer ovi će pokrasti sve živo i neživo.

x

Zato ima dobra očekivanja, prestaje biti partijska uhljebionica za izvlačenje novca.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 19:37

veber wrote:
Hektorović wrote:
veber wrote:šteta bi bilo da propadne.
s druge strane hrvatska vlada je ulagala u drugu državu a dozvolila da joj vrhunska firma u šibeniku propadne. mogla se ta lova ulupat u TLM, ionako se uvoze ingoti.
na kraju preuzeli ga slovenci za siću.

I spasili firmu, krenuli ozbiljno. Bolje da se dobro proda za siću, nego skupo pa u propast.

I ovi će vratiti u život Aluminij, pošto igraju na dugu igru. Ovaj novi upravitelj Aluminija sjedi u upravama poprilično ozbiljnih Rusko-Izraleskih fondacija ... tako da iza svega stoje ozbiljni globalni igrači.

https://hermitagefoundation.com/annual-advisory-board-meeting-held-in-london/

https://hermitagefoundation.com/management-board/
naravno, samo je stvar u tome da su sve oko nas ekipa tipa marc, jebeš industriju bumo od turizma živjeli. a TLMovo zemljište je baš lijepo.
isto su u postirama htjeli zatvoriti proizvodnju ribe u ime viših, turističkih ciljeva. no bračani se nisu dali.
danas konobe i restorani zaprti ali prerada ribe ide dalje.

ta tvornica konzerve ribe u ovim kriznim vremenima više vrijedi za opstanak RH države nego svi hoteli zajedno doslovno
doslovno konzumiran njihove proizvode, cijena im je jeftina a kvaliteta i ukus top.. jeftini izvor omega 3 masnih kiselina i proteina.. nedaj bože neke kataklizme, doslovno bi svaka takva tvornica vrijedila više nego rudnik dijamanata za preživljavanje
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 19:41

sada je jedinstvena prilika riješiti se uhljeba, samo im putem e-građanin uručiš otkaz.
vidimo da se sve može elektronski kako to radi njemačka.
meni došlo od porezne iz njemačke da putem qr koda mogu tražit povrat, a s obzirom na situaciju i da sam zarobljen u hrvatskoj u prvoj sam liniji za isplatu i kroz 5 radnih dana će me obavjestiti kada će mi uplatiti povrat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 19:41

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:samo da maknu I2b Hrvate iz bilo koje managerske pozicije gdje se odlučuje. neka budu švabe, kinezi, židovi, samo da nisu I2b Hrvati, jer ovi će pokrasti sve živo i neživo.

x

Zato ima dobra očekivanja, prestaje biti partijska uhljebionica za izvlačenje novca.
kada se sjetim onoga muža od naše zastupnice dragice kćerke lokalnog HDZovg moćnika.

lik je nakon faksa (nisam provjerio koji a ne bi me čudio neki privatni) uglavnom nakon nekog glupog faksa doslovno sa 25godina upao u aluminij i u roku keks postao jedan od glavnih direktora.. alo, pa takvi vanka dobijaju šamare , a on već upravlja jednim od najvećih industrijskih poduzeća na prostoru bivše YU jedne od većih država europe :D
kada se on zaposlio tamo, drugi hercegovci bez političke veze(i ostali hrvati) niti sa ekonomskim niti sa inžinjerskim fakultetom nisu mogli niti d obiti nigdje nikakav posao.. bila je najžešća nezaposlenost

rekao bi ero "ah to je naša I2b krv, on je extra sposoban , dok yoda nezna ništa"

naravno u roku par godina, firma je totalno propala, raspala, pokradena , popljačkana.

momak je utekao iz BiH u RH, i sada je sa 32-33godine vlasnik nekoliko apartmana dolje oko Makarske ,milijunaš, sposoban ugledan HDZovac.. jao.. da mi je 24h vlasti, kako bi svi ovi propjevali.. ne bi im ja ništa napravio.. samo zapljena imovine, i neka startaju od početka.. pa da vidimo od čega su

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 19:43

veber wrote:sada je jedinstvena prilika riješiti se uhljeba, samo im putem e-građanin uručiš otkaz.
vidimo da se sve može elektronski kako to radi njemačka.
meni došlo od porezne iz njemačke da putem qr koda mogu tražit povrat, a s obzirom na situaciju i da sam zarobljen u hrvatskoj u prvoj sam liniji za isplatu i kroz 5 radnih dana će me obavjestiti kada će mi uplatiti povrat.

inače da pohvalim ovu državu, ovo e-građanin je jebeni zakon.

ja sam inače cijeli jebeni obrt preko ljeta vodio online.. izdavao račune, plaćao porez i sve ostalo :D u 30minuta mjesešno sve si mogao :D

i sad kada sam išao zatvoriti obrt - inače bi morao obilaziti šaltere.. zvao sam -- i rekli su mi "nemoraš dolaziti, logiraj se na e-građanin i sve nam online pošalji".. naravno mobitelom platio zatvaranje 150kn, i u par klikova --. poslao zahtjev za zatvaranjem obrta.
za dva dana došlo na e-građanin rješenje - obrt zatvoren.

jebeno. eto tako treba funkcionirati moderna administracija, doslovno tako. da možeš doma sjedeći na PCu uz što manje jebavanja otvarati firme, obrte.. (ok ja sam imao najjednostavniji za ljeto ali sve jedno)
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 19:44

AssadNaPodmornici wrote:

ta tvornica konzerve ribe u ovim kriznim vremenima više vrijedi za opstanak RH države nego svi hoteli zajedno doslovno
doslovno konzumiran njihove proizvode, cijena im je jeftina a kvaliteta i ukus top..  jeftini izvor omega 3 masnih kiselina i proteina.. nedaj bože neke kataklizme, doslovno bi svaka takva tvornica vrijedila više nego rudnik dijamanata za preživljavanje
yoda ne kužiš ti. živjet će se od turizma, kakve industrije kakvi bakraći. proizvodnja se ne isplati.
malo pročitaj austrijske novine, online gdje naglašavaju preveliku ovisnost o turizmu (5%) i kako obavezno treba smanjiti udio u bdp-u na nekih 3%.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 19:45

inače kada sam kupio stan , isto na e-građanin mi je došlo za platiti porez ili dopunsko zdravstveno.. klikneš i generira ti se uplatnica i bar kod.. i onda bar kod skeniraš sa mobitelom i platiš račun u roku 10sekundi mobilnim bankarstvo.

jebeno. vidi se da se može ako se hoće. inače nešto e-građanin ima svega nekoliko zemalja na svijetu, i doslovno e-građanin bi mogao eliminirati sam pola birokracije, i ubrzati proces i smanjiti troškove za nekoliko puta.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by AssadNaPodmornici 6/4/2020, 19:49

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

ta tvornica konzerve ribe u ovim kriznim vremenima više vrijedi za opstanak RH države nego svi hoteli zajedno doslovno
doslovno konzumiran njihove proizvode, cijena im je jeftina a kvaliteta i ukus top..  jeftini izvor omega 3 masnih kiselina i proteina.. nedaj bože neke kataklizme, doslovno bi svaka takva tvornica vrijedila više nego rudnik dijamanata za preživljavanje
yoda ne kužiš ti. živjet će se od turizma, kakve industrije kakvi bakraći. proizvodnja se ne isplati.
malo pročitaj austrijske novine, online gdje naglašavaju preveliku ovisnost o turizmu (5%) i kako obavezno treba smanjiti udio u bdp-u na nekih 3%.
kod nas je to dosta teže, ljudi su dosta se školovali u turističkoj branši... i fakultete i srednje škole.. izbacujemo dosta konobara, kuvara, ili hoteljerskih managera, a pre malo recimo bravara, strojara, ili barem prvo stupnika inžinjera(všs)

iako se prekvalifikacijom da sve naučiti.. .. ja ovu zimu sam uzeo jedan fizčki posao gdje se može napredovati, jer mi je radi kupnje i sređivanja stana trebala svaka kuna.. i učim svaki dan programiranje, matematiku i statistiku(ovo zadnje ponavljam sa faksa doslovno )..

sada mi ovo sve spašava šupak.. znaš i sam čime sam se bavio ljeti i kako sam se probio(a nije bio lagan put).. i taman sam se popeo dobro, dobra lova.. i kurac od turizma.. ali ovaj posao koji nije sezonski će me spasiti, gazdi sam bio dobar, nije velika lova, ostavit će me, a sa strane nastavljam učiti.. u roku godinu dana biti ću već dobar u ovome što učim(programiranje math+statistika) da ću čak nadam se moći gledati vanka poslove od par tisuća € mjesečno nadam se kroz godinu dana ako nastavim ovim tempom učiti.. ne želim da ovisim --- kako o turizmu, tako i o HDZu/Čardaku/RH državi..
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 19:53

ja imam njemačko ZO i kartica ima moj OIB i njemački porezni broj i čip
na čipu su sve generalije o meni i da sam dobrovoljni davatelj krvi i u slučaju smrti donator organa i povjest bolesti, kojih nisam imao :D ali sam popunio formular i sve su to upisali. sada da odem kod nas doktoru to bi bilo zabilježeno jer i naš imajučitač i pisač ali nemamo čipiranu karticu :D

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by veber 6/4/2020, 19:58

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

ta tvornica konzerve ribe u ovim kriznim vremenima više vrijedi za opstanak RH države nego svi hoteli zajedno doslovno
doslovno konzumiran njihove proizvode, cijena im je jeftina a kvaliteta i ukus top..  jeftini izvor omega 3 masnih kiselina i proteina.. nedaj bože neke kataklizme, doslovno bi svaka takva tvornica vrijedila više nego rudnik dijamanata za preživljavanje
yoda ne kužiš ti. živjet će se od turizma, kakve industrije kakvi bakraći. proizvodnja se ne isplati.
malo pročitaj austrijske novine, online gdje naglašavaju preveliku ovisnost o turizmu (5%) i kako obavezno treba smanjiti udio u bdp-u na nekih 3%.
kod nas je to dosta teže, ljudi su dosta se školovali u turističkoj branši... i fakultete i srednje škole.. izbacujemo dosta konobara, kuvara, ili hoteljerskih managera, a pre malo recimo bravara, strojara, ili barem prvo stupnika inžinjera(všs)

iako se prekvalifikacijom da sve naučiti.. .. ja ovu zimu sam uzeo jedan fizčki posao gdje se može napredovati, jer mi je radi kupnje i sređivanja stana trebala svaka kuna.. i učim svaki dan programiranje, matematiku i statistiku(ovo zadnje ponavljam sa faksa doslovno )..

sada mi ovo sve spašava šupak.. znaš i sam čime sam se bavio ljeti i kako sam se probio(a nije bio lagan put).. i taman sam se popeo dobro, dobra lova.. i kurac od turizma.. ali ovaj posao koji nije sezonski će me spasiti, gazdi sam bio dobar, nije velika lova, ostavit će me, a sa strane nastavljam učiti.. u roku godinu dana biti ću već dobar u ovome što učim(programiranje math+statistika) da ću čak nadam se moći gledati vanka poslove od par tisuća € mjesečno nadam se kroz godinu dana ako nastavim ovim tempom učiti..  ne želim da ovisim --- kako o turizmu, tako i o HDZu/Čardaku/RH državi..
turizam je ok, ali nikako kao primarna grana.
središnja hrvatska ima cjelogodišnji turizam ali kao sekundarnu granu.
i u dalmaciji treba napraviti sekundarnu granu ili top-top turizam. pa kada ti dođe 5 milijardera miran si ti i tvoji unuci.
ovo kokošarenje je kurac.
da ne pričam o nautičarima koji krenu u travnju i praktično do kraja listopada brode.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Hektorović 6/4/2020, 20:41

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
Hektorović wrote:
veber wrote:šteta bi bilo da propadne.
s druge strane hrvatska vlada je ulagala u drugu državu a dozvolila da joj vrhunska firma u šibeniku propadne. mogla se ta lova ulupat u TLM, ionako se uvoze ingoti.
na kraju preuzeli ga slovenci za siću.

I spasili firmu, krenuli ozbiljno. Bolje da se dobro proda za siću, nego skupo pa u propast.

I ovi će vratiti u život Aluminij, pošto igraju na dugu igru. Ovaj novi upravitelj Aluminija sjedi u upravama poprilično ozbiljnih Rusko-Izraleskih fondacija ... tako da iza svega stoje ozbiljni globalni igrači.

https://hermitagefoundation.com/annual-advisory-board-meeting-held-in-london/

https://hermitagefoundation.com/management-board/
naravno, samo je stvar u tome da su sve oko nas ekipa tipa marc, jebeš industriju bumo od turizma živjeli. a TLMovo zemljište je baš lijepo.
isto su u postirama htjeli zatvoriti proizvodnju ribe u ime viših, turističkih ciljeva. no bračani se nisu dali.
danas konobe i restorani zaprti ali prerada ribe ide dalje.

ta tvornica konzerve ribe u ovim kriznim vremenima više vrijedi za opstanak RH države nego svi hoteli zajedno doslovno
doslovno konzumiran njihove proizvode, cijena im je jeftina a kvaliteta i ukus top..  jeftini izvor omega 3 masnih kiselina i proteina.. nedaj bože neke kataklizme, doslovno bi svaka takva tvornica vrijedila više nego rudnik dijamanata za preživljavanje

Ma što će nam to, uvozimo ribu iz Vjetnama, a tamo puknimo otel.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij Empty Re: Izraelsko-kineska grupacija preuzima mostarski Aluminij

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum